TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kosovë: Vetëvendosja dhe LDK bien dakord për koalicion qeverisës

DW - 10.10.2019

Lëvizja Vetëvendosja dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, (LDK) u pajtuan që të krijojnë koalicionin qeverisës por, finalizimin e tij do ta bëjnë pas publikimit të rezultateve përfundimtare të ...

Vetëvendosje dhe LDK do të bashkëqeverisin vendin

Kosova Live - 10.10.2019

Kreu i Vetëvendosjes e kandidati për kryeministër, Albin Kurti është takuar me kryetarin e LDK-së Isa Mustafa dhe Vjosa Osmanin, kandidaten për kryeministre.

Mustafa pas takimit me Kurtin: Do të përpiqemi të merremi vesh për participimin në Qeveri pasi të dihet fituesi

Gazeta Express - 10.10.2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes një fotografie në Facebook të takimit që ky i fundit së bashku me kandidaten për Kryeministre Vjosa Osmani kanë pasur me Kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje Albin ...

VV-LDK bien dakord për bashkëqeverisje

RTSH - 10.10.2019

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë zhvilluar sot takimin e parë pas zgjedhjeve të 6 tetorit, me qëllim të arritjes së një marrëveshje që do të rezultonte me krijimin e ...

“Vjosa dhe Albini, dy liderë të një niveli superior”

Botasot - 10.10.2019

Aktivistja e shoqërisë civile Besa Luzha, ka përgëzuar Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin për një dakordim të shpejtë për bashkëqeverisje, shkruan “Bota sot”.

Përfundon takimi Osmani-Kurti: Kushdo që ka marrë më shumë vota do caktohet kryeministër

Top Channel - 10.10.2019

Pas përfundimit të takimit mes VV-së dhe LDK-së, Albin Kurti dhe Vjosa Osmani u prononcuan në një deklaratë për mediat. “Synimi ynë është t’i dalim zot nevojave të qytetarëve.

Kurti: U dakorduam që të ketë 30% gra në Kuvend

Zeri - 10.10.2019

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani sot kanë zhvilluar një takim ku kanë biseduar rreth koalicionit të tyre në qeverisjen e ardhshme. Sipas Kurti qeverisa e ardhshme do ti jap prioritet grave dhe do të bëjë ...

Kurti dhe Osmani japin detajet e bashkëqeverisjes

Telegrafi - 10.10.2019

Ka përfunduar takimi i liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kandidates për kryeministre në zgjedhjet e fundit nga LDK, Vjosa Osmani. Pas këtij takimi, Vjosa Osmani, në një prononcim për ...

Kurti: Në qeverisjen e përbashkët me LDK-në do të kemi 30 për qind përfshirje të grave

Telegrafi - 10.10.2019

Pas përfundimit të takimit me kandidaten për kryeministre në zgjedhjet e fundit nga LDK, Vjosa Osmani, lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, në një konferencë për media ka thënë se në qeverisjen e ...

Vetëvendosja e LDK-ja dakordohen për bashkëqeverisje, pa pazare politike

Koha.net - 10.10.2019

Ka përfunduar takimi i kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Albin Kurti, me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa dhe kandidates për kryeministre të LDK-së, Vjosa Osmani.

Vetëvendosje dhe LDK pajtohen për të qeverisur së bashku

Zeri - 10.10.2019

Ka përfunduar takimi mes kreut të LVV-së Albin Kurti dhe kandidates për kryeministre nga radhët e LDK-së Vjosa Osmani. Të dy pas takimit janë deklaruar se kanë biseduar për një qeverisje së bashku, ...

Vetëvendosje dhe LDK pajtohen për të qeverisur së bashku

Lajmi.net - 10.10.2019

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka zhvilluar një takim më kandidaten e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmanin dhe liderin e partisë Isa Mustafa.

Kurti: Do të qeverisim me LDK’në, ekipet tona do t’i harmanizojnë programet

Gazeta Express - 10.10.2019

Pas përfundimit të takimit të Albin Kurtit me Vjosa Osmanit, kandidati për kryeministër Albin Kurti ka deklaruar se më LDK’në janë marrë vesh që ta minimizojnë numrin e ministrive dhe ...

Osmani: Po i presim rezultatet, Kurti: Gjithçka është e qartë rreth fituesit

Gazeta Express - 10.10.2019

Pas takimit të përbashkët që kanë pasur e në të cilin është diskutuar për mundësinë e arritje së një koalicioni të përbashkët në mes të LDK’së dhe Vetëvendosjes për të qeverisur me vendin, në një ...

Sot takohet Kurti me Osmanin, në pritje të takimit për koalicionin qeverisës

Top Channel - 10.10.2019

Siç ka paralajmëruar kreu i Vetevëndosjes, Albin Kurti, dy ditë më parë, sot pritet të zhvillohet takimi i parë me kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe kandidaten e kësaj partie ...

Vjosa Osmani flet pas takimit me Kurtin, tregon nëse janë pajtuar për koalicion

Gazeta Express - 10.10.2019

Kandidatja për kryeministre e LDK’së, Vjosa Osmani, ka folur pas takimit që ka pasur me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në të cilin ka diskutuar për arritjen e një marrëveshje ...

Vetëvendosje dhe LDK pajtohen për krijimin e koalicionit qeverisës

Evropaelire - 10.10.2019

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhje Demokratike e Kosovës pas një takimi të mbajtur të enjten janë pajtuar për fillimin e bisedimeve për krijimin koalicionit qeverisës.

Kurti dhe Osmani pajtohen: Kryeministër do të bëhet ai që ka edhe një votë më shumë

Medial - 10.10.2019

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti dhe kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani kanë zhvilluar një takim të përbashkët ku ranë dakord për bashkëqeverisje.

“Ky është fillimi qeverisjes së re”, Albin Kurti takim ‘kokë më kokë’ me Isa Mustafën dhe Vjosa Osmanin

SOT - 10.10.2019

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti i cili doli fitues në zgjedhjet parlamentare në Kosovë ka njoftuar një takim që do të mbajë me kreun e LDK-së Isa Mustafën dhe kandidaten për kryeministre të kësaj ...

Kurti: PDK në opozitë, nuk do të vrapojmë pas Listës Serbe për koalicion

Medial - 10.10.2019

13:56 | 10 Tetor 2019 Lideri i Vetëvendosjes njëherit kandidat për kryeministër nga VV, Albin Kurti dhe kandidatja për kryeministre nga LDK, Vjosa Osmani janë takuar sot pas publikimit të rezultateve ...

“Kosova pa krahasim dhe një grua”

Java News - 10.10.2019

Kam ndjekur me shumë vëmendje procesin zgjedhor të 6 tetorit dhe mbylljen e tij në Kosovë. Vijoj me kërshëri pozitive të ndjek orët dhe ditët pas. E frenova disi thirrjen time publike të të njëjtit ...

Para takimit me Mustafën dhe Osmanin, Kurti thotë se ky është fillimi i qeverisjes

Lajmi.net - 10.10.2019

Takimi i Kurtit me Osmanin dhe Mustafën mbahet për të biseduar rreth një koalicioni të mundshëm qeverisës. Para takimit Kurti iu tha mediave se ky do të jetë fillimi i qeverisjes së re në Kosovë.

Takimi mes LDK-së dhe Vetëvendosjes mund të zgjasë tri orë (VIDEO)

Medial - 10.10.2019

Në një nga hotelet e kryeqytetit është duke u mbajtur takimi mes përfaqësuesve të Vetëvendosjes dhe LDK-së ku do të diskutohet për koalicionin e mundshëm paszgjedhor mes këtyre dy partive.

Fillon takimi i Kurtit me Mustafën dhe Osmanin

Lajmi.net - 10.10.2019

Takimi i Kurtit me Osmanin dhe Mustafën mbahet për të biseduar rreth një koalicioni të mundshëm qeverisës. Në zgjedhjet e 6 tetorit Vetëvendosje doli e para duke lënë shumë prapa LDK-në e Isa ...

Fillon takimi i Albin Kurtit me LDK-në

Zeri - 10.10.2019

Para pak minutash ka nisur në Prishtinë, takimi mes Albin Kurtit, Isa Mustafës dhe Vjosa Osmanit. Ky takim mes dy partive që dolën me numërin më të madh të votive nga zgjedhjet e 6 tetorit, duke ...

Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike takohen për koalicionin qeverisës

Gazeta Tema - 10.10.2019

Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, bashkë me kandidaten e kësaj partie për postin e kryeministrit, Vjosa Osmani, po takohen në ...

'LDK-ja të mos e kërkojë pozitën e kryeministrit, i takon LVV-së'

Zeri - 10.10.2019

Profesori Universitar Milazim Krasniqi, në intervistë për "Zërin", ka folur rreth koalicionit të mundshëm paszgjedhor mes LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje.

Vjosa Osmani: LDK dhe VV treguan vullnet për të qeverisur bashkë

Medial - 10.10.2019

Kandidatja për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës, pas takimit me kandidatin për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurtin, ka thënë se të dyja partitë treguan vullnet për të ...

Kurti, Mustafa e Osmani ende në takim

Medial - 10.10.2019

13:02 | 10 Tetor 2019 Kanë kaluar 30 minuta që kur ka filluar takimi mes kryetarit të VV-se Albin Kurti dhe Kryetarit të LDK-së Isa Mustafa e kandidates për kryeministre nga kjo parti Vjosa Osmani.

Fillon takimi Kurti-Mustafa-Osmani

Telegrafi - 10.10.2019

E plotësuar- Në njërin nga hotelet e Prishtinës ka filluar takimi në mes të liderit të Vetëvendosjes Albin Kurti dhe kryetarit të LDK-së Isa Mustafa dhe kandidates për kryeministre nga kjo parti ...

Kurti e konsideron të kryer koalicionin me LDK-në: Ky është fillimi i qeverisjes

Gazeta Express - 10.10.2019

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka folur shkurtimisht para fillimit të takimit me kreun e LDK-së, Isa Mustafa, e kandidaten për kryeministre të kësaj partive, Vjosa Osmani, raporton Gazeta Express.

Kurti takohet me Mustafën e Osmanin: Ky është fillimi i qeverisë së re

Koha.net - 10.10.2019

Në një nga hotelet në kryeqytet ka nisur takimi ndërmjet kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe kreut të LDK-së, Isa Mustafa e pjesë e këtij takimi është kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, ...

Kurti, Mustafa e Osmani takohen në ora 12:00 në një nga hotelet e kryeqytetit

Gazeta Express - 10.10.2019

Pak ditë pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme, që e nxorën të parën Lëvizjen Vetëvendosje me një diferencë të ngushtë në vota me LDK-në, krerët e të dy partive, do të takohen sot për herë të parë për të ...

Mësohet koha dhe vendi i takimit të Kurtit, Mustafës e Osmanit!

Zeri - 10.10.2019

I pari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, sot do të takohen sot për herë të parë për të biseduar për një koalicion pas zgjedhor, me kreun e LDK-së Isa Mustafa dhe të nominuaren për Kryeministre në ...

Isa Mustafa dhe Vjosa Osmani arrijnë në vendin ku mbahet takimi me Kurtin

Gazeta Express - 10.10.2019

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa dhe kandidatja për kryeministre nga kjo parti Vjosa Osmani vecse kanë arritur në vendin ku do të mbahet takimi me Albin Kurtin, kreun e VV-së, raporton Gazeta Express.

Sonte në Rubikon ekskluzivisht Vjosa Osmani

Koha.net - 10.10.2019

Në intervistën e parë pas zgjedhjeve, sonte ekskluzivisht në Rubikon, Vjosa Osmani, kandidate e LDK-së për kryeministre -Cilat janë kushtet për bashkëpunim me Vetëvendosjen? -Cili do të jetë posti i ...

Kurti takon sot Mustafën dhe Osmanin për qeverinë e re

Alsat - 10.10.2019

Sot pritet të zhvillohet një takim ndërmjet zyrtarëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Në këtë takim pritet që të jenë të pranishëm kreu i LVV-së Albin Kurti ndërsa nga ...

Osmani konfirmon se do të takohet gjatë ditës me Kurtin

Botasot - 10.10.2019

Për sot është paralajmëruar një takim në mes të liderit të Vetëvendosjes Albin Kurti me kryetarin e LDK-së Isa Mustafa dhe kandidaten për kryeministre nga kjo parti Vjosa Osmani.

Lutfi Haziri flet për takimin e sotëm të Mustafës dhe Osmanit me Kurtin

Botasot - 10.10.2019

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka folur në lidhje me takimin që pritet të ndodh sot i përbërë nga kryetari i LDK-së, Isa Mustafa dhe kandidatja për kryeministre nga ...

Sot bisedimet për koalicionin, Albin Kurti takohet me Isa Mustafën e Vjosa Osmanin

Medial - 10.10.2019

Këtë të enjte do të nisin bisedimet për formimin e një koalicioni qeverisës mes dy forcave politike që fituan shumicën e votave në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë.

Dyshja më e votuar e LDK-së në Pejë

Lajmi.net - 10.10.2019

Nga kjo parti, dy personat më të votuar janë bartësja e listës, Vjosa Osmani dhe Kujtim Shala. Osmani në këtë komunë ka marrë 12671 vota, ndërsa i dyti më i votuari ishte Kujtim Shala me 7537.

Krasniqi: Ashpërsia e Osmanit, gabimi strategjik i LDK-së

Zeri - 10.10.2019

Profesori Universitar Milazim Krasniqi, në një intervistë dhenë për gazetën "Zëri", ka folur në lidhje me Lidhjen Demokratike të Kosovës, ku si njëri ndër themeluesit e saj tregon dallimet nga LDK-ja ...

Paralajmërohet koalicioni LVV - LDK

Zeri - 10.10.2019

Gjatë ditës së sotme do të bëhet e qartë nëse LVV-ja dhe LDK-ja do t’i harmonizojnë qëndrimet e tyre për të bashkëpunuar në qeverisjen e ardhshme. Pas takimit të sotëm mes dy palëve do të mësohet ...

Koalicioni Vetëvendosje-LDK nuk do t`i nënshtrohet Listës Serbe

Botasot - 09.10.2019

Zgjedhjet e 6 tetorit tashmë kanë përfunduar dhe në bazë të rezultateve të arritura, Lëvizja Vetëvendosje është fituese e tyre. Si subjekti i dytë është radhitur Lidhja Demokratike e Kosovës.

Kurti: Nesër do të takohem me Isa Mustafën dhe Vjosa Osmanin. Ka një paralajmërim për opozitën

Zeri - 09.10.2019

Kandidati për kryeministër nga VV-ja Albin Kurti, në emisionin Opinion me Blendi Fevziun ka folur për koalicionin me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Sipas liderit të VV-së, ky takim do të ndodhë ...

Koalicioni LVV-LDK po mirëpritet nga analistët e qytetarët

Koha.net - 09.10.2019

Të enjten do të nisin takimet ndërmjet dy partive që morën më së shumti vota në zgjedhjet që u mbajtën të dielën e kaluar. Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, është ...

Demhasaj: Vjosa Osmani nuk e pranoi humbjen, foli për ngritje të LDK-së

Telegrafi - 09.10.2019

Drejtori ekzekutiv i organizatës “Çohu”, Arton Demhasaj ka komentuar mesazhin që ka dhënë Vjosa Osmani për aktualitetin politik pas zgjedhjeve të 6 tetorit.

Albin Kurti: Vjosa Osmani, kryeparlamentare ose ministre e Jashtme

Mapo - 09.10.2019

“Vjosa Osmani do të jetë kryeparlamentare ose ministre e Jashtme e Kosovës” . Kështu u shpreh kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në studion e emisionit “Opinion”.

Kurti: LDK e ka pranuar koalicionin me ne, nesër flasim me Isa Mustafën e Vjosa Osmanin

Gazeta Express - 09.10.2019

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se LDK’ja ka pranuar në parim të bëjë koalicion me të, por se nesër do të diskutojnë më shumë. “Në parim kanë pranuar të kenë koalicion me ne.

Kurti: Në parim, LDK-ja ka pranuar të ketë koalicion

Botasot - 09.10.2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për Kryeministër të Kosovës, tha në “Opinion” se Lidhja Demokratike e Kosovës ka pranuar në parim të hyjë në koalicion me ta për krijimin ...