TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kosovë – Gjibraltar: Formacioni i mundshëm i Kosovës, pritet të ketë minuta për të gjithë

Lajmi.net - 10.10.2019

Kombëtarja e Kosovës do të luaj sonte ndeshjen miqësore kundër kombëtares së Gjibraltarit, me fillim nga ora 18:00. Kjo ndeshje do t’i shërbej selektorit Challandes që të testojë të gjithë lojtarët ...

Kosova – Gjibraltari, ky është bilanci i 5 ndeshjeve të fundit të skuadrave

Zeri - 10.10.2019

Përfaqësuesja e Kosovës do të luajë sot në një ndeshje miqësore me Gjibraltarin, shkruan zeri.info Sfida do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës, derisa fillon prej orës 18:00.

Gjithçka është gati për ndeshjen miqësore Kosovë – Gjibraltar

Botasot - 10.10.2019

Gjithçka është gati për ndeshjen miqësore Kosovë – Gjibraltar, që do të zhvillohet sonte në orën 18:00 në stadiumin “Fadil Vokrri”. Miqësore që do t’i shërbejë përzgjedhësit Bernard Challandes si ...

Kosovë – Gjibraltar, formacioni i mundshëm – rotacion nga Challandes

Telegrafi - 10.10.2019

Përfaqësuesja e Kosovës është nikoqire e Gjibraltarit në një miqësore të aranzhuar muaj më parë, e cila do të zhvillohet sot (e enjte). Kosova ka shfrytëzuar pushimin ndërkombëtar për të aranzhuar ...

Gjibraltari, mundësi për të nisur tjetër seri të fitoreve

Koha.net - 10.10.2019

Seleksionuesi i Kosovës, Bernard Challandes, ka refuzuar ta quajë ndeshjen me Gjibraltarin miqësore. Për të është shumë më tepër. Ai thotë se kjo ndeshje, që të enjten (sot, 18:00) do të luhet në ...

Kosovë – Gjibraltar: Kompanitë e basteve japin favoritin ‘e pastër’, koeficient minimal për Kosovën

Lajmi.net - 10.10.2019

Në dy ndeshjet e tetorit, ku vëmendja e plotë shkon tek ndeshja ndaj Malit të Zi, Kosova do të ketë edhe një ndeshje testuese, kundër Gjibraltarit. Kombëtarja Dardane shihet si favorite absolute në ...

Kosova sot zhvillon miqësoren ndaj Gjibraltarit

Telegrafi - 10.10.2019

Përfaqësuesja e Kosovës është nikoqire e Gjibraltarit në një miqësore të aranzhuar muaj më parë. Dardanët janë në formë të lartë duke pasur formë superiore me 15 ndeshje pa humbje në të gjitha garat.

Testi i fundit para Malit të Zi

Zeri - 10.10.2019

Kosova do ta zhvillojë sot testin e fundit para ndeshjes së rëndësishme ndaj Malit të Zi, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të hënën, shkruan zeri.info “Dardanët” do të përballen ...

“Kombëtarja më në formë e Evropës” – Federata e Gjibraltarit, plot lëvdata për Kosovën

Gazeta Express - 10.10.2019

Federata e Futbollit e Gjibraltarit e ka lavdëruar ekipin kombëtar të Kosovës për arritjet dhe paraqitjet në ndeshjet e zhvilluara që nga pranimi në FIFA e UEFA, duke i vlerësuar “Dardanët” si ...

Dita e ndeshjes: Gjithçka frymon ‘verdh e kaltër’ – Kosova testohet me Gjibraltarin

Lajmi.net - 10.10.2019

Muaji tetor do t’i zbresë në fushë ‘Djemtë e Vokrrit’, për dy ndeshje mjaft interesante dhe me një rëndësi shumë të madhe. Me fillim nga ora 18:00, Kosova do të luajë miqësoren kundër kombëtares së ...

Gjithçka që duhet të dini për Gjibraltarin para ndeshjes kundër Kosovës

Gazeta Express - 10.10.2019

Kosova do ta presë Gjibraltarin në fushën e stadiumit “Fadil Vokrri” sot në orën 18:00 për një ndeshje miqësore, që e paraprin atë kundër Malit të Zi në kuadër të kampanjës kualifikuese për ...

Kosova – Gjibraltari, këto janë kuotat e basteve

Zeri - 10.10.2019

Përfaqësuesja e Kosovës do të luajë sot në një ndeshje miqësore me Gjibraltarin, shkruan zeri.info Sfida do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës, derisa fillon prej orës 18:00.

Kosova zhvillon sot miqësoren me Gjibraltarin

Gazeta Express - 10.10.2019

Djemtë e Kosovës do të dalin sërish në fushën e stadiumit “Fadil Vokrri” sot në orën 18:00 për ndeshjen miqësore kundër Gjibraltarit, që e paraprin atë kundër Malit të Zi në kuadër të kampanjës ...

Aktori i njohur përkrah futbollistët e Kosovës për ndeshjen e nesërme

Gazeta Express - 10.10.2019

Nesër me datën 10 tetor pritet të zhvillohet miqësorja në mes Kosovës dhe Gjibraltarit në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë. Futbollistët e përfaqësueses së Kosovës kanë bërë përgatitjet e duhura ...

Kosovë – Gjibraltar, ja sa pak bileta kanë mbetur për t’u shitur

Lajmi.net - 09.10.2019

‘Dardanët’ të enjten me fillim nga ora 18:00 në ‘Fadil Vokrri’ zhvillojnë ndeshje miqësore me Gjibraltarin, një nga kombëtaret më të dobëta sot në botë.

Rashica dhe hoxha i njohur nga Shqipëria luten për Kosovën para ndeshjes me Malin e Zi

Zeri - 09.10.2019

Rikthimi i yllit të Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica i ka bërë gjithë shqiptarët të lumtur. Rashica është futbollisti kryesor i Kosovës në këto eliminatore dhe rikthimi i tij për ndeshjen me ...

Challandes: Jemi budallenj, nëse nënvlerësojmë Gjibraltarin

SuperSport - 09.10.2019

Kosova do të luajë nesër një miqësore ndaj Gjibraltarit, vetëm 4 ditë para sfidës mjaft të rëndësishme eliminatore të Euro 2020-ës ndaj Malit të Zi, ndërsa trajneri i “Dardanëve” Bernard Challandes ...

Raskaj: Gjibraltari mundësi për të marrë minuta, kujdes ndaj Malit të Zi

SuperSport - 09.10.2019

Në krah të trajnerit Bernard Challandes, në konferencën për shtyp ditën e sotme ishte mesfushori i Kosovës Anel Raskaj, i cili tha se takimi ndaj Gjibraltarit do të shërbejë për të marrë minuta ...

A do të luajë kundër Gjibraltarit? Përgjigje epike nga Rashkaj

Lajmi.net - 09.10.2019

Lojtari që i është bashkuar Kosovës që nga viti 2014, ka thënë se nuk ka rëndësi se sa minuta luan në fushë, por e rëndësishme është të jesh i fokusuar në maksimum në minutat që të jepen.

Kastrati dhe Xhemajli mund t’i bashkohen Kosovës U21 pas ndeshjes me Gjibraltarin

Lajmi.net - 09.10.2019

Të dy këta janë duke u stërvitur me ekipin e parë të Kosovës, para ndeshjes me Gjibraltarin dhe Malin e Zi. Trajneri Bernard Challandes në konferencë për shtyp ka thënë se Xhemajli dhe Kastarti mund ...

Rashica s’luan kundër Gjibraltarit, por është i gatshëm për Malin e Zi

Gazeta Express - 09.10.2019

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e ka pranuar se nuk do të rrezikojë me Milot Rashicën duke e futur në ndeshjen miqësore të së enjtes kundër Gjibraltarit, por do ta ruajë atë për ...

Challandes: Do të ketë ndryshime edhe në portë ndaj Gjibraltarit

Telegrafi - 09.10.2019

Përzgjedhësi Bernard Challandes, ka folur në konferencën e fundit për shtyp ndaj Gjibraltarit. Ai e ka pranuar që do të ketë ndryshime në formacion, ndërsa e ka ritheksuar se ata që luajnë duhet ta ...

Challandes: Me Gjibraltarin s’është lojë miqësore, i qëndrojmë besnik filozofisë sonë

Gazeta Express - 09.10.2019

Trajneri i ekipit kombëtar të Kosovës, Bernard Challandes, ka këmbëngul se nuk e sheh si miqësore ndeshjen kundër Gjibraltarit nesër në Prishtinë, por si mundësi të mirë për t’u përgatitor për ...

Challandes me një paralajmërim interesant për lojtarët para ndeshjes me Gjibraltarin

Lajmi.net - 09.10.2019

Trajneri zviceran është shprehur i bindur se skuadra e tij do të jap maksimumin të enjten pasdite kur në ‘Fadil Vokrri’ takohet me Gjibraltarin. Kosova në muajin tetor zhvillon dy ndeshje, të parën ...

Konferenca e Kosovës LIVE, Challandes: I qëndrojmë besnik filozofisë sonë

Gazeta Express - 09.10.2019

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, është duke folur në një konferencë për media drejtpërdrejtKosova do t’i zhvillojë dy ndeshjet në muajin tetor.

Rashkaj flet për ndeshjen Kosovë – Gjibraltar

Lajmi.net - 09.10.2019

Të enjten me fillim nga ora 18:00, Kosova në ‘Fadil Vokrri’ zhvillon miqësoren me Gjibaltarin, ndeshje kjo që i paraprinë asaj me Malin e Zi, që luhet ditën e hënë.

Challandes jep lajmin e madh: Rashica i gatshëm për Malin e Zi

Lajmi.net - 09.10.2019

Te ‘Dardanët’ në këtë grumbullim janë rikthyer Milot Rashica, Herolind Shala dhe Benjamin Kololli. Rashica që mungoi në ndeshjet e shtatorit, në grumbullimin e tetorit është duke stërvitur ndaras, ...

Përzgjedhësi i Kosovës: E respektoj Gjibraltarin

Botasot - 09.10.2019

Gjithçka është gati për ndeshjen miqësore që do të zhvillohet nesër në orën 18.00, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, mes kombëtares së Kosovës dhe Gjibraltarin.

Kosova i kompleton stërvitjet për miqësoren ndaj Gjibraltarit

Telegrafi - 09.10.2019

Kosova i ka kompletuar stërvitjet e fundit para përballjes me Gjibraltarin që zhvillohet nesër. Ndeshja miqësore ndaj gjibraltarianëve zhvillohet nga ora 18:00 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, e që do të ...

Challandes paralajmëron ndryshime në portën e Kosovës, përmend emra

Zeri - 09.10.2019

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, ka paralajmëruar ndryshime në portën e Kosovës për takimin e radhës miqësore me Gjiblartarin, shkuan Zëri.info.

Challandes: Ylli i Kosovës nuk do të aktivizohet në takimin e radhës

Zeri - 09.10.2019

Përfaqësuesja e Kosovës po e mban konferencën e fundit për media para ndeshjes miqësore me Gjiblartarin e cila do të zhvillohet të enjten në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, duke filluar nga ...

Super-lajm nga stërvitja e fundit e Kosovës

Zeri - 09.10.2019

Kosova po e zhvillon stërvitjen e fundit para ndeshjes miqësore me Gjiblartarin, takim që luhet të enjten në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, shkruan Zëri.info.

Challandes e Rashkaj e vlerësojnë të rëndësishme miqësoren me Gjibraltarin

Koha.net - 09.10.2019

Ndeshje tejet të rëndësishme e kanë vlerësuar miqësoren e Kosovës me Gjibraltarin, përzgjedhësi Bernard Challandes dhe mesfushori Anel Rashkaj. Një ditë para miqësores, të dy kanë vlerësuar se ...

Anel Rashkaj me deklaratë interesante në konferencën e fundit për media para ndeshjen me Gjiblartarin

Zeri - 09.10.2019

Përfaqësuesja e Kosovës po e mban konferencën e fundit për media para ndeshjes miqësore me Gjiblartarin e cila do të zhvillohet të enjten në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, duke filluar nga ...

Dajaku: Gabimet që i bëmë në miqësoren me Danimarkën, mos t’i përsëritim me Gjibraltarin

Zeri - 09.10.2019

Kosova të enjten do ta zhvillojë ndeshjen miqësore me Gjibraltarin, ndeshje kjo që nuk po zgjon shumë interes tek kampin e Kosovës. Gjithsesi, shumë bileta janë shitur dhe edhe kjo sfidë pritet të ...

Challandes flet për lëndimin e Rashicës, Muriqit, Vojvodës e të Paqaradës

Telegrafi - 09.10.2019

Bernard Challandes ka thënë se Milot Rashica do të jetë i gatshëm për ndeshjen ndaj Malit të Zi, por që sot do të stërvitet ndaras nga pjesa tjetër e skuadrës.

Rashkaj për miqësoren ndaj Gjibraltarit: Një ndeshje miqësore për t’u përgatitur me Malin e Zi

Telegrafi - 09.10.2019

Anel Rashkaj është deklaruar para miqësore që Kosova do ta zhvillojë ndaj Gjibrlatarit. Anëtari i ‘Dardanëve’ ka thënë se kjo miqësore do t’i ndihmojë lojtarët të luajnë më shumë mes vete, por edhe ...

Challandes: Një lojtar që nuk e jep maksimumin ndaj Gjibraltarit, ka probleme me mua

Telegrafi - 09.10.2019

Bernard Challandes i ka paralajmëruar lojtarët e Kosovës para ndeshjes miqësores me Gjibraltarin. Strategu i Përfaqësueses tonë ka thënë se kjo nuk është vetëm një miqësore e thjeshtë dhe një lojtar ...

Kosova – Gjibraltari, ky është lajmi i fundit nga kampi i mysafirëve

Zeri - 09.10.2019

Pas dy seancave stërvitore të mbajtura në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, kombëtarja e Gjibraltarit këtë të mërkurë (9 tetor) ka zhvilluar edhe seancën e fundit stërvitore në prag të ndeshjes ...

Morina: Të mos nënvlerësohet Gjibraltari, nga kjo ndeshje ta nxjerrim më të mirë

Zeri - 09.10.2019

Kosova nesër do ta zhvillojë ndeshjen miqësore me Gjibraltarin por duke e parë atmosferën në kampin e Përfaqësueses së Kosovës bën të kuptojmë se e gjithë vëmendja e lojtarëve është tek ndeshja e së ...

Këngëtari i famshëm në mbështetje të Kosovës

Zeri - 09.10.2019

Kosova me 10 dhe 14 tetor do t’i zhvillojë dy ndeshje interesante në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinës. Derisa përballja e 10 tetorit nuk po vlerësohet edhe aq lart për faktin se është miqësore ...

Sermaxhaj: Gjibraltari është kombëtarja e cila ju ka dashtë Kosovës

Botasot - 09.10.2019

Kombëtarja e Kosovës po përgatitet maksimalisht për dy sfida, por më e rëndësishmja është ajo në fillim të javës së ardhshme përkatësisht me 14 tetor, në orën 20.45, në stadiumin “Fadil Vokrri” në ...

Rashica, Shala, Muriqi e Vojvoda shqetësimet e Challandesit

Zeri - 09.10.2019

Dje Përfaqësuesja e Kosovës ka zhvilluar stërvitjen e radhës në kuadër të përgatitjeve për dy ndeshjet e tetorit m Gjibraltarin dhe Malin e Zi. Sot Kosova e zhvillon stërvitjen e fundit para ndeshjes ...

Kosova përgatitet për Gjibraltarin, por mendon vetëm për Malin e Zi

Zeri - 09.10.2019

“Edhe ndeshja me Bullgarinë edhe ajo me Çekinë ishin si finale për neve. Tash edhe kjo me Malin e Zi është e tillë, kështu që ne nuk kemi zgjidhje tjetër përveçqë ta fitojmë atë.

Kosova i bën sot përgatitjet e fundit para sfidës me Gjibraltarin

Gazeta Express - 09.10.2019

Ekipi kombëtar i Kosovës do ta zhvillojë seancën e fundit stërvitore në përgatitje për ndeshjen e së enjtes kundër Gjibraltarit, në stadiumin “Fadil Vokrri” sot në orën 18:00,.

Faqja për shitjen e biletave të Kosovës pëson sulm kibernetik – biletat janë të sigurta, ndërsa mësohet edhe mënyra se ...

Telegrafi - 08.10.2019

Biletat e ndeshjen Kosovë – Mali i Zi janë shitur për pak minuta, ndërsa menaxheri i kompanisë ‘tiks.app’, Ardian Kelmendi e ka shpjeguar mënyrën se si biletat po shiten aq shpejtë.

Kosova vazhdon përgatitjet për ndeshjet e tetorit

Lajmi.net - 08.10.2019

Kosova më 10 tetor zhvillon ndeshjen miqësore kundër Gjibraltarit në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, shkruan lajmi.net. 14 tetori sjellë përballjen interesante dhe shumë të rëndësishme për ‘Dardanët’, që ...

Kosova e kryen stërvitjen e dytë, në mungesë të Muriqit dhe me Rashicën e ndarë nga grupi

Gazeta Express - 08.10.2019

Bernard Challandes e ka kryer stërvitjen e dytë me ekipin kombëtar të Kosovës, me vetëm dy një mungesë të theskuar, sulmuesin Vedat Muriqi, ndërkohë që Milot Rashica u stërvit i veçuar.

FFK-ja fton për hetime për biletat pasi “avullohen” edhe ato për ndeshjen me Malin e Zi

Koha.net - 08.10.2019

“Mjaft pritët në rend, siguro biletën në mënyrë efikase për të gjitha llojet e organizimeve”. Ky slogan bie në sy në momentin e parë që secili tifoz futbolli futet në ueb-faqen kryesore për të blerë ...