TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ish-ministri i PD: Policia e Shtetit e politizuar, Çako duhet të ishte larguar me kohë

BalkanWeb - 13.01.2018

TIRANE – Ish-ministri i Brendshëm teknik, Dritan Demiraj, ka folur për gjendjen aktuale të Policisë së Shtetit në këtë 105-vjetor të saj. Demiraj, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve ...

105 vjetori i policisë shqiptare, vlerësime kontradiktore nga Rama e Basha

RTSH - 13.01.2018

105 vjetori i krijimit të Policisë shqiptare ka qenë një rast që ajo të vihet në vemendje të të politikës. Kryeministri socialist Edi Rama tha me këtë rast se policia e sotme është shumë më ndryshe ...

Flet ish-ministri i Brendshëm: Çako duhet të ishte larguar me kohë

Gazeta Express - 13.01.2018

Ish-ministri i Brendshëm teknik, Dritan Demiraj, ka folur për gjendjen aktuale të Policisë së Shtetit në këtë 105-vjetor të ...

105 vjetori i krijimit të Policië së Shtetit, Rama poston foton me uniformat e policisë ndër vite

SOT - 13.01.2018

Me rastin e 105-vjetorit të krijimit të Policisë së Shtetit, Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto të cilën e ka cilësuar si “Foton e Ditës”. Rama shfaqet mes efektivëve të cilët kanë veshur ...

105-vjetori, Ministri Xhafaj: Puna e policisë nuk njolloset nga një grup i vogël

LajmiFundit - 13.01.2018

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka shprehur bindjen se vetingu në Policinë e Shtetit do ta reformojë këtë trupë duke e pastruar nga punonjësit pa integritet.

Rama: Policia e lidhur me krimin, institucioni më pak i besuar

LajmiFundit - 13.01.2018

Në qytetin e Lezhës, ditën e sotme u mbajt ceremonia e nderimit të Policisë së Shtetit me rastin e 105-vjetorit të krijimit të uniformave blu. Kryeministri Rama u shpreh se Policia e Shtetit është ...

105 vjetori i krijimit të Policisë së Shtetit, Basha: Të bashkohemi për të çliruar policinë nga krimi

SOT - 13.01.2018

I pyetur për vettingun në polici të paralajmëruar nga ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, Basha tha se të bësh vetting me Xhafën e Ramën është si t’i varësh mëlçitë ujkut në qafë.

Basha në familjen e Cukut

RTSH - 13.01.2018

Me rastin e 105 vjetorit të themelimit të Policisë shqiptare Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha vizitoi familjen e policit të vrarë Artan Cuku.

Basha: Tahiri dhe Çako, dy hallka të sistemit kriminal

LajmiFundit - 13.01.2018

Në kuadër të përkujtimit të 105 vjetorit krijimit të policisë së shtetit, kreu i PD-së, ka vizituar familjen e policit të rënë në krye të detyrës Artan Cuku.

105-vjetori i krijimit të Policisë së Shtetit

RTSH - 13.01.2018

13 janari shënon përvjetorin e krijimit të Policisë së Shtetit. Këtë vit policia shqiptare bën plot 105 vjet nga krijimi dhe ceremonitë e rastit janë zhvilluar në qytetin e Lezhës ku prej ditës së ...

Rama e pranon: Drejtues policie të korruptuar dhe të lidhur me trafikantë

BalkanWeb - 13.01.2018

LEZHE- Në 105-vjetorin e krijimit të Policisë së Shtetit është zhvilluar sot në qytetin e Lezhës një ceremoni në nderim të uniformave të policisë. Në fjalën e tij para të pranishmëve, kryeministri ...

105 vjetori i Policisë së Shtetit/ Dritan Demiraj: Ja sfida kryesore që kanë uniformat blu

LajmiFundit - 13.01.2018

Ish-ministri i Brendshëm Dritan Demiraj ka uruar Policinë e Shtetit në 105 vjetorin e saj. Kolonel Demiraj ka renditur në një postim në rrjetet sociale arritjet dhe sfidat që duhet të kalojë Policia ...

105-vjetori i Policisë, Xhafaj në Lezhë: Vettingu do largojë nga sistemi ata që s’përmbushin kriteret

BalkanWeb - 13.01.2018

LEZHE – Në 105-vjetorin e krijimit të Policisë së Shtetit është mbajtur sot një aktivitet në qytetin e Lezhës. Në fjalën e tij para të pranishmëve, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj tha se procesi ...

105-vjetori i policisë, Basha: Kriminelët janë në krye të kupolës

LajmiFundit - 13.01.2018

Në këtë 105-vjetor të krijimit të Policisë së Shtetit, kryetari i PD-së Lulzim Basha ka shprehur mirënjohjen për të gjithë punonjësit që mbajnë lart vlerat e uniformës, ndërsa u shpreh se kupola ...

Rama për 105-vjetorin e Policisë: Sot nuk ka më ‘Lazaratër’, sfidat e mëdha…

Java News - 13.01.2018

Kryeminsitri Edi rama ishte i pranishëm në ceremoninë e zhvilluar me rastin e 105-vjetorit të krijimit të Policisë. Gjatë fjalës së mbajtur rama listoi disa arritje të uniformave blu ku theksoi uljen ...

105-vjetori i policisë, Basha shkon në familjen e Artan Cukut (VIDEO)

Albeu.com - 13.01.2018

Ditën e sotme festohet 105 vjetori i themelimit të Policisë Shqiptare. Në këtë ditë të rëndësishme për Policinë e Shtetit, kreu i PD-së Lulzim Basha ka zhvilluar sot një vizitë në familjen e e ...

Basha në familjen e Artan Cukut: Vettingu në polici nga Xhafaj e Rama, si t’i varësh mëlçitë ujkut

BalkanWeb - 13.01.2018

TIRANË- Kreu i PD-së Lulzim Basha ka qenë sot në familjen e komisar Artan Cukut me rastin e 105-vjetorit të krijimit të policisë shqiptare. Ai ka falënderuar burrat dhe gratë e ndershme nën uniformë ...

Basha në shtëpinë e Artan Cukut për 105-vjetorin e krijimit të Policisë

Java News - 13.01.2018

Sot shënohet 105-vjetori i krijimit të Policisë së Shtetit. Me rastin e kësaj dite të shënuar për uniformat blu, kryetari i PD Lulzim Basha ka zgjedhur të nderojë uniformat me një vizitë në shtëpinë ...

Ish ministri i PD: Çako duhej të ishte larguar me kohë

Java News - 13.01.2018

Ish-ministri i Brendshëm teknik, Dritan Demiraj, ka folur për gjendjen aktuale të Policisë së Shtetit në këtë 105-vjetor të saj. Demiraj, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në Neës24, ...

105 vjetori i Policisë së Shqipërisë, konfrontime mes Ramës dhe Bashës

Portalb - 13.01.2018

105 vjetori i krijimit të Policisë shqiptare ka qenë një rast që ajo të vihet në vemendje të të politikës. Kryeministri socialist Edi Rama tha me këtë rast se policia e sotme është shumë më ndryshe ...

105 vjetori i krijimit të Policisë së Shteti, Xhafaj: Ndaloni sulmin politik për ta treguar policinë si organizatë të ...

Gazeta Tema - 13.01.2018

Në kuadër të 105 vjetorit të Policisë së Shtetit, ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka folur lidhur mbi të shkuarën, gjendjen aktuale si dhe sfidat e reja të policisë.

105 vjetori i formimit, Demiraj: Policia ka një betejë të fortë për të fituar

SOT - 13.01.2018

Ish- ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj reagon në lidhje me rastin e 105 vjetorit të Policisë së Shtetit. Demiraj shkruan se sot policia shqiptare ka nevojë të depolitizohet, te përmirësojë ...

105 vjetori i Policisë së Shtetit, Rama: Reformat e marra që prej 2013 kanë dhënë rezultat

SOT - 13.01.2018

Në 105-vjetorin e krijimit të Policisë së Shtetit është zhvilluar sot në qytetin e Lezhës një ceremoni në nderim të uniformave të policies. Kreu i qeverisë është ndalur tek sfidat me të cilat ...

Basha vizitë në familjen e policit të vrarë, mesazhi i fortë që jep

Durres Lajm - 13.01.2018

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka qenë sot në familjen e komisar Artan Cukut me rastin e 105-vjetorit të krijimit të policisë shqiptare. Ai ka falënderuar burrat dhe gratë e ndershme nën uniformë që ...

Demiraj: Policia e përfshirë në trafik drogë, Çako të ishte larguar me kohë

Alb Portali - 13.01.2018

Loading... Ish-ministri i Brendshëm teknik, Dritan Demiraj, ka folur për gjendjen aktuale të Policisë së Shtetit në këtë 105-vjetor të saj. Demiraj, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve ...

“Mjaft e treguat policinë si organizatë të inkriminuar”, Mesazhi i Xhafajt për 105-vjetorin

Java News - 13.01.2018

Në kuadër të 105 vjetorit të Policisë së Shtetit, ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka folur lidhur mbi të shkuarën, gjendjen aktuale si dhe sfidat e reja të policisë.

Ish-ministri i Brendshëm zbulon detaje të rënda për Haki Cakon

LajmiFundit - 13.01.2018

Ish-ministri i Brendshëm teknik, Dritan Demiraj, ka folur për gjendjen aktuale të Policisë së Shtetit në këtë 105-vjetor të saj. Demiraj, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në Neës24, ...