TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

VV kërkon anulimin e urdhërarrestit për Kurtin

Telegrafi - 21.04.2017

Kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, në postim në Facebook ka kërkuar anulimin urdhrin për arrestimin e Albin Kurtit. Në këtë postim Ymeri, duke i numëruar ato që ai i ka quajtur skandale e afera, ...

Haliti thotë se nuk kishte ftesë nga Gjykata për të dëshmuar ndaj Albin Kurtit

Lajmi.net - 21.04.2017

Gjykata Themelore në Prishtinë i gjobiti sot kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli, nënkryetarit të Kuvendit Xhavit Haliti, por edhe deputetëve Naser Osmani e Armend Zemaj, si dhe Leonora Limajt me 200 ...

Ymeri kërkon anulimin e urdhërarrestit për Albin Kurtin

Gazeta Express - 21.04.2017

Kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, në postim në Facebook ka kërkuar anulimin urdhrin për arrestimin e Albin ...

Haliti: S’jam njoftuar se jam dëshmitar në rastin e Kurtit, gjyqtari të më kërkojë falje

Gazeta Express - 21.04.2017

Nënkryetari i Kuvendit, Xhavit Haliti ka reaguar ashpër ndaj gjyqtarit Beqir Kalludra, i cili sot ka njoftuar se e ka dënuar atë me 200 euro gjobë pasi nuk ishte prezent në seancën gjyqësore ndaj ...

Albin Kurti gjendet jashtë Kosovës

Telegrafi - 21.04.2017

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar një urdhërarrest për ish-liderin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, pasi ky i fundit nuk ka marrë pjesë në seancën e sotme gjyqësore ku akuzohet për ...

Urdhërarresti i Albin Kurtit, reagon Lëvizja Vetëvendosje

Albeu.com - 21.04.2017

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar menjëherë pas urdhërarrestit ndaj Albin Kurtit të urdhëruar nga gjyqtari pranë Gjykatës Themelore të Prishtinës, Beqir Kalludra, duke e cilësuar atë me ndikim politik ...

Fletarresti i Policisë, Kurti ndodhet në Austri

Gazeta Express - 21.04.2017

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar një urdhërarrest për ish-liderin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, pasi ky i fundit nuk ka marrë pjesë në seancën e sotme gjyqësore ku akuzohet për ...

Reagon Vetëvendosja rreth urdhërarrestit ndaj Albin Kurtit

Telegrafi - 21.04.2017

Paralajmërimin për një urdhërarrest ndaj Albin Kurtit, Lëvizja Vetëvendosje e vlerëson si ndikim politik të një ‘shteti të kapur’. Albin Kurti, njëri nga katër deputetët e “Vetëvendosjes” të akuzuar ...

Gjykata në Prishtinë: Urdhërarrest për Albin Kurtin

ABC News - 21.04.2017

Gjykata themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhër arrest për deputetine vetëvendosjes Albin Kurti si dhe ka dënuar me gjobë kryetarin e parlamentit Kadri Veseli pasi nuk kanë marrë pjesë në seancën ...

Gjykata do të lëshojë urdhërarrest për Albin Kurtin

Lajmi.net - 21.04.2017

Gjyqtari Beqir Kalludra paralajmëroi sot lëshim të urdhërarrestit dhe paraburgim ndaj Albin Kurtit. Pasi Albin Kurti, njëri nga katër deputetët e “Vetëvendosjes” të akuzuar për aktivizim të gazit ...

Gjykata lëshon urdhërarrest për Albin Kurtin

Albeu.com - 21.04.2017

Gjykata Themelore e Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin. Gjyqtari Beqir Kalludra, pranë kësaj gjykate mësohet se ka thënë për "KTV"-në se pas ...

Gjykata do të lëshojë urdhërarrest për Albin Kurtin

Telegrafi - 21.04.2017

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra tha në seancë se për të siguruar praninë e Albin Kurtit në gjykatë ...

Gjykata e Prishtinës lëshon urdhërarrest për Albin Kurtin

Java News - 21.04.2017

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i ...

Urdhërarrest për Albin Kurtin

Gazeta Express - 21.04.2017

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin ...

Visar Ymeri kërkon anulimin e menjëhershëm të urdhërrestit për Albin Kurtin

Lajmi.net - 21.04.2017

Kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, në postim në Facebook ka kërkuar anulimin urdhrin për arrestimin e Albin Kurtit. Në këtë postim Ymeri, duke i numëruar ato që ai i ka quajtur skandale e afera, ...

Haliti: Nuk jam ftuar të dëshmoj ndaj Kurtit

Telegrafi - 21.04.2017

Nënkryetari i Kuvendit, Xhavit Haliti, ka thënë se e ka marrë vesh prej medieve se qenka dëshmitar në procesin gjyqësor që po zhvillohet ndaj Albin Kurtit.

Albin Kurti gjendet jashtë Kosovës

Zeri - 21.04.2017

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar një urdhërarrest për ish-liderin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, pasi ky i fundit nuk ka marrë pjesë në seancën e sotme gjyqësore ku akuzohet për ...

Urdhërarrest për Albin Kurtin

Zeri - 21.04.2017

Gjyqtari Beqir Kalludra paralajmëroi sot lëshim të urdhërarrestit dhe paraburgim ndaj Albin Kurtit. Pasi Albin Kurti, njëri nga katër deputetët e “Vetëvendosjes” të akuzuar për aktivizim të gazit ...

Kosovë/ Gjykata e Prishtinës lëshon urdhërarrest për Albin Kurtin

BalkanWeb - 21.04.2017

PRISHTINE- Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar sot urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij ...

Haliti: S’jam njoftuar se jam dëshmitar në rastin e Kurtit, gjyqtari të më kërkoj falje

Zeri - 21.04.2017

Nënkryetari i Kuvendit, Xhavit Haliti ka reaguar ashpër ndaj gjyqtarit Beqir Kalludra, i cili sot ka njoftuar se e ka dënuar atë me 200 euro gjobë pasi nuk ishte prezent në seancën gjyqësore ndaj ...

Gjykata themelore e Prishtinës ka lëshuar urdhërarrest për Albin Kurtin

Idividi - 21.04.2017

Prishtinë, 21 prill 2017 (MIA) - Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar një urdhërarrest për ish-liderin e Lëvizjes "Vetëvendosje", Albin Kurti, pasi ky i fundit nuk ka marrë pjesë në seancën e ...

Urdhërarrest për Albin Kurtin

Ora news - 21.04.2017

Gjyqtari Beqir Kalludra paralajmëroi sot lëshim të urdhërarrestit dhe paraburgim ndaj Albin Kurtit. Pasi Albin Kurti, njëri nga katër deputetët e “Vetëvendosjes” të akuzuar për aktivizim të gazit ...

Gjykata lëshon urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin

SOT - 21.04.2017

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i ...

Hedhja e gazit lotsjellës në Kuvend, gjykata kërkon arrestimin e Albin Kurtit

LajmiFundit - 21.04.2017

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i ...

Urdhërarrest për Albin Kurtin

Shqipmedia - 21.04.2017

Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i ...

Urdhërarrest për Albin Kurtin

Antpress - 21.04.2017

Gjyqtari: Pas arrestimit, Kurtit do t’i caktohet masa e paraburgimit. Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti.