TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Haskuka shpreson që të punojnë bashkërisht për një Kosovë të zhvilluar dhe të drejtë

Botasot - 12.06.2019

Për nder të 12 Qershorit të Ditës së Çlirimit, dhe 141 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, Kuvendi Komunal i Prizrenit ka mbajtur një akademi solemne, me ç’rast janë nderuar me çmimin “ Remzi ...

Thaçi dhe Veseli harruan ta përmendin familjen Jashari në ceremoninë e 20 vjetorit

Gazeta Express - 12.06.2019

Komandanti legjendar i UÇK’së, Adem Jashari, kishte sakrifikuar jetën e tij bashkë më atë të 52 familjarëve të tij për lirinë e Kosovës. Megjithatë një sakrificë e tillë nuk i ka rënë fare ndër mend ...

Ferizaj shënoi 20-vjetorin e çlirimit

Botasot - 12.06.2019

Ferizaj shënoi 20-vjetorin e çlirimit me aktivitete të shumta kulturore-sportive dhe përkujtimore për martirët e lirisë dhe bijtë e bijat më të shtrenjta të kombit, dëshmorët e kombit të Ushtrisë ...

20- vjetori i çlirimit të Kosovës përmes fotografive

Zeri - 12.06.2019

"Zëri.info", ju sjell përmbledhjen e ditës së sotme përmes fotografive, me rastin e shënimit të 20-vjetorit të çlirimit të ...

Murati: Pa rezistencën shqiptare nuk do të kishte ndërhyrje të NATO-s

Koha.net - 12.06.2019

Kosova sot po shënon 20 vjetorin e ndërhyrjen së NATO-s, një ndërhyrje që i dha fund masakrave dhe gjenocidit serb mbi popullatën shqiptare. Valon Murati, kryetar i Lëvizjes për Bashkim, thotë se nuk ...

Veseli: Kosova do të jetë gjithmonë, kudo e kurdo me SHBA-në

Gazeta Express - 12.06.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, gjatë fjalës së tij në ceremoninë e 20 vjetorit të hyrjes së Natos-s, tha se për dy dekada, Kosova ka ecur shumë përpara dhe beson në vizionin ...

Veseli: Kosova do të jetë kurdo dhe kudo me ShBA-të

Botasot - 12.06.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në tubimi për shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së forcave të NATO-s në Kosovë, e cila i dha fund gjenocidit serb mbi vendin tonë, përcjell "Bota sot".

Limaj takon “Çlirimtarët” në 20 vjetorin e çlirimit të vendit

Botasot - 12.06.2019

Zv/kryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka takuar disa të rinj. E veçanta e këtij takimi është se në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, ai ka takuar djem dhe vajza që mbajnë emrat Çlirim dhe ...

Nis ceremonia e 20 vjetorit të çlirimit

Medial - 12.06.2019

Me intonimin e himnit të Kosovës ka nisur tubimi qendror për shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Burimi: ©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi ...

Veseli: Kosova do të jetë gjithmonë, kudo dhe kurdo me SHBA-të

Kosova Live - 12.06.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli tha në ceremoninë qendrore për 20 vjetorin e çlirimit se liria e Kosovës është meritë e dëshmorëve të UÇK-së dhe ndihmës së madhe të SHBA-së.

Institucionet kulturore shënojnë 20-vjetorin e Çlirimit

Zeri - 12.06.2019

Me një koncert të mbajtur në sallën kulturore “Bogdanpolis” të katedrales “Nëna Tereza”, në mungesë të sallës koncertale, në Prishtinë Filarmonia e Kosovës shënoi 20-vjetorin e Çlirimit të Kosovës.

“Shqipërinë bëje, ose vdis”

Botasot - 12.06.2019

Më 12 qershor 1999, përkatësisht njëzetë vite më parë, trupat e NATO-s hynë në Kosovë, duke i dhënë fund luftës gati dyvjeçare midis popullsisë kryengritëse shqiptare të organizuar në radhët e ...

“Sa e sa luana dhanë jetën për këtë vend”, Mozzik uron 20-vjetorin e çlirimit

Lajmi.net - 12.06.2019

Mozzik, përmes një postimi në Instagram, ka uruar shqiptarët me rastin e 20-vjetorit të çlirimit të vendit, shkruan lajmi.net. Në urimin e tij, reperi përmend sakrificën e ushtarëve të UÇK-së për ...

Mozzik uron Ditën e Çlirimit të Ferizajit me një shkrim prekës

Telegrafi - 12.06.2019

Reperi i njohur Mozzik është shumë i kujdesshëm që t’iu urojë fansave të tij në rrjetet sociale gjithnjë festat. Së fundmi, përmes një fotografie të publikuar në rrjetin social Instagram, ai u ka ...

Urime Dita e Çlirimit Kosovë!

Botasot - 12.06.2019

12 Qershori, Dita e Çlirimit të Kosovës, ditë për të cilën çdo qytetar i vendit tonë ka kontribuar dhe sakrifikuar! Kosova feston sot 20(njëzetëvjetorin) e çlirimit të saj me shpresa të reja.

20 vite nga hyrja e NATO-s në Kosovë

Botasot - 12.06.2019

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte ...

“Dita e paqes”, tjetërsim i luftës çlirimtare!

Botasot - 12.06.2019

Më 12 Qershor 2019 bëhen dy dekada nga hyrja e forcave paqëruajtëse në Kosovë, ditë e cila shënon shpalljen zyrtare të çlirimit të Kosovës. Pra 20 vite liri dhe mbi11 pavarësi për shqiptarët e ...

Vetëndosje nesër me aktivitete në 20 vjetorin e çlirimit dhe 14 vjetorit të themelimit

Botasot - 11.06.2019

Me rastin e 20 vjetorit të çlirimit dhe 14 vjetorit të themelimit të Lëvizjes Vetëvendosje, nesër në orën 16:00 në Hotelin Grand në Prishtinë do të mbahen një sërë aktivitete të organizuara nga kjo ...

Prizreni feston 20 vjetorin e çlirimit dhe 141 vjetorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Koha.net - 12.06.2019

Për nder të 12 Qershorit të Ditës së Çlirimit, dhe 141 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, Kuvendi Komunal i Prizrenit ka mbajtur një akademi solemne.

Thaçi dhe Veseli harruan ta përmendin familjen Jashari në ceremoninë e 20 vjetorit

Botasot - 12.06.2019

Komandanti legjendar i UÇK’së, Adem Jashari, kishte sakrifikuar jetën e tij bashkë më atë të 52 familjarëve të tij për lirinë e Kosovës. Megjithatë një sakrificë e tillë nuk i ka rënë fare ndër mend ...

Murati: Pa rezistencën shqiptare nuk do të kishte ndërhyrje të NATO-s

Lajmi.net - 12.06.2019

Murati në një postim në Facebook, ka thënë se pa përpjekjet tona të vazhdueshme, pa luftën tonë, pa dëshmorët e luftës së fundit dhe të të gjithë brezave,” nuk do të krijoheshin rrethanat që kjo ...

Nis ceremonia e 20 vjetorit të çlirimit

Antpress - 12.06.2019

Me intonimin e himnit të Kosovës ka nisur tubimi qendror për shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të ...

“Sa e sa luana dhanë jetën për këtë vend”, Mozzik uron 20-vjetorin e çlirimit

Botasot - 12.06.2019

Mozzik ka bërë urim të veçantë për ditën e çlirimit. Mozzik, përmes një postimi në Instagram, ka uruar shqiptarët me rastin e 20-vjetorit të çlirimit të vendit.

20 vite nga hyrja e NATO-s në Kosovë

Telegrafi - 12.06.2019

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte ...

“Dita e paqes”, tjetërsim i luftës çlirimtare!

Tetova Sot - 12.06.2019

Shkruan: Florim Zeqa Më 12 Qershor 2019 bëhen dy dekada nga hyrja e forcave paqëruajtëse në Kosovë, ditë e cila shënon shpalljen zyrtare të çlirimit të Kosovës.

Murati: Pa rezistencën shqiptare dhe luftën e UÇK-së nuk do të kishte ndërhyrje të NATO-s

Telegrafi - 12.06.2019

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim (LB), Valon Murati, në shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, ka thënë se ndërhyrja e NATO-s ishte e rëndësishme si akt i çlirimit të Kosovës.

Përvjetori, 20 vite nga ndërhyrja e NATO-s në Kosovë

BalkanWeb - 12.06.2019

Sot shënohet 20-vjetori që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës.

Murati: Pa rezistencën shqiptare dhe luftën e UÇK-së nuk do të kishte ndërhyrje të NATO-s

Medial - 12.06.2019

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati ka përkujtuar 20 vjetorin e ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë gjatë luftës me Serbinë. Në një postim në Facebook, Murati ka shkruar se faktori më meritor ...

20 vite nga ndërhyrja e NATO-s në Kosovë

Medial - 12.06.2019

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte ...

Dita e çlirimit, 20 vite nga hyrja e NATO-s në Kosovë

Java News - 12.06.2019

Sot bëhen 20 vjet nga koha kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës.

20 vite nga hyrja e NATO-s në Kosovë

Zeri - 12.06.2019

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte ...

2 dekada nga ndërhyrja e NATO-s në Kosovë

Albeu.com - 12.06.2019

Sot shënohet 20-vjetori që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovë s"> Kosovë s.

Përvjetori, 20 vite nga ndërhyrja e NATO-s në Kosovë

Durres Lajm - 12.06.2019

Sot shënohet 20-vjetori që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës.