TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hoxhaj: Serbia po provokon tensione

Koha.net - 12.10.2017

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj është shprehur i shqetësuar nga mungesa e reagimit të komunitetit ndërkombëtar ndaj lartësimit të kriminelëve të luftës nga ana e liderëve të Serbisë.

Flet Ministri i jashtëm serb Daçiç

ABC News - 12.10.2017

Pas mesazhit në Tuiter të ambasadorit amerikan në Beograd Kajl Skot. ku kritikonte ministrin serb të mbrojtjes Vulin se mbështet kriminelët e luftës, ka reaguar ashpër Ivica Daçiç.

Serbi: Ministri e përsëriti mbështetjen për të dënuarin për krime të luftës në Kosovë

Evropaelire - 12.10.2017

Ministri i mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, e ka përsëritur mbështetjen e tij për personin e dënuar për krime të luftës, duke e denoncuar ambasadorin amerikan nnë Beograd për postimin e tij ...

Serbia mbron kriminelët e dënuar të luftës

Ora news - 12.10.2017

Ministri serb i Punëve të jashtme. Ivica Daçiç, tha të enjten se ambasadori amerikan sikurse edhe ambasadorët e tjerë nuk duhet të përzihet në punët e brendshme të Serbisë.

Edhe Daçiq mbron kriminelin serb që vrau shqiptarët, përmend Ramush Haradinajn

Lajmi.net - 12.10.2017

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq ka thënë se ambasadori i SHBA-ve në Serbi, Kyle Scott si dhe të gjithë ambasadorët tjerë nuk duhet të ndërhyjnë në punët e brendshme të Serbisë.

Lazareviq e ka kryer burgun, Haradinajn e pret burgu, sipas Daçiqit

Koha.net - 12.10.2017

Ministri serb i Punëve të jashtme Ivica Daçiq është përfshirë në replikat e ambasadorit të SHBA-së në Beograd Kyle Scot me ministrin e Mbrojtjes të Serbisë Aleksandar Vulin.

Serbia nuk ka turp për krimet e luftës

Albeu.com - 11.10.2017

Çfarë do të thoshte për shoqërinë serbe nëse të jesh kriminel i dënuar i luftës ose i dyshuar, nuk ju bën të refuzuar, por në fakt mund t’ju ndihmojë të nisni një karrierë politike? Ndihma dhe ...

Ambasadori amerikan në Beograd kritikon ashpër Vulin-in

Gazeta Express - 12.10.2017

Ambasadori amerikan në Beograd Kyle Scott dje e ka paralajmëruar Serbinë se ministri i mbrojtjes së saj po i dëmton marrëdhëniet e Serbisë me ...

Rreth Kosovës, Vulin “ia kthen fjalën” ambasadorit amerikan në Beograd

Koha.net - 11.10.2017

Ministri serb i Mbrojtjes Aleksandar Vulin është përpjekur të hedhë poshtë kritikat e ambasadorit amerikan në Beograd Kyle Sccot lidhur me qëndrimin e tij ndaj të dënuarit nga Haga për krime lufte në ...

“Serbia po provokon tensione”

Lajmi.net - 12.10.2017

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj është shprehur i shqetësuar nga mungesa e reagimit të komunitetit ndërkombëtar ndaj lartësimit të kriminelëve të luftës nga ana e liderëve të Serbisë.

Vulin përsëriti mbështetjen për të dënuarin për krime të luftës në Kosovë

Telegrafi - 12.10.2017

Ministri i mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, e ka përsëritur mbështetjen e tij për personin e dënuar për krime të luftës, duke e denoncuar ambasadorin amerikan nnë Beograd për postimin e tij ...

Serbia mbron kriminelët e dënuar të luftës

Botasot - 12.10.2017

Ministri serb i Punëve të jashtme. Ivica Daçiq, tha të enjten se ambasadori amerikan sikurse edhe ambasadorët e tjerë nuk duhet të përzihet në punët e brendshme të Serbisë.

Dacici frymëzohet nga Erdogani, kritikon Ambasadorin Amerikan

Albeu.com - 12.10.2017

Ministri serb i Punëve të jashtme Ivica Daçiq është përfshirë në replikat e ambasadorit të SHBA-së në Beograd Kyle Scot me ministrin e Mbrojtjes të Serbisë Aleksandar Vulin.

Serbia nuk ka turp për krimet e luftës

Almakos - 11.10.2017

Çfarë do të thoshte për shoqërinë serbe nëse të jesh kriminel i dënuar i luftës ose i dyshuar, nuk ju bën të refuzuar, por në fakt mund t’ju ndihmojë të nisni një karrierë politike? Ndihma dhe ...

Për Kosovën, Vulin bëhet trim me ambasadorin amerikan në Beograd

Java News - 12.10.2017

Ministri serb i Mbrojtjes Aleksandar Vulin është përpjekur të hedhë poshtë kritikat e ambasadorit amerikan në Beograd Kyle Sccot lidhur me qëndrimin e tij ndaj të dënuarit nga Haga për krime lufte në ...

Hoxhaj: Lartësimi i kriminelëve të luftës tregon se Serbia kurrë nuk është penduar

Telegrafi - 12.10.2017

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj është shprehur i shqetësuar nga mungesa e reagimit të komunitetit ndërkombëtar ndaj lartësimit të kriminelëve të luftës nga ana e liderëve shtetërorë të ...

Vulin përsëriti mbështetjen për të dënuarin për krime të luftës në Kosovë

Almakos - 12.10.2017

Ministri i mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, e ka përsëritur mbështetjen e tij për personin e dënuar për krime të luftës, duke e denoncuar ambasadorin amerikan nnë Beograd për postimin e tij ...

Ambasadori amerikan kritikoi Vulin, Daçiç: SHBA të mos ndërhyjnë

Top Channel - 12.10.2017

Ambasadori amerikan, e gjithashtu ambasadorët e tjerë nuk duhet të përzihen në punët e brendshme të Serbisë. Ky ka qenë reagimi i ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiç, pas deklaratave të ...

Serbia nuk ka turp për krimet e luftës

Botasot - 11.10.2017

Çfarë do të thoshte për shoqërinë serbe nëse të jesh kriminel i dënuar i luftës ose i dyshuar, nuk ju bën të refuzuar, por në fakt mund t’ju ndihmojë të nisni një karrierë politike? Ndihma dhe ...

Hoxhaj: Lartësimi i kriminelëve të luftës tregon se Serbia kurrë nuk është penduar

Almakos - 12.10.2017

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj është shprehur i shqetësuar nga mungesa e reagimit të komunitetit ndërkombëtar ndaj lartësimit të kriminelëve të luftës nga ana e liderëve shtetërorë të ...

Serbi: Ministri e përsëriti mbështetjen për të dënuarin për krime të luftës në Kosovë

Portalb - 12.10.2017

Ministri i mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, e ka përsëritur mbështetjen e tij për personin e dënuar për krime të luftës, duke e denoncuar ambasadorin amerikan nnë Beograd për postimin e tij ...

Ambasadori amerikan si të tjerët nuk duhet përzier në punët e Serbisë, thotë Daçiq

Koha.net - 12.10.2017

Ministri serb i Punëve të jashtme, Ivica Daçiq, tha të enjten se ambasadori amerikan sikurse edhe ambasadorët e tjerë nuk duhet të përzihen në punët e brendshme të Serbisë.

Serbia po provokon luftë

Ina - 12.10.2017

Në një postim në Twitter, Hoxhaj thotë se duke i mbrojtur kriminelët e luftës dhe duke i ikur fajësisë për krimet e kryera, Serbia po provokon tensione që e dëmtojnë pajtimin shoqëror në Ballkan.

Vlerësoi arkitektin e masakrës ndaj shqiptarëve, ministri serb nuk ndalet…

Java News - 12.10.2017

Ministri i mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, e ka përsëritur mbështetjen e tij për personin e dënuar për krime të lufte, reagim që vjen pas kritikave të ambasadorit amerikan.

Ambasadori amerikan si të tjerët nuk duhet përzier në punët e Serbisë, thotë Daçiq

Lajmi.net - 12.10.2017

Ministri serb i Punëve të jashtme, Ivica Daçiq, tha të enjten se ambasadori amerikan sikurse edhe ambasadorët e tjerë nuk duhet të përzihen në punët e brendshme të Serbisë.

Serbia po provokon luftë, thotë Zëvendëskryeministri i Kosovës

Lajm - 13.10.2017

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj është shprehur i shqetësuar nga mungesa e reagimit të komunitetit ndërkombëtar ndaj lartësimit të kriminelëve të luftës nga ana e liderëve të Serbisë.

Daçiq: Ambasadori amerikan të mos përzihet në punët e brendshme të Serbisë

Telegrafi - 12.10.2017

Ministri serb i Punëve të jashtme, Ivica Daçiq, tha të enjten se ambasadori amerikan, sikurse edhe ambasadorët e tjerë nuk duhet të përzihet në punët e brendshme të Serbisë.

Daçiq: Ambasadori amerikan të mos përzihet në punët e brendshme të Serbisë

Almakos - 12.10.2017

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq, tha të enjten se ambasadori amerikan, sikurse edhe ambasadorët e tjerë nuk duhet të përzihet në punët e brendshme të Serbisë.

Daçiç thirrje Ambasadorit amerikan: Mos u përziej në punët e brendshme të Serbisë

BalkanWeb - 13.10.2017

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç i bëri thirrje ambasadorit amerikan, Kyle Scott që mos përzihet në punët e brendshme të Serbisë. Ky reagim vjen pasi ambasadori, komentoi deklaratën e ...