TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

E thotë vetë pjesëtari i opozitës së re Lefter Maliqi: Një pjesë e “deputetëve të rinj” i shërbejnë Edi Ramës!

Gazeta Express - 16.05.2019

I konsideruar si “kameleon” i politikës shqiptare, deputeti Lefter Maliqi ka bërë një deklaratë të fortë këtë të mërkurë në opinion, duke thënë se një pjesë e opozitës së re të ardhur në parlament i ...

Deputeti i ri në Kuvend: Rasti im është i veçantë. Ma kishte borxh PD mandatin, që nga 2009

SOT - 15.05.2019

Lefter Maliqi pranoi mandatin e deputetit nga lista e PD-së. Ai ka treguar arsyet pse pranoi të marrë mandatin. Sipas Maliqit, ai është deputet për shkak të këtij sistemi të korruptuar politik.

Deputeti paralajmëron “kryqëzimin” e Etilda Gjonajt në Kuvend: Çdo surprizë është vetëm për shqiptarët

SOT - 14.05.2019

Deputet i ri i Partisë Demokratike, Lefter Maliqi ka lajmëruar se do të zhvillojë në Kuvend një interpelancë me Ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj.

“Ne do na nxjerrin prapë jashtë”, Lefter Maliqi nxjerr prapaskenat e deputetëve të rinj dhe bën deklaratën ‘bombë’: Ja ...

SOT - 16.05.2019

Lefter Maliqi, deputeti i dalë nga lista e PD-së që pranoi mandatin thotë se në 30 qershor nuk do të realizohen zgjedhjet. Deklaratat e tij i mbështeti mbi argumente duke u bazuar mbi karrierën e tij ...