TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tërmeti/ Rama-Bashës: Mos kërko raste njerëzish ende të pasistemuar t’i përdorësh për politikë. Eja të bashkëpunojmë

Medial - 03.12.2019

Duke marrë shkas nga situata e krijuar në vend, pas momenteve të vështira që po kalon vendi pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit, kryeministri Edi Rama ka një mesazh për liderin e PD-së Lulzim Basha.

Tërmeti/ Rama-Bashës: Mos kërko raste njerëzish ende të pasistemuar t’i përdorësh për politikë. Eja të bashkëpunojmë

BalkanWeb - 03.12.2019

Duke marrë shkas nga situata e krijuar në vend, pas momenteve të vështira që po kalon vendi pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit, kryeministri Edi Rama ka një mesazh për liderin e PD-së Lulzim Basha.

Rama nga Londra: I dashur Lulzim, eja të bashkëpunojmë

Albeu.com - 03.12.2019

"I dashur Lulzim , asgjë më të keqe s’mund të bëjë një politikan në këto ditë të zymta, se sa të kërkojë raste njerëzish ende të pasistemuar për t’i përdorur për politikë!" Kryeministri Edi Rama përmes disa postimeve në Tëitter ka reaguar nga Londra ...

Rama-Bashes: Mos kerko raste per politike, eja dhe bashkepunojme

LajmiFundit - 03.12.2019

Duke marrë shkas nga situata e krijuar në vend, pas momenteve të vështira që po kalon vendi pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit, kryeministri Edi Rama ka një mesazh për liderin e PD-së Lulzim Basha.

Rama, mesazh Bashës nga Londra: I dashur Lulzim, mos kërko raste njerëzish ende të pasistemuar t’i përdorësh për ...

Gazeta Tema - 03.12.2019

Duke marrë shkas nga situata e krijuar në vend, pas momenteve të vështira që po kalon vendi pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit, kryeministri Edi Rama ka një mesazh për liderin e PD-së Lulzim Basha.

“I dashur Lulzim” Rama i shkruan Bashës: Mos u mjafto me fjalë, eja të bashkëpunojnë

Gazeta Express - 03.12.2019

Kryeministri Rama i është drejtuar liderit të opozitës me një mesazh në rrjetin social, duke i kërkuar sërish të bashkëpunojnë në lidhje me menaxhimin e pasojave të rënda që solli tërmeti i 26 nëntorit.

“I dashur Lulzim…”, Rama i drejtohet me tjetër ftesë Bashës

Durres Lajm - 03.12.2019

Kryeministri Rama i është drejtuar me një tjetër ftesë për bashkëpunim kreut të opozitës, Lulzim Basha. “Eja të bashkëpunojmë” shkruan Rama në Twitter, por ndërkohë thekson se gjetja e personave “të pasistemuar” për përdorim politik është gjëja më e ...

Rama-Bashës: Mos bëj sikur ke humbur ti shtëpinë. Boll me zymtësi!

ABC News - 03.12.2019

Kryeministri Edi Rama ka reaguar mbrëmjen e sotme ndaj Lulzim Bashës i cili ka përcjellë këto ditë rastet e banorëve që kanë mbetur në qiell të hapur nga termeti. Rama përmes një mesazhi në Twitter, i thotë liderit të opozitës hajde të ...

Rama-Bashës: Eja të bashkëpunojmë, mos u mjafto me fjalët e errëta

Medial - 03.12.2019

Kryeministri Edi Rama ka ripërsëritur sërish ftesën për bashkëpunim në drejtim të kreut demokrat Lulzim Basha. Në një postim në Tëitter, kreu I qeveirsë shkruan se asgjë më të keqe nuk mund të nëjë një politikan në këto ditë të zytëa, se sat ë ...

Tërmeti/ Rama-Bashës: Mos kërko raste njerëzish ende të pasistemuar. Eja të bashkëpunojmë!

Java News - 03.12.2019

Kur vendi po kalon momente të vështira pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit, kryeministri Edi Rama i ka bërë sërish një thirrje liderit të Partisë Demokratike Lulzim Basha për t’u ulur në një tryezë.

Rama në krizë, sulmon Bashën dhe opozitën

Syri.net - 03.12.2019

Kryeministri Edi Rama i ka bërë sërish thirrje për bashkëpunim kreut të demokratëve, Lulzim Basha. Përmes një postimi në Twitter, kreu i qeverisë i kërkon Bashës të mos bëjë politikë me rastet e familjeve të pasistemuara, por së bashku t’i ndihmojnë ...

Rama-Bashës: Mos përdor njerëzit për politikë, eja të bashkëpunojmë

Flaka - 03.12.2019

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka ftuar kreun opozitar nga PD, Lulzim Basha, për bashkëpunim në situatën e krijuar pas tërmetit të morri mbi 50 jetë. “Mos u mjafto me fjalët e errëta e me pamjen që dukesh sikur e ke humbur ti shtëpinë, jo ata ...

Rama-Bashës: Mos përdor njerëzit për politikë, eja të bashkëpunojmë

Lajmi.net - 03.12.2019

“Mos u mjafto me fjalët e errëta e me pamjen që dukesh sikur e ke humbur ti shtëpinë, jo ata fatkeqë që kështu bëhen sfond mediatik, për të përcjellë zymtinë e politikës së stërvjetër, në vend të ngrohtësisë njerëzore! Le t’i ndihmojmë së bashku me ...

Tërmeti katastrofik, Rama “i shtrin” sërish dorën Bashës: Eja të bashkëpunojmë

Botasot - 03.12.2019

Një tërmet i fuqishëm dhe me pasoja katastrofike goditi vendin javën që lamë pas. Tërmeti shkaktoi mbi 50 të vdekur dhe qindra të plagosur, ndersa edhe shumë dëme materiale, kryesisht në Durrës dhe në Thumanë por edhe në Tiranë.

Rama-Bashës: Mos kërko raste që akoma nuk janë sistemuar, nuk na duhet zymtësi, por le t’i ndihmojmë

Top Channel - 03.12.2019

Kyerministri Edi Rama ndodhet në Londër ku po mbahet samiti i NATO-s, ai ka shkruar në Twitter dy mesazhe duke ja drejtuar Bashës. Rama shkruan se kryetari i PD-së po mundohet që ta përdorë këtë situatë politikisht, duke gjetur raste që akoma nuk ...

Rama nga Londra: I dashur Lulzim, eja të bashkëpunojmë

Telegrafi - 03.12.2019

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka ftuar kreun opozitar nga PD, Lulzim Basha, për bashkëpunim në situatën e krijuar pas tërmetit të morri mbi 50 jetë. Rama përmes disa postimeve në Twitter ka reaguar nga Londra ku ndodhet në pritjen e ...