TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Reshjet dhe moti i keq, Emergjencat Civile raportojnë për situatën: Rrugët ku kalohet me vështirësi

BalkanWeb - 13.02.2018

TIRANE – Reshjet e shiut dhe dëborës dhe temperaturat e ulëta që kanë përfshirë vendin përgjatë 24 orëve të fundit kanë sjellë përkeqësim të qarkullimi të mjeteve në disa akse rrugore të vendit ...

Moti i keq, këto janë zonat më problematike të vendit

SOT - 13.02.2018

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar buletinin e emërgjencave civili për situatën e motit në qarqet e vendit. Sipas të dhënave të ministrisë, vetëm qarku i Shkodrës, Dibrës, Kukësit dhe Elbasanit, ...

Reshjet e shiut dhe dëborës, probleme në rrugë, policia ka këto këshilla

SOT - 13.02.2018

Nisur nga situata e shtimit të numrit të informacioneve të marra nga shërbimi meteorologjik lidhur me përkeqësimin e kushteve të motit, në mënyrë që të rritet siguria në rrugë e të parandalohen ...

MOTI/ Instituti i Gjeoshkencave: Sot e nesër, reshje të shumta shiu dhe dëbore

Java News - 13.02.2018

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit bën me dije se në shumicën e qarqeve ato do të jenë lokalisht intensive, duke u shoqëruar edhe me shtrëngata, deri lokalisht shumë intensive në ...

Moti në Maqedoni

Zhurnal - 13.02.2018

Moti në Maqedoni Shkup, 13 shkurt – Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira e me reshje, të cilаt përgjatë Vardarit do të jenë të shiut, në pjesët e tjera të shiut dhe të borës, ndërsa nëpër male të ...

Dëbora dhe shiu mbulojnë vendin

Albeu.com - 13.02.2018

Dita e sotme ka nisur me vranësira dhe reshje të herë pas hershme që dominojnë pjesën më të madhe të vendit ndërsa pritet të ketë kthjellime të shkurtra në Juglindje.

Reshje shiu e vranësira gjatë ditës së sotme

Koha.net - 13.02.2018

Parashikimi i motit për ditën e sotme sot, mbi vendin tonë, parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët. Kohë pas kohe mund të ketë edhe reshje shiu të cilat më të theksuara mund të jenë në orët e ...

Edhe sot në këto zona të Shqipërisë do të vazhdojnë reshjet

Albeu.com - 13.02.2018

Të martën, vranësira dhe reshje të herë pas hershme dominojnë pjesën më të madhe të vendit ndërsa edhe kthjellime të shkurtra do ketë në Juglindje. Mesdita dhe pasditja fuqizojnë vranësirat dhe ...

Parashikimi i IGJEUM: Dëborë në veri, shtrëngata e rrezik përmbytjesh në jug

Java News - 13.02.2018

E ndërsa në veri vijojnë reshjet e dëborës, në jug të vendit sot priten reshje intensive shiu dhe përmbytje. Në jug në disa qarqe reshjet do të shoqërohen edhe me shtrëngata të forta.

Moti për sot, ja zonat ku do ketë reshje intensive

Java News - 13.02.2018

Vranësira dhe reshje të herë pas hershme dominojnë pjesën më të madhe të vendit ndërsa vranësira dhe kthjellime të shkurtra do të ketë në zonat Juglindore.

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira, reshje shiu e bore

Flaka - 13.02.2018

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira, reshje shiu e bore. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus një deri në dy gradë Celsius, ndërsa e ditës prej minus një deri në 9 gradë Celsius.

Moti, shi dhe reshje dëbore 2 ditët e ardhshme

SOT - 12.02.2018

Ndryshojnë përsëri temperaturat si edhe priten reshje të dendura dëbore për këtë javë. Gjithashtu nga dëbora e rënë gjatë natës janë bllokuar disa fshatra dhe akse në të gjithë verilindjen e vendit.

Reshjet intensive, Emergjencat Civile: Ja situata sipas qarqeve

Java News - 13.02.2018

Reshjet e shiut dhe dëborës dhe temperaturat e ulëta që kanë përfshirë vendin përgjatë 24 orëve të fundit kanë sjellë përkeqësim të qarkullimi të mjeteve në disa akse rrugore të vendit kryesisht në ...

Moti i keq, Emergjencat Civile: Situata nën kontroll

Gazeta Tema - 13.02.2018

Emergjencave Civile bëjnë me dije se si pasjonë e rreshjeve të shumta të shiut situata në vend nuk paraqet promble. Sipas komunikimit me specialistet e Emergjencave Civile ne qarqe, situata deri ne ...

Përkeqësimi i motit, në gatishmëri grupe të FNSH-së në Shkodër, Tiranë e Fier

LajmiFundit - 13.02.2018

Nisur nga situata e shtimit të numrit të informacioneve të marra nga shërbimi meteorologjik lidhur me përkeqësimin e kushteve të motit, në mënyrë që të rritet siguria në rrugë e të parandalohen ...

Moti sot i ftohtë dhe me vranësira

Alsat - 13.02.2018

Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira e me reshje, të cilаt përgjatë Vardarit do të jenë të shiut, në pjesët e tjera të shiut dhe të borës, ndërsa nëpër male të borës.

Kapriçot e motit, ja parashikimi për sot

LajmiFundit - 07.03.2018

Kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta vijojnë ndikimin e tyre në territorin shqiptar duke gjeneruar shira të përkohshëm. Edhe pjesa e dytë e ditës vijon në të njëjtat kushte të motit deri ...

Shi e borë sot në Maqedoni

Albeu.com - 13.02.2018

Meteorologët parashikojnë që moti sot të jetë me vranësira dhe reshje shiu e vende-vende edhe borë. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej -1 deri në 2 gradë celsius , ndërsa e ditës prej -1 deri ...

Prej nesër sërish shi në lugina dhe borë në viset malore

Zhurnal - 12.02.2018

Prej nesër sërish shi në lugina dhe borë në viset malore Shkup, 12 shkurt - Nën ndikim të valës së lagësht nesër do të ketë reshje shiu përgjatë Vardarit, në pjesët e tjera reshje shiu dhe bore, ...

Këto janë temperaturat për këtë javë

Zhurnal - 12.02.2018

Këto janë temperaturat për këtë javë Prishtinë, 12 shkurt - Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë kësaj jave në vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, i vranët dhe me ...

Sot në Shqipëri, në ultësira vranët, në lartësira edhe borë

Zhurnal - 12.02.2018

Sot në Shqipëri, në ultësira vranët, në lartësira edhe borë Tiranë, 12 shkurt - Moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura.

Përkeqësohet moti, dy ditët e ardhshme priten reshje intensive dhe stuhi

Java News - 12.02.2018

Shtrëngata shiu dhe dëborë do të shoqërojnë gjithë territorin e vendit gjatë ditës së nesërme. Më të rrezikuara nga përmbytjet pritet të jenë zonat jugore, ku sipas Institutit të Gjeoshkencave, do të ...

Përkeqësohet moti, borë mbi 500 m, kujdes në qarkullimin rrugor!

RTSH - 12.02.2018

Mbremja e së shtunës ka rikthyer reshjet e borës në lartësine mbi 500 m. Sipas Emiriola Velia në aksin rrugor Fushë Dukagjin – Tuneli i Kalimashit, trashësia e borës shkon në lartësinë 20 cm.

Mot me vranësira, në pjesën perëndimore reshje lokale të shiut dhe borës

Idividi - 12.02.2018

Shkup, 10 shkurt 2018 (MIA) - Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe me të reshje të shiut, në pjesët perëndimore dhe jugperëndimore dhe në viset më të ulëta do të ketë reshje të shiut dhe ...

Mot me vranësira me reshje lokale të shiut dhe borës

Idividi - 12.02.2018

Shkup, 11 shkurt 2018 (MIA) - Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe ftohtë, në orët e paradites me reshje të shiut, të cilat në pjesët perëndimore dhe verilindore do të jetë të borës, ndërsa ...

Sot në Shqipëri, në ultësira vranët, në lartësira edhe borë

Koha.net - 12.02.2018

Moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura. Sipas parashikimit meteorologjik, gjatë ditës do të ketë reshje shiu të vazhdueshme me intensitet të ulët dhe ...

Moti i keq s'ka ndërmend të ndalet, ky është parashikimi për sot

Albeu.com - 12.02.2018

Kthjellime dhe vranësira të shpeshta dominojnë motin në të gjithë territorin ndërsa reshje të pakta shiu e dëbore pritet të bien në zona të izoluara. Pjesa e dytë e ditës vijon me kthjellime të ...

I ftohti siberian “pushton” Shqipërinë, ja si do jetë moti javën e ardhshme

LajmiFundit - 11.02.2018

Reshje të dendura bore që kanë vijuar me intensitet gjatë gjithë natës kanë pushtuar të gjithë verilindjen e vendit duke shënuar trashësi bore deri në 50 cm.

Java e ardhshme me shi dhe borë në Kosovë

Lajmi.net - 11.02.2018

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës gjatë pesë ditëve të ardhshme vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion stabil atmosferik. Në këtë situatë meteorologjike do të mbajë mot i ...

Reshjet e shiut vërshojnë disa shtëpi në Ilinden të Shkupit (Video)

Lajm - 11.02.2018

Reshjet e shiut të cilat kapluan rajonin e Shkupit gjatë ditë së djeshme, kanë shkaktuar vërshime në lagjen Ilinden. Banorët thonë se pas çdo reshje ballafaqohen me të njëjtin problem dhe kërkojnë ...

Kohë me shi dhe dëborë, moti 3 ditët e ardhshme

SOT - 10.02.2018

Gjatë ditëve në fundit në Shqipëri ka mbizotëruar mot i ftohtë dhe i lagësht. Ndërkohë që edhe gjatë 3 ditëve të ardhshme, në vendin tonë do të mbizotërojë kohë me shi dhe dëborë.

Emergjencat civile, situata e reshjeve në të gjithë vendin, ja rruget e bllokuara

LajmiFundit - 13.02.2018

Emergjencat civile bëjnë një bilanc të situatës në të cilen ndodhet vendi pas reshjeve të shumta shiut dhe dëborës në shumë zona të vendit. Sipas komunikimit me specialistet e Emergjencave Civile ne ...

Frikë nga moti i keq, policia kalon në gatishmëri. Apeli: Shoferët të kenë kujdes!

BalkanWeb - 13.02.2018

TIRANË- Nisur nga situata e shtimit të numrit të informacioneve të marra nga shërbimi meteorologjik lidhur me përkeqësimin e kushteve të motit, në mënyrë që të rritet siguria në rrugë e të ...

Më ftohë në Mavrovë, pasdite reshje të reja

Idividi - 13.02.2018

Shkup, 13 shkurt 2018 (MIA) - Më ftohtë sot në mëngjes në Maqedoni është në Berovë, -7 gradë, pas së cilës pasojnë Lazaropole me -4, Mavrovë, Kriva Pallankë, Krushevë dhe Shkup Petrovec me -3, ...

Reshje shiu dhe fortunë, ja parashikimi i motit për ditën e sotme

SOT - 13.02.2018

Gjatë ditës së sotme vranësirat dhe reshjet do të dominojnë pjesën më të madhe të vendit. Ndërsa gjatë pasdites, sipas sinoptikanëve pritet fuqizim i vranësirave në të gjithë vendin duke ...

Nga dita e nesërme kthehen të rreshurat e shiut dhe borës në viset malore

Almakos - 12.02.2018

Nën ndikim të valës së lagësht nesër do të ketë reshje shiu përgjatë Vardarit, në pjesët e tjera reshje shiu dhe bore, ndërsa në viset malore borë. Më të rrëmbyeshme do të jenë në pjesët perëndimore ...

Sërish përmbytje? Jepet alarmi pas reshjeve të dendura të shiut (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.02.2018

Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit ka dhwnw alarmin pwr rrezikun e pwrmbytjeve dhe bllokimit tw rrugwve nw vend pwr shkak tw reshjeve tw dendura tw shiut dhe dwborws.

Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe reshje shiu në orët e pasdites

Alsat - 12.02.2018

Moti sot do të jetë me vranësira dhe ftohtë, në orët e paradites me reshje të shiut, të cilat në pjesët perëndimore dhe verilindore do të jetë të borës, ndërsa përgjatë Vardarit do të jenë të shiut.

Shi, borë dhe diell, njihuni me parashikimin e motit sipas zonave

Java News - 12.02.2018

Kthjellime dhe vranësira të shpeshta dominojnë motin në të gjithë territorin ndërsa reshje të pakta shiu e dëbore pritet të bien në zona të izoluara. Pjesa e dytë e ditës vijon me kthjellime të ...

Ulen temperaturat, ja si do jetë moti javën e ardhshme

SOT - 11.02.2018

Reshje të dendura bore që kanë vijuar me intensitet gjatë gjithë natës kanë pushtuar të gjithë verilindjen e vendit duke shënuar trashësi bore deri në 50 cm.

Mësoni nëse do të vazhdojnë rreshjet këtë javë

Albeu.com - 11.02.2018

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë pesë ditëve vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion stabil atmosferik. Sipas Institutit , në këtë situatë meteorologjike do ...

FOTOT/ Përkeqësimi i motit, Policia e Shtetit kalon në gadishmëri, akset problematike

Java News - 13.02.2018

Policia e Shtetit, njofton se nisur nga situata e shtimit të numrit të informacioneve të marra nga shërbimi meteorologjik lidhur me përkeqësimin e kushteve të motit, në mënyrë që të rritet siguria në ...

Sot në Shqipëri: Reshje të dendura shiu dhe borë, temperaturat ulen me 2°C

Koha.net - 13.02.2018

Vranësira dhe reshje të herëpashershme dominojnë sot pjesën më të madhe të Shqipërisë, ndërsa vranësira dhe kthjellime të shkurtra do të ketë në zonat juglindore.

Të reshura shiu e dëbore do ta përfshijnë Maqedoninë edhe këtë javë

Telegrafi - 12.02.2018

Nën ndikim të valës së lagësht nesër do të ketë reshje shiu përgjatë Vardarit, në pjesët e tjera reshje shiu dhe bore, ndërsa në viset malore borë. Më të rrëmbyeshme do të jenë në pjesët perëndimore ...

IGJEUM: Reshje e shtrëngata sot e nesër. Ja harta e zonave të rrezikuara nga përmbytjet

BalkanWeb - 13.02.2018

Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit bën parashikimin e situatës së reshjeve dhe nuk e përjashton rrezikun e përmbytjeve dhe bllokimit të rrugëve në vend.

Moti, ja çfarë parashikojnë sinoptikanët për sot

LajmiFundit - 12.02.2018

Kthjellime dhe vranësira të shpeshta dominojnë motin në të gjithë territorin ndërsa reshje të pakta shiu e dëbore pritet të bien në zona të izoluara. Pjesa e dytë e ditës vijon me kthjellime të ...

Shqipëria do jetë nën pushtetin e kohes se keqe këtë javë

Java News - 11.02.2018

Reshje të dendura bore që kanë vijuar me intensitet gjatë gjithë natës kanë pushtuar të gjithë verilindjen e vendit duke shënuar trashësi bore deri në 50 cm.

Sot mjegull dhe ftohtë, temperatura nga -4 deri në 8 gradë

Telegrafi - 12.02.2018

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë pesë ditëve vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion stabil atmosferik. Sot në mëngjes, mbi vendin tonë do të jetë mot me ...

Moti i keq, policia apel shoferëve: Bëni kujdes, në rast emergjence telefononi në numrat 112 e 129

Gazeta Tema - 13.02.2018

Nisur nga situata e shtimit të numrit të informacioneve të marra nga shërbimi meteorologjik lidhur me përkeqësimin e kushteve të motit, në mënyrë që të rritet siguria në rrugë e të parandalohen ...

Prej nesër sërish shi në lugina dhe borë në viset malore

Idividi - 12.02.2018

Shkup, 12 shkurt 2018 (MIA) - Nën ndikim të valës së lagësht nesër do të ketë reshje shiu përgjatë Vardarit, në pjesët e tjera reshje shiu dhe bore, ndërsa në viset malore borë.