TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Protesta në Francë, përleshje pranë Harkut të Triumfit

Top Channel - 12.01.2019

Protestuesit u përleshën me policinë në Paris dhe qytete të tjera të Francës të shtunën, ndërsa me mijëra vetë dolën nëpër rrugë në fundjavën e nëntë të zemërimit ndaj Presidentit Emmanuel Macron.

Sot protestuan 84,000 francezë, 244 të arrestuar

Alsat - 12.01.2019

Në protestën e organizuar nga lëvizja franceze “Jelekët e verdhë”, sot morën pjesë 84,000 qytetarë. Ministria franceze e Brendshme ka njoftuar se për shkak të protestës së dhunshme, janë arrestuar ...

Francë: Raundi i nëntë i protestave të "jelekëve të verdhë"

VOA - 12.01.2019

Në Francë po mbahet sot raundi i nëntë i protestave të “jelekëve të verdhë”. 80 mijë forca të sigurisë janë dislokuar në gjithë vendin. Javët e kaluara, demonstratat në Paris janë shoqëruar nga dhuna ...

“Jelekët e Verdhë” protesta në Francë, 80 mijë policë në gadishmëri

ABC News - 12.01.2019

Janë 80 mijë agjentët e policisë të vendosur në gadishmëri në të gjithë Francën ku është shënuar e shtuna e nëntë e protestave të jelekëve të verdhë që tashmë manifestojnë kundër qeverisë.

Humb jetën protestuesi i “Jelekëve të Verdhë” në Belgjikë

ABC News - 12.01.2019

Një manifestues i “Jelekëve të Verdhë” ka mbetur i vrarë pasi u përplas nga një kamion në një aksident në lindje të Belgjikës. Kjo është vdekja e parë në vend që nga fillim i protestave.

Ndalohet protesta e “jelekëve të verdhë” në Bourges

Portalb - 11.01.2019

Autoritetet franceze kanë ndaluar protestat e “jelekëve të verdhë” që pritet të mbahen të shtunën në qendër të qytetit historik Bourges në pjesën qendrore të Francës, transmeton Anadolu Agency (AA).

Protesta në Francë, përleshje pranë Harkut të Triumfit

Koha.net - 12.01.2019

Protestuesit u përleshën me policinë në Paris dhe qytete të tjera të Francës të shtunën, ndërsa me mijëra vetë dolën nëpër rrugë në fundjavën e nëntë të zemërimit ndaj Presidentit Emmanuel Macron.

Sot protestuan 84,000 francezë, 244 të arrestuar

Antpress - 12.01.2019

12 Janar 2019 / 22:11 Në protestën e organizuar nga lëvizja franceze “Jelekët e verdhë”, sot morën pjesë 84,000 qytetarë. Ministria franceze e Brendshme ka njoftuar se për shkak të protestës së ...

Francë: Raundi i nëntë i protestave të "jelekëve të verdhë"

Botasot - 12.01.2019

Në Francë po mbahet sot raundi i nëntë i protestave të “jelekëve të verdhë”. 80 mijë forca të sigurisë janë dislokuar në gjithë vendin. Javët e kaluara, demonstratat në Paris janë shoqëruar nga dhuna ...

Shënohet viktima e parë nga protestat në Belgjikë

Botasot - 13.01.2019

Një manifestues i “Jelekëve të Verdhë” ka mbetur i vrarë pasi u përplas nga një kamion në një aksident në lindje të Belgjikës. Kjo është vdekja e parë në vend që nga fillim i protestave.

Vazhdojnë protestat në Paris

Lajmi.net - 12.01.2019

Protestuesit u përleshën me policinë në Paris dhe qytete të tjera të Francës të shtunën, ndërsa me mijëra vetë dolën nëpër rrugë në fundjavën e nëntë të zemërimit ndaj Presidentit Emmanuel Macron.

Francë: Raundi i nëntë i protestave të “jelekëve të verdhë”

Medial - 12.01.2019

Në Francë po mbahet sot raundi i nëntë i protestave të “jelekëve të verdhë”. 80 mijë forca të sigurisë janë dislokuar në gjithë vendin. Javët e kaluara, demonstratat në Paris janë shoqëruar nga dhuna ...

Vazhdojnë protestat në Paris

Zeri - 12.01.2019

Protestuesit u përleshën me policinë në Paris dhe qytete të tjera të Francës të shtunën, ndërsa me mijëra vetë dolën nëpër rrugë në fundjavën e nëntë të zemërimit ndaj Presidentit Emmanuel Macron.

Vazhdojnë protestat në Paris

Tetova Sot - 12.01.2019

Protestuesit u përleshën me policinë në Paris dhe qytete të tjera të Francës të shtunën, ndërsa me mijëra vetë dolën nëpër rrugë në fundjavën e nëntë të zemërimit ndaj Presidentit Emmanuel Macron.

Vazhdojnë protestat të ‘Jelekëve të Verdhë’ në Francë

Telegrafi - 13.01.2019

Protestuesit u përleshën me policinë në Paris dhe qytete të tjera të Francës të shtunën, ndërsa me mijëra vetë dolën nëpër rrugë në fundjavën e nëntë të zemërimit ndaj Presidentit Emmanuel Macron.

Vazhdojnë protestat në Paris

Lajm - 13.01.2019

Protestuesit u përleshën me policinë në Paris dhe qytete të tjera të Francës të shtunën, ndërsa me mijëra vetë dolën nëpër rrugë në fundjavën e nëntë të zemërimit ndaj Presidentit Emmanuel Macron.