TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vjosa Osmani: Kam pushtet më shumë se çdo kandidat tjetër për kryeministër

Gazeta Express - 11.09.2019

Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK’së, ka thënë se në partinë e saj ka pushtet më shumë se çdo kandidat tjetër dhe se asnjëherë nuk ka pasur mospajtime për kandidimin e saj.

Lutfi Haziri për koalicionet: PDK nuk është as opsioni 'zh' i LDK-së

Zeri - 11.09.2019

Shefi i shtabit zgjedhor të LDK-së, njëherësh edhe nënkryetar i kësaj partie, Lutfi Haziri edhe njëherë ka rikonfirmuar qëndrimin e LDK-së karshi PDK-së.

Osmani: Meritoj fitoren në këto zgjedhje, për shkak të konsistencës time në vendimet politike

Telegrafi - 11.09.2019

Kandidatja për kryeministër nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka thënë se ka bashkuar të gjithë personat më të mirë brenda LDK-së rreth saj. Osmani, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë ...

Osmani: Meritoj fitoren në këto zgjedhje, për shkak të konsistencës time në vendimet politike

Botasot - 11.09.2019

Kandidatja për kryeministër nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka thënë se ka bashkuar të gjithë personat më të mirë brenda LDK-së rreth saj. Osmani, ka thënë se meriton të bëhet kryeministre pasi i takon një ...

Osmani feston ditëlindjen: Tetori të na gëzojë të gjithëve

Alsat - 11.09.2019

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani sot festoi 40 vjetorin e lindjes. Ai në rrjetin social Facebook ka shpërndarë disa fotografi ku shihet duke prerë një tortë ditëlindjeje ku ...

Zgjedhjet parlamentare në Kosovë dhe Vjosa Osmani

Botasot - 11.09.2019

Sikurse është e njohur, me 6 tetor 2019, do të mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare në Kosovë. Lidhja Demokratike e Kosovës kandidoi znj.Vjosa Osmanin për kryeministre të Qeverisë së ...

Sonte në “Debat Plus”, Vjosa Osmani përballë analistëve

Telegrafi - 11.09.2019

Sonte në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini me fillim nga ora 20:35 e ftuar do të jetë kandidatja për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Vjosa Osmani.

Osmani: Sulmet e 11 shtatorit, sulmi më i vrazhdë në historinë e SHBA-ve

Telegrafi - 11.09.2019

Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani ka kujtuar sulmet e 11 shtatorit në SHBA. Osmani përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se ky ishte sulmi më i vrazhdë në historinë ...

Osmani: Bisedimet për Ligjin e ri për PP-në do të vazhdojnë deri në arritjen e marrëveshjes

Botasot - 11.09.2019

Zv.kryeministri për Çështje Evropian Bujar Osmani, sot ka deklaruar se bisedimet për Ligjin e ri për Prokurorinë Publike do të vazhdojnë deri në zgjidhjen e problemit.

Osmani tregon pse BDI nuk mori pjesë në takimin e liderëve

Zhurnal - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator – zhurnal.mk – Zëvendës Kryeministri i vendit Bujar Osmani, sot është deklaruar pas takimit shtatë orësh mes dy partive më të mëdha maqedonase LSDM e VMRO-DPMNE, në lidhje me Ligjin ...

Osmani: Bisedimet për Ligjin e ri për PP-në do të vazhdojnë deri në arritjen e marrëveshjes

Telegrafi - 11.09.2019

Zv.kryeministri për Çështje Evropian Bujar Osmani, sot ka deklaruar se bisedimet për Ligjin e ri për Prokurorinë Publike do të vazhdojnë deri në zgjidhjen e problemit.

Osmani: Bisedimet do të vazhdojnë deri në zgjidhjen e problemit

Alsat - 11.09.2019

“Është e rëndësishme që Ligjin ta miratojmë para tetorit, ajo që mbrëmë ka pas një takim maratonë paraqet një mundësi që të gjendet mënyrë për të arritur deri tek zgjidhja e problemit.

Vjosa Osmani: Do të jemi në krah të SHBA-së, ashtu sikurse ishin ata me ne

Botasot - 11.09.2019

Kanë kaluar 18 vjet nga koha kur rreth 3000 njerëz humbën jetën në sulmin terrorist të 11 shtatorit, sulmin më të vrazhdë në historinë moderne të SHBA-së.

Osmani tregon pse BDI nuk mori pjesë në takimin e liderëve

Tetova Sot - 11.09.2019

Zëvendës Kryeministri i vendit Bujar Osmani, sot është deklaruar pas takimit shtatë orësh mes dy partive më të mëdha maqedonase LSDM e VMRO-DPMNE, në lidhje me Ligjin për Prokurori Publike, njofton ...

Osmani: Pasqyra e vërtetë e Kosovës është rinia e saj

Telegrafi - 10.09.2019

Në një atmosferë madhështore në mesin e shtumë të rinjve, kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani ka theksuar çështjen më të rëndësishme, që LDK-ja i ka ofruar vendit kandidaten më të re ...

Osmani: Pasqyra e vërtetë e Kosovës është rinia e saj

Zeri - 10.09.2019

Kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani ka takuar të rinjtë në Parkun e Qytetit në Prishtinë. Në mesin e shumë të rinjve, ajo ka thënë se Qeveria e LDK-së do të bashkëqeverisë me të rinjtë ...

Gaxherri thotë se LDK-ja me Osmanin dha shembull të fuqizimit të gruas, s’pajtohet Idrizi

Koha.net - 10.09.2019

Sipas ish-deputetes së LDK-së, Besa Gaxherri, kjo parti ka dhënë shembull për fuqizimin e gruas në politikën në Kosovë, me kandidimin e Vjosa Osmanit për kryeministre.

Vjosa Osmani: LDK s’shkon kurrë me PDK-në (VIDEO)

Portalb - 10.09.2019

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, sot ishte në Klinë. Ajo u zotua se nuk do të hyjë në koalicion paszgjedhor me ...

Besa Gaxherri e Valdete Idrizi përplasen për kandidaten e LDK-së për kryeministre

Zeri - 10.09.2019

Kandidatja e PDK-së për deputete e Kuvendit të Kosovës, Valdete Idrizi, ka thënë se Vjosa Osmani, asnjëherë nuk ka iniciuar e as përkrahur një kauzë për gratë.

Në LDK ia thonë këngës “Besa-besë” bashkë me Vjosa Osmanin

Botasot - 10.09.2019

Kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani është duke e përcjellë ndeshjen mes Anglisë dhe Kosovës nga selia e LDK-së. Madje, pak minuta para lojës Osmani bashkë edhe me anëtarët e tjerë të ...

Osmani: Forca Dardanë! Ju jeni inspirimi ynë i përditshëm

Gazeta Express - 10.09.2019

Pak minuta para se të nisë ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë, kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani i ka mbështetur djemtë e Kombëtares së Kosovës.

Këtë nuk e kishte menduar kush, Vjosa Osmani krahasohet me Ismet Beqirin

Botasot - 10.09.2019

Publicisti dhe veprimtari Sali Rexhaj, nëpërmjet një postimi është shprehur me ironi duke thënë se i kujtohet Ismet Beqiri, kur Vjosa Osmani shprehet se në asnjë rrethanë nuk do të bënte koalicion me ...

Vjosa Osmani: LDK-ja do ta kthejë në shpresë për jetësimin e shtetit

Botasot - 10.09.2019

Kandidatja për kryeministre të vendit nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, përmes një shkrimi në llogarinë e saj në rrjetin social Facebook, ka treguar se e ka vizituar Komunën e Klinës.

Osmani: Shteti ynë po rrezikohet nga të padijshmit

Telegrafi - 10.09.2019

Vjosa Osmani, kandidate për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka takuar të martën simpatizantët dhe strukturat e LDK-së në Klinë, të cilëve u tha se nevojitet mobilizim nacional sikur në ...

Betohet Vjosa Osmani: LDK kurrë nuk bën më koalicion me PDK’në

Gazeta Express - 10.09.2019

Vjosa Osmani, kandidate për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka takuar të martën simpatizantët dhe strukturat e LDK-së në Klinë, të cilëve u tha se nevojitet mobilizim nacional sikur në ...

Osmani i thotë ‘jo’ koalicionit me PDK-në

Botasot - 10.09.2019

Vjosa Osmani, kandidate për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka takuar të martën simpatizantët dhe strukturat e LDK-së në Klinë, të cilëve u tha se nevojitet mobilizim nacional sikur në ...

Osmani i thotë ‘jo’ koalicionit me PDK-në

Flaka - 10.09.2019

Vjosa Osmani, kandidate për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka takuar të martën simpatizantët dhe strukturat e LDK-së në Klinë, të cilëve u tha se nevojitet mobilizim nacional sikur në ...

Lutfi Haziri: Kemi me i sosë kundërshtarët politik më 6 tetor

Zeri - 10.09.2019

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë se partia prej nga vjen nuk do të mundohet që t’i fitojë zgjedhjet e 6 tetorit në mënyrë manipulative duke akuzuar njerëz të tjerë.

Haziri: Agim Veliu është i plagosur nga njerëz të dyshimtë, si akuzon Albin Kurti për lidhje me PDK’në

Botasot - 10.09.2019

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, është i ftuar sonte në emisionin Pressing Zgjedhor në T7. Haziri ndër të tjera në këtë emision ka folur edhe për akuzat e Lëvizjes Vetëvendosje ndaj ...

Haziri: Agim Veliu është i plagosur nga njerëz të dyshimtë, si akuzon Albin Kurti për lidhje me PDK’në

Gazeta Express - 09.09.2019

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, është i ftuar sonte në emisionin Pressing Zgjedhor në T7. Haziri ndër të tjera në këtë emision ka folur edhe për akuzat e Lëvizjes Vetëvendosje ndaj ...

Haziri: Agim Veliu është i plagosur nga njerëz të dyshimtë, si akuzon Albin Kurti për PDK-në

Botasot - 09.09.2019

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ku ndër të tjera në këtë emision ka folur edhe për akuzat e Lëvizjes Vetëvendosje ndaj figurës së Agim Veliut, që ata e konsiderojnë si njeri të PDK’së ...

Çka ndodh sot

Botasot - 22.10.2019

Hapet e konferenca “Studimet Albanistike në Itali”. (Ndërtesa e Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, ora 09:00) Me rastin e 30-vjetorit të rënies së komunizmit, Instituti Shkencor ...

Haziri: Albini nuk mund të qeverisë me Kosovën as edhe një javë, thjesht nuk di

Botasot - 09.09.2019

Fjalët në titull më lartë janë fjalë të Lufti Hazirit. Ai sonte ishte mysafir në emisionin Pressing, ku si çdo herë që ndodhë, i pari i Gjilanit ka dhënë deklarata të forta të përshkuara me një sens ...

Haziri: PDK-ja nuk është opsion për ne, qe 20 vjet nuk kanë lënë kënd pa e mashtruar

Zeri - 09.09.2019

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë se PDK dhe LDK nuk janë opsione si koalicion. Ai tha se qe 20 vjet PDK-ja i ka mashtruar të gjithë dhe se votuesit e tyre po kërkojnë strehë politike.

Haziri: PDK’ja nuk është opsion për ne, qe 20 vjet nuk kanë lënë kënd pa e mashtruar

Gazeta Express - 09.09.2019

Nënkryetari i LDk’së, Lutfi Haziri, i ftuar në emisionin Pressing të T7 ka thënë se PDK dhe LDK nuk janë opsione si koalicion. Ai tha se qe 20 vjet PDK’ja i ka mashtruar të gjithë dhe se votuesit e ...

Haziri i përgjigjet PDK’së dhe AAK’së: Vjosa nuk ka asnjë shef

Gazeta Express - 09.09.2019

Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, në emisionin Pressing Zgjedhor në Televizionin 7, ka thënë se kandidatja e tyre për kryeministre, Vjosa Osmani, nuk ka asnjë shef dhe se e konsideron më të ...

Haziri: Asnjë kandidat për kryeministër s’është më i përgatitur se Vjosa Osmani

Zeri - 09.09.2019

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se kandidatja për kryeministre të vendit nga radhët e partisë së tij, Vjosa Osmani, është më e përgatitur sesa kundërshtarët e saj.

Lutfi Haziri: Asnjë kandidat për kryeministër s’është më i përgatitur se Vjosa Osmani

Gazeta Express - 09.09.2019

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se kandidatja për kryeministre të vendit nga radhët e partisë së tij, Vjosa Osmani, është më e përgatitur sesa kundërshtarët e saj.

Vjosa Osmani: Kam pushtet më shumë se çdo kandidat tjetër për kryeministër

Zeri - 11.09.2019

Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK’së, ka thënë se në partinë e saj ka pushtet më shumë se çdo kandidat tjetër dhe se asnjëherë nuk ka pasur mospajtime për kandidimin e saj.

Osmani optimist për gjetjen e gjuhës së përbashkët, BDI nuk është pjesë e problemit

Gazeta Express - 11.09.2019

Zëverndëskryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani ka shprehur opitimizën në gjetjen e gjuhës së përbashkët për Ligjin për prokurori publike. Ai tutje tha se BDI-ja nuk ka marr pjesë në këtë ...

Osmani i BDI-së: Në takim nuk ishim prezent sepse vlerësojmë se nuk jemi pjesë e problemit

Flaka - 11.09.2019

Zëvendës – kryeministri i vendi Bujar Osmani ka treguar arsyet pse partia e tij nuk mori pjesë në takimin e liderëve. Osmani tha se partia e tij nuk ka probleme me propozim – ligjin në lidhje me ...

OSMANI: Bisedimet do të vazhdojnë deri në zgjidhjen e problemit

Medial - 11.09.2019

“Është e rëndësishme që Ligjin ta miratojmë para tetorit, ajo që mbrëmë ka pas një takim maratonë paraqet një mundësi që të gjendet mënyrë për të arritur deri tek zgjidhja e problemit.

Osmani: Bisedimet do të vazhdojnë deri në zgjidhjen e problemit

Tetova Sot - 11.09.2019

“Është e rëndësishme që Ligjin ta miratojmë para tetorit, ajo që mbrëmë ka pas një takim maratonë paraqet një mundësi që të gjendet mënyrë për të arritur deri tek zgjidhja e problemit.

Osmani: Pasqyra e vërtetë e Kosovës është rinia e saj

Lajmi.net - 10.09.2019

Në mesin e shumë të rinjve, ajo ka thënë se Qeveria e LDK-së do të bashkëqeverisë me të rinjtë duke shtuar se për LDK-në politika është bashkëveprim dhe bashkëveprimi me rininë është veprim për të ...

Osmani: Pasqyra e vërtetë e Kosovës është rinia e saj

Botasot - 10.09.2019

Kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani ka takuar të rinjtë në Parkun e Qytetit në Prishtinë. Në mesin e shumë të rinjve, ajo ka thënë se Qeveria e LDK-së do të bashkëqeverisë me të rinjtë ...

Osmani: Pasqyra e vërtetë e Kosovës është rinia e saj

Gazeta Express - 10.09.2019

Kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani ka takuar të rinjtë në Parkun e Qytetit në Prishtinë. Në mesin e shumë të rinjve, ajo ka thënë se Qeveria e LDK-së do të bashkëqeverisë me të rinjtë ...

Osmani: Forca Dardanë! Ju jeni inspirimi ynë i përditshëm

Zeri - 10.09.2019

Pak minuta para se të nisë ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë, kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani i ka mbështetur djemtë e Kombëtares së Kosovës.

Osmani: LDK kurrë nuk bën më koalicion me PDK-në

Botasot - 10.09.2019

Vjosa Osmani, kandidate për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka takuar të martën simpatizantët dhe strukturat e LDK-së në Klinë, të cilëve u tha se nevojitet mobilizim nacional sikur në ...

Osmani: LDK kurrë nuk bën më koalicion me PDK-në

Zeri - 10.09.2019

Vjosa Osmani, kandidate për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka takuar të martën simpatizantët dhe strukturat e LDK-së në Klinë, të cilëve u tha se nevojitet mobilizim nacional sikur në ...

Ngjarjet kryesore sot në vend

Zeri - 10.09.2019

Mbahet debati në kuadër të projektit Fuqizimi dhe mbrojtja e të drejtave të njeriut tek përdoruesit e drogave në Kosovë. (Hotel “Sirius“, ora 10:00) Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa ...