TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

PD çon anëtarë në KZAZ, Bardhi: Do dokumentojmë paligjshmëritë

Mapo - 16.05.2019

PD dhe LSI vendosin të dërgojnë në KZAZ anëtarët e tyre. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, u shpreh se ka të dhëna për manipulime në këto KZAZ të ngritura për organizimin e zgjedhjeve ...

Lëvizja e papritur, PD çon anëtarët e vet në komisionet e administrimit të zgjedhjeve

Gazeta Tema - 16.05.2019

Edhe pse nuk është regjistruar dhe ka garantuar se nuk do të lejojë zgjedhje në 30 qershor, Partia Demokratike ka vendosur të çojë anëtarët e saj në komisionet e administrimit të zgjedhjeve.

PD cakton komisionerët për zgjedhjet e 30 qershorit

Medial - 16.05.2019

Partia Demokratike ka vendosur të çojë anëtarët e saj në komisionet që po përgatisin dhe do të administrojnë zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Vizion plus ka mësuar se të gjitha degët e PD-së po ...

S’ka kandidatë por PD-LSI mund të çojnë anëtarë në KZAZ, arsyeja

BalkanWeb - 16.05.2019

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë vendosur të dërgojnë anëtarë në KZAZ pavarësisht se nuk ka një vendim për të hyrë në zgjedhjet lokale.

Refuzoi 2 muaj më parë, Lulzim Basha merr vendimin që nuk pritej për zgjedhjet lokale

SOT - 16.05.2019

Partia Demokratike ka vendosur të çojë anëtarët e saj në komisionet që po përgatisin dhe do të administrojnë zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Të gjitha degët janë urdhëruar të punojnë dhe të ...

PD dhe LSI do të dërgojnë anëtarë në KZAZ. Ja arsyeja

Top Channel - 16.05.2019

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim do të dërgojnë anëtarët e tyre në Komisionet Zonale të Administrimit të Zgjedhjeve. Sekretari i Përgjithshëm të PD-së, Gazment Bardhi thotë se ...

Lëvizja e papritur e PD, dërgon anëtarët e saj në komisionet e administrimit të zgjedhjeve

Gazeta Express - 16.05.2019

Edhe pse nuk është regjistruar dhe ka garantuar se nuk do të lejojë zgjedhje në 30 qershor, Partia Demokratike ka vendosur të çojë anëtarët e saj në komisionet e administrimit të zgjedhjeve.

PD dhe LSI do të dërgojnë anëtarë në KZAZ, por a fshihet pas këtij vendimi plani për të prishur zgjedhjet?

Java News - 16.05.2019

PD dhe LSI kanë vendosur që të të dërgojnë anëtarët e tyre në Komisionet Zonale të Administrimit të Zgjedhjeve. Dhe kjo pas informacionit të marrë sipas opozitës se po kryhen manipiulime të rënda në ...

PD dërgon komisionerë në KZAZ, Bardhi: Do dokumentojmë manipulimet që ka nisur Rama

Durres Lajm - 16.05.2019

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar në lidhje me lajmin se Partia Demokratike ka dërguar komisioner në KZAZ. Në reagimin e numrit dy të PD, bëhet me dije se ky vendim i ...

Vendimi surprizë, PD dhe LSI dërgojnë emrat e përfaqësuesve në KZAZ

LajmiFundit - 16.05.2019

Reagim i Sekretarit të Përgjithshëm të PD Gazment Bardhi mbi interesimin e medias për porosinë drejtuar Degëve për propozimin e anëtarëve që i takojnë PD në KZAZ.

S’kanë kandidatë, por PD dhe LSI hedhin hapin e parë për zgjedhjet e 30 qershorit

SOT - 16.05.2019

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim do të dërgojnë anëtarët e tyre në KZAZ.Sekretari i Përgjithshëm, Gazmend Bardhi, tha se e kanë marrë një vendim të tillë për të provuar ...

Opozita hodhi hapin për të marrë pjesë në zgjedhje, PD sqaron situatën

Albeu.com - 16.05.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi ka reaguar në një komunikatë për shtyp lidhur mbi interesimin e medias për Porosinë që ëshët drejtuar degëve për propozimin e anëtarëve ...