TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Juncker: Ballkani Perëndimor beson më shumë në BE sesa anëtarët e saj

Lajmi.net - 13.03.2018

Kryetari i Komisionit Evropian , Jean-Claude Juncker tha sot në Strasburg se vendet e Ballkanit Perëndimor besojnë më shumë në BE sesa anëtarët e saj dhe ka theksuar se secili partner në rajon duhet ...

Juncker: Të kalojmë nga fjalët në vepra mbi çështjen Brexit

BalkanWeb - 13.03.2018

Është urgjente që të kalojmë nga fjalët në vepra lidhur me çështjen Brexit, sepse koha po mbaron, paralajmëroi në mënyrë të përsëritur presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker në ...

Juncker: Vendet e Ballkanit Perëndimor t’i mbyllin mosmarrëveshjet, pastaj në BE

Koha.net - 13.03.2018

Shkup, 13 mars - Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker nxiti vendet e Ballkanit Perëndimor të vazhdojnë me shpejtësi reformat në mënyre që të përshpejtojnë integrimin.

Junker: Mbretëria e Bashkuar “do të pendohet” për largimin nga BE-ja

Alsat - 13.03.2018

Mbretëria e Bashkuar “do të pendohet” për largimin nga Bashkimi Evropian, tha presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker. Duke iu adresuar Parlamentit Evropian në Strasburg, Juncker tha se ...

Presidenti i KE-së, Juncker: Britania do të pendohet për BREXIT-in

Telegrafi - 13.03.2018

​Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, ka paralajmëruar se Britania e Madhe do të pendohet lidhur me vendimin për ta braktisur Bashkimin Evropian (BE).

Skandal me emërimet e Juncker, do kryhen hetime

Respublica - 13.03.2018

Shumë eurodeputetë shprehën indinjatë dhe zemërim të hënën për emërimin e papritur dhe të errët të Martin Selmaier, në postin më të lartë “burokratik” në Komisionin Evropian, atë të Sekretarit të ...

Brexit/Juncker: Mbretëria e Bashkuar do të pendohet për largimin

ABC News - 13.03.2018

Presidenti i Komisionit Europian Zhan Klod Junker paralajmëroi Britaninë se do të pendohet për largimin nga Unioni. Gjithashtu theksoi se Brukseli do të punojë për të ruajtuar të drejtat e qytetarëve ...

‘Brexit’, Juncker kërkon zyrtarizimin e ‘lamtumirës’: Nuk ka më kohë!

Java News - 13.03.2018

Është urgjente që të kalojmë nga fjalët në vepra lidhur me çështjen Brexit, sepse koha po mbaron, paralajmëroi në mënyrë të përsëritur presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker në ...

Juncker: Britania do të pendohet për Brexit-in

Evropaelire - 13.03.2018

Mbretëria e Bashkuar "do të pendohet" për largimin nga Bashkimi Evropian, tha presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker. Duke iu adresuar Parlamentit Evropian në Strasburg, Juncker tha se ...

Juncker i bindur se Britania do të pendohet që e braktisi BE-në

Koha.net - 13.03.2018

​Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker ka paralajmëruar se Britania e Madhe do të pendohet lidhur me vendimin për ta braktisur Bashkimin Evropian (BE).

Juncker: Të kalojmë nga fjalët në vepra mbi çështjen ‘Brexit’

Mapo - 13.03.2018

Është urgjente që të kalojmë nga fjalët në vepra lidhur me çështjen Brexit, sepse koha po mbaron, paralajmëroi në mënyrë të përsëritur presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker në ...

Juncker: Britania do të pendohet për Brexit-in

Lajmi.net - 13.03.2018

Mbretëria e Bashkuar "do të pendohet" për largimin nga Bashkimi Evropian, tha presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker. Duke iu adresuar Parlamentit Evropian në Strasburg, Juncker tha se ...

Presidenti i KE-së, Juncker: Britania do të pendohet për BREXIT

SOT - 13.03.2018

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, ka paralajmëruar sot se Britania e Madhe do të pendohet lidhur me vendimin për ta braktisur Bashkimin Evropian (BE).

Juncker: Britania do të pendohet për Brexit-in

SOT - 13.03.2018

Mbretëria e Bashkuar do të pendohet për largimin nga Bashkimi Evropian, tha presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker.Duke iu adresuar Parlamentit Evropian në Strasburg, Juncker tha se ...

Juncker i bindur se Britania do të pendohet që e braktisi BE-në

Portalb - 13.03.2018

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker ka paralajmëruar se Britania e Madhe do të pendohet lidhur me vendimin për ta braktisur Bashkimin Evropian (BE).

Juncker: Britania do të pendohet për Brexit-in

Portalb - 13.03.2018

Mbretëria e Bashkuar “do të pendohet” për largimin nga Bashkimi Evropian, tha presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker. Duke iu adresuar Parlamentit Evropian në Strasburg, Juncker tha se ...

Juncker: Britania e Madhe do pendohet për largimin nga BE

BalkanWeb - 14.03.2018

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker tha se Britania do pendohet për largimin nga Bashkimi Evropian. Duke iu adresuar Parlamentit Evropian në Strasburg, Juncker tha se negociatat për ...