TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Prekazi: Nuk bën as mu gëzuar shumë as me vajtuar shumë

Botasot - 12.06.2019

Dy ndeshje, dy fitore, 7 gola të shënuar, një të pësuar dhe fituan pikë maksimale, gjithsej 6, duke udhëhequr grupin 3 të kualifikueseve për Kampionatin Evropian U-21 në futboll.

Shau kë gjeti para, shkaku i ndëhyrjes së sigurimit ndaj portierit turk (VIDEO)

Albeu.com - 12.06.2019

Shefi Teknik i kombatares U21 të Turqisë, Vedat İnceefe ka dalë me deklarata të forta deri edhe raciste kundër shqiptarëve pasi u mundën në ndeshjen e fundit nga Kosova.

Ekskluzive: Ja e gjitha se çfarë ndodhi dje në ndeshjen Kosovë U21 - Turqi U21

Botasot - 12.06.2019

Mbrëmë është zhvilluar ndeshja mes Kosovës dhe Turqisë në grupmoshat U21. Ndeshje e vlefshme për kualifikimin në Evropianin 2021, ku djelmoshat e Rafet Prekazit arritën të shënoni fitore me rezultat ...

Momenti kur Lirim Kastrati 'shpërthen' në shpejtësi marramendëse në ndeshjen Kosovë - Turqi

Zeri - 12.06.2019

Në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Euro 2021” për grupmoshat U-21, Kosova arriti që mbrëmë të regjistrojë fitore të madhe kundër Turqisë.

Emocione, gola të bukur dhe spektakël - përmbledhje e golave dhe rasteve nga ndeshja Kosovë - Turqi

Zeri - 12.06.2019

Përfaqësuesja e Kosovës U-21 në futboll ka shënuar edhe fitoren e dytë në po aq ndeshje eliminatore për Kampionatin Evropian “Euro 2021”. Djelmoshat e trajnerit Rafet Prekazi mposhtën 3:1 Turqinë U21 ...

Rafet Prekazi apo njeriu që ka bërë një Kombëtare të frikshme

Botasot - 12.06.2019

Rafet Prekazi apo njeriu që ka bërë një Kombëtare të frikshme. Selektori Prekazi ka bërë një punë të madhe dhe që po reflekton me fitore të njëpasnjëshme në rrafshin nëdrkombëtar.

Rastet dhe golat e fitores së Kosovës U21 ndaj Turqisë U21

Koha.net - 12.06.2019

Përfaqësuesja e Kosovës U21 dje kishte shënuar një fitore shumë të rëndësishme ndaj Turqisë U21 në kualifikimet për Evropian. Dardanët e rinj të drejtuar nga Rafet Prekazi, e kanë mposhtur Turqinë të ...

EURO U21, Kosova mposhti Turqinë në shtëpi

Portalb - 12.06.2019

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll nën moshën 21-vjeç (U21) e ka mposhtur Turqinë U21 me rezultatin 3-1 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Evropianin ...

Golin kundër Turqisë ia dedikuan Arbër Zenelit, reagon futbollisti më i mirë në Kosovë

Zeri - 12.06.2019

Përfaqësuesja e Kosovës U-21 ka shënuar edhe fitoren e dytë në po aq ndeshje eliminatore për Kampionatin Evropian “Euro 2021”. Djelmoshat e trajnerit Rafet Prekazi mposhtën 3:1 Turqinë U21 në ...

Pasi sigurimi ia rrahu portierin, trajneri i Turqisë pyet: Ku mbeti vëllazërimi i turqve dhe shqiptarëve?

Botasot - 12.06.2019

Kosova U21 ka mposhtur sonte në ‘Fadil Vokrri’ Kombëtaren U21 të Turqisë me rezultat 3-1, pas një super-paraqitjeje të djelmoshave të Rafet Prekazit. Mirëpo, rezultatit i ka dhënë hije të keqe një ...

Kosova U21 e para në grup, mund Turqinë (video)

Alsat - 11.06.2019

Sikur të mos mjaftonte suksesi i Kosovës në Bullgari, edhe Kosova U-21, pra “të vegjlit” kanë dhuruar spektakël teksa kanë mundur me rezultatin 3-1 skuadrën e Turqisë.

Prekazi me fjalë të mëdha pas fitores kundër Turqisë

Lajmi.net - 11.06.2019

Kosova U21 pas një paraqitje të mirë, ka mposhtur 3:1 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ Turqinë, në kualifikimet për Kampionatin Evropian për të rinj, shkruan lajmi.net.

Prekazi: Siç e kam thënë, koha është duke punuar për futbollin e Kosovës

Gazeta Express - 11.06.2019

Trajneri i ekipit kombëtar U21 të Kosovës, Rafet Prekazi, është shumë i lumtur me fitoren e verdhekaltërve ndaj Turqisë U21 në ndeshjen e së martës kualifikuese për Kampionatin Evropian U21.

Prekazi: Koha po punon për futbollin e Kosovës

Koha.net - 11.06.2019

Kosova U21 ka shënuar fitore e radhës ndaj Turqisë me rezultat 3 - 1. Pas ndeshjes në konferencë për shtyp u paraqit trajneri i kombëtares së Kosovës U21, Rafet Prekazi.

Turqia akuzon rëndë Kosovën: Na pritët me grushta

Zeri - 11.06.2019

Një incident jo i zakontë ka ndodhur në ndeshjen Kosovë U21 – Turqi U21. Në çastet e fundit të ndeshjes sigurimi ka përdorur dhunë ndaj portierit të Turqisë.

Pas ndeshjes trajneri i Turqisë shpërthen me akuza ndaj Kosovës: Jemi shtete mike, sigurimi ma rrahu lojtarin

Telegrafi - 11.06.2019

Trajneri i Turqisë U-21, Vedat Inceefe, është ankuar pas ndeshjes që Kosova e fitoi ndaj tyre me rezultat 2-1. Sipas tij një person i sigurimit në stadiumin “Fadil Vokrri” e ka rrahur portierin ...

Trajneri i Turqisë pohon se sigurimi e rrahu portierin turk pas ndeshjes me Kosovën

Gazeta Express - 11.06.2019

Trajneri i ekipit kombëtar U21 të Turqisë, Vedat Inceefe, është ankuar gjatë një konference për media se sigurimi në stadiumin Fadil Vokrri e ka grushtuar portierin e skuadrës së tij pas ndeshjes me ...

Veseli përgëzon Kosovën U21: Do të vazhdojmë të investojmë në rininë tonë

Lajmi.net - 11.06.2019

Në “Fadil Vokrri”, dardanët triumfuan 3 me 1 ndaj Turqisë, ndërsa Veseli në Facebook ka shkruar se kjo është një ndjenjë e forte e krenarisë. Ky është postimi i tij i plotë: Një tjetër ndjenjë e ...

Trajneri i Turqisë thotë se një pjesëtar i sigurimit ka goditur portierin e tyre rezervë

Lajmi.net - 11.06.2019

Ai pas ndeshjes në hollin e stadiumit ‘Fadil Vokrri’, ka shpërthyer në kritika, duke thënë se një pjesëtar i sigurimit ka goditur portierin e tyre rezervë.

Kosova U21 fiton dhe merr kreun, në ‘Fadil Vokrri’ dorëzohet edhe Turqia

Lajmi.net - 11.06.2019

Në praninë e një numri të konsiderueshme tifozësh, ‘Dardanët’ e rinj e mbajtën gjallë festën e filluar një natë më parë, me fitoren e ekipit të parë të Kosovës në udhëtim te Bullgaria.

Shpresat e Kosovës kopjojnë “Dardanët” e mëdhenj, mundin Turqinë

InfoSport - 11.06.2019

Pas fitores së madhe të përfaqësueses A të Kosovës mbrëmë ndaj Bullgarisë, një fitore tjetër të rëndësishme regjistroi edhe përfaqësuesja shpresa e Kosovës, që sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” mundi ...

Kështu duket tabela e grupit të Kosovës U-21 pas fitores kundër Turqisë

Gazeta Express - 11.06.2019

Kosova U21 ka bilancë të 100 për qind në eliminatore për Euro 2021, ku nga dy ndeshje ka dy fitore Kosova U21 e Rafet Prekazit ka arritur një fitore të madhe në Fadil Vokrri kundër Turqia U21 duke ...

Momenti i “Dardanëve”, Kosova U21 mposht bindshëm Turqinë

SuperSport - 11.06.2019

Kosova U21 ka arritur të mposhtë bindshëm Turqinë, me rezultatin 3-1, mbrëmjen e sotme në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës, në sfidën e vlefshme për eliminatoret e Europianit të kësaj grupmoshe.

Kosova U21 e mposht bindshëm Turqinë U21 dhe e rrëmben kreun në grup

Gazeta Express - 11.06.2019

Ekipi kombëtar U21 i Kosovës e ka vazhduar ecurinë e përkryer duke e mposhtur 3:1 Turqinë U21 në Prishtinë dhe tani është lider i Grupit 3 kualifikues për Kampionatin Evropian U21.

Kështu duket tabela e grupit të Kosovës U-21

Zeri - 11.06.2019

Përfaqësuesja U-21 e Kosovës ka shënuar një fitore të rëndësishme 3:1 ndaj Turqisë, në ndeshjen e vlefshme të grupit 3 për kualifikimet e Kampionatit Evropian, transmeton zeri.info Arbenit Xhemajli ...

‘Ndizet atmosfera’ në ‘Fadil Vokrri’, shënon Kosova U21

Lajmi.net - 11.06.2019

‘Dardanët’ e rinj janë duke avancuar 2:1 përballë Kombëtares së Turqisë. Është sulmuesi Mirlind Daku që ka shënuar me kokë në minutën e 72’, për t’ua rikthyer epërsinë ‘Dardanëve’.

Shënon Turqia, barazohet rezultati në ‘Fadil Vokrri’

Lajmi.net - 11.06.2019

Është Yuksel, që shënoi pak sekonda pas fillimit të pjesës së dytë, duke e zënë të papërgatitur mbrojtjen e Kosovës. Kjo ndeshje mes Kosovës U21 dhe Turqisë U21, është e vlefshme për kualifikimet për ...

Sigurimit i del punë, një tifoz futet në fushë në ndeshjen Kosovë-Turqi

Zeri - 11.06.2019

Kosova U-21 është duke luajtur ndaj Turqisë U-21 në ndeshjen e vlefshme të grupit 3 për kualifikimet e Kampionatit Evropian, transmeton zeri.info “Dardanët” e rinj janë duke triumfuar 2:1.

Daku me gol fantastik e kthen epërsinë e Kosovës ndaj Turqisë

Gazeta Express - 11.06.2019

Ekipi kombëtar U21 i Kosovës e ka kthyer epërsinë kundër Turqisë U21 në një ndeshje kualifikuese për Kampionatin Evropian U21, e cila po zhvillohet momentalisht në Prishtinë.

Kosovë U-21 – Turqi U-21, shënohet tjetër gol

Zeri - 11.06.2019

Kosova U-21 ka kaluar në epërsi 2:1 ndaj Turqisë U-21, në ndeshjen e vlefshme të grupit 3 për kualifikimet e Kampionatit Evropian, transmeton zeri.info Mirlind Daku shënoi golin e dytë për “Dardanët” ...

Kosova U21 shënon në fund të pjesës së parë, kalon në epërsi ndaj Turqisë

Lajmi.net - 11.06.2019

‘Dardanët’ e rinj kanë arritur të shënojnë për 1:0 në minutën e 45’, përmes Arbenit Xhemajlit, pas një tollovie të krijuar në zonën e Turqisë. Pjesa e parë e përballjes Kosovë – Turqi, ishte e ...

Turqia U21 e barazon rezultatin ndaj Kosovës U21

Gazeta Express - 11.06.2019

Turqia e ka barazuar në 1:1 rezultatin kundër ekipit kombëtar U21 të Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Evropian U21, e cila po zhvillohet momentalisht në Prishtinë.

Kosova U21 në epërsi kundër Turqisë U21

Gazeta Express - 11.06.2019

Ekipi kombëtar U21 i Kosovës ka kaluar në epërsi kundër Turqisë U21 në një ndeshje kualifikuese për Kampionatin Evropian U21, e cila po zhvillohet momentalisht në Prishtinë.

Kosovë-Turqi: Ajo që kanë bërë fansat në minutën e nëntë të ndeshjes është brilante

Botasot - 11.06.2019

Kombëtarja e Kosovës U21 është duke u ndeshur aktualisht në “Fadil Vokrri” me Turqinë U21, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të të rinjëve.

Formacionet zyrtare: Kosova U-21 në kërkim të triumfit ndaj Turqisë U-21

Telegrafi - 11.06.2019

Kosova U-21 do të zhvillojë ndeshjen e dytë kualifikuese për Kampionatin Evropian 2021 kundër Turqisë. Përfaqësuesja e drejtuar nga trajneri Rafet Prekazi fitoi ndeshjen e parë në duhëtim te Andorra ...

Formacionet zyrtare: Kosova U21 – Turqia U21

Koha.net - 11.06.2019

Pas fitores së thellë ndaj Andorës përfaqësuesja e Kosovës U21 sot do të ketë një test të vërtetë ndaj Turqisë U21. Kjo ndeshje është e vlefshme për kualifikimin në Evropianin U21, transmeton ...

Kosova U21 synon vendin e parë në grup me fitore ndaj Turqisë, formacionet zyrtare

Gazeta Express - 11.06.2019

Ekipi kombëtar U21 i Kosovës do të kërkojë ta rrëmbejë pozitën e parë në Grupin 3 kualifikues për Kampionatin Evropian U21 me një fitore eventuale ndaj lideres, Turqisë.

Formacionet zyrtare: Kosova U21 – Turqia U21

Lajmi.net - 11.06.2019

‘Dardanët’ e rinj pas fitores së thellë prej 0-4 ndaj Andorrës, presin në ‘Fadil Vokrri’ kombëtaren e Turqisë. Ndeshja mes Kosovës dhe Turqisë fillon nga ora 20:00.

Kosova U21 kërkon fitoren e rradhës ndaj Turqisë në stadiumin ‘Fadil Vokrri’

VeqSport - 11.06.2019

Kosova U21 sonte me fillim nga ora 20:00 e pretë në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ përfaqësuesen e grupomoshave nën 21 vjeç të Turqisë. Djelmoshat e rinjë vijnë tejet të motivuar pas suksesit në Andora ku ...

U21: Kosova do fitore sonte ndaj Turqisë

Gazeta Express - 11.06.2019

“Dardanët e rinj” do ta zhvillojnë sonte në Prishtinë ndeshjen eliminatore për Evropianin 2021 ndaj Turqisë, ku synojnë fitoren e dytë pas asaj me Andorrën Kosova U-21 synon fitore sonte në ndeshjen ...

Kosova U-21 kërkon fitore ndaj Turqisë U-21 për ta marrë vendin e parë – sfida transmetohet në IPKO

Telegrafi - 11.06.2019

Përfaqësuesja e Kosovës në grupmoshat U-21 do të përballet sot (11 qershor) me kombëtaren e Turqisë U-21. Ndeshja që fillon në ora 20:00, do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, në kuadër të ...

Festa vazhdon edhe sonte, Kosova U21 përballet me Turqinë në ‘Fadil Vokrri’

Lajmi.net - 11.06.2019

Kosova U21 sonte përballet me Turqinë U21 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, andaj mbështetja në tribuna nuk duhet të mungojë. Shpresat dardane arritën fitoren e parë ndaj Andorrës, duke realizuar bindshëm ...

Kosova U-21 kërkon fitore kundër Turqisë në “Fadil Vokrri”

Gazeta Express - 11.06.2019

Pas fitores me rezultat 4:0 kundër Andorrës, Kosova do të tentojë t’i vazhdojë me të njëjtin hap kualifikimin për në Kampionatin Evropian, me ndeshjen e sotshme kundër Turqisë.

Shpresat presin Turqinë në momentin e mirë për futbollin kosovar

Koha.net - 11.06.2019

E frymëzuar nga fitorja e lartë në udhëtim, përfaqësuesja U-21 e Kosovës në futboll synon suksesin edhe në ndeshjen që e luan në shtëpi, e që vlerësohet shumë më e vështirë se e kaluara.

Rastet dhe golat e triumfit të Kosovës U21 kundër Turqisë U21

Telegrafi - 12.06.2019

Kombëtarja U21 e Kosovës e ka realizuar fitoren e dytë radhazi në po aq ndeshje në kuadër të kualifikimeve për Evropianin 2021. Dardanët e rinj të drejtuar nga Rafet Prekazi, e kanë mposhtur Turqinë, ...

Djali i Fadil Vokrrit: Babai ishte i bindur se do ta mposhtte Serbinë

Botasot - 10.06.2019

Djali i legjendës së futbollit shqiptar Fadil Vokrrit, Gramosi, tregoi për pengesat e mëdha që Serbia i kishte shkaktuar atij kur luftuar që Kosova të pranohet në UEFA dhe FIFA.

I biri e kujton Fadil Vokrrin në njëvjetorin e vdekjes së tij (VIDEO)

Medial - 10.06.2019

Dje u bë një vit prej kur Kosova mori një lajm shumë të hidhur. Jo vetëm ata që e donin futbollin, por të gjithë shqiptarët dhe më gjerë ndjenë dhimbje për këtë humbje duke marrë parasysh jetën dhe ...

Kosova U21 synon fitore ndaj Turqisë

Koha.net - 10.06.2019

Kombëtarja U21 e Kosovës synon që të martën të fitojë në ndeshjen ndaj Turqisë, të vlefshme për kualifikim në Evropian. Në konferencën e mbajtur të hënën, përzgjedhësi Rafet Prekazi dhe lojtarët ...

Urimi prekës për Kombëtaren e Kosovës, përmend Fadil Vokrrin

Botasot - 11.06.2019

Ministri i Shëndetësisë, Uran ismaili, ka uruar djemtë e Kombëtares së Kosovës për fitoren ndaj Bullgrarisë. Ismaili me këtë rast ka kujtuar edhe legjendën e futbollit, Fadil Vokrrin, i cili dje ka ...

Kombëtarja e Turqisë nis stërvitjen në 'Fadil Vokrri'

Zeri - 10.06.2019

Përfaqësuesja U-21 e Kosovës është nikoqire e Turqisë nesër në kryeqytet. Në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian "Euro 2021", djelmoshat e Rafet Prekazit presin nesër Turqinë, shkruan ...