TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sekretari i OSBE takon deputetët shqiptarë: Palët të përfshihen në procesin për reformën zgjedhore

Botasot - 09.10.2019

Sekretari i Përgjithshëm i OSBE, Roberto Montella priti në Kopenhagen një delegacion nga Kuvendi i Shqipërisë. Të pranishëm në takim ishin deputetët, Rudina Hajdari, Senida Mesi dhe Ralf Gjoni.

Zyrtari i lartë i OSBE: Shpresoj që opozita të marrë pjesë në tryezën e Reformës Zgjedhore

Java News - 09.10.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Roberto Monetalla, ditën e sotme ka pritur këtë të mërkurë nëj delegacion të Kuvendit të Shqipërisë në kuadër të përgatitjeve për marrjen ...

Shqipëria merr në janar kryesimin e presidencës të OSBE, Sekretari Montella pret delegacionin e Kuvendit

BalkanWeb - 09.10.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Roberto Montella, priti këtë të mërkurë një delegacion nga Kuvendi i Shqipërisë në kuadër të përgatitjes për marrjen e drejtimit të ...

OSBE, një organizatë e vështirë dhe një presidencë po aq e vështirë shqiptare

Java News - 08.10.2019

Nga Zef Mazi/ Kryesia e Radhës e OSBE-së në vitin 2020 është një nga ngjarjet më të mëdha në fushën politiko-diplomatike që i është besuar Shqiperisë pas mbarimit të Luftës të Dytë Botërore.

OSBE, një organizatë e vështirë dhe një presidencë po aq e vështirë shqiptare

Gazeta Tema - 09.10.2019

Nga Zef Mazi Kryesia e Radhës e OSBE-së në vitin 2020 është një nga ngjarjet më të mëdha në fushën politiko-diplomatike që i është besuar Shqiperisë pas mbarimit të Luftës të Dytë Botërore.

Shqipëria merr së shpejti kryesimin e presidencës të OSBE, sekretari pret delegacionin e Kuvendit të kryesuar nga ...

SOT - 09.10.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Roberto Montella ka pritur këtë të mërkurë një delegacion nga Kuvendi i Shqipërisë në kuadër të përgatitjes për marrjen e drejtimit të ...

Sekretari i OSBE: Palët të përfshihen në procesin e reformës zgjedhore

Medial - 09.10.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Roberto Montella, priti këtë të mërkurë një delegacion të Kuvendit të Shqipërisë në kuadër të përgatitjeve për marrjen e së OSBE nga ...

Sekretari i Përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së: Shqipëria do të jetë në gjendje ta çojë përpara agjendën ...

RTSH - 09.10.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Roberto Monetalla, ditën e sotme ka pritur një delegacion të Kuvendit të Shqipërisë në kuadër të përgatitjeve për marrjen e së OSBE nga ...

OSBE, Montella: Reforma Zgjedhore kërkon angazhimin e të gjithëve

Mapo - 09.10.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Roberto Montella, priti këtë të mërkurë një delegacion nga Kuvendi i Shqipërisë në kuadër të përgatitjes për marrjen e drejtimit të ...