TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Miqtë dhe familjarët fjalë të mëdha për ish-deputetin e LDK-së, Agim Kikaj (VIDEO)

Lajmi.net - 19.05.2017

Kandidati për deputet, që ishte edhe pjesë e legjislaturës së fundit në radhët e LDK-së, ndërroi jetë mbrëmë. Agim Kikaj vdiq si pasojë e një sulmi në zemër, njofton Klan Kosova.

Lot dhe trishtim te LDK-ja, varroset Agim Kikaj (Foto)

Lajmi.net - 19.05.2017

Para pak minutave është bërë edhe ceremonia e varrimit të ish-deputetit të Lidhjes Demokraiktt ë Kosovës, Agim Kikaj. Përpos familjarëve dhe miqve të pranishëm ishin edhe bashkëpunëtorët e tij më të ...

LDK kujton me dhimbje deputetin Kikaj

Telegrafi - 19.05.2017

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka mbajtur një mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të deputetit nga kjo parti Agim Kikaj. Kryeministri në detyrë Isa Mustafa në emër të Qeverisë së ...

Mustafa: Agim Kikaj, shembull i personalitetit me veti të larta njerëzore

Kosova Live - 19.05.2017

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh kryeministër i Republikës së Kosovës, Akademik Isa Mustafa, mori pjesë në mbledhjen komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të deputetit të ...

Varroset Agim Kikaj

Zeri - 19.05.2017

Agim Kikaj, deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës është varrosur në Lupq të Poshtë. Në varrimin e Kikajt ka marrë pjesë Isa Mustafa, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, anëtarë të kësaj ...

Partia e Drejtësisë shpreh ngushëllime për vdekjen e Agim Kikaj

Botasot - 19.05.2017

Partia e Drejtësisë ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta për vdekjen e anëtarit dhe deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Kikaj. “Vdekja e deputetit të Kuvendit të Kosovës na ka prekur ...

GP NISMA ngushëllon familjarët, miqtë e kolegët e deputetit Kikaj

Kosova Live - 19.05.2017

Grupi Parlamentar i deputetëve të NISMA për Kosovën, me dhembje të thellë ka marrë lajmin për vdekjen e deputetit të LDK’së, në legjislaturën e fundit, Agim Kikaj.

Deputeti Agim Kikaj përcillet sot në orën 17:00 për në banesën e fundit

Albeu.com - 19.05.2017

Lidhja Demokratike e Kosovës do të organizojë mbledhje komemorative për nder të jetës dhe veprës të deputetit Agim Kikaj , i cili u nda nga jeta një natë më parë për shkak të një ataku në zemër.

Veseli ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

Telegrafi - 19.05.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PD) Kadri Veseli ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës për ndarjen nga jeta e deputetit Agim Kikaj.

Mustafa shpreh dhembje të thellë për vdekjen e Agim Kikës: Ishte shembull në LDK

Lajmi.net - 19.05.2017

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes rrjetit social Facebook ka shprehur dhimbjen e thellë për vdekjen e veprimtarit të LDK-së Agim Kikaj. Mustafa ka thënë, se Agimi ishte shembull i sjelljes, ...

Thaçi shpreh ngushëllime për vdekjen e ish-deputetit Agim Kikaj

Lajmi.net - 19.05.2017

President i Kosovës, Hashim Thaçi ka ngushëlluar familjen dhe anëtarët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, pas vdekjes së deputetit të LDK-së, Agim Kikaj.

Gecaj: U prefsh në paqe Agim Kikaj

Lajmi.net - 19.05.2017

Bajram Gecaj ka shprehur ngushëllime për vdekjen e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. Gecaj ka thënë, se Kikaj ishte aktivist shumëvjeçar i LDK-së, patrioti dhe atdhetari i dëshmuar me kohë, njeriu ...

Veseli ngushëllon familjen e ish-deputetit Agim Kikaj

Kosova Live - 19.05.2017

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka dërguar një telegram ngushëllimi, me rastin e vdekjes së ish-deputetit Agim Kikaj. “E nderuar familje Kikaj, Me hidhërim pranova lajmin ...

Agim Kikaj ishte pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit

Lajmi.net - 19.05.2017

Lidhja Demokratike e Kosovës në mesnatë ka marrë një tragjik, pas vdekjes së anëtarit dhe ish-deputetit, Agim Kikaj. Kikaj ka ndërruar jetë si pasojë e një sulmi në zemër.

PDK e Podujevës ngushëllon familjen Kikaj dhe LDK-në

Botasot - 19.05.2017

Dega e PDK-së në Podujevë me anë të një komunikate ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe LDK-së për vdekjen e deputetit Agim Kikaj, mbrëmë pas mesnate. “Me pikëllim të thellë morëm lajmin e vdekjes së ...

Presidenti ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

Telegrafi - 19.05.2017

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi u ka shprehur ngushëllime familjes Kika, Lidhjes Demokratike të Kosovës për vdekjen e deputetit të LDK-së, Agim Kikaj.

Presidenti Thaçi shpreh ngushëllime për vdekjen e Agim Kikajt

Gazeta Express - 19.05.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllime me rastin e vdekjes së ish deputetit, Agim Kikaj nga ...

Kosovë/ Ndahet nga jeta deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

BalkanWeb - 19.05.2017

KOSOVË- Deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj ka ndërruar jetë. Lajmin për vdekjen e tij e kanë konfirmuar familjarët, kurse mediat në Kosovë raportojnë se Kikaj ka ...

Vdes deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

Lajmi.net - 19.05.2017

Deputeti i LDK-së në Kuvendin e Kosovës nga Podujeva ka vdekur, raporton lajmi.net Lajmin për vdekjen e tij e kanë dhënë aktivistët e kësaj partie në rrjetet sociale.

Vdes deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

Telegrafi - 19.05.2017

Sonte në orët e vona ka vdekur deputeti i LDK-së në legjislaturën e fundit, Agim Kikaj ka vdekur sonte. Sipas familjarëve Agim Kikaj ka vdekur nga një infarkt në zemër.

Ndërron jetë deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

Telegrafi - 19.05.2017

Ka vdekur sonte deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj. Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta.

LAJMI I FUNDIT: Ndërron jetë ish deputeti i LDK’së, Agim Kikaj

Gazeta Express - 19.05.2017

Ish deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka ndërruar jetë sonte pas ...

Lot dhe trishtim te LDK-ja, varroset Agim Kikaj (Foto)

Telegrafi - 19.05.2017

Para pak minutave është bërë edhe ceremonia e varrimit të ish-deputetit të Lidhjes Demokraiktt ë Kosovës, Agim Kikaj. Përpos familjarëve dhe miqve të pranishëm ishin edhe bashkëpunëtorët e tij më të ...

LDK kujton me dhimbje deputetin Kikaj

Almakos - 19.05.2017

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka mbajtur një mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të deputetit nga kjo parti Agim Kikaj. Kryeministri në detyrë Isa Mustafa në emër të Qeverisë së ...

GP NISMA ngushëllon familjarët e deputetit Kikaj

Telegrafi - 19.05.2017

Grupi Parlamentar i deputetëve të NISMA për Kosovën, me dhembje të thellë ka marrë lajmin për vdekjen e deputetit të LDK-së, në legjislaturën e fundit, Agim Kikaj.

Veseli ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

Almakos - 19.05.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PD) Kadri Veseli ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës për ndarjen nga jeta e deputetit Agim Kikaj.

Mustafa pas vdekjes së Kikajt: Ishte shembull i sjelljes, gjithherë rrezatonte dashuri

Zeri - 19.05.2017

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka shprehur ngushëllimet e tij pas vdekjes së anëtarit e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kikaj në orët e vona të mbrëmjes së djeshme.

Veseli ngushëllon familjen e ish-deputetit, Agim Kikaj

Lajmi.net - 19.05.2017

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka ngushëlluar familjen Kikaj me rastin e vdekjes së ish-deputetit Agim Kikaj. “Me hidhërim pranova lajmin për ndarjen nga jeta të më të dashurit ...

Presidenti ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

Almakos - 19.05.2017

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi u ka shprehur ngushëllime familjes Kika, Lidhjes Demokratike të Kosovës për vdekjen e deputetit të LDK-së, Agim Kikaj.

Thaçi i shpreh ngushëllime familjes dhe LDK-së për vdekjen e Agim Kikajt

Zeri - 19.05.2017

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka ngushëlluar familjen e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kikaj me rastin e vdekjes së tij. “U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve në Lidhjen Demokratike ...

Ndërron jetë deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

Almakos - 19.05.2017

Ka vdekur sonte deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj. Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta.

LDK kujton me dhimbje deputetin e ndjerë, Agim Kikaj

Lajmi.net - 19.05.2017

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka mbajtur një mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të deputetit nga kjo parti Agim Kikaj. Kryeministri në detyrë Isa Mustafa në emër të Qeverisë së ...

NISMA ngushëllon familjarët e deputetit Kikaj

Botasot - 19.05.2017

Grupi Parlamentar i deputetëve të NISMA për Kosovën, me dhembje të thellë ka marrë lajmin për vdekjen e deputetit të LDK-së, në legjislaturën e fundit, Agim Kikaj.

2017Veseli ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

Zeri - 19.05.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës për ndarjen nga jeta e deputetit Agim Kikaj.

Mustafa për deputetin Kikaj: Humbëm një njeri të dashur dhe të respektuar

Telegrafi - 19.05.2017

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa është shprehur i pikëlluar me rastin e vdekjes së deputetit Agim Kikaj mbrëmë pas mesnate. Kryetari i LDK-së tha se Agim Kikaj ishte shembull i ...

Presidenti ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

Lajm - 19.05.2017

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi u ka shprehur ngushëllime familjes Kika, Lidhjes Demokratike të Kosovës për vdekjen e deputetit të LDK-së, Agim Kikaj.

Ndërron jetë deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

Zeri - 19.05.2017

Ka vdekur deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj. Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta.

LDK lartëson figurën dhe veprën e Agim Kikajt

Botasot - 19.05.2017

(E plotësuar) - Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur një mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të deputetit nga kjo parti Agim Kikaj, i cili vdiq papritmas mbrëmë Duke folur për jetën ...

GP NISMA ngushëllon familjarët e deputetit Kikaj

Almakos - 19.05.2017

Grupi Parlamentar i deputetëve të NISMA për Kosovën, me dhembje të thellë ka marrë lajmin për vdekjen e deputetit të LDK-së, në legjislaturën e fundit, Agim ...

Mustafa: Kikaj gjithherë rrezatonte dashuri ndaj njerëzve e thërriste të jemi bashkë

Kosova Live - 19.05.2017

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa me rastin e vdekjes së anëtarit të ish deputetit të LDK-së, Agim Kikaj ka shprehur ngushëllim familjes, miqve e bashkëveprimtarëve dhe qytetarëve të Kosovës.

Thaçi: Ngushëllime familjes e kolegëve të LDK-së, për vdekjen e Kikajt

Kosova Live - 19.05.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në faqen e tij në Facebook ka shprehur ngushëllime familjes me rastin e vdekjes së ish deputetit të LDK-së, Agim Kikaj.

Vdes deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

Antpress - 19.05.2017

Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta. “Jam shumë e pikëlluar për lajmin e vdekjes së njeriut shumë të ndershëm dhe intelektual ...

Ndahet nga jeta deputeti Agim Kikaj

Albeu.com - 19.05.2017

Është ndarë nga jeta deputeti i LDK-së në Kosovë, Agim Kikaj . Ai humbi jetën si pasojë e një infarkti në zemër, në moshën 54- vjeçare. Këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja ...