TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Arbër Vllahiu zyrtarizon kandidaturen në një ditë të vecantë

Lajmi.net - 12.08.2017

Arbër Vllahiu ka zyrtarizuar sot kandidaturen për kryetar të Prishtinës nga Alenaca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK). Nuk ka qenë e rastësishme bërja publike e kandidatures në këtë ditë vikendi.

Ky është kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës

Zeri - 12.08.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës të shtunën pati mbledhi, për çka edhe i ftojë mediat. Aty, erdhi edhe kreu i saj, i cili po synon edhe postin e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i ...

Arbër Vllahiu, kandidati i AAK-së për Prishtinën

Almakos - 12.08.2017

Arbër Vllahiu, ish-gazetar dhe ish-këshilltar i Presidentes së Kosovës, që aderoi para zgjedhjeve të fundit nacionale në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, do të jetë kandidat i kësaj partie për ...

AAK sfidon me një Arbër për Prishtinën

Albeu.com - 12.08.2017

Dega e AAK-së për Prishtinën ka vendosur që të kandidojë me Arbër Vllahiun për kreun e komunës. Vetë kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur me vlerësime për të duke theksuar se Arbri unifikon ...

Arbër Vllahiu: Prishtinën e përbuzur ta kthejmë në kryeqytet me vlera

Lajmi.net - 12.08.2017

Arbër Vllahiu ka falënderuar kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinajn për besimin e dhënë. Vllahiu në konferencën e thirrur nga AAK për zyrtarizimin e tij si kandidat i kësaj partie për Prishtinën ka ...

Zyrtare: Arbër Vllahiu kandidat për kryetar të Prishtinës

Lajmi.net - 12.08.2017

Ramush Haradinaj në zyrtarizimin e kandidaturës së Arbër Vllahiut për kryetar të Prishtinës ka thënë se është një moment i veçantë. Ai ka thënë se është një nder për AAK por edhe për kryeqytetin ...

Haradinaj: Vllahiu është kandidati që përfaqëson çdo qytetar të Prishtinës

Koha.net - 12.08.2017

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj në prezantimin e Arbër Vllahiut si kandidat për kryetar të Komunës së Prishtinës, ka thënë se qytetarët e kryeqytetit do të gjejnë veten në kandidatin e partisë së ...

Arbër Vllahiu kandidat i AAK-së për Prishtinën?

Koha.net - 12.08.2017

Ish-këshilltari i presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu, do të jetë kandidat i AAK-së për Komunën e Prishtinës në zgjedhjet lokale që do të mbahen më 22 tetor.

Ramush Haradinaj gati ta zyrtarizojë Arbër Vllahiun për Prishtinë

Lajmi.net - 12.08.2017

Siç edhe kish raportuar lajmi.net ditë më parë se Arbër Vllahiu do të jetë kandidatë i AAK-së për Prishtinën. Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj së bashku me Arbër ...

AAK zyrtarizon sot kandidatin për kryetar të Prishtinës ​

Lajmi.net - 12.08.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për Prishtinën, ndërkaq ...

AAK-ja kandidon Vllahiun për Prishtinë

Koha.net - 12.08.2017

AAK-ja ka kandiduar Arbër Vllahiun për kryetar të Prishtinës në zgjedhjet që do të mbahen më 22 tetor, raporton Koha.net. Ish-këshilltari i ish-presidentes Atifete Jahjaga, është prezantuar si ...

AAK-ja sot del me emrin e kandidatit për Prishtinë

Koha.net - 12.08.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka njoftuar se sot në orën 11:00, në ambientet e një hoteli në Prishtinë do të bëjë t zyrtarizimin e kandidatit të saj për kryetar të kryeqytetit.

Haradinaj e quan nder të veçantë kandidimin e Vllahiut për të parin e Prishtinës

Gazeta Express - 12.08.2017

Kandidati për kryeministër, njëherësh kreu i AAK’së Ramush Haradinaj në zyrtarizimin e kandidaturës së Arbër Vllahiut për kryetar të Prishtinës ka thënë se është moment i veçantë dhe se është një ...

Ky është kandidati i AAK’së për kryetar të Prishtinës

Gazeta Express - 12.08.2017

AAK-ja ka kandiduar Arbër Vllahiun për kryetar të Prishtinës në zgjedhjet që do të mbahen më 22 ...

AAK tregon kush është kandidati për kryetar të Prishtinës

Gazeta Express - 12.08.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), sot në ora 11, bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të ...

Arbër Vllahiu, kandidati i AAK-së për Prishtinën

Telegrafi - 12.08.2017

Arbër Vllahiu, ish-gazetar dhe ish-këshilltar i Presidentes së Kosovës, që aderoi para zgjedhjeve të fundit nacionale në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, do të jetë kandidat i kësaj partie për ...

AAK sot zyrtarizon kandidatin për kryetar të Prishtinës

Telegrafi - 12.08.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për Prishtinën, ndërkaq ...

Arbër Vllahiu, kandidati i AAK-së për Prishtinën

Zeri - 12.08.2017

Arbër Vllahiu, ish-gazetar dhe ish-këshilltar i Presidentes së Kosovës, që aderoi para zgjedhjeve të fundit nacionale në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, do të jetë kandidat i kësaj partie për ...

AAK sot zyrtarizon kandidatin për kryetar të Prishtinës

Almakos - 12.08.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për Prishtinën, ndërkaq ...

AAK zyrtarizon sot kandidatin për kryetar të Prishtinës.

Ina - 12.08.2017

Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për Prishtinën, ndërkaq arsyetimin e kësaj kandidature do ta bëjë kryetari i AAK, Ramush Haradinaj.