TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ka surpriza nga dy trajnerët/ United – PSG, formacionet zyrtare

SOT - 12.02.2019

Sapo janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Manchester United – PSG, e vlefshme për 1/16-at e Champions League. Dy trajnerët respektivë, Solskjaer dhe Tuchel, kanë bërë disa surpriza me ...

Mbyllet ndeshja Man United- PSG me rezultatin 0-2

Gazeta Tema - 12.02.2019

Pas një periudhe pushime, Champions League rikthehet mbrëmjen e sotme me dy sfida mjaft të forta. Takimi kreysorë i sotëm do të jetë ai mes Manchester United dhe PSG-së, sfidë e vlefshme për fazën e ...

Formacionet zyrtare: Manchester United - PSG

Albeu.com - 12.02.2019

Manchester United dhe PSG do të përballen sonte për ndeshjen e parë të fazës me eliminim direkt në UEFA Champions League e cila do të zhvillohet në "Old Trafford".

Formacionet zyrtare: Man Utd – PSG

Lajmi.net - 12.02.2019

Emocionet e Ligës së Kampionëve janë rikthyer. Manchester United në ‘Old Trafford’ pret kampionët dhe liderët e Francës, skuadrën e PSG-së. Ndeshja mes Manchester United dhe PSG-së e vlefshme për 1/8 ...

Manchester United – PSG, formacionet zyrtare

Botasot - 12.02.2019

Manchester United dhe PSG do të takohen sonte me fillim nga ora 21:00, në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Ndeshja do të zhvillohet në ‘Old Trafford’ dhe pritet të jetë një sfidë e ...

Formacionet zyrtare: United dhe PSG zhvillojnë sfidën e parë në Ligën e Kampionëve

Telegrafi - 12.02.2019

Manchester Unitedi dhe Paris Saint-Germaini zhvillojnë ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Është kjo njëra prej përballjeve të shumëpritura nga futbolldashësit, ndërsa takimi i ...

Një orë deri te fillimi i super ndeshjes, Man United - PSG: Formacionet zyrtare

Zeri - 12.02.2019

Sonte rikthehen ethet e Ligës së Kampionëve me dy ndeshje tejet interesante. Në "Old Trafford", zhvillohet ndeshja e parë e fazës së eliminimit direkt mes Manchester Unitedit dhe Paris Saint-Germain.

Formacionet zyrtare: United – PSG

Koha.net - 12.02.2019

Liga e Kampionëve fillon fazën e eliminimit direkt me ndeshjen kryesore të së martës që zhvillohet mes Manchester Unitedit dhe Paris Saint-Germainit. Eric Bailly është ndryshimi i vetëm tek Unitedi ...

Formacionet zyrtare të ndeshjes Manchester United vs PSG

Mapo - 12.02.2019

Sot në mbrëmje në orën 21:00 startojnë ndeshjet e para të Champions League, raundi 1/16. Ndeshja që pritet të na dhurojë emocione të mëdha është Manchester United kundër Paris Saint-Germain.

Ja si vjen Manchester Utd ndaj PSG-së

Botasot - 12.02.2019

Ndryshe nga PSG, Solskjaer ka mundësinë të zgjedhë nga një skuadër shumë herë më e plot e Manchester Utd në takimin e sotëm. Me përjashtim të Antonio Valencias dhe Mateo Darmianit, të gjithë ...

Ibrahimovic: PSG – Man Utd, ja kush është favorit

Lajmi.net - 12.02.2019

Zlatan Ibrahimovic beson se Paris Saint Germain janë lehtësisht favoritë për të mundur Manchester Unitedin në Ligën e Kampionëve. Sulmuesi suedez ka shtuar se ai do të jetë ‘fituesi’ pavarësisht se ...

Man Utd përforcon skuadrën me yllin e PSG-së

Lajmi.net - 12.02.2019

Numri i skuadrave që po kërkojnë shërbimet e Adrien Rabiot vazhdon të rritet. Dështimi i mesfushorit për të arritur një marrëveshje me Barcelonën gjatë afatit kalimtar të dimrit, u ka hapur rrugë ...

Saha paralajmëron për Mbappen

Botasot - 12.02.2019

Ish-sulmuesi i Manchester United, Louis Saha, ka paralajmëruar skuadrën e tij të vjetër se do të përballet me një sulmues të jashtëzakonshëm, i cili nuk mund të ndalet.

Champions rikthehet në fazën më të nxehtë

Albeu.com - 12.02.2019

Pritjes për të shijuar emocionet e kompeticionit futbollistik më të madh për klube i erdhi fundi, shkruan, Albeu.com. Ishte data 12 dhjetor kur për herë të fundit dëgjuam himnin e këtij kompeticioni.

Unitedi e dëshiron Neymarin gjatë verës

Koha.net - 12.02.2019

Manchester Unitedi raportohet se është i gatshëm të transferojë yllin e PSG-së, Neymar, për shifër rekorde gjatë verës. Unitedi është në kërkim të një qendërmbrojtësi, por mendohet se klubi po ...

Formacionet e mundshme: Man Utd-PSG

VeqSport - 12.02.2019

Evenimenti kryesor i futbollit europian, Champions League rikthehet sonte me super ndeshjen, Manchester United- Paris Saint-Germain. Djajt e Kuq në top formë presin kampionët e Francës në Old ...

Urdhri i Evras për yjet e Man Unitedit para ndeshjes me PSG-në: Hani barë!

Zhurnal - 12.02.2019

Ish-mbrojtësi i Manchester Unitedit, Patrice Evra, i ka ofruar disa këshilla për yjet e skuadrës së “Djajve të kuq” para ndeshjes së tyre kundër Paris Saint-Germainit, e cila do të zhvillohet sonte ...

Rikthehet Champions League, sot United-PSG dhe Roma-Porto

Top Channel - 12.02.2019

Nis sot në mbrëmje faza e 1/8 të finaleve të Ligës së Kampioneve me sfidat Manchester United-Paris Saint Germain dhe Roma-Porto. Skuadra e “Djajve të Kuq” vjen në këtë sfidë të rëndësishme në një ...

FOTO/ Rikthehet Champions, Man.United-PSG, kush fiton në tribuna?

BalkanWeb - 12.02.2019

Pas një pauze të gjatë, magjia e futbollit europian rikthehet sot në skenën më të madhe, UEFA Champions League. Trofeu më i rëndësishëm në rang klubesh vjen sot me një përballje që premton emocione, ...

Formacionet: Man Utd – PSG, rikthehet spektakli më i madh në Evropë

Lajmi.net - 12.02.2019

Më në fund po rikthehen dy kompeticionet më të shikuar në futbollin evropian. Liga e Kampionëve dhe ajo e Evropës do rikthehen me spektaklin e tyre me fillim nga ora 21:00.

Mungesa të mëdha për PSG-n, Man Unitedi pa probleme: Formacionet e mundshme

Zeri - 12.02.2019

Faza e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve fillon sonte me një super ndeshje në “Old Trafford”. Në stadiumin e njohur ndryshe si “Teatri i Ëndërrave”, Manchester Unitedi është nikoqir i kampionit ...

Man Utd-PSG: Formacionet e mundshme, mungojnë Neymar dhe Cavani

Telegrafi - 12.02.2019

Paris Saint Germaini do të jetë mysafir i Manchester Unitedit në Old Trafford në fazën e parë të eliminimit direkt. Djajtë e Kuq duken krejtësisht një ekip ndryshe nën urdhrat e trajnerit Ole Gunnar ...

Ylli i Man Cityt: Shpresojmë se Man Unitedi do të na bëjë një nder kundër Liverpoolit

Gazeta Express - 12.02.2019

Dy rivalët më të mëdhenj të Manchester Cityt do të ndeshen mes vete dhe Bernardo Silva shpreson se Manchester Unitedi do të triumfojë ndaj ...

Tuchel i frikësohet Pogbas, ja çfarë thotë për francezin

Lajmi.net - 11.02.2019

Në prag të super ndeshjes Manchester United – Paris Saint Germain, kanë filluar shqetësimet për Thomas Tuchel. Trajneri i kampionëve të Francës fillimisht ka pranuar lajmet e hidhura për Neymar dhe ...

Tuchel: Tek United më tremb vetëm ky lojtar

Botasot - 11.02.2019

Trajneri i PSG-së, Thomas Tuchel, ka folur për mediat në prag të ndeshjes që kampionët e Francës do të luajnë nesër në mbrëmje në “Old Trafford” ndaj Manchester United, në Champions League.

Man Utd rivalizon Barcën dhe Tottenhamin për Adrien Rabiot

Lajmi.net - 11.02.2019

Manchester United është futur në garë për nënshkrimin me yllin e Paris Saint Germain, Adrien Rabiot. Francezi është në përfundim të kontratës dhe është ‘përjashtuar’ nga formacioni i skuadrës së ...

Di Maria: United nuk ma dha mundësinë të tregoja aftësitë e mia

Flaka - 11.02.2019

Në prag të sfidës së 1/16-ve të Champions League ndërmjet Manchester United dhe PSG, futbollisti argjentinas Angel di Maria ka rrëfyer për periudhën e vështirë që kaloi sa ishte pjesë e “djajve të ...

Zyrtare, Ashley Young snobon ofertat, rinovon me Man.United

SuperSport - 11.02.2019

Ashley Young largon zërat e merkatos që e lidhnin me një transferim të mundshëm te Interi. Mbrojtësi i krahut i Djajve të Kuq nuk do të largohet nga Manchester United në fund të këtij sezoni pasi ka ...

Zyrtare: Young vazhdon kontratën për një vit te Unitedi

Telegrafi - 11.02.2019

Ashley Young ka vazhduar kontratën me Manchester Unitedin edhe për një vit. Anglezi do të jetë i lidhur me klubin anglez deri në qershorin 2020 pasi në kontratën paraprake kishte vetëm pak muaj deri ...

FOTOT: Man United-PSG, një sfidë e zjarrtë edhe jashtë fushe

Gazeta Tema - 11.02.2019

Manchester United-PSG, do të luajë të martën aktin e parë të sfidës së fazës së 1/16-ve të Ligës së Kampionëve. Një duel që nuk do të ketë vemëndjen vetëm në fushën e lojës, por edhe jashtë saj.

ZYRTARE: Man Utd nënshkruan me lojtarin që më së paku pritej

Lajmi.net - 11.02.2019

Manchester United i ka befasuar tifozët me vendimin e fundit. Manchester United ka filluar t’i blindojë disa lojtarë me kontrata të reja, pasi ata janë në muajt e fundit të marrëveshjes me klubin.

Zyrtare: Mbrojtësi anglez e vazhdon kontratën me Man Unitedin

Tetova Sot - 11.02.2019

Mbrojtësi anglez Ashley Young e ka vazhduar kontratën me Manchester Unitedin për edhe një vit tjetër, njoftoi klubi të hënën pasdite. Kontrata aktuale e 33-vjeçarit pritej të mbaronte në fund të ...

Zyrtare: Manchester United nënshkruan kontratë me këtë futbollist

Zeri - 11.02.2019

Manchester United ia ka rinovuar kontratën Ashley Youngut, transmeton zeri.info Futbollisti anglez ka rinovuar kontratën e tij me “djajtë e kuq” deri në verën e vitit 2020.

Buffon zbulon pikën e dobët të PSG-së para ndeshjes me Man Utd

Lajmi.net - 11.02.2019

Gigi Buffon ka zbuluar pikën e dobët të PSG-së para përballjes me Manchester United në Ligën e Kampionëve. PSG do të përballet me Manchester United në Old Trafford në kuadër të Ligës së Kampionëve, ...

Parisit vazhdojnë t'i shtohen problemet me lëndime

Koha.net - 11.02.2019

Paris Saint-Germain ka marrë goditjen e radhës para përballjes së 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve, të martën mbrëma në udhëtim ndaj Manchester Unitedit.

Ibrahimovic: PSG – Man Utd, ja kush është favorit

Medial - 12.02.2019

Zlatan Ibrahimovic beson se Paris Saint Germain janë lehtësisht favoritë për të mundur Manchester Unitedin në Ligën e Kampionëve. Sulmuesi suedez ka shtuar se ai do të jetë ‘fituesi’ pavarësisht se ...

Formacioni i mundshëm i PSG-së ndaj Man Utd

Lajmi.net - 11.02.2019

Manchester United dhe PSG do të përballen nesër ( e marte) në kuadër të Ligës së Kampionëve. Liga e Kampionëve do të rikthehet me një ndeshje spektakolare, ajo në mes të Manchester United dhe PSG-së.

Saha: PSG është favorit ndaj Unitedit

Flaka - 12.02.2019

Ish-sulmuesi i Manchester United, Louis Saha, ka paralajmëruar skuadrën e tij të vjetër se do të përballet me një sulmues të jashtëzakonshëm, i cili nuk mund të ndalet.

Unitedi e dëshiron Neymarin gjatë verës

Java News - 12.02.2019

Manchester Unitedi raportohet se është i gatshëm të transferojë yllin e PSG-së, Neymar, për shifër rekorde gjatë verës. Unitedi është në kërkim të një qendërmbrojtësi, por mendohet se klubi po ...

Pa Neymarin dhe Cavanin, çfarë do të bëjë PSG ndaj Man Utd

Botasot - 10.02.2019

PSG ka marrë lajme të hidhura para përballjes me Manchester United në Ligën e Kampionëve. PSG do të jetë pa Neymarin dhe Edinson Cavanin në përballjen e parë ndaj Manchester United në Old Trafford.

FOTO/ Rikthehet Champions, Man.United-PSG, kush fiton në tribuna?

Medial - 12.02.2019

Pas një pauze të gjatë, magjia e futbollit europian rikthehet sot në skenën më të madhe, UEFA Champions League. Trofeu më i rëndësishëm në rang klubesh vjen sot me një përballje që premton emocione, ...

Formacionet: Man Utd – PSG, rikthehet spektakli më i madh në Evropë

Medial - 12.02.2019

Më në fund po rikthehen dy kompeticionet më të shikuar në futbollin evropian. Liga e Kampionëve dhe ajo e Evropës do rikthehen me spektaklin e tyre me fillim nga ora 21:00.

Man Utd-PSG: Formacionet mundshme, mungojnë Neymar dhe Cavani

Almakos - 12.02.2019

Paris Saint Germaini do të jetë mysafir i Manchester Unitedit në Old Trafford në fazën e parë të eliminimit direkt. Djajtë e Kuq duken krejtësisht një ekip ndryshe nën urdhrat e trajnerit Ole Gunnar ...

Tuchel: Pogba është i jashtëzakonshëm

Albeu.com - 11.02.2019

Në prag të super ndeshjes Manchester United – Paris Saint Germain, kanë filluar shqetësimet për Thomas Tuchel . Trajneri i kampionëve të Francës fillimisht ka pranuar lajmet e hidhura për Neymar dhe ...

Manchester United futet në garë për mesfushorin e PSG

Albeu.com - 11.02.2019

Manchester United është futur në garë për nënshkrimin me yllin e PSG, Adrien Rabiot. Francezi është në përfundim të kontratës dhe është ‘përjashtuar’ nga formacioni i skuadrës së udhëhequr nga Thomas ...

Zyrtare: Futbollisti anglez rinovon kontratën me Manchester United

Albeu.com - 11.02.2019

Mbrojtësi i krahut i Manchester United nuk do të largohet në fund të këtij sezoni, pasi ka rinovuar zyrtarisht kontratën me klubin nga “Old Trafford” edhe për një tjetër sezon, deri në verën e vitit ...

Zyrtare: Young vazhdon kontratën për një vit te Unitedi

Almakos - 11.02.2019

Ashley Young ka vazhduar kontratën me Manchester Unitedin edhe për një vit. Anglezi do të jetë i lidhur me klubin anglez deri në qershorin 2020 pasi në kontratën paraprake kishte vetëm pak muaj deri ...

Man Utd nënshkruan me lojtarin që më së paku pritej

Botasot - 11.02.2019

Manchester United i ka befasuar tifozët me vendimin e fundit. Manchester United ka filluar t’i blindojë disa lojtarë me kontrata të reja, pasi ata janë në muajt e fundit të marrëveshjes me klubin.

Buffon zbulon pikën e dobët të PSG-së para ndeshjes me Man Utd

Almakos - 11.02.2019

Gigi Buffon ka zbuluar pikën e dobët të PSG-së para përballjes me Manchester United në Ligën e Kampionëve. PSG do të përballet me Manchester United në Old Trafford në kuadër të Ligës së Kampionëve, ...

Ibrahimovic: PSG – Man Utd, ja kush është favorit

Almakos - 12.02.2019

Zlatan Ibrahimovic beson se Paris Saint Germain janë lehtësisht favoritë për të mundur Manchester Unitedin në Ligën e Kampionëve. Sulmuesi suedez ka shtuar se ai do të jetë ‘fituesi’ pavarësisht se ...