TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

VIDEO/ Realist por me shumë shpresë, analiza perfekte e Edi Rejas

BalkanWeb - 12.06.2019

Fitorja ndaj Moldavisë erdhi pikërisht në momentin e duhur, një fitore e pastër por jo për Edi Reja, tekniku italian shijon tre pikët por kërkon më shumë nga ekipi, mbi të gjitha në finalizim: “Nuk ...

Situata në grupin tonë/ Islanda që na mundi rihapi garën, gjithçka vendoset në shtator

Gazeta Tema - 12.06.2019

Shqipëria arriti të merrte një fitore të rëndësishme ndaj Islandës me rezultatin e pastër 2-0 duke hyrë edhe njëherë në garë për një vend për në Europianin e vitit të ardhshëm.

‘Plisat’ zbukurojnë fitoren e Shqipërisë përballë Moldavisë

Zeri - 12.06.2019

Tifo-grupi më i madh në Kosovë, “Plisat” e treguan edhe njëherë mbështetjen e tyre masive për Kombëtaren e Shqipërisë. Tifozët nga Prishtina udhëtuan nga kryeqyteti në drejtim të Elbasanit për ta ...

Kombëtarja i jep Rejës fitoren e parë, mund Moldavinë 2-0

RTSH - 12.06.2019

Kombëtarja i ka dhënë trajnerit italian, Edi Reja, fitoren e parë në takimin e dytë të tij në krye të stolit kuqezi, teksa ka mundur të martën Moldavinë me rezultatin 2-0.

Shqipëria fitoi ndeshjen ndaj Moldavisë

Portalb - 12.06.2019

Kombëtarja e Shqipërisë në Futboll ka fituar ndeshjen përballë ekipit të Moldavisë, ndeshje kjo e vlefshme për fazën eliminatore të kampionatit “EURO 2020”, raporton Anadolu Agency (AA).

Shqipëria reagon, fitore zemre ndaj Moldavisë, rihapen shpresat për kualifikim

SOT - 12.06.2019

Shqipëria fitoi mbrëmë me Moldavinë 2-0 dhe mori një trepikësh me vlera për rrugëtimin e saj në këto kualifikuese të Euro-2020, grupi H. Ishte një fitore zemre e kuqezinjve, megjithëse loja la për të ...

Ramadani: As në ëndërr se kisha imagjinuar atë gol ndaj Moldavisë

BalkanWeb - 12.06.2019

Mesfushori i Kombëtares, Ylber Ramadani , a utori i golit të dytë u shpreh mjaft i kënaqur për golin e tij të parë më fanellën kuqezi dhe tha se vetëm në mengjes e mori vesh se do të luante titullarë.

Shqipëria mund Moldavinë, hyn në garë për vendin e dytë

Alsat - 11.06.2019

Shqipëria ia ka dalë duke mundur me rezultatin e pastër 2-0 skuadrën e Moldavisë pas një takimi të dominuar plotësisht nga kuqezinjët. Të besuarit e Edi Rejas e kanë kërkuar me ngulm golin që në ...

Abrashi: Tani çdo ndeshje e kemi si finale

Lajmi.net - 11.06.2019

Abrashi ka thënë se e kanë ditur se përballja me Moldavinë nuk do të ishte e lehtë, teksa është shprehur i gëzuar se Cikalleshi ka gjetur rrjetën. “E dinim që nuk ka qenë ndeshje e lehtë, por pas ...

Shqipëria mposht Moldavinë/ Ja çfarë thotë trajneri i kuqezinjve

Top Channel - 11.06.2019

Shqipëria fitoi 2 me 0 ndaj Moldavisë në ndeshjen e vlefshme për eleminatorët e Euro 2020. Pas takimit ka folur edhe trajneri i kombëtares shqiptare Edi Reja ku u shpreh i kënaqur me lojën dhe ...

Fitore e 3 pikë me Moldavinë, por sa vuajtje për të gjetur golin

BalkanWeb - 11.06.2019

Një fitore e rëndësishme sa një edicion! Kështu mund të cilësohet suksesi ndaj Moldavisë, një sukses i vuajtur, që erdhi vetëm në pjesën e dytë, por që në fund vlen tre pikë dhe lejon Shqipërinë të ...

Shqipëria mposht Moldavinë dhe ndjek ëndrrën për në ‘Euro 2020’

Top Channel - 11.06.2019

Kombëtarja shqiptare e futbollit është rikthyer te fitorja. Me rezultatin 2-0, kuq e zinjtë e drejtuar nga Ed Reja mposhtën Moldavinë në stadiumin ‘Elbasan Arena’.

Ismajli: Kosova? Jemi një, më lodhët me pyetje për Kosovën!

Botasot - 11.06.2019

Ardian Ismajli foli pas fitores me Moldavinë me rezultatin 1-0. Ai u ngacmua për Kosovën, por u përgjigj mjaft mirë duke theksuar se jemi një komb. Fitorja - "Mendoj se na ka ndihmuar shumë kjo ...

Duka i çliruar: Po humbja besimin, na presin sfida më të vështira

SuperSport - 11.06.2019

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka u shpreh i kënaqur dhe i çliruar për fitoren e Kombëtares kuqezi mbrëmjen e sotme në ndeshjen ndaj Moldavisë.

Shqipëria feston fitoren e parë me Edy Rejan

Lajmi.net - 11.06.2019

‘Kuqezinjtë’ kanë mposhtur 2:0 në ‘Elbasan Arena’ Kombëtaren e Moldavisë, në një ndeshje të dominuar nga skuadra e Rejas, por që vuajti për t’i shënuar golat e fitores.

Abrashi: I lumtur për fitoren, t’i luajmë ndeshjet si finale

SuperSport - 11.06.2019

Amir Abrashi është “motori” i Kombëtares Shqiptare, që edhe sot vrapoi pa fund duke ndihmuar si mbrojtjen, ashtu edhe sulmin. Në përfundim të takimin, në lidhje direkte me emisionin “Kuqezi”, Abrashi ...

Duka: I lumtur për fitoren, kemi ndeshje të mëdha përpara

BalkanWeb - 11.06.2019

Presidenti i FSHF, Armand Duka nuk e ka fshehur tensionin që ka pasur gjatë ndeshjes me Moldavinë. Ai u shpreh për ‘Supersport’: “Tashmë, pas lojës jam i kënaqur, sepse kisha shumë presion deri kur ...

Nga vizitorët specialë tek flakadanët dhe “Rama Ik”

Mapo - 11.06.2019

Shqipëria triumfoi në “Elbasan Arena” përballë Moldavisë, në ndeshjen e vlefshme për kategorinë H Euro 2020. Emocione dhe drithërima pa fund përcillnin në çdo moment kuqezitë.

Reja feston fitoren kuqezi, Shqipëria “ringjall” shpresat për kualifikim

SuperSport - 11.06.2019

Shqipëria rigjen qetësinë, pasi arrin të mposhtë 2-0 Moldavinë modeste, ndërsa trajneri Edi Reja i gëzohet suksesit të parë me Kombëtaren shqiptare. Në një “Elbasan Arena” të zbrazur në shumicën e ...

Edy Reja tregon arsyen e mosinkuadrimit të Xhakës

Telegrafi - 11.06.2019

Edy Reja festoi fitoren e parë si trajner i Kombëtares shqiptare, ndërsa pas ndeshjes dha një intervistë për emisionin “Kuqezi” në Supersport, ku analizoi 90-minutëshin e zhvilluar nga kuqezinjtë.

“Rama ik” në takimin Shqipëri-Moldavi

Botasot - 11.06.2019

Kombëtarja shqiptare ka arritur të fitojë në ndeshjen e luajtur mbrëmjen e sotme përballë Moldavisë. Takimi i luajtur në “Elbasan Arena”, i vlefshëm për grupin H, për kualifikueset e “Euro 2020”, ...

Shqipëria trondit moldavët në Elbasan Arena (VIDEO)

SOT - 11.06.2019

Minuta e 65-të e ndeshjes dhe më në fund Shqipëria ka gjetur golin e epërsisë. Ka shënuar Sokol Cikalleshi pas një inkursuoni në të majtë të Odise Roshit, dy ndërrimet fituese të trajnerit Reja.

Shqipëri-Moldavi 2-0, kombëtarja e Rejës gjen fitoren

LajmiFundit - 11.06.2019

Shqiperia arriti fitore ne ndeshjen me Moldavine. Kombetarja shqiptare kaloi në avantazh në minutën 66 në ndeshjen ndaj Moldavise në ‘Elbasan Arena’. Sokol Cikalleshi shënoi golin e parë për kuq e ...

Shqipëria shënon dhe golin e dytë dhë të sigurisë përballë Moldavisë (VIDEO)

Albeu.com - 11.06.2019

Shqipëria ka arritur të shënojë dhe golin e dytë përballë Moldavisë në minutat shtëse. Autorit i golit është mesfushori Ylber Ramadani i cili bëri një goditje mjaft të bukur nga jashtë zone.

Fluturojnë shqiponjat, zhbllokojnë rezultatin përballë Moldavisë (VIDEO)

Albeu.com - 11.06.2019

Shqipëria ka arritur të zhbllokojë rezultatin në minutën 66’ përballë Moldavisë pas një pjese të parë të mbyllur pa gola dhe me një lojë mjaft të vakët.

Ramadani: As në ëndërr nuk e kam pritur këtë gol

Zeri - 11.06.2019

Shqipëria triumfoi 2:0 ndaj Moldavisë në ndeshjen e katërt të saj në kuadër të grupit H të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të vitit 2020, shkruan zeri.info Ylber Ramadani e realizoi një gol të ...

Mavraj: Nuk kisha munguar kaq gjatë, tani t’u përshtatemi ideve të Rejës

SuperSport - 11.06.2019

Mërgim Mavraj u rikthye pas 3 ndeshjesh pezullim dhe mbajti shiritin e kapitenit në sfidën ndaj Moldavisë, të cilën kuqezinjtë e fituan me rezultatin 2-0.

Shqipëri-Moldavi, pjesa e parë mbyllet pa gola

Top Channel - 11.06.2019

Ka përfunduar pjesa e parë në ‘Elbasan Arena’ e ndeshjes Shqipëri-Moldavi, me një rezultat pa gola. Kuq e zinjtë e drejtuar nga Ed Reja kanë dominuar lojën, por nuk kanë mundur që të shënojnë në ...

Mavraj: Kjo fitore nuk do të thotë asgjë!

InfoSport - 11.06.2019

Mërgim Mavraj u rikthye pas pezullimit të gjatë dhe pas fitores së Kombëtares së Shqipërisë ndaj Moldavisë, flet për mediumet, duke komentuar lojën dhe skemën.

Shqipëria shpërdoron rastet përballë Moldavisë, pjesa e parë mbyllet në barazim

LajmiFundit - 11.06.2019

Është mbyllur në barazim pa gola pjesa e parë në “Elbasan Arena” ndërmjet Shqipërisë dhe Moldavisë. Të besuarit e Edi Rejës kishin disa raste të arta për shënim por Sadiku, Hysaj dhe Uzuni u treguan ...

Kapiteni Mavraj flet pas fitores së Shqipërisë

Zeri - 11.06.2019

Kapiteni i Kombëtares, Mërgim Mavraj, foli për “Supersport” pas fitores 2:0 me Moldavinë. Sa ju kishte munguar Kombëtarja? Ishte hera e parë që mungova kaq shumë, isha i dëshpëruar nga kartoni në ...

Festë për shqiptarët, pas Kosovës, fiton edhe Shqipëria (VIDEO)

InfoSport - 11.06.2019

Festës së “dardanëve” iu bashkëngjitën edhe “Tifozat Kuq e Zi”, të cilët sonte festuan në mënyrën më të mirë fitoren e Kombëtares së Shqipërisë përballë Moldavisë, njofton “infOSport.mk”.

Shqipëria e mund Moldavinë, mban gjallë shpresat për kualifikim

Gazeta Express - 11.06.2019

Kombëtarja shqiptare e ka mposhtur Moldavinë 2:0 në ndeshjen kualifikuese të Evropianit 2020 Kombëtarja shqiptare ka shënuar fitore ndaj Moldavisë, në ndeshjen eliminatore të Evropianit 2020, shkruan ...

Ramadani për golin e parë me Shqipërinë: Golin jua dedikoj të gjithëve

Gazeta Express - 11.06.2019

Ylber Ramadani është shumë i lumtur për golin e tij të parë me Shqipërinë, të cilin thotë se ua dedikon të gjithëve. Ramadani e shënoi golin e dytë të fitores së Shqipërisë 2:0 ndaj Moldavisë në ...

Reja: Na duhej kjo fitore

Zeri - 11.06.2019

Shqipëria triumfoi 2:0 ndaj Moldavisë në ndeshjen e katërt të saj në kuadër të grupit H të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të vitit 2020, shkruan zeri.info Trajneri i kombëtares shqiptare, ...

Shqipëria kthehet te fitorja, mposht Moldavinë në Elbasan

Telegrafi - 11.06.2019

Shqipëria ka arritur të shënojë fitore ndaj Moldavisë me rezultat 2-0 në ndeshjen e katërt të vlefshme për eliminatoret Euro 2020. Ndeshja nisi shumë mirë për Shqipërinë që krijoi disa raste në ...

Këto janë fjalët e Edy Reyas pas fitores ndaj Moldavisë

Botasot - 11.06.2019

Shqipëria ka mposhtur Moldavinë me rezultat 2-0. “Kuq e zinjtë” ishin për një nuancë më të mirë, megjithëse nuk ishin konkretë para portës kundërshtare.

Shqipëria i kthehet fitores, triumfon ndaj Moldavisë

Zeri - 11.06.2019

Kombëtarja shqiptare i është kthyer fitores pas humbjes 1:0 ndaj Islandës të shtunën, shkruan zeri.info Kuqezinjtë triumfuan 2:0 ndaj Moldavisë në ndeshjen e katërt të tyre në kuadër të grupit H të ...

Shqipëri – Moldavi, ky është rezultati pas pjesës së parë

Lajmi.net - 11.06.2019

Në stadiumin ‘Elbasan Arena’, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian, Shqipëria po zhvillohen e xhiros së katërt të fazës së grupeve. Pas 45 minutave lojë, kuqezinjtë dhe Kombëtarja e ...

Euro 2020/ Shqipëria fitore me vështirësi ndaj modestëve moldavë

Mapo - 11.06.2019

Shqipëria arriti të triumfojë në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Europian përballë Moldavisë me rezultatin 1-0. Ndryshe nga ndeshja e parë e humbur në Islandë, trajneri kuqezi, Reja, hodhi në ...

Kuqezinjtë i kthehen fitores, Shqipëria mposht 2-0 Moldavinë

Medial - 11.06.2019

Shqipëria merr një fitore të rëndësishme përballë Moldavisë në ndeshjen e katërt të kualifikueseve për Euro 2020. Kuqezinjtë e teknikut Reja kanë arritur të mposhtin miqtë me rezultatin 2 me 0 ...

Ky është super goli i Ramadanit për Shqipërinë

Zeri - 11.06.2019

Shqipëria triumfoi 2:0 ndaj Moldavisë në ndeshjen e katërt të saj në kuadër të grupit H të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të vitit 2020. Kjo ishte fitorja e dytë e kuqezinjve nga katër ...

Live: Shqipëria-Moldavia 0:0, kështu nuk luftohet

Botasot - 11.06.2019

(E plotësuar) - 40' Kështu nuk luftohet se si po ndodhë me Shqipërinë, e cila nuk ka raste të volitshme për shënim ani se e dominon takimin. 37' Shqipëria mundohet të shtrojë presionin ndaj rivalit, ...

Shqipëri-Moldavi, në tribunë tifozët hapin banderolën “Rama ik”

BalkanWeb - 11.06.2019

Po të shihni këtë video të kapur pak minuta më parë në tribunën e stadiumit “Arena Kombëtare” në Elbasan do kuptoni që politika ka “kapur” edhe sportin.

Shqipëria e dyfishon epërsinë ndaj Moldavisë me një supergol

Gazeta Express - 11.06.2019

Shqipëria e ka dyfishuar epërsinë ndaj Moldavisë, në ndeshjen e Grupit H kualifikues për Kampionatin Evropian, e cila po zhvillohet në Elbasan momentalisht.

Video/ “Elbasan Arena”, tifozët kuqezi me banderolën “Rama Ik”

Mapo - 11.06.2019

Në “Elbasan Arena” po zhvillohet ndeshja Shqipëri-Moldavi. Pak minuta më parë Shqipëria arriti të kalojë në avantazh falë golit të Cikalleshit në minutën e 65′, por vëmendjen e të gjithëve e kanë ...

Surpriza në prag të ndeshjes Shqipëri-Moldavi, kush është i ftuari special i kombëtares (Foto)

SOT - 11.06.2019

Na ndan vetëm një orë nga ndeshja mes Shqipërisë dhe Moldavisë, e vlefshme për eleminatoret e Euro 2020-të. Edhe mesa duket i ftuari special i kësaj ndeshje është futbollisti i Arsenalit dhe ...

Siguria nxiton të heqë banderolën e tifozëve gjatë ndeshjes Shqipëri- Moldavi, këto janë pamjet

Gazeta Express - 11.06.2019

Gjatë ndeshjes mes Shqipërisë dhe Moldavisë në stadiumin “Elbasan Arena” disa tifozë kuqezi kanë shpalosur një flamur të madh me mbishkrimin Rama ik. Pas daljes së këtij flamuri, punonjësit e ...

Shqipëri – Moldavi, mbyllet pjesa e parë

Gazeta Express - 11.06.2019

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Kombëtares shqiptare dhe Moldavisë, e vlefshme për kualifikimet e Evropianit 2020. Skuadrat nuk arritën të shënonin në 45 minutat e parë Kombëtarja ...

Çfarë goli Ramadani! Shqipëria dyfishon ndaj Moldavisë

BalkanWeb - 11.06.2019

Minuta e 92-të e takimit Shqipëri-Moldavi dhe kuqezinjtë kanë siguruar fitoren pas golit të dytë të shënuar nga Ylber Ramadani, një eurogol i ish-mesfushorit të Partizanit.