TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Itali: Matteo Salvini synon postin e kryeminisrit

VOA - 13.08.2019

Nuk ndodh shpesh që senatorët italianë të ndërpresin pushimet e tyre verore por falë populistit të zjarrtë Matteo Salvini, zv / kryeministrit të vendit dhe kreut të partisë Lega, atyre iu desh të ...

Itali, Salvini bllokon dy anije me emigrantë në ujërat e Mesdheut

ABC News - 13.08.2019

Numri dy i qeverisë italiane, Mateo Salvini vijon me fushatën e tij anti-emigracion, që i ka sjellë një rritje të popullaritetit. Së fundmi ai ka bërë me dije se do të ndalojë dy anije me rreth 500 ...

Senati italian voton për të ardhmen e qeverisë

Gazeta Express - 13.08.2019

Senati italian, i thirrur me urgjencë, në një Romë të zbrazur në këtë periudhë pushimesh verore do të vendosë sot në mbrëmje për votimin e mundshëm të një mocion besimi që mund të rrëzojë qeverinë, ...

“Të ndalim Salvinin”/ Pesë Yjet po bashkëpunon me Partinë Demokratike

Top Channel - 13.08.2019

Mateo Salvini ka nisur prej disa ditësh fushatën jo zyrtare për zgjedhjet e parakohshme të kërkuara prej tij me tubime dhe takime me qytetarë, në turin e jugut të Italisë Por, ashtu siç nuk heziton ...

Itali, Di Maio kundër aleatit: Salvini do nënshkruajë akord me Berlusconi

SOT - 13.08.2019

Kreu i Lëvizjes 5-Yje Luigi do Maio deklaroi sot se aleati i tij aktual në pushtet Matteo Salvini, do të rinjgjallë aleancën e tij me partinë e Silvio Berlusconi, Forza Italia pas tërheqjes së ...

Itali, Senati shtyn mocionin e mosbesimit, detyron Salvinin të presë

SOT - 13.08.2019

Zv. kryeministri italian Matteo Salvini me shumë gjasa do të detyrohet të presë edhe një javë për votën e mosbesimit ndaj qeverisë aktuale dhe shpalljen e zgjedhjeve të reja, teksa liderët e Senatit ...

Studentja poston një foto me Salvinin, nuk i japin dhomë me qira në Romë

Zhurnal - 13.08.2019

Nuk ka dhomë me qira për një studente sepse publikoi në Facebook një selfie me Matteo Salvini-n. denoncimi vjen nga 19 vjeçarja Alessandra M.G., nga Latina, së cilës iu mohua një dhomë në Romë, ku ...

Plani për qeverinë e re, Salvini: "Italia PO kundër Italia JO"

SOT - 12.08.2019

Në kohën kur aleanca qeverisëse e Italisë "5 Yje-Lega" nuk ekziston më, zëvendës kryeministri Matteo Salvini ka dorëzuar në parlament një mocion votëbesimi për kryeministrin Giuseppe Conte duke ...

Salvini po rrëzon Qeverinë, lideri i Lidhjes së Veriut ka nisur fushatën në Itali

Top Channel - 12.08.2019

Lideri i Lidhjes së Veriut dhe zëvendëskryeministri Mateo Salvini ka nisur një fushatë elektorale, jo zyrtare për zgjedhjet e parakohshme, nga plazhi.

Politikanët italianë synojnë bllokimin e zgjedhjeve të parakohshme

Evropaelire - 12.08.2019

Udhëheqësit e grupeve politike në Itali do të vendosin të hënën për datën e mbajtjes së një vote mosbesimi ndaj qeverisë, pasi lideri nacionalist, Matteo Salvini ka bërë të ditur se dëshiron zgjedhje ...

Itali, Renzi kërkon qeveri teknike pa Salvinin

SOT - 12.08.2019

Ish-kryeministri italian i të majtës Matteo Renzi ka propozuar sot formimin e një qeverie tenike pa partinë e djathtë Lega duke kërcënuar ambiciet e populistit të suksesshëm Matteo Salvini.

Italia në udhëkryq politik

Gazeta Tema - 12.08.2019

Thellohen pasiguritë në Itali pas tërheqjes së Matteo Salvinit nga koalicioni qeverisës dhe thirrjes për zgjedhje të parakohshme. Pala tjetër në koalicion, Lëvizja 5 Yjet, mbetet e palëkundur.

Itali: Matteo Salvini synon postin e kryeministrit

Botasot - 14.08.2019

Nuk ndodh shpesh që senatorët italianë të ndërpresin pushimet e tyre verore por falë populistit të zjarrtë Matteo Salvini, zv / kryeministrit të vendit dhe kreut të partisë Lega, atyre iu desh të ...

Itali, senati voton për të ardhmen e qeverisë

Albeu.com - 13.08.2019

Ndërkohë që polemikat tashmë kanë çuar në lëvizje konkrete, pabvarësisht temperaturave të larta dhe ‘zbrazjes’ së institucioneve për shka të pushimeve, Senati Italian do të mblidhet mbrëmjen e sotme.

Itali, ish aleatët në qeveri nisin fushatën zgjedhore me fyerje

RTSH - 12.08.2019

Lideri i Lidhjes dhe zëvendëskryeministri Mateo Salvini kane nisur një fushatë elektorale, jo zyrtare për zgjedhjet e parakohshme, nga plazhi. Parlamenti është i mbyllur për pushimet e verës dhe ...

Politikanët italianë synojnë bllokimin e zgjedhjeve të parakohshme

Telegrafi - 12.08.2019

Udhëheqësit e grupeve politike në Itali do të vendosin të hënën për datën e mbajtjes së një vote mosbesimi ndaj qeverisë, pasi lideri nacionalist, Matteo Salvini ka bërë të ditur se dëshiron zgjedhje ...

Itali, Matteo Salvini synon postin e kryeministrit

Top Channel - 14.08.2019

Nuk ndodh shpesh që senatorët italianë të ndërpresin pushimet e tyre verore por falë populistit të zjarrtë Matteo Salvini, zv / kryeministrit të vendit dhe kreut të partisë Lega, atyre iu desh të ...

Itali, Senati voton për të ardhmen e qeverisë

Alsat - 13.08.2019

Senati italian, i thirrur me urgjencë, në një Romë të zbrazur në këtë periudhë pushimesh verore do të vendosë sot në mbrëmje për votimin e mundshëm të një mocion besimi që mund të rrëzojë qeverinë, ...

Politikanët italianë synojnë bllokimin e zgjedhjeve të parakohshme

Botasot - 12.08.2019

Udhëheqësit e grupeve politike në Itali do të vendosin të hënën për datën e mbajtjes së një vote mosbesimi ndaj qeverisë, pasi lideri nacionalist, Matteo Salvini ka bërë të ditur se dëshiron zgjedhje ...

Senati italian voton për të ardhmen e qeverisë

Tetova Sot - 13.08.2019

Senati italian, i thirrur me urgjencë, në një Romë të zbrazur në këtë periudhë pushimesh verore do të vendosë sot në mbrëmje për votimin e mundshëm të një mocion besimi që mund të rrëzojë qeverinë, ...

Itali, politika synon bllokimin e zgjedhjeve të parakohshme

SOT - 12.08.2019

Udhëheqësit e grupeve politike në Itali do të vendosin sot për datën e mbajtjes së një vote mosbesimi ndaj qeverisë, pasi lideri nacionalist, Matteo Salvini ka bërë të ditur se dëshiron zgjedhje të ...

Senati italian shtyn vendimin për fatin e qeverisë

Gazeta Express - 13.08.2019

Senati italian shtyu më 20 gusht çdo vendim mbi fatin e qeverisë së Giuseppe Conte, i cili do të flasë këto ditë para parlamentarëve, por nuk mund të rrëzohet me një votë mosbesimi.

Politikanët italianë synojnë bllokimin e zgjedhjeve të parakohshme

Gazeta Express - 12.08.2019

Udhëheqësit e grupeve politike në Itali do të vendosin të hënën për datën e mbajtjes së një vote mosbesimi ndaj qeverisë, pasi lideri nacionalist, Matteo Salvini ka bërë të ditur se dëshiron zgjedhje ...

Senati italian shtyn vendimin për fatin e qeverisë

Tetova Sot - 13.08.2019

Senati italian shtyu më 20 gusht çdo vendim mbi fatin e qeverisë së Giuseppe Conte, i cili do të flasë këto ditë para parlamentarëve, por nuk mund të rrëzohet me një votë mosbesimi.

Itali, Senati shtyn çdo vendim për fatin e qeverisë

Alsat - 14.08.2019

Senati italian shtyu më 20 gusht çdo vendim mbi fatin e qeverisë së Giuseppe Conte, i cili do të flasë këto ditë para parlamentarëve, por nuk mund të rrëzohet me një votë mosbesimi.

Kriza politike në Itali, Senati shtyn çdo vendim për fatin e qeverisë

RTSH - 14.08.2019

Nuk ndodh shpesh që senatorët italianë të ndërpresin pushimet verore, por falë populistit të zjarrtë Matteo Salvini, zv / kryeministrit të vendit dhe kreut të partisë Lidhja, atyre iu desh të ...