TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Albana Arifi e entuziazmuar që fiton të drejtën të luaj me Kosovën

Botasot - 11.07.2019

Më 16 korrik, Albana Arifi e fiton zyrtarisht të drejtën që të luajë për Kombëtaren e Kosovës në hendboll. Arifi tri vite më parë ka luajtur për Suedinë në kampionatin botëror U20, ndërsa për të ...

Albana Arifi e entuziazmuar që fiton të drejtën të luaj me Kosovën

Lajmi.net - 11.07.2019

Arifi tri vite më parë ka luajtur për Suedinë në kampionatin botëror U20, ndërsa për të ndërruar ekipin kombëtar në hendboll duhet të kalojë periudhë tri vjeçare.

Albana Arifi e lë Kombëtaren e Suedisë dhe zgjedh Kosovën

Gazeta Express - 12.07.2019

Albana Arifi e ka fituar të drejtën të luajë për Kombëtaren e Kosovës🇽🇰 në hendboll. Ajo e ka lënë Suedinë, me të cilën kishte luajtur edhe në Kampionatin Botëror U-20.

Hendbollistja Albana Arifi fiton të drejtën të luajë për Kosovën

Koha.net - 11.07.2019

Përfaqësueses së femrave të Kosovës në hendboll, i shtohet edhe një yll. Bëhet fjalë për ish-hendbollisten e Shpresave të Suedisë, hendbollisten Albana Arifi që pas pritjes trevjeçare, e ka fituar ...