TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Yjet shkëlqyen në festivalin “Kënga Magjike” (Foto)

Zhurnal - 07.12.2017

Yjet shkëlqyen në festivalin “Kënga Magjike” (Foto) Ka përfunduar nata e parë e edicionit të 19-të të festivalit “Kënga Magjike” që para ekraneve tona solli performaca të mrekullueshme nga këngëtarët ...

Fifi i kushtoi këngë por e thotë troç: Ai për mua ka vdekur!

Durres Lajm - 07.12.2017

Kënga e Fifit, "Zhurmë" në festivalin e "Këngës Magjike", është bërë një hit i padiskutueshëm. Në Youtube kjo këngë numëron mbi dy milion klikime. Teksti është mjaft i bukur dhe është menduar se ka ...

Fifi e thotë troç: Ai për mua ka vdekur!

Albeu.com - 07.12.2017

Këngëtarja e njohur Fifi , ka krijuar një nga baladat më të bukura dhe të ndjera të Kënga Magjike . Kënga “Zhurmë” e Fifit numëron më shumë se dy milion klikime edhe në You Tube.

Çiljeta trondit me këtë deklaratë!

Albeu.com - 07.12.2017

Mbrëmjen që lamë pas Çiljeta është shfaqur në skenën e “ Kënga Magjike” ku ka performuar këngën e saj “Hajmali”. Gjatë insertit prezantues, Çiljeta shfaqej duke filmuar veten në një qendër trajtimi ...

Fillon sonte edicioni i 19-të i Këngës Magjike

Idividi - 07.12.2017

Shkup, 6 dhjetor 2017 (MIA) - Nën drejtimin e moderatorit Ardit Gjebrea sonte me fillin në orën 20:40 në Pallatin e Koncerteve në Tiranë, fillon edicioni i 19-të i Festivalit "Kënga Magjike".

Flet Mentor Haziri: Kolegët do më mbështesin në "Kënga Magjike" sepse...

Gazeta Express - 07.12.2017

I ka shkruar vetë vargjet prekëse të këngës “Plagë në zemër” me muzikë të Gent ...

Dy 'shoqet' që ndezën sallën e Këngës Magjike (VIDEO)

Alb Portali - 07.12.2017

Mbrëmë është mbajtur nata e parë e festivalit ‘Kënga Magjike’ e mbushur me shumë surpriza. Loading... Edhe edicioni i 19-të do të udhëheqet nga Ardit Gjebrea i shoqëruar nga nga dy vajzat simpatike ...

Shokon Fifi: Ai për ka vdekur!

Gazeta Express - 07.12.2017

Ajo ka krijuar një nga baladat më të bukura dhe të ndjera të Kënga ...

Përfundon nata e parë e “Kënga Magjike 2017”: Gjithçka që ndodhi nga skena dhe prapakuintat e festivalit (Foto)

Telegrafi - 07.12.2017

Është mbajtur nata e parë e festivalit “Kënga Magjike 2017”. Nën drejtimin e producentit, Ardit Gjebrea, si dhe dy prezantueseve bukuroshe të televizionit Klan: Arjola Shehu dhe Nevina Shtylla, u ...

“Dy shoqet’ ndezi skenën e ‘Këngës Magjike’, Dj Sardi nuk pushon së qeshuri (VIDEO)

Ina - 06.12.2017

E mbushur me surpriza dhe emocione ka qenë nata e parë e “Këngës Magjike” e transmetuar në Tv Klan. Në këtë edicion të 19-të, Ardit Gjebrea prezantoi festivalin me vajzat simpatike Arjola Shehu dhe ...

Fifi me interpretim rrëqethës, a do ta fitoj ‘Këngën Magjike’?

Lajmi.net - 06.12.2017

Këngëtarja Fifi sonte në natën e parë gjysmëfinale ka interpretuar këngën e saj ‘Zhurmë’. E prezantimi i saj edhe sonte ka mahnitur gjithë publikun shqiptar, shkruan lajmi.net Në mesin e shumë ...

Ardit Gjebrea shfaqet me skuadrën e prezantimit së ?Këngës Magjike?

Albeu.com - 06.12.2017

Pak para nisjes së spektaklit Ardit Gjebrea ka pozuar me ata që do ta shoqërojnë në këto tre net të ‘ Këngës Magjike ’ për këtë vit. Siç edhe shihet nga foto Ardit Gjebrea , këtë vit do të prezantojë ...

Prezantueset e ‘Këngës Magjike’ përmbysin rendin: Femrat s’janë vetëm për bukuri në skenë! (Foto)

Telegrafi - 06.12.2017

Sonte (e mërkurë) është duke u mbajtur nata e parë gjysmëfinale e edicionit të 19-të të festivalit “Kënga Magjike”. Nata e parë nisi nën drejtimin e bukurosheve të televizionit Klan, Arjola Shehu dhe ...

Rozana e hap ‘Kënga Magjike’, Bes Kallaku prezanton përkrah Arditit

Lajmi.net - 06.12.2017

Sonte ka nisur festivali shqiptar ‘Kënga Magjike’. E në në natën e parë gjysmëfinale, ka pasur disa risi, shkruan lajmi.net E para që ka hapur festivalin, është këngëtarja Rozana Radi e cila vitin e ...

Rikthehen "Insta Girls", çfarë ndodhi mbrëmë në "Kënga Magjike"

Gazeta Express - 06.12.2017

E mbushur me surpriza dhe emocione ka qenë nata e parë e “Këngës Magjike” e transmetuar në Tv ...

Bes Kallaku na zbulon se çfarë i dha Ija para ‘Këngës Magjike’

LajmiFundit - 06.12.2017

Aktori i humorit Bes Kallaku do të jetë sonte pjesë e këngës magjike si moderator, bashkë me Ardit Gjebrenë, Erion Isain, Arjola Shehun dhe Nevina Shtyllën.

Shikoni çfarë do sjellë Bes Kallaku në skenën e ?Këngës Magjike?, me porosi të Ijes (VIDEO)

Albeu.com - 06.12.2017

Sot është nata e parë gjysmë finale e festivalit “ Kënga Magjike ”. Krah moderatorit Ardit Gjebrea këtë vit do t'i bashkohen dhe dy ish aktorët e 'Portokallisë' Bes Kallaku dhe Erion Isai.

Shikoni si duken dy vajzat sexy në Këngën Magjike, asgjë nga ato që prisnim

Gazeta Express - 06.12.2017

Ka nisur sonte në mbrëmje nata e parë gjysmëfinale e festivalit "Kënga ...

Sonte është në natën e parë gjysmëfinale të “Kënga Magjike’, ja ku po bëhet gati Elhaida Dani

Lajmi.net - 06.12.2017

Sonte është nata e parë gjysmëfinale e festivalit shqiptar “Kënga Magjike”. E në natën e sotme një nga konkurrentet që do konkurojë për natën finale është Elhaida Dani, shkruan lajmi.net Ajo ka ...

Emrat që do të performojnë sonte në natën e parë gjysmëfinale të festivalit “Kënga Magjike 2017”

Telegrafi - 06.12.2017

Plot 21 këngëtarë do të ngjiten sonte (e mërkurë) në natën e parë gjysmëfinale të festivalit “Kënga Magjike 2017”. Nga këta emra, 12 prej tyre janë këngëtarë të afirmuar, emra të njohura të skenës, ...

Shikoni çfarë do sjellë Bes Kallaku në skenën e 'Këngës Magjike'

Gazeta Express - 06.12.2017

​Sot është nata e parë gjysmë finale e festivalit “ Kënga ...

Rovena Stefa sonte në Kënga Magjike, live nga Pallati i Koncerteve

Zhurnal - 06.12.2017

Rovena Stefa sonte në Kënga Magjike, live nga Pallati i Koncerteve "Veç një jetë" quhet kënga konkuruese që duhet të themi se është ndër më të mirat e Festivalit Kënga Magjike këtë vit.

Fifi i kushtoi këngë por e thotë troç: Ai për mua ka vdekur!

BalkanWeb - 07.12.2017

TIRANE – Ajo ka krijuar një nga baladat më të bukura dhe të ndjera të “Këngës Magjike”. Kënga “Zhurmë” e Fifit numëron më shumë se dy milionë klikime edhe në You Tube.

“Dy shoqet” ndezin skenën e ‘Këngës Magjike’, Bes Kallaku e Erion Isai bëjnë për vete publikun me batutat e tyre ...

Telegrafi - 06.12.2017

E mbushur me surpriza dhe emocione ka qenë nata e parë e “Këngës Magjike” e transmetuar në Tv Klan. Në këtë edicion të 19-të, Ardit Gjebrea prezantoi festivalin me vajzat simpatike Arjola Shehu dhe ...

“Kënga Magjike”- Ardit Gjebrea shfaqet me skuadrën e prezantimit

LajmiFundit - 06.12.2017

Pak para nisjes së spektaklit Ardit Gjebrea ka pozuar me ata që do ta shoqërojnë në këto tre net të ‘Këngës Magjike’ për këtë vit. Siç edhe shihet nga foto Ardit Gjebrea këtë vit do të prezantojë ...

Prezantueset e ‘Këngës Magjike’ përmbysin rendin

LajmiFundit - 06.12.2017

Sonte është duke u mbajtur nata e parë gjysmëfinale e edicionit të 19-të të festivalit “Kënga Magjike”. Kjo natë nisi nën drejtimin e bukurosheve të televizionit Klan, Arjola Shehu dhe Nenina ...

Rozana hapi ‘Kënga Magjike’, ja arsyeja pse

LajmiFundit - 06.12.2017

Sonte ka nisur festivali shqiptar ‘Kënga Magjike’. E në në natën e parë gjysmëfinale, ka pasur disa risi. E para që ka hapur festivalin, është këngëtarja Rozana Radi, e cila vitin e kaluar e fitoi ...

Bashkë kudo! Këta artistë nuk i ndajnë fëmijët në provat e "Kënga Magjike"

Gazeta Express - 06.12.2017

Artistët shqiptarë pjesëmarrës në “Kënga Magjike” kanë publikuar gjatë këtyre ditëve foto dhe video nga provat e këtij ...

Emrat që do të performojnë sonte në natë e parë gjysmëfinale të festivalit “Kënga Magjike 2017”

Lajmi.net - 06.12.2017

Plot 21 këngëtarë do të ngjiten sonte (e mërkurë) në natën e parë gjysmëfinale të festivalit “Kënga Magjike 2017”. Nga këta emra, 12 prej tyre janë këngëtarë të afirmuar, emra të njohura të skenës, ...

5 arsye pse Fifi duhet ta fitojë festivalin “Kënga Magjike”

Lajmi.net - 05.12.2017

Me muzikë ka vite që merret, por në industrinë muzikore shqiptare më fuqishëm hyri me këngën “Big Booty” në bashkëpunim me Çiljetën dhe Lil Kolin, para disa vitesh, shkruan lajmi.net.

Ekskluzive nga parapaskenat e festivalit “Kënga Magjike 2017”: Emocionet e artistëve dhe këngët favorite (Foto/Video)

Telegrafi - 05.12.2017

Festivali “Kënga Magjike 2017” do të sjellë dy netë spektaklore gjysmëfinale në data 6 dhe 7 dhjetor. Ndërsa këtë të shtunë me 9 nëntor, do të mbahet nata finale, ku do të performojnë 20 artistët më ...

Çiljeta pret finalen, por kënga duket si ajo e Danit

Zhurnal - 05.12.2017

Çiljeta pret finalen, por kënga duket si ajo e Danit Një nga këngëtaret që po përmendet për të prekur finalen me ndonjë cmim në Festivalin “Kënga Magjike 2017” këtë vit është Ciljeta me këngën ...

“Ke le për mu” rikthen Rovena Dilon në “Kënga Magjike”

Lajmi.net - 05.12.2017

Jemi në prag të festivalit "Kënga Magjike", festival ky që këtë edicion sjell një garë të fortë mes artistëve tanë. Një këngëtare që është rikthyer në këtë festival është edhe Rovena Dilo, shkruan ...

Bes Kallaku publikon foton më të ëmbël të ditës!

Gazeta Express - 05.12.2017

Aktori i humorit Bes Kallaku ka publikuar në rrjete sociale një foto mjaft të ...

Performanca e "dy shoqeve" që ndezi skenën e "Këngës Magjike" (VIDEO)

Albeu.com - 06.12.2017

Në këtë edicion të 19-të, të “Këngës Magjike”, Ardit Gjebrea prezantoi festivalin me vajzat simpatike Arjola Shehu dhe Nevina Shtylla, si dhe me dy aktorët e njohur të humorit Besart Kallaku dhe ...