TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ekskluzive, Jonida Maliqi flet pak para paraqitjes në “Eurovision”: Jam gati për ta përfaqësuar vendin sa më denjësisht

Telegrafi - 16.05.2019

Shqipëria sonte prezantohet në natën e dytë gjysmë-finale të “Eurovision 2019”. Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi do të përfaqësojë shtetin shqiptar me këngën e saj “Ktheju Tokës”.

Eurovision 2019: Sot, nata e dytë live. Shqipëria përfaqësohet nga Jonida Maliqi

Top Channel - 16.05.2019

Sot do të transmetohet nata e dytë live e Eurovision 2019 Song Contest, në Tel Aviv. Festivali i Këngës në Eurovision është festivali më i madh që organizohet në Evropë.

Jonida Maliqi sonte ngjitet në skenën Eurovision

Albeu.com - 16.05.2019

Përfaqësuesja e Shqipërisë për në Eurovision 2019, Jonida Maliqi do të performojë sonte në edicionin e 64 të Eurovisionit . "Ktheju Tokës" do të ngjitet në skenë e 14-ta me radhë, sonte në natën e ...

Përse pesë shtete të fuqishme shkojnë direkt në finalen e “Eurovision”-it?

Telegrafi - 16.05.2019

Për 15 vitet e fundit, “Eurovision”-i zhvillohet në tri mbrëmje – dy gjysmëfinale dhe një finale. Gjysmë-finalja e parë mbahet ditën e martë, ajo e dyta të enjten ndërsa finalja mbahet çdo herë ditën ...

Pak para ngjitjes në skenën e Tel Aviv, Jonida: Jemi bashkë!

Mapo - 16.05.2019

Jonida Maliqi, e cila do të përfaqësojë sot Shqipërinë në Eurovision 2019 me këngën “Ktheju Tokës”, është kritikuar së tepërmi për anglishten e saj të çalë të treguar në një intervistë të fundit në ...

Pak para ngjitjes në skenë, Jonida Maliqi ka një mesazh

BalkanWeb - 16.05.2019

Mbrëmjen e sotme, Jonida Maliqi do të performojë në skenën e ‘Eurovision’ në gjysmëfinalen e dytë të kompeticionit me këngën përfaqësuese ‘Ktheju tokës’.

Mesazhi i Jonida Maliqit pak para gjysmëfinales së "Eurovision"

Durres Lajm - 16.05.2019

Pak orë para natës së dytë gjysmëfinale të Eurovision, ku Shqipëria do të këndojë e 14-a në rradhë, këngëtarja përfaqësuese, Jonida Maliqi ka një mesazh për të gjithë shqiptarët.

Sot, nata e dytë e Eurovizion 2019, në konkurrim Jonida Maliqi me “Ktheju Tokës”

RTSH - 16.05.2019

Magjia e Eurovizionit vazhdon edhe sot në mbrëmje. Drejtpërdrejtë nga Tel Aviv vjen nata e dytë gjysmëfinale e Festivalit Evropian të Këngës, si gjithmonë në rrjetin RTSH.

Votoni këngën shqiptare “Ktheju Tokës” të Jonida Maliqit! Kodi 14!

RTSH - 16.05.2019

“Ktheju Tokës” kënga e përfaqësueses shqiptare Jonida Maliqi e cila konkurron sot në natën e dytë të Festivalit Europian të Këngës që po mbahet në Tel Aviv.

Jonida Maliqi bëri ‘lëmsh’ anglishten, kështu e imiton Olti Curri

Zeri - 16.05.2019

Olti Curri e ka imituar Jonida Maliqin pasi u kritikua për anglishten e ‘dobët’. Këngëtarja Jonida Maliqi para paraqitjes në skenën e “Eurovisionit” ka dhënë disa intervista për mediet e huaja, ...

E kritikuan për anglishten e çalë, Jonida Maliqi tallet keq me shqiptarët (VIDEO)

Albeu.com - 16.05.2019

Gjatë ditës së sotme në rrjetet sociale kanë qarkulluar video të shumta, në të cilat Jonida Maliqi kritikohej se nuk fliste mirë gjuhën angleze gjatë intervistave të dhëna për “Eurovision”.

Jonida Maliqi i përfaqëson shqiptarët me flamurin e LGBT në Eurosong (VIDEO)

Albeu.com - 16.05.2019

Jonida Maliqi është dërguar nga RTSH me fonde publike në Izrael për të konkurruar në Eurovision. Ajo ka shkelur në tapetin e kuq të këtij festivali me një fustan ku spikasnin ngjyrat e komunitetit ...

Shikuesit e Eurosong të alarmuar për një sulm terrorist: Ju lutemi largohuni !!!

Gazeta Express - 16.05.2019

Shikuesit e Eurovizionit janë alarmuar pas një paralajmërimi të një sulmi terrorist me bombë në qytetin Tel Aviv, ku po zhvillohet Eurosong, në Izrael.

Ja si të votoni për Jonida Maliqin sot në Eurovision

Zeri - 16.05.2019

Erdhi momenti i shumë pritur për të gjithë ne shqiptarët, për të dëgjuar këngëtaren shqiptare që do të na përfaqësoje në Eurovizion. Jonida Maliqi do të performojë sonte në gjysmëfinalen e dytë të ...

Kush është Jonida Maliqi? Njihuni me artisten që e përfaqëson Shqipërinë në “Eurovision 2019”

Telegrafi - 16.05.2019

Shqipëria shpreson të fitojë “Eurovision 2019”, në krye me këngëtaren Jonida Maliqi, e cila filloi karrierën e saj në moshën 13 vjeçare. Shqipëria sonte do të bëjë paraqitjen e 16-të në Eurovision, ...

U ‘kryqëzua’ për anglishten e çalë në Eurovision, Jonida: Big deal!

Mapo - 16.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi ka vendosur të reagojë pas kritikave mediatike të marra për anglishten e saj të çalë në intervistën e dhënë së fundmi për Eurovision 2019.

Jonida synon sonte të dërgojë Shqipërinë në finalen e ‘Eurovizion 2019’

Gazeta Express - 16.05.2019

Të enjten mbrëma zhvillohet nata e dytë gjysmëfinale e Festivalit Evropian të Këngës, “Eurovizion”. Në mesin e shteteve pjesëmarrëse, këtë mbrëmje do ta ketë paraqitjen edhe shteti shqiptar, i cili ...

“Qafsha t’gjithë jam i vërtetë”/ Olti Curri tall keq Jonida Maliqin

Mapo - 16.05.2019

Opinionisti Olti Curri nuk ka ngurruar që ta imitojë këngëtaren Jonida Maliqi dhe anglishten e saj të çalë në intervistën e saj të fundit, të dhënë për Eurovision 2019.

Sonte radha e Jonida Maliqit në Eurovision

Alsat - 16.05.2019

Këngëtarja që përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion, Jonida Maliqi do performojë sonte në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64-rt i cili po mbahet në Tel Aviv, Izrael.

Jonida Maliqi duhet t’u këndojë shqiptarëve “Ktheju mendjes”, jo Tokës

Gazeta Tema - 16.05.2019

Nga Neda Balluku Jonida Maliqin nuk e kemi ndjekur dhe vlerësuar kurrë as për njohjet e saj gjuhësore dhe as për librat që ka lexuar. E kemi ndjekur dhe vlerësuar për shkak se është përfaqësuese e ...

Eurovizion 2019, Jonida Maliqi shkëlqen në provat e jurisë

RTSH - 16.05.2019

Në provat e votimit të jurisë vokali premtues i këngëtares Jonida Maliqi dhe performanca skenike janë arsye e fortë për të prekur finalen e këtij edicioni.

Sonte voto Albania, voto Jonida Maliqi!

Botasot - 16.05.2019

Sonte këngëtarja Jonida Maliqi do të jetë emri më i lakuar por edhe të gjithë sy e veshë për të parë e dëgjuar performancën e saj në Festivalin e madh evropian Eurosong 2019 që po mbahet në Tel Aviv.

Jonida Maliqi performon sot në edicionin e 64 të Eurovizionit

BalkanWeb - 16.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi do të këndojë sot në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64 të Eurovisionit, në Tel Aviv, Izrael. Këngëtarja do të përfaqësojë Shqipërinë në këtë event dhe do këndojë shqip ...

Sonte Jonida Maliqi me “Ktheju Tokës” në Eurovision

Koha.net - 16.05.2019

Këngëtarja shqiptare, Jonida Maliqi tashmë gjendet në Tel Aviv dhe sonte do të performojë në edicionin e 64 të Eurovisionit. Jonida Maliqi do të këndojë “Ktheju Tokës”, në natën e dytë gjysmëfinale ...

Pse Australia merr pjesë në Eurovision dhe çka ndodh nëse e fiton festivalin evropian?

Telegrafi - 16.05.2019

Pas shkuarjes në fazën finale të Eurovizionit të përfaqësuesit australian, Kate Miller-Heidke, filloi debati në internet se pse Australia merr pjesë në një festival evropian të muzikës.

Jonida Maliqi sonte performon në Eurovizion

Botasot - 16.05.2019

Shqipëria sonte do të paraqitet për herë të 16 në Festivalin e Këngës Evropiane i njohur si Eurovizion pasi iu bashkua këtij eventi në vitin 2004. Këtë vit, Shqipëria përfaqësohet nga këngëtarja ...

Hakerat ndërprenë mbrëmë "Eurovisionin", jepnin alarme për shpërthime

Botasot - 16.05.2019

Një video online që transmetonte direkt gjysmëfinalen e Eurovizionit u hakua dhe bënte njoftime false sikur do kishte shpërthime në Tel Aviv. Shikuesit panë një paralajmërim për një sulm fiktiv në ...

Jonida Maliqi pushton rrjetin, e bën lëmsh anglishten

BalkanWeb - 15.05.2019

IZRAEL Këngëtarja e njohur shqiptare Jonida Maliqi përfaqëson Shqipërinë në festivalin e këngës europiane “Eurovizion”, që po zhvillohet në Izrael. “Ktheju tokës” me muzikë dhe tekst të Eriona ...

Plasin shakatë me anglishten e saj në Internet, Jonida Maliqi u përgjigjet komentuesve

Antpress - 15.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi këtë vit përfaqëson shqiptarët në festivalin e madh europian të këngës. Ajo ndodhet prej ditësh në Izreal duke promovuar këngën e saj, ndërsa ka dhënë edhe intervista për ...

Jonida Maliqi flet pak para paraqitjes në “Eurovision”: Jam gati për ta përfaqësuar vendin sa më denjësisht

Zeri - 16.05.2019

Shqipëria sonte prezantohet në natën e dytë gjysmë-finale të “Eurovision 2019”. Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi do të përfaqësojë shtetin shqiptar me këngën e saj “Ktheju Tokës”.

Ardi Asllani: Si është të stilosh veshjen e Jonida Maliqit për Eurovizion dhe prapaskenat e konkurrimit

Botasot - 15.05.2019

Me frymë klasike dhe respektues i linjave femërore, për stilistin e njohur Ardi Asllani një veshje shik duhet t’i lërë vend imagjinatës. Dizenjuesi i modës së lartë është përzgjedhur për të krijuar ...

Shtetet që performojnë në gjysmëfinalen e dytë të ‘Eurovision 2019’

Telegrafi - 15.05.2019

Sonte (e mërkurë) në Tel Aviv të Izraelit mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’. Janë gjithsej 18 shtete që do të garojnë sonte, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të ...

Jonida Maliqi ?bëhet gazi i botës?, lë nam me anglishten e saj në ?Eurovision? (VIDEO)

Albeu.com - 15.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi do të përfaqësojë këtë Shqipërinë në ‘ Eurovision ’, që do të mbahet në Izrael. Maliqi u përzgjodh fituese e Festivalit të 57 në RTSH me këngën "Ktheju tokës" me muzikë dhe ...

Gafa e saj po thyen rrjetin, reagon për herë të parë Jonida Maliqi

SOT - 15.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi pritet ditën e nesërme që të përfaqësojë Shqipërinë në skenën e madhe të Eurovision-it, në Tel Aviv të Izraelit. Mirëpo, në rrjetet sociale po qarkullon një video, ku ...

Para performancës në Eurovision, Jonida Maliqi: Jam shumë rehat në skenë

Telegrafi - 15.05.2019

Fundjavën e kaluar, këngëtarja nga Shqipëria, Jonida Maliqi, ka dhënë një intervistë ekskluzive për Exctra , teksa ka folur për fustanin e saj dhe mesazhin që dëshiron ta transmetojë te publiku.

Jonida në Eurovision me flamurin e tyre, ndryshon mendim ndaj LGBT?

Mapo - 15.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi u prezantua dy ditë më parë në ceremoninë e tapetit portokalli të kompeticionit më të rëndësishëm të muzikës evropiane, Eurovision, me një fustan ngjyrë blu që mbante një ...

Eurovizioni, nesër mësohen finalistët e fundit

Alsat - 15.05.2019

Nesër zhvillohet gjysmëfinalja e dytë e Festivalit Evropian të këngës ” Evrovision” ku merr pjesë edhe Shqipëria e përfaqësuar nga këngëtarja Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”.

Këngët favorite që mund të fitojnë Eurovisionin këtë vit

Gazeta Express - 15.05.2019

Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria.

Rozana Radi mbështet Jonida Maliqin para performancës në Eurovision

Botasot - 15.05.2019

Pos mbështetjes së shqiptarëve për pjesëmarrjen në Eurovision, Jonida Maliqi po merr përkrahjen edhe të këngëtarëve. Shqipëria do të paraqitet në natën e dytë gjysmëfinale, e cila mbahet nesër (16 ...

Madonna, megjithatë, do të interpretojë në finalen e Eurosongut të sivjetshëm

Koha.net - 15.05.2019

Mbretëresha e popit, siç e quajnë shumë adhurues këngëtaren amerikane Madonna, megjithatë do të performojë në finalen e Eurosongut të sivjetshëm më 18 maj.

Hakerët Sul.muan faqen e servisit publik të Izraelit gjatë Eurovizionit

Medial - 15.05.2019

Faqja e internetit e transmetuesit publik të Izraelit, KAN, mbrëmë ka qenë objektiv i një sulmi hakerësh gjatë mbrëmjes gjysmëfinale të garës muzikore të transmetuesve publikë evropianë, e njohur si ...

Jonida Maliqi kritikohet për anglishten gjatë intervistës në Eurovizion

Alsat - 15.05.2019

Gjatë një interviste që realizohet në Eurovizion me të gjithë pjesëmarrësit, përfaqësuesja e Shqipërisë Jonida Maliqi e ka gjetur pak të vështirë. Këngëtarja përfaqësuese e Shqipërisë me një ...

Nata e parë gjysmëfinale e Eurovisionit, këto janë shtetet që u kualifikuan

Tetova Sot - 15.05.2019

Mbrëmjen e djeshme është mbajtur gjysëmfinalja e parë e Festivalit Europian të këngës dhe ajo që e hapi ishte pikërisht kënga fituese që e solli Eurovisionin ne Israel Tel Aviv.

Jonida Maliqi bën gafën e madhe në Eurovizion, këngëtarja befason me atë që thotë më pas (VIDEO)

SOT - 15.05.2019

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi siç dihet ditën e nesërme do të këndojë këngën "Ktheju Tokës" në gjysmë finalen e dytë të Eurovizion. Këngëtarja gjatë gjithë kësaj kohe ka marrë pjesë në një sërë ...

Rrjetet sociale shpërthejnë ndaj anglishtes së çalë të Jonidës

Mapo - 15.05.2019

Jonida Maliqi, e cila do të përfaqësojë mbrëmjen e nesërme Shqipërinë në “Eurovision 2019” me këngën “Ktheju Tokës”, ka provokuar me intervistën e saj të fundit në të shpërthimin e rrjeteve sociale.

Eurovision 2019: Sot, nata e dytë live. Shqipëria përfaqësohet nga Jonida Maliqi

Portalb - 16.05.2019

Eurovisioni mbahet çdo vit në muajin maj dhe janë 41 vende që do të garojnë në këtë festival, ku 18 do të performojnë natën e sotme. Sot, janë gjithsej 18 shtete që do të garojnë, ndërsa vetëm 10 ...

Kritikohet për anglishten e çalë, reagon Jonida Maliqi (Video)

Mapo - 15.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi, e cila do të përfaqësojë nesër Shqipërinë në Eurovision 2019 me këngën “Ktheju Tokës”, është hasur me një sërë kritikash mediatike për anglishten e saj të çalë të treguar në ...

Jonida Maliqi lë nam me anglishten në "Eurovision" (VIDEO)

Albeu.com - 15.05.2019

Jonida Maliqi do të jetë përfaqësuese e Shqipërisë në festivalin e përvitshëm "Eurovision 2019" i cili këtë vit do të mbahet në Izrael. Ajo u shpall fituese e festavilit të 57 në RTSH me këngën ...

Gjysmëfinalet e “Eurovision”, kualifikohen 10 të parët. Shqipëria konkurron të enjten

Top Channel - 15.05.2019

Dhjetë vende, përfshirë Serbinë dhe Slloveninë, u kualifikuan për natën finale të Festivalit europian të Këngës, “Eurovision”. Në gjysmëfinalen e parë të festivalit morën pjesë 17 shtete, por më tej ...

Eurovision 2019/ Jonida Maliqi lë nam me anglishten e saj (Video)

Mapo - 15.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi, e cila do të përfaqësojë nesër Shqipërinë në Eurovision 2019 me këngën “Ktheju Tokës” , duket se nuk ka aspak marrëdhënie të mira me gjuhën angleze.