TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Johnson betohet se do t’i mbrojë diplomatët britanikë pas skandalit të ambasadorit në Uashington

Gazeta Express - 11.07.2019

Kandidati për kryeministër të Britanisë, Boris Johnson, është betuar se do t’ia mbajë anën diplomatëve të Britanisë së Madhe kudo që janë në botë. Ky koment erdhi pas dorëheqjes së ambasadorit ...

Çështja e ambasadorit britanik në SHBA dhe polemikat

VOA - 11.07.2019

Ambasadori britanik në SHBA, Kim Darroch, i cili dha dorëheqjen të mërkurën, largohet në një klimë polemike mes dy vendeve. Ambasadori e dha dorëheqjen pas komenteve të bëra prej tij lidhur me ...

Britania përfshihet nga debatet e brendshme për ambasadorin e ri në SHBA

Evropaelire - 11.07.2019

Emërimi i ambasadorit të ri britanik në Shtetet e Bashkuara, ka të ngjarë të bëhet nga kryeministri i ardhshëm, tha sekretarja britanike e Thesarit, Liz Truss.

Pse dha dorëheqjen ambasadori i Britanisë së Madhe në SHBA?

Gazeta Tema - 10.07.2019

Ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara Sir Kim Darroch, ka dhënë dorëheqjen vetëm një ditë pasi presidenti i SHBA Donald Trump e quajti atë një “ambasador i një lloji” dhe “djalë shumë budalla” ...

Johnson betohet se do t’i mbrojë diplomatët britanikë pas skandalit të ambasadorit në Uashington

Botasot - 11.07.2019

Kandidati për kryeministër të Britanisë, Boris Johnson, është betuar se do t’ia mbajë anën diplomatëve të Britanisë së Madhe kudo që janë në botë. Ky koment erdhi pas dorëheqjes së ambasadorit ...

Jep dorëheqje ambasadori britanik në SHBA

Evropaelire - 10.07.2019

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shtetet e Bashkuara, Kim Darroch, dha dorëheqje, pak ditë pasi disa dokumente të tij diplomatike, në të cilat kritikohej presidenti amerikan, Donald Trump, kanë ...

Pas skandalit, jep dorëheqje ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara

Gazeta Express - 10.07.2019

Sir Kim Darroch, ambasador i Britanisë së Madhe në Uashington, i cili ka qenë në qendër të një lufte diplomatike mes dy shteteve për shkak të kritikave ndaj presidentit amerikan, ka dhënë dorëheqje ...

I dolën email-et ku shante Trump, ambasadori britanik në SHBA bën lëvizjen që se priste askush

SOT - 10.07.2019

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Sir Kim Darroch, ka dhënë dorëheqjen nga posti, pas një debati të lindur pas publikimit të e-maileve në të cilat ai kritikonte ...

Trump e quajti budalla,jep dorëheqjen ambasadori britanik në SHBA

BalkanWeb - 10.07.2019

Ka dhënë dorëheqjen ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Kim Darroch, pas përplasjeve në distancë me presidentin Donald Trump. Përmes një letre të drejtuar Zyrës së Punës, Darroch ...

Jep dorëheqjen ambasadori britanik në SHBA

VOA - 10.07.2019

Ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara, Kim Darroch, njoftoi të mërkurën dorëheqjen, duke shtuar se e kishte të pamundur të vazhdonte rolin e tij pas rrjedhjes së informacionit të kabllogrameve ...

“Ndoqi mënyrën e saj idiote për Brexit” Trump fyen Theresa May

BalkanWeb - 10.07.2019

‘Presidenti amerikan Donald Trump është treguar i pasjellshën kundrejt kryeministres së Britanisë Theresa May,’- është shprehur sekretari i jashtëm britanik Jeremy Hunt.

BM – Dorëhiqet ambasadori britanik në SHBA

Medial - 10.07.2019

LONDËR, 10 korrik /MEDIAL-ANSA/ – Ambasadori britanik në SHBA, Kim Darroch ka njoftuar dorëheqjen e tij nga posti dhe karriera diplomatike, në sfondin e polemikave të shkaktuara nga publikimi në ...

Kritikoi Trump, dorëhiqet ambasadori i Britanisë në SHBA

Alsat - 10.07.2019

Sir Kim Darroch ka dhënë dorëheqjen si ambasador i Britanisë së Madhe në SHBA, pas publikimit të email-eve ku kritikonte administratën e Presidentit Trump.

Jep dorëheqje ambasadori britanik në SHBA

Koha.net - 10.07.2019

Sir Kim Darroch, ambasador britanik në SHBA, ka dhënë dorëheqje pas skandaleve të fundit me e-mailet që u zbuluan ku pati kritika të tij të ashpra ndaj presidentit Donald Trump.

Kritikoi Trumpin, jep dorëheqje ambasadori britanik në SHBA

Botasot - 10.07.2019

Sir Kim Darroch është dorëhequr si ambasador i Britanisë së Madhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës pas skandalit diplomatik ku rrodhën kabllogramet ku Darroch kritikon administratën e Trump.

Vazhdojnë polemikat për çështjen e ambasadorit të dorëhequr të Britanisë në SHBA

Botasot - 11.07.2019

Ambasadori britanik në SHBA, Kim Darroch, i cili dha dorëheqjen të mërkurën, largohet në një klimë polemike mes dy vendeve. Ambasadori e dha dorëheqjen pas komenteve të bëra prej tij lidhur me ...

Britania përfshihet nga debatet e brendshme për ambasadorin e ri në SHBA

Botasot - 11.07.2019

Emërimi i ambasadorit të ri britanik në Shtetet e Bashkuara, ka të ngjarë të bëhet nga kryeministri i ardhshëm, tha sekretarja britanike e Thesarit, Liz Truss.

Anulohet një takim i zyrtarëve të lartë britanikë dhe amerikanë

Evropaelire - 10.07.2019

Sekretari i Jashtëm britanik, Jeremy Hunt tha se presidenti amerikan, Donald Trump, nuk ka treguar respekt ndaj kryeministres, dhe Britanisë së Madhe.

Ministri britanik i reagon Trumpit: Ai tregoi mungesë respekti për Britaninë dhe kryeministren tonë

Gazeta Express - 10.07.2019

Ministri i jashtëm britanik, Jeremy Hunt, ka thënë se presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka treguar mungesë respekti ndaj kryeministres së Britanisë së Madhe, Theresa May, dhe vetë ...

U anulua një takim i zyrtarëve të lartë britanikë dhe amerikanë

Portalb - 10.07.2019

Sekretari i Jashtëm britanik, Jeremy Hunt tha se presidenti amerikan, Donald Trump, nuk ka treguar respekt ndaj kryeministres, dhe Britanisë së Madhe, njofton ...

Zoologu që ia acaroi nervat Donald Trump

Gazeta Tema - 10.07.2019

Sir Kim Darroch është ambasador i Britanisë së Madhe në Washington. Për shkak të kritikave të brendshme të tij kundër kabinetit të Donald Trumpit ai është vënë në shënjestër nga presidenti amerikan.

Jep dorëheqje ambasadori britanik në SHBA

Zeri - 10.07.2019

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shtetet e Bashkuara, Kim Darroch, dha dorëheqje, pak ditë pasi disa dokumente të tij diplomatike, në të cilat kritikohej presidenti amerikan, Donald Trump, kanë ...

Pas skandalit, jep dorëheqje ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara

Botasot - 10.07.2019

Sir Kim Darroch, ambasador i Britanisë së Madhe në Uashington, i cili ka qenë në qendër të një lufte diplomatike mes dy shteteve për shkak të kritikave ndaj presidentit amerikan, ka dhënë dorëheqje ...

Kritikoi Donald Trump-in, dorëhiqet ambasadori britanik në SHBA

Top Channel - 10.07.2019

Ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara, Kim Darroch, njoftoi të mërkurën dorëheqjen, duke shtuar se e kishte të pamundur të vazhdonte rolin e tij pas rrjedhjes së informacionit të kabllogrameve ...

Dorëhiqet ambasadori britanik në SHBA

Alsat - 10.07.2019

Ambasadori britanik në SHBA, Kim Darroch ka njoftuar dorëheqjen e tij nga posti dhe karriera diplomatike, në sfondin e polemikave të shkaktuara nga publikimi në media i disa prej shënimeve të tij ...

Kritikoi Trumpin, jep dorëheqje ambasadori britanik në SHBA

Telegrafi - 10.07.2019

Kim Darroch është dorëhequr si ambasador i Britanisë së Madhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës pas skandalit diplomatik ku rrodhën kabllogramet ku Darroch kritikon administratën e Trump.

Çështja e ambasadorit britanik në SHBA dhe polemikat

Gazeta Tema - 11.07.2019

Ambasadori britanik në SHBA, Kim Darroch, i cili dha dorëheqjen të mërkurën, largohet në një klimë polemike mes dy vendeve. Ambasadori e dha dorëheqjen pas komenteve të bëra prej tij lidhur me ...

Britania përfshihet nga debatet e brendshme për ambasadorin e ri në SHBA

Zeri - 11.07.2019

Emërimi i ambasadorit të ri britanik në Shtetet e Bashkuara, ka të ngjarë të bëhet nga kryeministri i ardhshëm, tha sekretarja britanike e Thesarit, Liz Truss.

Anulohet një takim i zyrtarëve të lartë britanikë dhe amerikanë

Botasot - 10.07.2019

Sekretari i Jashtëm britanik, Jeremy Hunt tha se presidenti amerikan, Donald Trump, nuk ka treguar respekt ndaj kryeministres, dhe Britanisë së Madhe.

Dha dorëheqje ambasadori britanik në SHBA

Portalb - 10.07.2019

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shtetet e Bashkuara, Kim Darroch , dha dorëheqje, pak ditë pasi disa dokumente të tij diplomatike, në të cilat kritikohej presidenti amerikan, Donald Trump, kanë ...

Kritikoi Trump, jep dorëheqjen ambasadori britanik në SHBA

Mapo - 10.07.2019

Ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara, Kim Darroch, njoftoi të mërkurën dorëheqjen, duke shtuar se e kishte të pamundur të vazhdonte rolin e tij pas rrjedhjes së informacionit të kabllogrameve ...

Pasi kritikoi Trump-in, jep dorëheqje ambasadori britanik në SHBA

Tetova Sot - 10.07.2019

Kim Darroch është dorëhequr si ambasador i Britanisë së Madhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës pasi kishte kritikuar administratën e Trump, transmeton Klan Kosova.

Çështja e ambasadorit britanik në SHBA dhe polemikat

Top Channel - 11.07.2019

Ambasadori britanik në SHBA, Kim Darroch, i cili dha dorëheqjen të mërkurën, largohet në një klimë polemike mes dy vendeve. Ambasadori e dha dorëheqjen pas komenteve të bëra prej tij lidhur me ...

Britania përfshihet nga debatet për ambasadorin e ri në SHBA

BalkanWeb - 11.07.2019

Emërimi i ambasadorit të ri britanik në Shtetet e Bashkuara, ka të ngjarë të bëhet nga kryeministri i ardhshëm, tha sekretarja britanike e Thesarit, Liz Truss.

Anulohet një takim i zyrtarëve të lartë britanikë dhe amerikanë

Koha.net - 10.07.2019

Sekretari i Jashtëm britanik, Jeremy Hunt tha se presidenti amerikan, Donald Trump, nuk ka treguar respekt ndaj kryeministres, dhe Britanisë së Madhe.

“Shumë budalla, njeri i trashë dhe pompoz”, dorëhiqet ambasadori britanik në SHBA që u përplas me Trump

Gazeta Tema - 10.07.2019

Ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara, Kim Darroch, njoftoi të mërkurën dorëheqjen, duke shtuar se e kishte të pamundur të vazhdonte rolin e tij pas rrjedhjes së informacionit të kabllogrameve ...

Britania përfshihet nga debatet e brendshme për ambasadorin e ri në SHBA

Lajmi.net - 11.07.2019

Ambasadori i Britanisë në Uashington, Kim Darroch, dha dorëheqjen të mërkurën, pas disa ditë kritikash nga presidenti amerikan, Donald Trump. Truss tha se procesi i zgjedhjes së një ambasadori të ri, ...

Anulohet një takim i zyrtarëve të lartë britanikë dhe amerikanë

Telegrafi - 10.07.2019

Sekretari i Jashtëm britanik, Jeremy Hunt tha se presidenti amerikan, Donald Trump, nuk ka treguar respekt ndaj kryeministres, dhe Britanisë së Madhe.

"Trump-i, shumë budalla dhe i trashë!" Ikën ambasadori që shkaktoi krizë SHBA-Angli

Albeu.com - 10.07.2019

Ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara, Kim Darroch , njoftoi të mërkurën dorëheqjen, duke shtuar se e kishte të pamundur të vazhdonte rolin e tij pas rrjedhjes së informacionit të kabllogrameve ...

Dha dorëheqjen se Donald Trump e quajti të ‘paaftë’, Britania përfshihet në debatet për ambasadorin e ri në SHBA

SOT - 11.07.2019

Emërimi i ambasadorit të ri britanik në Shtetet e Bashkuara, ka të ngjarë të bëhet nga kryeministri i ardhshëm, tha sekretarja britanike e Thesarit, Liz Truss.

U anulua një takim i zyrtarëve të lartë britanikë dhe amerikanë

Zhurnal - 10.07.2019

Sekretari i Jashtëm britanik, Jeremy Hunt tha se presidenti amerikan, Donald Trump, nuk ka treguar respekt ndaj kryeministres, dhe Britanisë së Madhe, njofton REL.

Kritikoi Donald Trump-in, dorëhiqet ambasadori britanik në SHBA

Durres Lajm - 10.07.2019

Ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara, Kim Darroch, njoftoi të mërkurën dorëheqjen, duke shtuar se e kishte të pamundur të vazhdonte rolin e tij pas rrjedhjes së informacionit të kabllogrameve ...

Anulohet takimi i zyrtarëve të lartë amerikanë dhe britanikë

Durres Lajm - 10.07.2019

Sekretari i Jashtëm i Britanisë së Madhe, Jeremy Hunt tha se Presidenti amerikan, Donald Trump, nuk ka treguar respekt ndaj Kryeministres dhe Britanisë së Madhe.

Kritikoi Donald Trump-in, dorëhiqet ambasadori britanik në SHBA

Zhurnal - 10.07.2019

Ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara, Kim Darroch, njoftoi të mërkurën dorëheqjen, duke shtuar se e kishte të pamundur të vazhdonte rolin e tij pas rrjedhjes së informacionit të kabllogrameve ...

Anulohet një takim i zyrtarëve të lartë britanikë dhe amerikanë

Zeri - 10.07.2019

Sekretari i Jashtëm britanik, Jeremy Hunt, tha se presidenti amerikan, Donald Trump, nuk ka treguar respekt ndaj kryeministres dhe Britanisë së Madhe.

Jep dorëheqjen ambasadori britanik në SHBA

LajmiFundit - 10.07.2019

Ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara, Kim Darroch, njoftoi të mërkurën dorëheqjen, duke shtuar se e kishte të pamundur të vazhdonte rolin e tij pas rrjedhjes së informacionit të kabllogrameve ...

Kritikoi Donald Trump-in, dorëhiqet ambasadori britanik në SHBA

Botasot - 10.07.2019

Po! Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, që e kritikojë edhe më rëndë ish Kandidatin, që sot është Presidenti i SHBA- Donald Trump, a do të duhej të dorëhiqej apo më e pakta të kërkojë të falur ...

Kritikoi Donald Trump-in, dorëhiqet ambasadori britanik në SHBA

Ina - 11.07.2019

Nga Beqir SINA/ « Iku për lesh! »Kritikoi Donald Trump-in, dorëhiqet ambasadori britanik në Uashington Po! Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, që e kritikojë edhe më rëndë ish Kandidatin, që sot ...