TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lleshaj: Policia u monitorua në protesta. Më 11 maj isha në polici, por jo në komandë

Top Channel - 15.05.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj deklaroi për herë të parë se ndërkombëtarët kanë monitoruar protestat e opozitës dhe kanë qenë në koherencë të të gjitha zhvillimeve, përfshirë edhe asaj të 11 ...

Lleshaj: Meta vizitoi në spital protestuesin, por jo policët

Mapo - 15.05.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj akuzoi Presidentin Ilir Meta se ka qenë i njëanshëm sa i përket qendrimit në lidhje me protestën e opozitës. “Meta gjeti kohë të takonte në spital një protestues, ...

“Molotovi i përdorur në protestë, i siguruar nën koperturë politike”

Gazeta Tema - 15.05.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, i ftuar në studion e “Top Show” ka folur për menaxhimin e protestave, përgatitjet e procesit zgjedhor, parametrat e sigurisë publike.

Krimi në Holandë dhe vizat, Lleshaj: Politikë e brendshme, të dhënat holandeze tregojnë të kundërtën

Top Channel - 15.05.2019

Në pjesën e fundit të emisionit “Top Show” të Alban Dudushit, ku ishte i pranishëm për një intervistë të gjatë ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, u diskutua mbi rrezikun e paralajmëruar nga ...

Kriminaliteti në Vlorë, Lleshaj: Pamja e prokurorisë, jo identike me atë të policisë

Top Channel - 14.05.2019

I ftuar në studion e “Top Show”, përballë gazetarit Alban Dudushi, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj foli për situatën e kriminalitetit në Vlorë. Arta Marku, Prokurore e Përgjithshme e përkohshme, ...

Lufta ndaj kanabisit e kokaina e Durrësit, Lleshaj: Rezultate konkrete, bashkëpunim me partnerët

Top Channel - 15.05.2019

Kriminaliteti në Durrës zuri po ashtu vendin e tij në intervistën e ministrit Lleshaj dhënë për moderatorin Alban Dudushi të emisionit “Top Show” në ekranin e Top Channel këtë të martë.

Kriminaliteti në Shkodër, Lleshaj për “njeriun hije”: Kapja, çështje kohe

Top Channel - 14.05.2019

Pas situatës së kriminalitetit në Vlorë, pyetjet e drejtuesit të emisionit “Top Show”, Alban Dudushi u fokusuan te kriminaliteti në Shkodër, një tjetër qytet i tronditur nga raste të shumta ...

Kriminaliteti në Elbasan, Lleshaj: Policia nuk stepet nga kërcënimet

Top Channel - 14.05.2019

Një tjetër zonë e nxehtë e kriminalitetit në vend është qyteti i Elbasanit. Atje, pas dy vitesh hetimi, Prokuroria e Krimeve të Rënda akuzoi Suel Çelën si personin që përplasi makinën e Gjergj ...

Bojkoti i “Lokaleve 2019”, Lleshaj: Qëllimi i opozitës, zhbërja e Reformës në Drejtësi

Top Channel - 14.05.2019

Në një situatë anormale, ku opozita e ka bërë të qartë qëndrimin e saj për mospjesëmarrje në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, ajo që presin të dinë qytetarët në mesin e kësaj klime të trazuar ...

Dhuna ndaj Sahit Dollapit, Lleshaj në Top Show: Mendoj se policia mund të ishte kursyer

Top Channel - 14.05.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, komentoi në studion e Top Show episodin e dhunës që ushtroi policia ndaj Sekretarit Organizativ të Partisë Demokratike, Sahit Dollapi.

“Ndërkombëtarët kanë ndjekur protestat bashkë me ne”, Lleshaj zbulon prapaskenat

SOT - 14.05.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj zbuloi se “ndërkombëtarët kanë qenë në sallat e vrojtimit pranë policisë dhe kanë monitoruar protestat bashkë me ne”.

Top Show/ Lleshaj: Gazi lotsjellës, vetëm në situata ekstreme. Ja pse shmangëm FNSH-në

Top Channel - 14.05.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj theksoi në studion e Top Show se gazi lotsjellës është përdorur vetëm në rastet kur protesta ka shkuar në ekstrem.

Top Show/ Lleshaj: Kam qenë në Policinë e Shtetit ditën e protestës, por nuk ia lejoj vetes idiotësinë që…

Top Channel - 14.05.2019

Sandër Lleshaj u shpreh në studion e Top Show se gjatë protestës të së shtunës ka qenë në Policinë e Shtetit, por mohoi të ketë pasur rol në drejtimin e operacionit policor.

Top Show/ Lleshaj: Ndërkombëtarët kanë qenë në sallat e vrojtimit pranë policisë dhe kanë monitoruar protestat bashkë ...

Top Channel - 14.05.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, i ftuar në studion e Top Show, zbuloi se “ndërkombëtarët kanë qenë në sallat e vrojtimit pranë policisë dhe kanë monitoruar protestat bashkë me ne”.

Top Show/ Lleshaj: Molotovi u fut në Shqipëri në mënyrë ilegale nën koperturë politike

Top Channel - 14.05.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, akuzoi opozitën se ka shpërndarë bombat molotov për protestën e ditës së shtunë. “Molotovi është prodhuar nga njerëz që dinë ta bëjnë dhe është shpërndarë më tej.

“Të frikësuar nga SPAK”, krahu i djathtë i Sandër Lleshajt nxjerr prapaskenat e rënda dhe lëshon deklaratën e fortë: Ka ...

SOT - 14.05.2019

Zëvendësministri i Brendshëm, Besfort Lamallari, i ftuar ne A2 CNN deklaroi se përdorimi i gazit lotsjellës është i normuar që në vitin 2012. Sipas Lamallarit, përdorimi i tij është mëse i ligjshëm ...

Lleshaj: Policia u monitorua në protesta. Më 11 maj isha në polici, por jo në komandë

Botasot - 15.05.2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj deklaroi për herë të parë se ndërkombëtarët kanë monitoruar protestat e opozitës dhe kanë qenë në koherencë të të gjitha zhvillimeve, përfshirë edhe asaj të 11 ...

Molotovi i përdorur në protestë/ Lleshaj: Është futur në mënyrë ilegale i siguruar nën koperturë politike

Java News - 15.05.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, i ftuar në studion e “Top Show” ka folur për menaxhimin e protestave, përgatitjet e procesit zgjedhor, parametrat e sigurisë publike.

Lufta ndaj kanabisit e kokaina e Durrësit, Lleshaj: Rezultate konkrete, bashkëpunim me partnerët

Botasot - 15.05.2019

Kriminaliteti në Durrës zuri po ashtu vendin e tij në intervistën e ministrit Lleshaj dhënë për moderatorin Alban Dudushi të emisionit “Top Show” në ekranin e Top Channel këtë të martë.

Sandër Lleshaj për “njeriun hije”: Kapja e tij, çështje kohe

Gazeta Tema - 15.05.2019

Qyteti i Shkodrës mbetet ende problem, edhe pse është zbardhur vrasja e dy vëllezërve Bilali. Ministri Lleshaj ishte në qytetin verior më 1 prill, por policia nuk ka kapur ende njeriun kryesor të ...

Lleshaj: Molotovi u fut kontrabandë! Meta injoroi policët e plagosur

Mapo - 14.05.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj thumbon presidentin e Republikës, Ilir Meta i cili vizitoi në spital Sekretarin Organizativ të PD, Sahit Dollapi, por jo policët e lënduar gjatë protestës së 11 ...

Ministri Lleshaj: Isha në Policinë e Shtetit ditën e protestës, e nuk ia lejoj vetes idiotësinë që…

Java News - 14.05.2019

Sandër Lleshaj u shpreh në studion e Top Show se gjatë protestës të së shtunës ka qenë në Policinë e Shtetit, por mohoi të ketë pasur rol në drejtimin e operacionit policor.

"Kjo i kalon të gjitha kufijtë e logjikës", nuk përmbahet Sandër Lleshaj

SOT - 14.05.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, akuzoi opozitën se ka shpërndarë bombat molotov për protestën e ditës së shtunë. “Molotovi është prodhuar nga njerëz që dinë ta bëjnë dhe është shpërndarë më tej.

"Arrestimi i tij është çështje kohe", Sandër Lleshaj bën paralajmërimin e fortë për "njeriun hije"

SOT - 15.05.2019

Qyteti i Shkodrës mbetet ende problem, edhe pse është zbardhur vrasja e dy vëllezërve Bilali. Ministri Lleshaj ishte në qytetin verior më 1 prill, por policia nuk ka kapur ende njeriun kryesor të ...

Dhuna ndaj Sahit Dollapit, Lleshaj: Policia mund të ishte kursyer

Gazeta Express - 15.05.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, komentoi në studion e Top Show episodin e dhunës që ushtroi policia ndaj Sekretarit Organizativ të Partisë Demokratike, Sahit Dollapi.

Lleshaj: Molotovi u fut në Shqipëri në mënyrë ilegale

Ina - 15.05.2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, akuzoi opozitën se ka shpërndarë bombat molotov për protestën e ditës së shtunë. “Molotovi është prodhuar nga njerëz që dinë ta bëjnë dhe është shpërndarë më tej.