TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

U përfshi në flakë, vjen lajmi i keq për Notre Dame

SOT - 15.04.2019

Ministria e Brendshme franceze ka dhënë një lajm të keq. Katedralja Notre Dame mund të mos shpëtohet dot, pavarësisht se vazhdojnë përpjekjet e zjarrfikësve për të vënë zjarrin nën kontroll.

Zjarri në Notre Dame, zjarrfikësit të pashpresë: Ferri nuk mund të ndalet! (Foto)

Top Channel - 15.04.2019

Zjarrfikësit francezë kanë paralajmëruar se zjarri që ka përfshirë katedralen Notre Dame në Paris pasditen e së hënës “nuk mund të ndalet”. Një zyrtar i Ministrisë së Brendshme ka thënë se nuk është ...

Haradinaj: I trishtuar për zjarrin që përfshiu Katedralën Notre-Dame

Botasot - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas djegies së katedrales Notre Dam në Paris, që është djegur, nga një zjarr që ra gjatë ditës së sotme, përvjell “Bota sot”.

Reagon Macron për Notre Damin: Një pjesë e jona po digjet

Gazeta Express - 15.04.2019

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka ndarë dhimbjen e tij me të gjithë katolikët dhe qytetarët e Francës, duke e përshkruan djegien e Katedrales në Paris me fjalët ‘një pjesë e jona po digjet’.

Dimitrov reagon për zjarrin në katedralen Notre Dame

Telegrafi - 15.04.2019

Ministri i Punëve të Jashtme, reagoi për zjarrin e katedrales Notre Dame në Paris ku një kullë e ndërtesës u rrëzua. “Solidaritet ndaj popullit francez dhe gjithë katolikëve.

Presidenti Thaçi: Fatkeqësi e madhe përfshirja në zjarr e Katedrales Notre Dame

Gazeta Express - 15.04.2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se është fatkeqësi e madhe përfshirja në zjarr e Katedrales historike Notre Dame në Paris. Ai e ka quajtur këtë incident si një fatkeqësi kulturore me ...

Trump: Është e tmerrshme të shohësh zjarrin në Notre Dame, duhet vepruar shpejt

Alsat - 15.04.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump e konsideroi të tmerrshme të shohësh zjarrin e madh që po shkatërron sot katedralen emblematike të Notrë Dam në Paris, duke këshilluar zjarrfikësit të reagojnë sa më ...

Thaçi: Fatkeqësi e madhe e katedrales historike Notre Dame, që u kaplua nga zjarri

Telegrafi - 15.04.2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas përfshirjes në zjarr të katedrales Notre Dame në Paris. Thaçi në një status në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se përfshirja në zjarr e ...

Zjarri në Katedrale, Macron shpall emergjencën kombëtare

BalkanWeb - 15.04.2019

Presidenti Macron ka shpallur emergjencën kombëtare pas zjarrit shkatërrues që ka rënë në Katedralen e Notre-Dame. Pamjet tregojnë tymin e bardhë dhe flakët që vazhdojnë ende në strukturë.

“Notre Dame” në zjarr, pesë fakte rreth simbolit të Parisit

Koha.net - 15.04.2019

Katedralja e famshme e Parisit, Notre Dame është përfshirë nga flakët, që kanë shkatërruar simbolin parisian, e një humbje e madhe për Francën. Më poshtë janë pesë fakte rreth kryeveprës Gotike, e ...

Kryeministri Rama i pikëlluar, nxjerr foton që po bën xhiron e botës

SOT - 15.04.2019

Mbarë bota ka kthyer sytë mbrëmjen e sotme nga Parisi, pas zjarrit fatal që përpiu katedralen shekullore të 'Notre Damit'. Së fundmi në lidhje me këtë ngjarje ka reaguar edhe kryeministri Rama me anë ...

Zjarrfikësit mund të mos jenë në gjendje të shpëtojnë Katedralen Notre Dame

Gazeta Express - 15.04.2019

Ministri i Brendshëm i Francës Christopher Castaner, ka deklaruar se nuk është e sigurt nëse autoritetet e menaxhimit të krizave do ta shpëtojnë Notre-Damin, thuhet në një raport të AFP.

12 fotot që tregojnë madhështinë e historisë 800 vjeçare të Notre Damit

Gazeta Express - 15.04.2019

Katedralja e Notre Damit në Paris, një ndër ikonat e ndërtimtarisë religjioze, të hënën është përfshirë në flakë masive, duke bërë që të ketë reagime nga gjithë bota.

Digjet katedralja Notre Dame e Parisit, reagojnë yjet shqiptare dhe ndërkomëtare

Telegrafi - 15.04.2019

Një zjarr i madh shpërtheu në katedralen mesjetare të Notre Dame në qendër të qytetit të Parisit dhe një kullë u rrëzua e ndërtesës. Zjarrfikësit mbyllën zonën rreth një prej pamjeve më të vizituara ...

Bota reagon për djegien e “Notre Damet” në Paris

Koha.net - 15.04.2019

Zjarri në katedralen “Notre Dame” të Parisit ka nxitur reagimin e liderëve botërorë. Së fundmi reagoi edhe kryeministria britanike, Theresa May. Ajo ka thënë se mendimet e saj janë me Francën, pas ...

Zjarr në katedralen Notre Dame, reagon edhe presidenti amerikan

Telegrafi - 15.04.2019

Njerëz nga e mbarë bota janë duke përcjell me pikëllim djegien e katedrales së Parisit, Notre Dame, që konsiderohet si simbol i qytetit të dritave. Objekti 850 vjeçar është përfshirë i tëri nga flaka ...

Mediat serbe e lidhin djegien e katedrales në Paris me Kosovën: Zoti i ndëshkoi

Gazeta Express - 15.04.2019

Mediat serbe edhe tragjedinë e zjarrit të Katedralës Notre Dame në Paris e kanë lidhur me Kosovën, shkruan Gazeta Express. Në disa artikuj të mediave serbe, ku është raportuar për zjarrin e madh që e ...

YouTube lidhi djegien e katedrales me sulme terroriste

Gazeta Express - 15.04.2019

Algoritmi me të cilin punon YouTube vuri një link përshkrues të sulmit terrorist të 11 shtatorit në video transmetimin direkt të zjarrit në katedralen e Notre Dame.

Notre-Dame në flakë, reagon Macron

Top Channel - 15.04.2019

Pjesa e sipërme e katedrales më të famshme në Bote, Notre Dame në Paris është shkatërruar nga zjarri i frikshëm që ra fillimisht në një skelë në përdorim për restaurimin e saj.

Zjarri në Katedrale, Margariti: Lutemi për Notre Dame de Paris

Medial - 15.04.2019

TIRANË, 15 prill /MEDIAL – Një zjarr i madh ka përfshirë pasditen e sotme katedralen e famshme të Notre Damë në Paris. Sipas informacioneve të para besohet që zjarri ka rënë në pjesën ku po bëhen ...

Video/I gjithë Parisi lutet për ‘Notre Dame’ që shkrumbohet nga flakët

Java News - 15.04.2019

Nate e keqe per Parisin. Dhe pamjet rrëqethëse qe vijnë nga Parisi ku mijëra qytetarë janë mbledhur përreth katedrales ‘Notre Dame’ që prej orësh po digjet nga flakët.

Zjarri shkrumbon Katedralen e famshme Notre-Dame në Paris

LajmiFundit - 15.04.2019

Perfshihet nga flaket katedralja Notre-Dame në Paris. Deri në këto momente nuk janë regjistruar të lënduar apo viktima, ndërsa zjarrfikëset po punojnë për shuarjen e flakëve.

Zjarri në Paris, rrëzohet pjesa e sipërme e Katedrales “Notre Dame”

LajmiFundit - 15.04.2019

Zjarri që ra këtë pasdite në Paris, ka shkatërruar pjesën e sipërme të Katedrales “Notre Dame”. Ngjarja shokuese ka nxirur edhe reagimin e presidentit, Emanuel Macron, që ka thënë se “Notre-Dame de ...

Edhe Shqipëria reagon për zjarrin që ka rënë në Notre Dame

Albeu.com - 15.04.2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka reaguar me anë të një statusi na Facebook ku ka shprehur keqardhjen e tij për zjarrin e rënë ne katedralen historike të Parisit , 'Notre Dame '.

Zjarri përfshiu Notre Dame, ja këshilla e Trumpit

Top Channel - 15.04.2019

Flakët e zjarrit kanë pushtuar katedralen e famshme në Paris, Notre Dame. Kjo ngjarje ka sjellë reagimin e liderëve botërorë. Presidenti amerikan Donald Trump, përmes një postimi në Twitter, ka ...

Shembet çatia e katedrales Notre Dame, publikohen pamjet rrëqethëse (Foto/Video)

Telegrafi - 15.04.2019

Gjykata e Parisit ka njoftuar se ka filluar hetimet lidhur me zjarrin që ka shpërthyer në katedralen Notre Dame në Paris. “Gjithçka po digjet, asgjë nuk do të mbetet”, ka deklaruar zëdhënësi i Notre ...

Macron shpreh keqardhje për djegien e Notre Dame

Lajmi.net - 15.04.2019

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka thënë se ndihet keq për incidentin e sontëm në katedralen Notre Dame në Paris. Marcron përmes një postimi në Tëitter ka thënë se është i trishtuar që po e sheh ...

Macron: Po digjet një pjesë e secilit prej nesh

Alsat - 15.04.2019

Presidenti francez Emanuel Macron ka shkruar në twitter se është “tejet emocionuese për të gjithë kombin”për atë cfarë po ndodh me katedralen e Notre Dame.

Notre Dame në flakë, reagojnë artistët në gjithë botën

SOT - 15.04.2019

Një nga monumentet më të dashura dhe më të famshme të Francës, Katedralja e Notre Dame është përfshirë nga flakët. Lajmet që kisha ikonike është përfshirë nga flakët po pasqyrohen në gjithë botën dhe ...

Zjarri në Notre Dame de Paris, reagon Presidenti Meta

Botasot - 15.04.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar pas përfshirjes nga zjarri të katedrales së famshme, Notre Dame de Paris. Pas luftës që po bëjnë ekipet zjarrfikëse franceze për shuarjen e flakëve që ...

Djegia e Katedrales, francezët i reagojnë Trumpit: Gabohesh

Gazeta Express - 15.04.2019

Agjencia për mbrojtje civile dhe menaxhimin e krizave në Francë, ka refuzuar propozimin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, se duhet të përdoren avionë me ujë për ta ...

Lot dhe panik te francezët gjatë djegies së katedrales historike (Foto)

SOT - 15.04.2019

Katedralja më e famshme në Paris dhe Europë “Notre Dame” është përfshirë nga flakët ditën e sotme. Pavarësisht ndërhyrjes së zjarrëfikësve, nuk ka qenë e mundur që të shuhen flakët të cilat kanë ...

U dogj për një ditë, por u deshën shekuj që të ndërtohej Katedralja e Notre Damit

Gazeta Express - 15.04.2019

Katedralja e Notre-Damit është atraksioni turistik më i vizituar në Paris. Të gjithë e mendojnë se Kulla Eiffel, është më e vizituara, por sipas të dhënave, Notre-Dami është ndërtesa më e vizituar në ...

Zjarri shkatërron kornizën e katedrales Notre Dam

Botasot - 15.04.2019

“Gjithçka është duke u djegur. Nga korniza, që njëra pjesë është e shekullit XIX dhe pjesa tjetër e shekullit XIII, nuk do të mbetet më asgjë”, u shpreh me keqrdhje Andre Finot.

Zjarr i tmerrshëm në katedralen Notre-Dame në Paris

DW - 15.04.2019

Në një prej katedraleve më të njohura në botë, Notre-Dame në Paris, sot pasidte ka shpërthyer një zjarr i madh. Shkaku i zjarrit, sipas informacioneve të para, punimet në meremetimin e katedrales.

Zjarri/Bota mban frymën për Notre Dame. Dëshmia: Asgjë s’mbetet!

BalkanWeb - 15.04.2019

Pjesa e sipërme e katedrales më të famshme në Bote, Notre Dame në Paris është shkatërruar nga zjarri i frikshëm që ra fillimisht në një skelë në përdorim për restaurimin e saj.

Zjarri në Notre Dame, Meta: I trishtuar, uroj sa më pak dëme!

BalkanWeb - 15.04.2019

Presidenti i vendit Ilir Meta ka reaguar pas zjarrit apokaliptik që ka përpirë katedralen e famshme të Parist Notre Dame, duke shkatërruar majën e saj.

Merkel: Notre Dam, simbol i Francës dhe kulturës tonë evropiane

Botasot - 15.04.2019

Gjermania i jep mbështetjen e saj Francës pas zjarrit të madh që po shkatërron sot katedralen e Notre Dam në Paris, simbol i Francës. “Këto imazhe të tmerrshme të Notre Dam në zjarr të trishtojnë.

Një tabloid serb e gjen shkakun e zjarrit në “Notre Dame”. Aty u shfaq flamuri i Kosovës gjashtë muaj më parë (Serbia ...

Gazeta Tema - 15.04.2019

Tabloidi “Informer” e ka gjetur shkakun e zjarrit në “Notre Dame”. Sipas tabloidit esktrem profashist të Beogradit, “vetëm gjashtë muaj më parë, në ceremoninë që shënonte fundin e Luftës së Parë ...

Shembet kupola qendrore e katedrales Notre Dame

Alsat - 15.04.2019

Zjarri në Katedralen Notre Dame është duke u përhapur me intensitet të madh. Si pasojë e zjarrit të madh është shembur kupola qendrore e katedrales. Kryebashkiaku i Parisit, Ana Hidalgo e përshkroi ...

Historia në flakë. Rrëzohet kulla e Katedrales 850-vjeçare të Parisit (Foto)

Top Channel - 15.04.2019

Kulla e Katedrales së famshme të Parisit, Notre Dame, është rrëzuar pasi një zjarr i madh shpërtheu në katedrale pasditen e së hënës. Sipas “Le Monde”, zjarri nisi në papafingon e monumentit përpara ...

Zjarr në Katedralen Notre Dame në Paris, evakuohen personat

LajmiFundit - 15.04.2019

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë Katedralen Notre Dame, në Paris të Francës. Sipas mediave atje, flakët janë të përmasave të mëdha, ndërsa për momentin nuk flitet për të lënduar në njerëz.

Notre Dame në flakë/ Bie kupola e Katedrales, Macron bën lëvizjen e papritur

SOT - 15.04.2019

Një zjarr ka shpërthyer në katedralen e famshme të Notre-Dame në Paris dhe është përhapur me shpejtësi në të gjithë ndërtesën. Shkaku nuk ishte menjëherë i qartë, por zyrtarët thonë se kjo mund të ...

Momenti kur bie çatia e katedrales Notre Dame

Lajmi.net - 15.04.2019

Katedralja Notre Dame në Paris sot është përfshirë nga zjarri. Pjesët më të mëdha të çatisë janë djegur duke u rrëzuar përtokë. Ndërkohë policia franceze i ka larguar njerëzit nga vendi i ngjarjes ...

VIDEO/ Një Zjarr masiv përfshin katedralen e Notre-Dame në Paris

BalkanWeb - 15.04.2019

Një zjarr i madh ka përfshirë pasditen e sotme katedralen e famshme të Notre-Dame në Paris. Pamjet e shpërndara në rrjetet sociale tregojnë tymin e madh që del nga çatia e katedrales.

Katedralja në flakë, vjen reagimi i menjëhershëm i presidentit francez

SOT - 15.04.2019

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka reaguar pas zjarrit që përfshiu dhe dogji katedralen e njohur në Paris. "Notre-Dame de Paris në flakë. Emocioni i një kombi të tërë.

"E tmerrshme...duhet vepruar shpejt", vjen reagimi urgjent i Presidentit Donald Trump

SOT - 15.04.2019

Zjarri që ka përfshirë katedralen e Parisit 'Notre Dame' po merr vëmendjen e mabrë botës. Një regim në lidhje me këtë ngjarje të rëndë e ka bërë edhe presidenti i Amerikës, Donald Trump i cili ka ...

Fotolajm/ Flakët përpijnë Katedralen e Notre Dame

ABC News - 15.04.2019

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë njërën prej katedraleve më emblematike në botë, atë Notre Dam në Paris. Zjarri ka përfshirë pjesën e çatisë së katedrales së famshme që gjendet në zemër të ...