TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Telegrafi - parë: 21 orë

Moti sot do të jetë i vranët mbi lugina. Në pjesët perëndimore ekzistojnë kushte për reshje të shiut, ndërsa në pjesët malore reshje të borës dhe do t’i ketë në natën drejt të dielës.

Maratona në vendin më të ftohtë në botë, asnjë pjesëmarrës nuk arrin vijën e “finishit” për shkak të temperaturave të ...

Telegrafi - 11.01.2019

Është testi përfundimtar për të gjithë adhuruesit e maratonës – gara në vendin më të ftohtë në botë. Asnjëri prej 16 pjesëmarrësve nuk ka arritur të arrij vijën e finishit, edhe pse fytyrën e kishin ...

Vikendi me vranësira dhe intervale të shkurta me diell

Telegrafi - 11.01.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve të vikendit, do të mbaj mot i vranët me intervale të shkurta me diell. “Pas këtyre reshjeve të borës vendi ynë do të vazhdoj të ...

Vendet ku njerëzit u kanë mbijetuar temperaturave nën -50 gradë celsius

Lajmi.net - 11.01.2019

Të jetosh në temperatura nën zero duket e pamundur, por njerëzit kanë arritur t’i përshtaten edhe klimave më të ftohta. Më poshtë do t’ju rendisin 9 vendet, ku shënohen temperaturat më të ulëta, por ...

MOTI: Ky është parashikimi për sot

Medial - 11.01.2019

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira mesatare dhe me erë të lehtë dhe mesatar nga drejtimi verior. Paradite në pjesët perëndimore do të ketë kushte të dobëta për reshje të borës.

Moti sot në Maqedoninë veriore

Botasot - 12.01.2019

Moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë erë veri-perëndimore. Temperaturat në mëngjes do të lëvizin nga -14 deri -6 gradë celsius ndërsa temperatura ditore nga -5 deri tre ...

Tahirsylaj: Borë deri të premten, nga java tjetër mot më i mirë (Video)

Almakos - 10.01.2019

Eksperti i meteorologjisë dhe profesori universitar, Sylë Tahirsylaj, në një intervistë për Telegrafin me gazetaren Elfije Boletini, ka folur për temperaturat e ulëta si dhe reshjet e borës në vend.

Tahirsylaj tregon edhe sa ditë do të ketë borë dhe çfarë moti pritet të ketë në Kosovë

Lajmi.net - 10.01.2019

Reshjet e dendura të borës po vazhdojnë të bien në gjithë territorin e Kosovës. Këto reshje do të vazhdojë të bien sot dhe nesër paradite, me pas gjendja do të qetësohet pak por do të ketë sërish ...

Mendoni se po rriten temperaturat? Mos u gënjeni! Sinoptikanët tregojnë çfarë do të ndodhë nesër

SOT - 10.01.2019

Shqipëria do të mbetet ende nën pushtetin e borës dhe temperaturave të ulta. Sinoptikanët thonë se ajri i ftohtë me origjinë skandinave, nga veriu i Europës, që goditi Ballkanin dhe vendin tonë, do ...

Tahirsylaj tregon se deri kur do të bie borë në Kosovë

Zeri - 10.01.2019

Eksperti i meteorologjisë dhe profesori universitar, Sylë Tahirsylaj, ka treguar se çfarë moti do të mbretërojë gjatë ditës së nesërme dhe në fundjavë.

Edhe nesër ftohtë e borë në Kosovë

Koha.net - 10.01.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar për motin që do të mbajë nesër në Kosovë, ditë e premte. “Do të mbajë mot i vranët dhe vende-vende në orët e hershme të ditës parashihet të ketë ...

Kur do të pushojë bora në Kosovë? Tregon meteorologu Tahirsylaj

Gazeta Express - 10.01.2019

Eksperti i meteorologjisë dhe profesori universitar, Sylë Tahirsylaj, ka treguar se çfarë moti do të mbretërojë gjatë ditës së nesërme dhe në ...

MOTI: Borë dhe erë, vazhdojnë temperaturat minus

Medial - 10.01.2019

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe me reshje të borës, më shumë në pjesët perëndimore dhe veriore. Shtresa e borës në këto pjesë në mënyrë shtesë do të rritet për 10 deri në 20 centimetra.

Maratona në vendin më të ftohtë në botë, asnjë pjesëmarrës nuk arrin vijën e “finishit” për shkak të temperaturave të ...

Almakos - 11.01.2019

Është testi përfundimtar për të gjithë adhuruesit e maratonës – gara në vendin më të ftohtë në botë. Asnjëri prej 16 pjesëmarrësve nuk ka arritur të arrij vijën e finishit, edhe pse fytyrën e kishin ...

Moti për këtë fundjavë në Kosovë

Koha.net - 11.01.2019

IHMK-ja përmes një komunikate për media bën të ditur se moti në fundjavë në Kosovë do të jetë i qetë, i vranët e vende-vende me intervale të shkurta me diell.

Qytetet ku njerëzit kanë mbijetuar në temperaturat nën -50 gradë celsius

Zeri - 11.01.2019

Të jetosh në temperatura nën zero duket e pamundur, por njerëzit kanë arritur t’i përshtaten edhe klimave më të ftohta. Më poshtë do t’ju rendisin 9 vendet, ku shënohen temperaturat më të ulëta, por ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Flaka - 12.01.2019

Moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë erë veri-perëndimore. Temperaturat në mëngjes do të lëvizin nga -14 deri -6 gradë celsius ndërsa temperatura ditore nga -5 deri tre ...

Tahirsylaj: Borë deri të premten, nga java tjetër mot më i mirë (Video)

Telegrafi - 10.01.2019

Eksperti i meteorologjisë dhe profesori universitar, Sylë Tahirsylaj, në një intervistë për Telegrafin me gazetaren Elfije Boletini, ka folur për temperaturat e ulëta si dhe reshjet e borës në vend.

Kur do të pushojë bora në Kosovë? Tregon meteorologu Tahirsylaj

Botasot - 10.01.2019

Eksperti i meteorologjisë dhe profesori universitar, Sylë Tahirsylaj, ka treguar se çfarë moti do të mbretërojë gjatë ditës së nesërme dhe në fundjavë.

Edhe nesër borë, këto janë temperaturat

Lajmi.net - 10.01.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se edhe nesër në vendin tonë do të ketë reshje të borës. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nesër në vendin tonë do të ...

Maratona në vendin më të ftohtë në botë, asnjë pjesëmarrës nuk arrin vijën e “finishit” për shkak të temperaturave të ...

Zhurnal - 12.01.2019

Është testi përfundimtar për të gjithë adhuruesit e maratonës – gara në vendin më të ftohtë në botë. Asnjëri prej 16 pjesëmarrësve nuk ka arritur të arrij vijën e finishit, edhe pse fytyrën e kishin ...

Vikendi me vranësira dhe intervale të shkurta me diell

Almakos - 11.01.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve të vikendit, do të mbaj mot i vranët me intervale të shkurta me diell. “Pas këtyre reshjeve të borës vendi ynë do të vazhdoj të ...

Tahirsylaj tregon se deri kur do të ketë borë në Kosovë

Lajmi.net - 10.01.2019

Eksperti i meteorologjisë dhe profesori universitar Sylë Tahirsylaj, ka treguar se si do të mbretërojë moti gjatë ditës së nesërme dhe në vikend. Ai për Kallxo.com tha se do të ndalen reshjet e borës ...

Parashikimi i motit për ditën e nesërme në Kosovë

Zeri - 10.01.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar për motin që do të mbajë nesër në Kosovë, ditë e premte. “Do të mbajë mot i vranët dhe vende-vende në orët e hershme të ditës parashihet të ketë ...

Moti gjatë vikendit

Botasot - 11.01.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se pas këtyre reshjeve të borës, të shtunën dhe të dielën, vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë ...

Ky është moti për nesër

Botasot - 10.01.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar për motin që do të mbajë nesër në Kosovë, ditë e premte. “Do të mbajë mot i vranët dhe vende-vende në orët e hershme të ditës parashihet të ketë ...

Keni plane për fundjavë? Bëni mirë të lexoni edhe motin

Albeu.com - 11.01.2019

IHMK-ja përmes një komunikate për media bën të ditur se moti në fundjavë në Kosovë do të jetë i qetë, i vranët e vende-vende me intervale të shkurta me diell.

Ky është moti për nesër

Antpress - 10.01.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar për motin që do të mbajë nesër në Kosovë, ditë e premte. “Do të mbajë mot i vranët dhe vende-vende në orët e hershme të ditës parashihet të ketë ...

Edhe sot ftohtë e borë në Kosovë

Koha.net - 11.01.2019

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe vende-vende, në orët e hershme të ditës, parashihet të ketë reshje të kohëpaskohshme të borës.