TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Katica Janeva çka po shikon nga dera e shtëpisë (FOTO)

Ina - 14.08.2019

Kryeprokurorja speciale, Katica Janeva është kapur nga paparacit në dyert e shtëpisë së saj në Shkup. Fotografia është shpërndarë në rrjetet sociale, ku ajo është shfaqur në derën e shtëpisë, me një ...

Prokuroria: Telefonat dhe kompjuterët e konfiskuar në rastin “Reket” do të deshifrohen

Portalb - 14.08.2019

Prokuroria Themelore Publike për Krim të Organizuar dhe Korrupsion tha se kishte ndërmarrë veprime hetimore në bazë të planit të vendosur për të siguruar prova dhe për të zbardhur plotësisht çështjen ...

Çfarë pret Katica Janeva pranë derës së shtëpisë?

Zhurnal - 14.08.2019

Shkup, 14 gusht – Derisa të gjithë kanë shtuar kurreshtjen mbi vendndodhjen e kryeprokurores speciale të dorëhequr Katica Janeva, ajo duket se nuk e vret shumë mendjen mbi ndodhitë e fundit dhe se me ...

Katica Janeva ende nuk ka marrë ftesë për të dhënë dëshmi në Prokurori?

Zhurnal - 14.08.2019

Shkup, 14 gusht – Nga prokuroria për krim të organizuar dhe korupsion nga fillimi i javës kanë deklaruar se për rastin Harac kanë dhënë dëshmi dy prokurore Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska.

“Reketi”, Burim Rrustemi i Speciales thirret si dëshmitar

Alsat - 14.08.2019

Edhe një prokuror i Speciales do të dëshmojë në Prokurorinë e krimit të organizuar për rastin “Reket”. Pas Elizabeta Josifovskës dhe Lile Stefanovës, tani me Villma Ruskoskën pritet të ballafaqohet ...

VMRO-DPMNE: Procesi i rastit “Reket” qe një muaj në vendnumëro

Medial - 14.08.2019

Shkup, 14 gusht 2019 (MEDIAL) – Qesharake dhe e pacipë është kur Zoran Zaev, politikani i amnistuar dhe njeriu i kapur në kryerjen e veprës penale flet për përgjegjësi.

Prokurori Burim Rustemi është thirrur në PTHP për rastin “Reket”

Medial - 14.08.2019

Shkup, 14 gusht 2019 (MEDIAL) – Prokurori Burim Rustemi nga Prokuroria Themelore Publike është thirrur të jap dëshmi në Prokurorin për krim të organizuar për rastin “Reket”.

Rasti “Reket”, Prokuroria do të shpërndaj vetëm informacione që nuk dëmtojnë procesin e hetimit

Alsat - 14.08.2019

Prokuroria Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit njofton opinionin se në bazë të planit po ndërmerr veprime hetuese në drejtim të sigurimit të dëshmive dhe zbardhjen e plotë të ...

PTHP me veprime hetuese për “Reket”, në vijim janë hetimi financiar dhe ekspertiza

Medial - 14.08.2019

Shkup, 14 gusht 2019 (MEDIAL) – Prokuroria Themelore Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit në pajtim me planin e konfirmuar ndërmerr veprime hetuese në drejtim të sigurimit të ...

Komuniteti ndërkombëtar për lëndën “Reket”: Shteti ligjor të dëshmojë veten me vepra

Portalb - 14.08.2019

Komuniteti ndërkombëtar njëzëri u bë thirrje, këto ditë, autoriteteve në Maqedoninë e Veriut në lidhje me lëndën “Reket” për të dëshmuar me vepra se ligji sundon në vend dhe se shteti ligjor ...

“Informer”: Boki 13 ka dëshmi për lidhjet kriminale mes Zaevit dhe Haradinajt

Zhurnal - 14.08.2019

Shkup, 14 gusht, zhurnal.mk – Gazetat serbe kanë vazhduar me titujt spektakular për rastin “Reket”, ku sot në ballinën e gazetës proqeveritare “Informer”, dalin me vërtetime se Bojan Jovanovski ...

Ndërkombëtarët: Shteti juridik të tregohet në vepra për rastin “Reket”

Zhurnal - 14.08.2019

Shkup, 14 gusht, zhurnal.mk – Bashkësia ndërkombëtare këtyre ditëve është unanime në kërkesën deri te autoritetet në Maqedoninë e Veriut lidhur me rastin “Reket” të tregojnë në vepër se në vend ka ...

Ruskoska u kthye në punë

Zhurnal - 14.08.2019

Shkup, 14 gusht, zhurnal.mk – Shefja e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit Vilm Ruskoska, e cila e udhëheq hetimin për rastin “Reket”, sot është kthyer në punë, kanë ...

Boki 13 nga qelia e burgut: E di se si vjedhin Zaevi dhe Haradinaj (Foto)

Ina - 14.08.2019

Mediat serbe kanë vazhduar propagandën kundër kryeministrit Zoran Zaev dhe kryeministrit, Ramush Haradinaj. Gazeta serbe Informer sërish ka publikuar një bisedë të Boki13, i cili ka deklaruar se e ...

Zaev flet për rastin “Reket”, nuk dorëzohet

Ina - 13.08.2019

Kryeministri Zoran Zaev për herë të parë ka folur për rastin “Reket”, duke i dërguar porosi personave të involvuar. Ai theksoi se nuk do të lejojë që dikush ta involvojë atë, aq më pak, siç tha, disa ...

Pas pesë orësh pyetje, Stefanova nuk zbuloi detaje për deklaratën në prokurori

Portalb - 13.08.2019

Prokurorja e Prokurorisë speciale publike, Lile Stefanova , sot, duke dalë nga Prokuroria themelore publike për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit (PTHP-NKOK), pas pesë orësh pyetje, ...

Katica Janeva kapet mat para derës së shtëpisë (FOTO)

Tetova Sot - 14.08.2019

Kryeprokurorja speciale, Katica Janeva është kapur nga paparacit në dyert e shtëpisë së saj në Shkup. Fotografia është shpërndarë nga gazeta “Veçer” por më pas edhe nga rrjetet sociale, ku ajo është ...

Përplasje mes partive për rastin “Reket”

Alsat - 13.08.2019

VMRO-DPMNE-ja sërish kërkon zgjerim të hetimit për rastin “Reket”. Sipas tyre, Boki 13 dhe Zoki Kiçeec janë vetëm ekzekutues të urdhrave, ndërsa nga Prokuroria kërkojnë që të zbulohen porositësit e ...

Prokurorja Stefanova dëshmon për rastin “Reket”

Alsat - 13.08.2019

Pesë orë në Prokurorinë për krim të organizuar prokurorja Lile Stefanova nga PSP ka sqaruar se çfarë din për rastin “Reket”. Para kolegëve si dëshmitare ka shpjeguar shumë gjëra, ndërsa para kamerave ...

Prokurorët hetojnë prokurorët

Evropaelire - 13.08.2019

Prokurorët e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit po hetojnë kolegët e Prokurorisë Speciale, Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska për përfshirjen eventuale në rastin e ...

Edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçeec

Alsat - 13.08.2019

Nga Gjykata Penale njoftojnë se me kërkesë të Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar, dhe pas shqyrtimit të fakteve, është vendosur që të dyshuarve në rastin “Reket”, Bojan Stojanovski- Boki ...

Janushev: Dorëheqje menjëherë ose zgjedhje të parakohshme parlamentare

Medial - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht 2019 Miku i Zoran Zaevit, Boki Trediçi e di cili gjykatës, kur është kujdestar, i cili nuk do të paraqitet dhe cili do të vjen në vend të tij dhe çka është më e rëndësishme e di se ...

Lile Stefanova: Kam treguar gjithçka që di për rastin “Haraçi”

Telegrafi - 13.08.2019

Prokurorja speciale Lile Stefanova, sot në Prokurorinë Themelore Publike ka dëshmuar në lidhje me rastin “Haraçi”. Pas përfundimit të marrjes në pyetje që zgjati rreth pesë orë, ajo nuk sqaroi shumë ...

“Reket”, prokurorja Stefanova dëshmon për katër orë rresht

Alsat - 13.08.2019

Ende vazhdon dëshmia e prokurores së PSP-së, Lile Stefanova për rastin “Reket”. Nga Prokuroria për Krimit të Organizuar thonë se biseda po vazhdon dhe se nuk dihet sa do të zgjasë.

Server: Qeveria të përkushtohet në hetim të gjerë dhe të drejtë gjyqësor për rastin “Reket”

Portalb - 13.08.2019

Daniel Server nga universiteti “Xhon Hopikins”, lidhur me hetimin rreth rastit “Reket” dhe lidhshmërinë e mundshme të ish prokurores speciale, Katica Janeva, thotë që rastet e këtilla duhet të kenë ...

Maqedoni, presidenti Pendarovski bën me faj prokuroren Janeva pas video-skandalit

SOT - 13.08.2019

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, tha dje se kërkon hetim të plotë, të shpejtë dhe efektiv të skandalit me rastin “Zhvatja”, ku sipas videove të publikuara një biznesmen jep 1.5 ...

Burim Rrustemi i PSP-së thirret si dëshmitar

Gazeta Express - 14.08.2019

Edhe një prokuror i Speciales do të dëshmojë në Prokurorinë e krimit të organizuar për rastin “Reket”. Pas Elizabeta Josifovskës dhe Lile Stefanovës, tani me Villma Ruskoskën pritet të ballafaqohet ...

Serwer: Qeveria ti përkushtohet hetimit fer të rastit “Reket”

Ina - 13.08.2019

Analisti amerikan, Daniel Serwer ka komentuar rastin “Reket”, i cili dridhi themelet e Maqedonisë së Veriut. Në një prononcim për MIA-në, analisti politik theksoi se ky mund të jetë një proces që nuk ...

Lile Stefanova sot dëshmon për rastin “Reket”

Alsat - 13.08.2019

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova, e cila e udhëheq lëndën “Perandoria”, sot në Prokurorinë Publike duhet të dëshmon për rastin “Reket”, ku të dyshuar janë Bojan Jovanovski-Boki 13 dhe Zoran ...

VMRO-DPMNE: Procesi i rastit “Reket” qe një muaj në vendnumëro

Tetova Sot - 14.08.2019

Qesharake dhe e pacipë është kur Zoran Zaev, politikani i amnistuar dhe njeriu i kapur në kryerjen e veprës penale flet për përgjegjësi. Të kota janë tentimet e arsyetimit para gazetarëve.

Prokurori Burim Rustemi është thirrur në PTHP për rastin “Reket”

Tetova Sot - 14.08.2019

Prokurori Burim Rustemi nga Prokuroria Themelore Publike është thirrur të jap dëshmi në Prokurorin për krim të organizuar për rastin “Reket”. Nga Prokuroria Publike për MEDIAL-n konfirmuan se ...

Lile Stefanova do të rrëfehet për rastin “Reket” në PP

Medial - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova, e cila e udhëheq lëndën “Perandoria”, sot në Prokurorinë Publike duhet të rrëfehet për rastin “Reket”.

STEFANOVA arrin në Prokurori, shmang gazetarët

Medial - 13.08.2019

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova sot ka ardhur në Sektorin për krim të organizuar pranë Prokurorisë publike ku jep dëshmi për aferën “Zhvatja” ku në paraburgim janë Bojan Jovanovski- Boki 13 dhe ...

PTHP me veprime hetuese për “Reket”, në vijim janë hetimi financiar dhe ekspertiza

Tetova Sot - 14.08.2019

Prokuroria Themelore Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit në pajtim me planin e konfirmuar ndërmerr veprime hetuese në drejtim të sigurimit të dëshmive dhe zbardhjen e plotë ...

Bërns në Tuiter: Tani është koha Maqedonia e Veriut të tregojë angazhimin që t’i bashkohet sundimit të së drejtës

Medial - 12.08.2019

Shkup, 12 gusht 2019 (MEDIAL) – Tani është koha Maqedonia e Veriut të tregojë angazhimin e saj që t’i bashkohet sundimit të së drejtës, ka porositur ambasadorja amerikane Kejt Bërns në statusin në ...

Vilma Ruskoska u kthye në punë

Alsat - 14.08.2019

Shefja e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit Vilm Ruskoska, e cila e udhëheq hetimin për rastin “Reket”, sot është kthyer në punë, kanë konfirmuar për 360 shkallë nga ky ...

“Boki trediçi” nga qelia e burgut: E di se si vjedhin Zaevi dhe Haradinaj (Foto)

Tetova Sot - 14.08.2019

Mediat serbe kanë vazhduar propagandën kundër kryeministrit Zoran Zaev dhe kryeministrit, Ramush Haradinaj. Gazeta serbe Informer sërish ka publikuar një bisedë të Boki13, i cili ka deklaruar se e ...

"Reket", sjell përplasje mes partive në Maqedoni

Albeu.com - 13.08.2019

VMRO-DPMNE-ja sërish kërkon zgjerim të hetimit për rastin " Reket ". Sipas tyre, Boki 13 dhe Zoki Kiçeec janë vetëm ekzekutues të urdhrave, ndërsa nga Prokuroria kërkojnë që të zbulohen porositësit e ...

Prokurorët hetojnë prokurorët

Zhurnal - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Prokurorët e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit po hetojnë kolegët e Prokurorisë Speciale, Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska për ...

Edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçeec

Antpress - 13.08.2019

Nga Gjykata Penale njoftojnë se me kërkesë të Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar, dhe pas shqyrtimit të fakteve, është vendosur që të dyshuarve në rastin “Reket”, Bojan Stojanovski- Boki ...

Stefanova: Kam treguar gjithçka që di për rastin “Reket”

Zhurnal - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Prokurorja speciale Lile Stefanova, sot në Prokurorinë Themelore Publike ka dëshmuar në lidhje me rastin “Reket”. Pas përfundimit të marrjes në pyetje që zgjati rreth ...

Prokurorja Stefanova dëshmon për katër orë rresht për rastin “Reket”

Flaka - 13.08.2019

Ende vazhdon dëshmia e prokurores së PSP-së, Lile Stefanova për rastin “Reket”. Nga Prokuroria për Krimit të Organizuar thonë se biseda po vazhdon dhe se nuk dihet sa do të zgjasë.

Institucionet duhet të përkushtohen për hetim të drejtë të rastit “Zhvatja”

Gazeta Express - 13.08.2019

Daniel Server nga universiteti “Xhon Hopikins”, lidhur me hetimin rreth rastit “Reket” dhe lidhshmërinë e mundshme të ish prokurores speciale, Katica Janeva, thotë që rastet e këtilla duhet të kenë ...

“Reket”, Burim Rrustemi i Speciales thirret si dëshmitar

Zhurnal - 14.08.2019

Shkup, 14 gusht, zhurnal.mk – Edhe një prokuror i Speciales do të dëshmojë në Prokurorinë e krimit të organizuar për rastin “Reket”. Pas Elizabeta Josifovskës dhe Lile Stefanovës, tani me Villma ...

Server: Qeveria ti përkushtohet hetimit fer të rastit “Reket”

Zhurnal - 13.08.2019

Shkup, 12 gusht, Zhurnal.mk – Duke komentuar hetimin për çështjen Reket dhe lidhjen e mundshme të ish-Prokurores Speciale Katica Janeva, Daniel Server nga Universiteti John Hopkins, tha se raste të ...

Lile Stefanova sot dëshmon për rastin “Reket”

Gazeta Express - 13.08.2019

Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova, e cila e udhëheq lëndën “Perandoria”, sot në Prokurorinë Publike duhet të dëshmon për rastin “Reket”, ku të dyshuar janë Bojan Jovanovski-Boki 13 dhe Zoran ...

Stefanova do të rrëfehet për rastin “Reket” në PP

Zhurnal - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Prokurorja e PSP-së Lile Stefanova, e cila e udhëheq lëndën “Perandoria”, sot në Prokurorinë Publike duhet të rrëfehet për rastin “Reket”.

PTHP me veprime hetuese për “Reket”, në vijim janë hetimi financiar dhe ekspertiza

Flaka - 14.08.2019

Prokuroria Themelore Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit në pajtim me planin e konfirmuar ndërmerr veprime hetuese në drejtim të sigurimit të dëshmive dhe zbardhjen e plotë ...

Bërns: Tani është koha Maqedonia e Veriut të tregojë angazhimin që t’i bashkohet sundimit të së drejtës

Tetova Sot - 13.08.2019

Tani është koha Maqedonia e Veriut të tregojë angazhimin e saj që t’i bashkohet sundimit të së drejtës, ka porositur ambasadorja amerikane Kejt Bërns në statusin në Tuiter, duke e ndarë publikimin e ...