TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dardan Molliqaj kërkon shpëtim te LDK-ja

Botasot - 15.05.2019

Pas ndarjes nga Lëvizja Vetëvendosje, Partia Socialdemokrate e ka problem që në zgjedhjet e radhës të hyj në Qeveri. E për të mbetur në Qeveri, Dardan Molliqaj, po synon që të bashkohet me LDK-në, në ...

Dardan Sejdiu ia përkujton Avdullah Hotit: Me Kadri Veselin ka pasur bashkëqeverisje LDK-ja, e jo PSD

Telegrafi - 15.05.2019

Deputeti nga radhët e PSD-së, Dardan Sejdiu, ka reaguar ndaj deklaratave të Shefit të grupit parlamentar, Avdullah Hoti, i cili ka thënë se ‘në Kuvendin e Kosovës kalojnë vetëm pikat e pozitës, ...

Hoti: Kuvendi i paralizuar, po kalojnë vetëm pikat që do opozita

Gazeta Express - 15.05.2019

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti përmes një postimi të publikuar në faqen e tij zyrtare në Facebook ka njoftuar për mbledhjen e grupit parlamentar të LDK’së ...

Hoti: Veseli e ka futur Kuvendin në kaos

Botasot - 15.05.2019

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës Avdullah Hoti ka deklaruar sot se në Kuvendin e Kosovës po kalojnë vetëm pikat e pozitës.

Rrusta: Një vit pas themelimit, PSD mban tubime që nuk i zë salla (Video)

Telegrafi - 14.05.2019

Teutë Rrusta, anëtare e Kryesisë dhe udhëheqëse e Departamentit të Terrenit në PSD, ka thënë se përgjatë një viti PSD ka zhvilluar shumë aktivitete duke u konsoliduar në shumë komuna të Kosovës.

Molliqaj: Formula për ndërtimin e qeverisjes së ardhshme, dyshja LDK-PSD (Video)

Telegrafi - 14.05.2019

Deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka thënë se formula e qeverisjes së ardhshme në Kosovë është binomi LDK-PSD. Molliqaj, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka thënë ka pasur takime me strukturat e ...

Molliqaj: Do ta kalojmë pragun, në sondazhet e fundit kemi arritur në 8 %

Botasot - 14.05.2019

Deputeti Dardan Molliqaj ka thënë se Partia Socialdemokrate po rritet me të madhe në sondazhe. Molliqaj ka thënë se PSD dhe AAK janë partitë e vetme që po rriten në zgjedhje.

Molliqaj: Prej ndarjes së Vetëvendosjes, i vetmi që arrestohet jam unë (Video)

Telegrafi - 14.05.2019

Deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka thënë se vendimi që është marrë për arrestimin e tij gjatë vikendit është shkelje ligjore, pasi praktika të tilla merren vetëm në raste urgjente.

Molliqaj flet për arrestimin: S’jam pishman për protestat e Vetëvendosjes

Botasot - 14.05.2019

Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj ka folur për arrestimin e tij të para disa ditëve për pjesëmarrje në një nga protestat e Lëvizjes Vetëvendosje vite më parë, kundër arrestimit të ...

Molliqaj foli për bashkëpunim me partinë e Isa Mustafës, por shikoni si përplasen Hoti i LDK-së e Sejdiu i PSD-së

Botasot - 15.05.2019

Deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj ka deklaruar se muajin e fundit kanë zhvilluar diskutime me LDK-në e Isa Mustafës, por nuk pranoi të tregoi se me cilët zyrtarë të lartë të kësaj partie kanë ...

Shpend Ahmeti: Qeverinë Haradinaj do ta rrëzojmë sa më shpejt

Botasot - 14.05.2019

Kreu i PSD’së, Shpend Ahmeti, ka pranuar hapur se partisë së tij nuk i konvenojnë zgjedhjet e parakohshme, por ka thënë se Qeverinë Haradinaj do ta rrëzojnë pas skandaleve të shumta.

Hoti: Në Kuvend kalojnë vetëm pikat e PAN-it, kur e ka përkrahjen e PSD-së

Koha.net - 15.05.2019

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka deklaruar sot se në Kuvendin e Kosovës po kalojnë vetëm pikat e pozitës.

Mburrja e PSD’së: Nuk po na zë salla në tubime

Gazeta Express - 14.05.2019

Teutë Rrusta, anëtare e Kryesisë dhe udhëheqëse e Departamentit të Terrenit në Partinë Socialdemokrate, ka thënë se përgjatë një viti PSD ka zhvilluar shumë aktivitete duke u konsoliduar në shumë ...

Molliqaj: Formula për ndërtimin e qeverisjes së ardhshme, dyshja LDK-PSD

Botasot - 14.05.2019

Deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka thënë se formula e qeverisjes së ardhshme në Kosovë është binomi LDK-PSD. Molliqaj, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka thënë ka pasur takime me strukturat e ...

Sejdiu: Sulmet e Hotit ndaj PSD-së s’e maskojnë partneritetin e djeshëm të LDK-së me Veselin

Koha.net - 15.05.2019

Shefi i deputetëve të PSD-së, Dardan Sejdiu i është përgjigjur kritikave të homologut të tij nga LDK-ja, Avdullah Hoti, që tha sot në një konferencë për shtyp se pushteti po arrin të kalojë në Kuvend ...

Hoti: Veseli nuk po merr përgjegjësi për kaosin e krijuar në Kuvend

Telegrafi - 15.05.2019

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka deklaruar se në Kuvendin e Kosovës po kalojnë vetëm pikat e pozitës. Në një konferencë për media, Hoti ka thënë se ...

Rrusta: Një vit pas themelimit, PSD mban tubime që nuk i zë salla

Botasot - 14.05.2019

Teutë Rrusta, anëtare e Kryesisë dhe udhëheqëse e Departamentit të Terrenit në PSD, ka thënë se përgjatë një viti PSD ka zhvilluar shumë aktivitete duke u konsoliduar në shumë komuna të Kosovës.

Dardan Sejdiu, Avdullah Hotit: Me Kadri Veselin ka pasur bashkëqeverisje LDK-ja, e jo PSD

Zeri - 15.05.2019

Deputeti nga radhët e PSD-së, Dardan Sejdiu, ka reaguar ndaj deklaratave të Shefit të grupit parlamentar, Avdullah Hoti, i cili ka thënë se ‘në Kuvendin e Kosovës kalojnë vetëm pikat e pozitës, ...

Raportet PSD-Pushtet, Sejdiu i reagon Hotit

Gazeta Express - 15.05.2019

Shefi i deputetëve të Partisë Socialdemokrate, Dardan Sejdiu, i është përgjigjur kritikave të homologut të tij nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Avdullah Hoti, që tha sot në një konferencë për shtyp ...

Sejdiu: Sul.met e Hotit ndaj PSD-së s’e maskojnë partneritetin e djeshëm të LDK-së me Veselin

Medial - 15.05.2019

Shefi i deputetëve të PSD-së, Dardan Sejdiu, i është përgjigjur kritikave të homologut të tij nga LDK-ja, Avdullah Hoti, që tha sot në një konferencë për shtyp se pushteti po arrin të kalojë në ...