TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Telegrafi - 01.03.2019

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira të pakta gjatë pasdites. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë veriperëndimore. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -3 deri 3 gradë ...

Parashikimi i motit, gjatë dy ditëve të vikendit

Botasot - 15.02.2019

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë dy ditëve të vikendit, vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të lartë atmosferik, dukshëm mbi vlerat e normales.

Gjatë fundjavës do të mbajë mot i ngrohtë në Maqedoni

Telegrafi - 15.02.2019

Nga Enti Hidrometeorologjik i Maqedonisë njoftojnë se ditëve në vijim moti do të jetë me diell dhe me temperatura deri më 15 gradë celsius. Nesër temperaturat e mëngjesit do të jenë ndër zero, ndërsa ...

Mot me vranësira mesatare dhe nga vikendi priten ndryshime

Alsat - 15.02.2019

Sot në Maqedoni moti do të jetë me vranësira mesatare në të gjithë teritorin, me temperatura të mëngjesit prej -1 deri në 3 gradë, ndërsa ato ditore prej 3 deri në 7 gradë ...

Mot me vranësira dhe dëborë lokale, erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi verilindor

Medial - 15.02.2019

Shkup, 15 shkurt 2019 (MEDIAL) – Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme me dëborë lokale, veçanërisht paradite. Do të fryjë erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi ...

Rikthehet bora, këto janë temperaturat për ditën e nesërme

Lajmi.net - 14.02.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se nesër në vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se gjatë ditës ...

Parashikimi i motit, gjatë dy ditëve të vikendit

Telegrafi - 15.02.2019

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë dy ditëve të vikendit, vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të lartë atmosferik, dukshëm mbi vlerat e normales.

Gjatë fundjavës do të mbajë mot i ngrohtë në Maqedoni

Botasot - 15.02.2019

Nga Enti Hidrometeorologjik i Maqedonisë njoftojnë se ditëve në vijim moti do të jetë me diell dhe me temperatura deri më 15 gradë celsius. Nesër temperaturat e mëngjesit do të jenë ndër zero, ndërsa ...

Mot me vranësira mesatare dhe nga vikendi priten ndryshime

Almakos - 15.02.2019

Sot në Maqedoni moti do të jetë me vranësira mesatare në të gjithë teritorin, me temperatura të mëngjesit prej -1 deri në 3 gradë, ndërsa ato ditore prej 3 deri në 7 gradë .

Mot me vranësira dhe dëborë lokale, erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi verilindor

Tetova Sot - 15.02.2019

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme me dëborë lokale, veçanërisht paradite. Do të fryjë erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi verilindor.

Ky është moti për nesër

Botasot - 21.03.2019

Në Kosovë të premten do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. “Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet ...

Moti sot në Kosovë, me vranësira e diell

Koha.net - 15.02.2019

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të lartë atmosferik, dukshëm mbi vlerat e normales.

Parashikimi i motit në Kosovë

Zeri - 11.06.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se edhe sot do të mbajë mot me diell. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka njoftuar se edhe gjatë ditës së sotme në vendin ...

Parashikimi i motit, gjatë dy ditëve të vikendit

Almakos - 15.02.2019

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë dy ditëve të vikendit, vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të lartë atmosferik, dukshëm mbi vlerat e normales.

Për nesër ky është moti

Medial - 15.02.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me rreze dielli. Vranësirat gjatë ditës do të shoqërohen me reshje shiu dhe bore, ...

Kështu do të jetë moti në 11 vjetorin e Pavarësisë

Lajmi.net - 15.02.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë vikendit në vendon tonë temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen ...

Shi e borë, parashikimi i motit për sot

Lajmi.net - 15.02.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin sot në vend. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të ketë reshje shiu dhe bore, ndërsa temperaturat maksimale do ...

Parashikimi i motit, gjatë dy ditëve të vikendit

Zeri - 15.02.2019

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë dy ditëve të vikendit, vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të lartë atmosferik, dukshëm mbi vlerat e normales.

Rikthehet bora në Kosovë

Albeu.com - 15.02.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të ketë reshje shiu dhe bore, ndërsa temperaturat maksimale do të arrijnë në 6 gradë Celsius .

Kështu do të jetë moti në 11 vjetorin e Pavarësisë

Botasot - 16.02.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë vikendit në vendon tonë temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen ...

Mot me vranësira të shpërndara e diell gjatë vikendit në Kosovë

Koha.net - 16.02.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë vikendit temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ...

Si do të jetë moti në 11 vjetorin e Pavarësisë

Albeu.com - 16.02.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë vikendit në vendon tonë temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius , ndërsa maksimalet e ditës parashihen ...

Kështu do të jetë moti nesër, në 11 vjetorin e Pavarësisë !

Medial - 16.02.2019

Vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të lartë atmosferik, dukshëm mbi vlerat e normales. Në këtë gjendje meteorologjike do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell.