TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pasojat speciale

Koha.net - 14.01.2018

Lidershipi i Kosovës e ka çuar flamurin e bardhë përballë Gjykatës Speciale. Gjatë javës ka hequr dorë nga iniciativa për ta pezulluar këtë gjykatë, por vetëm kur Perëndimi dha prova ndëshkimi kundër ...

Kadri Veseli prapë zotohet para amerikanëve se nuk e zhbëjnë Specialen

Gazeta Express - 13.01.2018

Kryeparlamentari Kadri Veseli takon Ambasadorin Delaëie, rikonfirmon qëndrimin për Gjykatën ...

Veseli: Arritje e madhe kalimi i ligjit për gjuhët në Maqedoni

Idividi - 12.01.2018

Prishtinë, 11 janar 2018 (MIA) - Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli pas miratimit të ligjit për gjuhët në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, ka përgëzuar Parlamentin dhe gjithë bashkëkombasit ...