TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Haradinaj: Gjenerali Clark simbolizonte shpresën për popullin tonë në ditët më të vështira

Botasot - 12.06.2019

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim gjeneralin Wesley Clark, ish-komandant suprem i forcave të bashkuara të NATO-s për Evropë.

Veseli takon gjeneralin Clark: Ndërhyrja e NATO-s i dha paqe rajonit

Lajmi.net - 12.06.2019

Kryeparlamentari Veseli dhe gjenerali Clark evokuan kujtime nga periudha e luftës, kur NATO nga qielli dhe UÇK-ja në tokë, po i kundërviheshin makinerisë ushtarake dhe policore të shtetit serb, në ...

E jashtëzakonshme: Pas 13 vjetësh, Klarku i 'vogël' takon sërish Clarkun e madh (FOTO)

Zeri - 12.06.2019

Ish-komandanti Suprem i Aleancës Veriatlantike – NATO, gjatë bombardimeve në vitin 1999, Wesley Clark, ka vizituar Kosovën me rastin e 20-vjetorit të çlirimit.

Clark zbulon bisedën me Solanën pasi rusët kishin arritur në Prishtinë

Koha.net - 12.06.2019

Ish-komandanti super i Forcave Aleate të NATO-s, Wesley Clark, ka kujtuar 12 qershorin e vitit 1999, ditën kur NATO nisi intervenimin në Kosovë. Në Konferencën Ndërkombëtare të Sigurisë “20 vjet ...

Gjenerali Clark kujton intervenimin e NATO-s: Ushtarët kanë hyrë të armatosur, por kanë ardhur për paqe

Medial - 12.06.2019

Ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, sot ka rrëfyer ngjarjen e 12 qershorit të vitit 1999 kur morën vendimin për intervenimin në luftën e Kosovës.

Haradinaj i dhuron Clarkut librin e historisë së Kosovës

Alsat - 12.06.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley Clark. Haradinaj i ka dhuruar Clarkut një pullë postare me ...

Clark kujton momentin kur hyri KFOR-i në Kosovë: 20 vjet pas janë bërë përparime të mëdha, jam shumë krenar

Telegrafi - 12.06.2019

Gjeneraly Wesley Clark në konferencën “20 vjet liri, një vizion për paqe të qëndrueshme”, ka kujtuar momentet e ndërhyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë.

Clark takon liderët e Kosovës

Koha.net - 12.06.2019

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s, Wesley Clark, ka takuar kryeministrin Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentarin Kadri Veseli. Clark ka falënderuar Kosovën për aleancën me SHBA-në, ndërsa ka ...

Haradinaj takohet me Clark: NATO-ja e ka vendin e përhershëm në Kosovë

Medial - 12.06.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot është takuar me ish-komandantin suprem të NATO-së, Wesley Clark. Haradinaj tha se në këtë takim ai ka theksuar që Kosova ka arritur të çoj përpara ...

Clark: Luftojeni korrupsionin, Kosova e ka vendin në BE dhe NATO

Botasot - 12.06.2019

Ish-gjenerali, Wesley Clark tha se i vjen shumë mirë që Kryeministri Haradinaj e përmendi korrupsionin sepse ajo është fusha e cila duhet të jetë prioritet për institucionet: lufta kundër ...

Veseli takohet me gjeneralin Wesley Clark

Botasot - 12.06.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli pret në takim ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley ...

Wesley Clark erdhi në Kosovë me familjen e tij

Botasot - 12.06.2019

Ish Komandanti i Aleancës Veri-Atlantike – NATO-, Wesley Clark, është nderuar sot nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, me dekoratën “Urdhri i Lirisë”.

Haradinaj: Faleminderit qytetarë që festuat me dinjitet

Lajmi.net - 12.06.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj nëpërmjet një postimi në Facebook ka shprehur falënderime për popullin e Kosovës që festuan me dinjitet. Për të shënuar këtë përvjetor në Kosovë kanë qëndruar edhe ...

Shtyhet takimi i Haradinajt me gjeneralin Wesley Clark

Botasot - 12.06.2019

Zyra e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se për shkak të agjendës së ngjeshur të aktiviteteve në kuadër të shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së ...

Në kulmin e krizës politike, 'përplasje' live mes Ramës dhe Metës, zbuloni çfarë ndodhi sot në Kosovë (FOTO)

SOT - 12.06.2019

Në kulmin e krizës politike në Shqipëri, ku tensionet janë shtuar tashmë mes presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama edhe përmes retorikave në distancë, dy liderët sot janë shfaqur krah ...

Clark: Dua ta shoh Kosovën në NATO

Koha.net - 12.06.2019

Ish-gjenerali i NATO-s Wesley Clark tha se është përvojë e jashtëzakonshme për të kthimi në Kosovë për të parë demokracinë, presidentin, kuvendin, udhëheqjen dhe ekonominë e Kosovës krahasuar me ...

Publikohet biseda e gjeneralit Clark me gazetarin, ja si e kishte paralajmëruar Millosheviqin për Kosovën

Botasot - 12.06.2019

Zyrtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Bajram Gecaj, ka mirëpritur ardhjen e gjeneralit amerikan Wesley Clark në Kosovë. Ai ka thënë se rasti i gjeneralit Clark, është unik, pasi ai fitoi luftën ...

Wesley Clark: Dua të e shohë Kosvën në BE dhe NATO

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-gjenerali i forcave të NATO’s, Wesley Clark, është nderuar sot me çmimin “Urdhëri i Lirisë”, nga presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Me këtë rast Clark ka thënë disa fjalë.

Gjenerali Wesley Clark nderohet me “Urdhrin e Lirisë”

Gazeta Express - 12.06.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar sot ish gjeneralin e forcave të NATO’s, Wesley Clark, me titullin Urdhëri i Lirisë. Më heret presidenti kishte dekoruar edhe zonjën ...

Ish-gjenerali Clark: Do të vijë prapë këtu për të festuar kur Kosova të anëtarësohet në NATO

Botasot - 12.06.2019

Ish Komandanti i Aleancës Veri-Atlantike – NATO, Wesley Clark, ka thënë se ndjehet i nderuar pas ndarjes së dekoratës “Urdhri i Lirisë” nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Gjenerali amerikan Wesley Clark: Kosova e meriton të jetë pjesë e BE-së, SHBA ju përkrah

Botasot - 12.06.2019

(E plotësuar) - Presidenti i vendit, Hashim Thaçi është takuar edhe me gjeneralin amerikan, Wesley Clark. Thaçi ka falënderuar Clark për kontributin e dhënë për lirinë e Kosovës.

Pamje të bëra 20 vjet më parë: Kur oficeri i NATO-s u jep 30 minuta afat forcave serbe, për t’u larguar nga Prizreni ...

Telegrafi - 12.06.2019

Kosova është duke shënuar 20 vjetorin e çlirimit të saj, përkatësisht futjes së forcave të NATO-s në Kosovë. Një veprim i tillë i aleatëve, kishte ardhur pas sulmeve ndaj caqeve serbe, sulme që ...

Thaçi pret gjeneralin Wesley Clark

Botasot - 12.06.2019

Presidenti Thaçi pret ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley ...

Vizita e parë e komandantit të NATO-s në Kosovën e lirë dhe takimi me Rugovën dhe Thaçin

Botasot - 12.06.2019

Vetëm pak ditë, pasi forcat e NATO-s, bombarduan Serbinë, kishte ardhur për vizitë në Kosovë, komandanti suprem i forcës euroatlantike, Wesley Clark’s.

Wesley Clark sot në Kosovë: Po pres t’iu bashkohem në këtë rast të veçantë

Telegrafi - 12.06.2019

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës.

Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

Telegrafi - 12.06.2019

​Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës.

Veseli takoi gjeneralin Clark: Ndërhyrja e NATO-s dhe prezenca e saj fizike në Kosovë, i dhanë rajonit paqen

Telegrafi - 12.06.2019

Pas takimit me ish-presidentin amerikan Bill Clinton, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, është takuar sot edhe me ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesle​y Clark, i ...

Clark zbulon bisedën me Solanën pasi rusët kishin arritur në Prishtinë

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-komandanti super i Forcave Aleate të NATO-s, Wesley Clark, ka kujtuar 12 qershorin e vitit 1999, ditën kur NATO nisi intervenimin në Kosovë. Në Konferencën Ndërkombëtare të Sigurisë “20 vjet ...

Haradinaj i dhuron Clarkut librin e historisë së Kosovës

Botasot - 12.06.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley Clark. Haradinaj i ka dhuruar Clarkut një pullë postare me ...

Clark kujton momentin kur KFOR-i hyri në Kosovë: 20 vjet pas janë bërë përparime të mëdha

Lajmi.net - 12.06.2019

Clark tha se më 12 qershor KFOR-i filloi me lëvizjet e para. “Është kënaqësi e madhe të jem këtu me ju. Më kujtohet kjo ditë 12 qershori, ka filluar me një telefonat në orën një në mëngjes nga Havier ...

Clark takon liderët e Kosovës

Gazeta Express - 12.06.2019

sh-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s, Wesley Clark, ka takuar kryeministrin Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentarin Kadri Veseli. Clark ka falënderuar Kosovën për aleancën me SHBA-në, ndërsa ka ...

Haradinaj takon Clark-un: Kosova përherë do ta kujtoj dhe respektoj vendimin tuaj

Lajmi.net - 12.06.2019

Kreu i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, ka takuar ish-komandantin suprem i forcave të bashkuara të NATO-së për Evropë, Wesley Clark. Në këtë takim, Haradinaj e ka falënderuar ish-komandantin Clark për ...

Wesley Clark: Dua ta shoh Kosovën në NATO

Telegrafi - 12.06.2019

Ish-gjenerali i NATO-s, Wesley Clark tha se është përvojë e jashtëzakonshme për të kthimi në Kosovë për të parë demokracinë, presidentin, kuvendin, udhëheqjen dhe ekonominë e Kosovës krahasuar me ...

Ish gjenerali Clark: Do të vijë prapë këtu për të festuar kur Kosova të anëtarësohet në NATO

Zhurnal - 12.06.2019

Prishtinë, 12 qershor – Zhurnal.mk – Ish Komandanti i Aleancës Veri-Atlantike – NATO-, Wesley Clark, ka thënë se ndjehet i nderuar pas ndarjes së dekoratës “Urdhri i Lirisë” nga Presidenti i Kosovës, ...

Gjenerali amerikan: Kosova e meriton të jetë pjesë e BE-së, SHBA ju përkrah

Lajmi.net - 12.06.2019

Thaçi ka falënderuar Clark për kontributin e dhënë për lirinë e Kosovës. “Faleminderit për punën tuaj të jashtëzakonshme. Kishim kënaqësi që të kishim biseda edhe me Clinton dhe Albright.

Video e realizuar 20 vjet më parë: Oficieri i NATO-s u jep 30 minuta afat forcave serbe për t’u larguar nga Prizreni

Zeri - 12.06.2019

Kosova është duke shënuar 20 vjetorin e çlirimit të saj, përkatësisht futjes së forcave të NATO-s në Kosovë. Një veprim i tillë i aleatëve, kishte ardhur pas sulmeve ndaj caqeve serbe, sulme që ...

Clark: Po pres t’iu bashkohem në këtë rast të veçantë

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës.

Festës së çlirimit të Kosovës i bashkohet edhe personi që dha urdhër të bombardohet Serbia

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës.

Clark zbulon bisedën me Solanën pasi rusët kishin arritur në Prishtinë

Botasot - 12.06.2019

Ish-komandanti super i Forcave Aleate të NATO-s, Wesley Clark, ka kujtuar 12 qershorin e vitit 1999, ditën kur NATO nisi intervenimin në Kosovë. Në Konferencën Ndërkombëtare të Sigurisë “20 vjet ...

Haradinaj i dhuron Clarkut librin e historisë së Kosovës

Flaka - 12.06.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley Clark. Haradinaj i ka dhuruar Clarkut një pullë postare me ...

Clark kujton momentin kur KFOR-i hyri në Kosovë: 20 vjet pas janë bërë përparime të mëdha

Zeri - 12.06.2019

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s, Wesley Clark, në konferencën “20 vjet liri”, ka kujtuar momentet e ndërhyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, derisa ka thënë se është kënaqësi e madhe që ...

Haradinaj: Gjenerali Clark do të mbetet gjithmonë në kujtesën tonë si njeriu i shpresës dhe shpëtimit

Telegrafi - 12.06.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në takim me ish-komandantin e NATO-s,Wesley Clark, ka thënë se i ntervenimi i NATO-s dhe çlirimi i Kosovës janë akte që çdo qytetarë i Kosovës i kujton dhe i ...

Wesley Clark: Dua ta shoh Kosovën në NATO

Botasot - 12.06.2019

Ish-gjenerali i NATO-s Wesley Clark tha se është përvojë e jashtëzakonshme për të kthimi në Kosovë për të parë demokracinë, presidentin, kuvendin, udhëheqjen dhe ekonominë e Kosovës krahasuar me ...

Wesley Clark: Kosova e meriton të jetë pjesë e BE-së, SHBA ju përkrah

Zeri - 12.06.2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi është takuar edhe me gjeneralin amerikan, Wesley Clark. LEXO EDHE: Medeline Albrightit i jepet çmimi “Urdhri i Lirisë” Thaçi ka falënderuar Clark për kontributin e ...

Pamje të rralla:Kur oficeri i NATO-s u jep 30 minuta afat forcave serbe, për t’u larguar nga Prizreni

Gazeta Express - 12.06.2019

Kosova është duke shënuar 20 vjetorin e çlirimit të saj, përkatësisht futjes së forcave të NATO-s në Kosovë. Një veprim i tillë i aleatëve, kishte ardhur pas sulmeve ndaj caqeve serbe, sulme që ...

Ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

Medial - 12.06.2019

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës. Clark do të pritet nga kreu i shtetit, Hashim Thaçi në ...

Gjenerali Clark tregon se çka i kishte thënë Solana pasi rusët kishin arritur në Prishtinë më 1999

Ina - 12.06.2019

Ish-komandanti super i Forcave Aleate të NATO-s, Wesley Clark, ka kujtuar 12 qershorin e vitit 1999, ditën kur NATO nisi intervenimin në Kosovë. Në Konferencën Ndërkombëtare të Sigurisë “20 vjet ...

Wesley Clark: Kosova e meriton të jetë pjesë e BE-së, SHBA pranë jush

Albeu.com - 12.06.2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi është takuar edhe me gjeneralin amerikan, Wesley Clark . Thaçi ka falënderuar Clark për kontributin e dhënë për lirinë e Kosovës.

Pamje të rralla/ Oficeri i NATO-s u jep 30 minuta afat forcave serbe, për t’u larguar nga Prizreni

Lajmi.net - 12.06.2019

Një veprim i tillë i aleatëve, kishte ardhur pas sulmeve ndaj caqeve serbe, sulme që kishin zgjatur për 78 ditë me radhë, si dhe luftës së UÇK-së, të cilat kishin sjellë edhe atë që njihet si ...

Ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

Alsat - 12.06.2019

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës. Clark do të pritet nga kreu i shtetit, Hashim Thaçi në ...