TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

PD: Hapja e kutive teatër qesharak. U rrit pjesëmarrja e votuesve

Mapo - 12.07.2019

Rinumërimi i 10 kutive të Bashkisë së Lezhës sot në KQZ, u pa si trumf nga mazhoranca, por opozita thotë se ky është thjesht teatër. “Opozita nuk ka kontestuar numërimin, por mbushjen e kutive për ...

KQZ hap 11 kuti në Lezhë, PD: Hapja e këtyre kutive, manovra e radhës!

RTSH - 12.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përfunduar rinumërimin e 11 kutive të votimit në Qarkun e Lezhës por sipas këshilltarit ligjor të Partisë Demokratike Ivi Kaso, hapja e këtyre kutive ishte manovra e ...

“Nuk u hap kutia sekrete”! PD: KQZ fsheh manipulimin, teatër!

BalkanWeb - 12.07.2019

Sekretari për Çështjet Zgjedhore në Partinë Demokratike, Ivi Kaso, ka deklaruar se KQZ luajti sot një teatër qesharak me hapjen e disa kutive të votimit.

KQZ nuk i jep PD-së listat e pjesëmarrësve në votim

ABC News - 12.07.2019

Një lloj si PS në vitin 2009, as PD tani nuk do të marrë nga KQZ listën e pjesëmarrësve në votimet e 30 qershorit. Komisioni argumenton se ky dokument elektoral mban të dhëna personale, e nuk mund të ...

KQZ rrëzon kërkesën e PD, ja video kur Rama kërkonte hapjen e kutive

Mapo - 12.07.2019

Burime pranë KQZ bëjnë të ditur për A2 CNN se ky institucion nuk do të hapë kutitë e materialeve zgjedhore në lidhje me kërkesën e paraqitur nga Partia Demokratike.

Kristaq Kume i përgjigjet Fatos Klosit: E mbrojta nga sulmi në zyrë, donin të bënin Zani Çaushin deputet

Gazeta Tema - 12.07.2019

Ish-kryetari i KQZ-së në 1997, Kristaq Kume, kur në vend u zhvilluan zgjedhjet e jashtëzakonshme, i përgjigjet Fatos Klosit duke thënë se nuk ka kërkuar asnjëherë pasaportë diplomatike për familjen e ...

Patozi padit KQZ: Rezultatet e 30 Qershorit të pavlefshme

Albeu.com - 12.07.2019

Bindja Demokratike ka ngritur sot një padi kundrejt Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve përsa i përket rezulatit të zgjedhjeve të 30 Qershorit . BD ka kërkuar të pavlefshme rezulatet e Kurbinit, në 76 ...

PD kërkon disa nga dokumentet, KQZ: Nuk është pjesëmarrëse në zgjedhje

ABC News - 12.07.2019

KQZ nuk do të hapë asnjë kuti të materialeve zgjedhore për t’i dhënë PD-së listën e pjesëmarrësve në votim apo procesverbalin tip të mbylljes së votimit.

Zgjedhjet lokale, Bindja Demokratike padit KQZ

Gazeta Express - 12.07.2019

Partia e krijuar së fundmi, Bindja Demokratike padit Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Shkak janë bërë zgjedhjet e 30 qershorit. BD kërkon pavlefshmërinë në 76 Qendrat e Votimit të Kurbinit.

Hapja e kutive në Lezhë/ Ivi Kaso: Proces farsë për t’u hedhur hi syve të njerëzve

Medial - 11.07.2019

Sekretari per Ceshtjet Zgjedhore i PD, Ivi Kaso e ka cilësuar si një “marifet” vendimin e KQZ për hapjen e kutive në Bashkinë e Lezhës. Në një postim në “Facebook”, Ivi Kaso shprehet se KQZ do të ...

Hapja e kutive të Lezhës, PD: Lëvizje për të fshehur manipulimin

Mapo - 11.07.2019

Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të KQZ për të hapur 11 kuti në Bashkinë e Lezhës, pas padisë së depozituar nga kandidati Eduard Ndocaj. Sekretari për Çeshtjet Zgjedhore të PD, Ivi Kaso tha ...

KQZ miraton tabelat, Erion Veliaj çertifikohet kryebashkiak i Tiranës, Valdrin Pjetri i Shkodrës

RTSH - 11.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar tabelat me rezultatet e votimit të 30 qershorit në bashkinë e Shkodrës dhe të Tiranës. Erion Veliaj është çertifikuar me 4 vota pro dhe një kundër, si ...

“Bindja” do të shkojë në Gjykatë/ KQZ i rrezikoi të gjitha ankesat për zgjedhjet

Top Channel - 11.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shqyrtoi sot 14 kërkesat e fundit ankimore të Bindjes Demokratike për 30 qershorin, por asnjëra prej tyre nuk u miratua.

“Bindja” rrëzohet në KQZ: Do i drejtohemi Kolegjit

Mapo - 11.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve rrëzoi sot të gjitha kërkesat ankimore të partisë Bindja Demokratike për procesin e 30 qershorit. Me 4 vota u rrëzuan 38 ankesat me argumentin se kjo parti nuk kishte ...

Vijon debati për zgjedhjet, PD padit penalisht komisionerët, kryebashkiakët socialistë i drejtohen gjykatës për të ...

SOT - 11.07.2019

Debati për zgjedhjet e 30 qershorit ka vijuar edhe ditën e djeshme. Dega e Partisë Demokratike të Kukësit ka paditur pranë prokurorisë së rrethit komisionerët e 14 qendrave të votimit të Bashkisë së ...

“KQZ refuzon transparencën”/ Pas hapjes së kutive në Lezhë, vjen reagimi i parë nga PD-ja: Teatër qesharak i 4 ...

SOT - 12.07.2019

Sekretari për Çështjet Zgjedhore në PD, Ivi Kaso ka reaguar pas hapjes së 11 kutive të Bashkisë së Lezhës. Ai tha se ky proces ishte një teatër qesharak dhe se opozita nuk ka ngritur asnjëherë ...

Patozi padit KQZ: Rezultatet e 30 Qershorit të pavlefshme

LajmiFundit - 12.07.2019

Bindja Demokratike ka ngritur sot një padi kundrejt Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve përsa i përket rezulatit të zgjedhjeve të 30 Qershorit. BD ka kërkuar të pavlefshme rezulatet e Kurbinit, në 76 ...

Pavlefshmëria e zgjedhjeve në 11 bashki, KQZ merr vendimin e rëndësishëm për Astrit Patozin

SOT - 10.07.2019

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve rrëzon kërkesën e Partisë Bindja Demokratike për shpalljen të pavlefshëm të rezultatit të zgjedhjeve në 11 bashki. KQZ njofton se me 4 vota pro dhe një kundër janë lënë ...

Depolitizimi i KQZ dhe sjellja model e qeverisë së Fatos Nanos

ABC News - 10.07.2019

Ilirjan Celibashi mbrëmjen e sotme në Mbrëmje ABC, me gazetaren Mirela Milori, ka dhënë mendimin dhe versionin e tij për depolitizimin e administratës zgjedhore.

E para pas 30 qershorit, Bindja Demokratike bën lëvizjen e papritur ndaj KQZ-së

SOT - 12.07.2019

Partia e krijuar së fundmi, Bindja Demokratike padit Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.Shkak janë bërë zgjedhjet e 30 qershorit. BD kërkon pavlefshmërinë në 76 Qendrat e Votimit të Kurbinit.

A është e mundur hapja e materialeve zgjedhore?

ABC News - 10.07.2019

Mbrëmjen e sotme me Mirela Milorin në studion e ABC News, ka qenë i ftuar në një intervistë ish-kreu i KQZ Ilirjan Celibashi. Celibashi ndau opinionin e tij në lidhje me situatën aktuale politike.

KQZ rrëzon ankesat për zgjedhjet/ Nuk ka prova që provojnë manipulim të rezultatit

Top Channel - 10.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar 37 kërkesa ankimore të Bindjes Demokratike, e cila kërkonte shpalljen të pavlefshëm të procesit zgjedhor. Përfaqësuesi i Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj ...

Një zgjidhje tjetër që justifikon shtyrjen e zgjedhjeve nga Presidenti

ABC News - 10.07.2019

I ftuar në Mbrëmje ABC me Mirela Milorin ish-kreu i KQZ Ilirjan Celibashi ndau opinionin e tij në lidhje me situatën aktuale politike në vend. I pyetur nga gazetarja MIrela Milori nëse ekzistonte ...

U certifikuan nga KQZ-ja, kryebashkiakët e zgjedhur me 30 qershor depozitojnë kërkesat në gjykatë për të marrë mandatet

RTSH - 10.07.2019

Kryebashkiakët e rinj që dolën nga zgjedhjet lokale të 30 Qershorit, pas certifikimit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve të rezultateve, kanë depozituar kërkesat në gjykatë për të marrë mandatet.

PD: S’ka analogji me vitin 2009, kur dogjëm kutitë që kërkonte Rama të hapeshin. Kërkesa jonë, legjitime

Gazeta Tema - 10.07.2019

Një dekadë pasi Edi Rama, atëherë në opozitë, i kërkonte Sali Berishës “hap kutitë ose largohu”, janë demokratët që kërkojnë hapjen e materialeve zgjedhore për të faktuar se zgjedhjet u manipuluan.

“Skemë farsë dorëzimi të kontrolluar”, reagon PD pas vendimit të KQZ për të hapur kutitë në Lezhë: Sa për t’u hedhur hi ...

SOT - 11.07.2019

Sekretari për Çështjet Zgjedhore të PD-së, Ivi Kaso flet për planin e Partisë Socialiste për të mbuluar manipulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Në një status në profilin tij në Facebook, Kaso pyet ...

Hapja e 11 kutive, PD: Teatër qesharak i 4 kamikazëve të Ramës!

Durres Lajm - 12.07.2019

Në një dalje për mediat, Sekretari për Çështjet Zgjedhore në Partinë Demokratike, Ivi Kaso tha se KQZ luajti sot një teatër qesharak me hapjen e disa kutive të votimit.

A është e mundur hapja e materialeve zgjedhore? Ish-kreu i KQZ flet për lëvizjet e bujshme të Ilir Metës: Ka edhe një ...

SOT - 10.07.2019

Ish-kreu i KQZ Ilirjan Celibashi ndau opinionin e tij në lidhje me situatën aktuale politike. Sipas Celibashit, KQZ ka qenë konform ligjit në vendimet e saj, në lidhje me dekretin e presidentit Meta, ...

KQZ rrëzon ankesat për zgjedhjet vendore: S’ka prova që provojnë manipulim të rezultatit!

RTSH - 10.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar 37 kërkesa ankimore të Bindjes Demokratike, e cila kërkonte shpalljen të pavlefshëm të procesit zgjedhor. Përfaqësuesi i Bindjes Demokratike, Fabian ...

Shqipëri, KQZ-ja rrëzon ankesat për zgjedhjet, nuk ka prova për manipulime

Alsat - 10.07.2019

Ai gjithashtu ka shtuar se në 30 qershor kanë votuar edhe persona që nuk kanë qenë në Shqipëri dhe kjo gjë sipas tij, mund të verifikohet lehtësisht nëpërmjet sistemit TIMS.

Hapja e kutive në Lezhë, PD zbulon prapaskenën e vendimit të KQZ

LajmiFundit - 11.07.2019

Nën shembullin e ndritur të “marifetit” me Idajet Beqirin, KQZ ka vendosur që nesër, në vijim të një kërkese ankimore për Bashkinë Lezhë, të hapë dhe të kontrollojë rregullshmërinë e procesit të 30 ...

Hapje e 11 kutive në Lezhë, PD del me deklaratë zyrtare: Kërkojmë transparencë!

SOT - 12.07.2019

Sot KQZ-ja hapi dhe rinumëroi votat në 11 qendra votimi në bashkinë e Lezhës nga ku në përfundim numri i votave doli i njëjtë me ato që ishin të shkruara në procesverbal nga numëruesit e 30 qershorit ...

KQZ rrëzon ankimet: S`ka prova për manipulime në zgjedhjet e 30 qershorit

LajmiFundit - 10.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur rrëzimin e 37 kërkesave ankimore të Bindjes Demokratike, e cila kërkonte shpalljen të pavlefshëm të procesit zgjedhor.

Hapja e 11 kutive, Ivi Kaso: Për t’u hedhur hi syve njerëzve

BalkanWeb - 11.07.2019

Këshilltari ligjor i PD Ivi Kaso me anë të një statusi në “Facebook” shprehet se vendimi i KQZ për të hapur 11 kuti votimi në Lezhë bëhet thjesht për t’u hedhur hi syve shqiptarëve.

Shqipëri, KQZ-ja rrëzon ankesat për zgjedhjet, nuk ka prova për manipulime

Botasot - 10.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Shqipëri ka rrëzuar 37 kërkesa ankimore të Bindjes Demokratike, e cila kërkonte shpalljen të pavlefshëm të procesit zgjedhor.

Hapja e 11 kutive, Ivi Kaso: Për t'u hedhur hi syve njerëzve

Botasot - 12.07.2019

Këshilltari ligjor i PD, Ivi Kaso thotë se vendimi i KQZ për të hapur 11 kuti votimi në Lezhë bëhet thjesht për t'u hedhur hi syve shqiptarëve. Në një status në Facebook, Kaso thotë se PS në këto ...

Shqipëri, KQZ-ja rrëzon ankesat për zgjedhjet, nuk ka prova për manipulime

Lajmi.net - 10.07.2019

Përfaqësuesi i Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj në seancën, në KQZ, ka kërkuar që të hapen kutitë e votimit në bashkitë ku është kryer ankimim, me pretendim se në kuti ishin me shumë vota se ...

KQZ rrëzon ankesat për zgjedhjet: Nuk ka prova që provojnë manipulim të rezultatit

Ina - 11.07.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar 37 kërkesa ankimore të Bindjes Demokratike, e cila kërkonte shpalljen të pavlefshëm të procesit zgjedhor. Përfaqësuesi i Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj ...