TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vuçiq reagon pas deklaratave të Komishiqit për Kosovën

Lajmi.net - 11.10.2018

Deklarata e anëtarit kroat të Presidencës së Bosnje dhe Hercegovinës, Zhelko Komishiq, se Kosova është shtet i pavarur, ka marrë jehonë në Serbi. Gjatë ditës së djeshme, anëtari kroat i Presidencës ...

Anëtari kroat i presidencës së Bosnjes: Kosova është shtet i pavarur

ABC News - 11.10.2018

Zheljko Komshiç, anëtari kroat i presidencës së Bosnje e Hercegovinës i sapo zgjedhur në këtë post u shpreh se sipas tij Kosova është një shtet i pavarur dhe vendi i tij duhet ta njohë sa më shpejt ...

Serbia e quan provokim të rëndë deklaratën e Komshiqit për pavarësinë e Kosovës

Lajmi.net - 11.10.2018

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka reaguar pas deklaratave të Zhelko Komishiqit, anëtar kroat i Presidencës së Bosnje Hercegovinës.

Pas deklaratave të Komshiq se Kosova është e pavarur, reagon ashpër Ivica Daçiq

Telegrafi - 11.10.2018

Pas deklaratës së anëtarit kroat të Presidencës në Bosnje e Hercegovinë, Zhelko Komshiq, se Kosova për të është shtet i pavarur, ka reaguar shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq.

Serbia e quan provokim të rëndë deklaratën e Komshiqit për pavarësinë e Kosovës

Gazeta Express - 11.10.2018

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka reaguar pas deklaratave të Zhelko Komishiqit, anëtar kroat i Presidencës së Bosnje ...

‘Kosova e pavarur’/ Daçiç i përvishet anëtarit të presidencës së Bosnjës: Provokim!

SOT - 11.10.2018

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç i është kundërpërgjigjur anëtarit të zgjedhur të presidencës së Bosnjës, Zheljko Komshiç, pas deklaratës së këtij të fundit se Kosova është shtet i pavarur.

Anëtari kroat i presidencës së Bosnjës: Ndryshimi i kufijve në Ballkan është ide e rrezikshme

Gazeta Express - 11.10.2018

Anëtari i zgjedhur anëtar i Presidencës së Bosnje-Hercegovinës nga radhët e kroatëve, Zheljko Komshiq ka thënë se Kosova është një shtet i ...

Daçiq i reagon anëtarit të ri të presidencës së Bosnjës për deklaratën rreth Kosovës

Botasot - 11.10.2018

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, i ka reaguar anëtarit të zgjedhur të presidencës së Bosnjës, Zheljko Komshiq, për deklaratën e tij se për të Kosova është një shtet i pavarur.

Anëtari presidencës së Bosnjës ia përkujton serbëve se Kosova është shtet i pavarur

Lajmi.net - 10.10.2018

Anëtari i zgjedhur i presidencës së Bosnjës, Zeljko Komsiq, ka thënë sot se për të Kosova është një shtet i pavarur. “Me të vërtetë dua që marrëdhëniet midis Serbisë dhe Kosovës të zgjidhen në mënyrë ...

Daçiq i reagon anëtarit të ri të presidencës së Bosnjës për deklaratën rreth Kosovës

Gazeta Express - 11.10.2018

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, i ka reaguar anëtarit të zgjedhur të presidencës së Bosnjës, Zheljko Komshiq, për deklaratën e tij se për të Kosova është një shtet i ...

Anëtari i ri i presidencës së Bosnjës: Kosova është shtet i pavarur

Gazeta Express - 10.10.2018

Anëtari i zgjedhur i presidencës së Bosnjës, Zheljko Komshiq, ka thënë sot se për të Kosova është një shtet i ...

Zhelko Komshiq: "Kosova është shtet i pavarur"

DW - 10.10.2018

"Nuk duhet të ketë krizë në Bosnjë-Hercegovinë", thotë në intervistën ekskluzive për Deutsche Welklen, anëtarit kroat në Presidencën e këtij vendi, Zhelko Komshiq.

Vuçiq reagon pas deklaratave të Komishiqit për Kosovën

Botasot - 11.10.2018

Deklarata e anëtarit kroat të Presidencës së Bosnje dhe Hercegovinës, Zhelko Komishiq, se Kosova është shtet i pavarur, ka marrë jehonë në Serbi. Gjatë ditës së djeshme, anëtari kroat i Presidencës ...

Serbia e quan provokim të rëndë deklaratën e Komshiqit për pavarësinë e Kosovës

Zeri - 11.10.2018

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka reaguar pas deklaratave të Zhelko Komishiqit, anëtar kroat i Presidencës së Bosnje Hercegovinës.

Pas deklaratave të Komshiq se Kosova është e pavarur, reagon ashpër Ivica Daçiq

Lajm - 11.10.2018

Pas deklaratës së anëtarit kroat të Presidencës në Bosnje e Hercegovinë, Zhelko Komshiq, se Kosova për të është shtet i pavarur, ka reaguar shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq.

Daçiq i reagon Komshiqit, thotë se Republikën serbe e konsideron shtet sikur Kosovën

Koha.net - 11.10.2018

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, i ka reaguar anëtarit të zgjedhur të presidencës së Bosnjës, Zheljko Komshiq, për deklaratën e tij se për të Kosova është një shtet i pavarur, transmeton ...

Anëtari presidencës së Bosnjës ia përkujton serbëve se Kosova është shtet i pavarur

Botasot - 10.10.2018

Anëtari i zgjedhur i presidencës së Bosnjës, Zeljko Komsiq, ka thënë sot se për të Kosova është një shtet i pavarur. “Me të vërtetë dua që marrëdhëniet midis Serbisë dhe Kosovës të zgjidhen në mënyrë ...

Bosnjë-Hercegovinë - mizerja vazhdon

Botasot - 10.10.2018

Politikanët gjermanë në intervistë me DW shprehen të shqetësuar me rezultatet e zgjedhjeve në Bosnjë-Hercegovinë. Në veçanti fitorja e nacionalistëve cënon bazat e shtetit.

Komshiq: Kosova është shtet i pavarur

Telegrafi - 10.10.2018

Anëtarit kroat në Presidencën e Bosnjës e Hercegovinës, Zhelko Komshiq, krahas gjendjes aktuale në këtë shtet të ndarë në tri entitete, ka folur edhe mundësinë e njohjes së Kosovës.

Pas deklaratave të Komshiq se Kosova është e pavarur, reagon ashpër Ivica Daçiq

Botasot - 11.10.2018

Pas deklaratës së anëtarit kroat të Presidencës në Bosnje e Hercegovinë, Zhelko Komshiq, se Kosova për të është shtet i pavarur, ka reaguar shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq.

Anëtari i ri i presidencës së Bosnjës: Kosova është shtet i pavarur

Zeri - 10.10.2018

Anëtari i zgjedhur i presidencës së Bosnjës, Zheljko Komshiq, ka thënë sot se për të Kosova është një shtet i pavarur. “Me të vërtetë dua që marrëdhëniet midis Serbisë dhe Kosovës të zgjidhen në ...

Bosnjë-Hercegovinë - mizerja vazhdon

DW - 10.10.2018

Politikanët gjermanë në intervistë me DW shprehen të shqetësuar me rezultatet e zgjedhjeve në Bosnjë-Hercegovinë. Në veçanti fitorja e nacionalistëve cënon bazat e shtetit.

Komshiq: Kosova është shtet i pavarur

Botasot - 10.10.2018

Anëtarit kroat në Presidencën e Bosnjës e Hercegovinës, Zhelko Komshiq, krahas gjendjes aktuale në këtë shtet të ndarë në tri entitete, ka folur edhe mundësinë e njohjes së Kosovës.

Anëtari i ri i presidencës së Bosnjës: Kosova është shtet i pavarur

Flaka - 10.10.2018

Anëtari i zgjedhur i presidencës së Bosnjës, Zheljko Komshiq, ka thënë sot se për të Kosova është një shtet i pavarur. “Me të vërtetë dua që marrëdhëniet midis Serbisë dhe Kosovës të zgjidhen në ...

Zhelko Komshiq: Kosova është shtet i pavarur

Koha.net - 10.10.2018

"Nuk duhet të ketë krizë në Bosnjë-Hercegovinë", thotë në intervistën ekskluzive për Deutsche Welklen, anëtarit kroat në Presidencën e këtij vendi, Zhelko Komshiq.

​Zheljko Komshiq: Kosova është shtet i pavarur

Ina - 11.10.2018

Anëtari i sapo zgjedhur i presidencës së Bosnjës, Zheljko Komshiq ka deklaruar sot se nuk ka dilema se Kosova është shtet i pavarur dhe se dëshiron që Bosnja ta njeh Kosovën.

“Kosova është shtet i pavarur”

Mapo - 11.10.2018

“Nuk duhet të ketë krizë në Bosnjë-Hercegovinë”, thotë në intervistën ekskluzive për Deutsche Welklen, anëtarit kroat në Presidencën e këtij vendi, Zhelko Komshiq.