TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Apostollska – Timonie: Pajtimi i vendeve të Ballkanit, mundësi për investime të reja financiare

Almakos - 12.10.2017

Pajtimi rajonal i Ballkanit është sinjal pozitiv për kompanitë franceze që ta ripërtërijnë interesin, kapitalin e tyre ta drejtojnë dhe investojnë në rajon, përfshirë edhe në Maqedoni, ka potencuar ...

Apostolova dhe delegacioni i Vetëvendosjes diskutojnë për prioritetet e BE-së ndaj Kosovës

Koha.net - 12.10.2017

Sot, në mjediset e Kuvendit të Republikës së Kosovës, drejtuesi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, deputetja Albulena Haxhiu, Besa Baftiu, kryetare e Komisionit për Shëndetësi, ...

Apostolova: Kushtet e BE-së për vizat mbeten të pandryshueshme

Zhurnal - 12.10.2017

Apostolova: Kushtet e BE-së për vizat mbeten të pandryshueshme Prishtinë, 12 tetor - Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova, ka filluar takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe ...

Apostolova: Pyetni njerëzit tuaj pse e kanë pranuar demarkacionin si kusht për vizat

Lajmi.net - 12.10.2017

“Demarkimi është ose po ose jo, ne nuk mund të ju ndihmojmë. Demarkimi duhet të plotësohet. Nuk dua të angazhohem në lojën e fajtorëve kush çka ka bërë.

Apostolova: Specialja nuk ka lidhje me liberalizim të vizave

Koha.net - 12.10.2017

Shefja e BE-së Natalia Apostolova ka takuar shefin e grupit parlamentar të PDK-së Memli Krasniqi dhe tre kryetarët e komisioneve që kjo parti udhëheq.

BE e qartë: Plotësoni dy kushtet për ta arritur liberalizimin

Lajmi.net - 12.10.2017

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, edhe një herë ka përsëritur se Bashkimi Evropian kërkon plotësimin e dy kushteve (demarkacionin dhe luftimin e krimit e të korrupsionit), për ta arritur ...

BE jep 2.3 milionë euro për Kodin Civil, pritet të jetë gati vitin tjetër

Lajmi.net - 12.10.2017

. Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalija Apostolova, tha se projekti do të ketë kosto 2.3 milionë euro. Ajo më tej shtoi se BE vazhdon të mbështesë Ministrinë e Drejtësisë për të ...

Shefja e BE-së: S'e heqim demarkacionin si kusht, duhet të miratohet

Gazeta Express - 12.10.2017

Nataliya Apostolova, shefe e Zyrës së BE’së në Kosovë, ka ripotencuar qëndrimin e Bashkimit Evropian lidhur me çështjen e demarkimit të kufirit në mes të Kosovës dhe Malit të ...

Apostolova: Demarkacioni dhe luftimi i korrupsionit, dy kushtet për liberalizimin e vizave

Telegrafi - 12.10.2017

Shefja e Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova ka përsëritur sot se BE-ja kërkon plotësimin e dy kushteve, demarkacionin me Malin e Zi dhe luftimin e krimit e korrupsionit në mënyrë që të ...

BE e qartë: Plotësoni dy kushtet për ta arritur liberalizimin

Gazeta Express - 12.10.2017

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, edhe njëherë ka përsëritur se Bashkimi Evropian kërkon plotësimin e dy kushteve (demarkacionin dhe luftimin e krimit e korrupsionit), për ta arritur ...

Fillon faza e dytë e projektit për Kodin Civil të Kosovës

Lajmi.net - 12.10.2017

Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalija Apostolova dhe Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, do të nisin projektin "Mbështetje për Kodin Civil të Kosovës" - faza 2.

Apostolova fillon takimet me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare

Gazeta Express - 12.10.2017

Shefja e Zyres së Bashkimit Evropian (BE) në Kosovë, Nataliya Apostolova nga sot do të fillojë një seri takimesh me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare të PDK-së, Vetëvendosjes, LDK-së, ...

Apostolova takon përfaqësuesit e grupeve parlamentare

Telegrafi - 12.10.2017

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova sot fillon takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Qëllimi i takimeve është të kuptohen prioritetet e përbërjes së re ...

Radikalizmi në burgje?

Lajmi.net - 11.10.2017

Është lansuar projekti i BE-së në Kosovë “Fuqizimi i mëtutjeshëm i Shërbimit Korrektues”, me të cilin synohet ngritja e sigurisë në Kosovë. Me këtë rast shefja e Zyrës së BE-së Nataliya Apostolova, ...

Apostollska - Thimonier: Pajtimi i vendeve të Ballkanit, mundësi për investime të reja financiare

Zhurnal - 12.10.2017

Apostollska - Thimonier: Pajtimi i vendeve të Ballkanit, mundësi për investime të reja financiare Shkup, 12 tetor - Pajtimi rajonal i Ballkanit është sinjal pozitiv për kompanitë franceze që ta ...

Nait Hasani kritikon Bashkimin Evropian

Albeu.com - 12.10.2017

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, edhe një herë ka përsëritur se Bashkimi Evropian kërkon plotësimin e dy kushteve (demarkacionin dhe luftimin e krimit e të korrupsionit), për ta arritur ...

BE jep 2.3 milionë euro për Kodin Civil, pritet të jetë gati më 2018

Koha.net - 12.10.2017

Ministria e Drejtësisë ka organizuara ceremoninë “Drejt një kodi civil modern në Republikën e Kosovës”, pjesë e Projektit të financuar nga Bashkimi Evropian “Mbështetje Kodit Civil-Faza 2″.

Apostolova: Demarkacioni dhe luftimi i korrupsionit, dy kushtet për liberalizimin e vizave

Almakos - 12.10.2017

Shefja e Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova ka përsëritur sot se BE-ja kërkon plotësimin e dy kushteve, demarkacionin me Malin e Zi dhe luftimin e krimit e korrupsionit në mënyrë që të ...

Apostolova takon përfaqësuesit e grupeve parlamentare

Almakos - 12.10.2017

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova sot fillon takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Qëllimi i takimeve është të kuptohen prioritetet e përbërjes së re ...

Apostolova takon shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare

Koha.net - 11.10.2017

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, do të fillojë nesër një seri takimesh me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare të PDK-së, Vetëvendosjes, LDK-së, AAK-së, Listës Serbe, Nismës, ...

Apostolova: Kosova po e përmbush këtë kriter për liberalizimin e vizave

Albeu.com - 11.10.2017

Shefja e Zyrës së BE’së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka zhvilluar sot një takim me Kryeministrin Ramush Haradinaj dhe disa anëtarë të tjerë të Qeverisë së Kosovë s"> Kosovë s Në këtë takim të ...

Apostolova thërret në takim Haradinajn

Gazeta Express - 11.10.2017

Shefja e Zyrës së BE’së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka zhvilluar sot një takim me Kryeministrin Ramush Haradinaj dhe disa anëtarë të tjerë të Qeverisë së ...

Apostolova takon përfaqësuesit e grupeve parlamentare

Koha.net - 12.10.2017

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova sot fillon takimet me përfaqësuesit e grupeve parlamentare dhe komisionet parlamentare. Qëllimi i takimeve është të kuptohen prioritetet e përbërjes së re ...

Apostolova takon shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare

Telegrafi - 11.10.2017

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, do të fillojë të enjten një seri takimesh me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare të PDK-së, Vetëvendosjes, LDK-së, AAK-së, Listës Serbe, ...

Apostolova takon shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare

Almakos - 11.10.2017

Shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, do të fillojë të enjten një seri takimesh me shefat e grupeve dhe komisioneve parlamentare të PDK-së, Vetëvendosjes, LDK-së, AAK-së, Listës Serbe, ...