TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rrëfimi rrëqethës i ish-punonjësit në Gërdec: Motra më vdiq e gruaja m?u plagos

Albeu.com - 15.03.2019

Kujtesa i është mbushur me fragmente të hidhura, por aparenca e tregon njeri të fortë. Shefki Sefa, i dobët në fizik, gjatë jetës ka arritur të përballojë momente shumë të vështira.

Çfarë ndodhi në Gërdec?

Botasot - 15.03.2019

Shpërthimi ndodhi në fabrikën e demontimin e armëve, në fshatin Gërdec të Tiranës, duke lënë pas viktima dhe të plagosur e shtëpi të shkatërruara. Spitalet u mbushën me të gjymtuar, e të dëmtuar nga ...

Hysi: Viktimat e krimit të Gërdecit kanë nevojë për drejtësi!

Java News - 15.03.2019

Nënkryetarja e Kuvendit, Vasilika Hysi kujtoi të premten tragjedinë e Gërdecit duke apeluar për drejtësi. Nënkryetarja e Kuvendit Hysi thekson se “viktimat e Gërdecit kanë nevojë për drejtësi”.

Wikileaks: Ish- shefi i Shtabit të Përgjithshëm, gjeneral Luan Hoxha u tha amerikanëve se Shkëlzen Berisha bënte ...

Gazeta Tema - 15.03.2019

Gjeneral Luan Hoxha u përgjigj se po, ai i kishte dhënë të gjitha informatat dhe dokumentet tek hetuesit e Prokurorisë së Përgjithshme, përveç informacionit në lidhje me djalin e Berishës.

11 vjet nga shpërthimi tragjik në Gërdec

Koha.net - 15.03.2019

Më 15 mars 2008, rreth orës 11:00 të paradites kryeqyteti dhe zonat përreth u tronditën nga një shpërthim i madh. Askush në fillim nuk e kuptoi se çfarë po ndodhte teksa filluan të duken re tymi në ...

11 vite nga tragjedia e Gërdecit, banorët kërkojnë drejtësi

RTSH - 15.03.2019

Me lule në duar dhe lot në sy, iu drejtuan këtë të premte, banorët e Gërdecit, memorialit me emrat e 26 viktimave të shpërthimit të depos së armëve në këtë zonë.

Dëshmi mbi Fatmir Mediun, Shkëlzen Berishën dhe Mihal Delijorgjin, në momentin e shpërthimit të Gërdecit

Gazeta Tema - 15.03.2019

Mero Baze Për të kuptuar se si lidhen personazhet e Gërdecit me njëri tjetrin, kam bërë një ushtrim të thjeshtë. Kam marrë tabulatet e Fatmir Mediut dhe Mihal Delijorgjit për të kuptuar me kë kanë ...

FOTOT: Rrjeti masakron Berishën e Mediut, në 11 vjetorin e krimit shtetëror të Gërdecit

Gazeta Tema - 15.03.2019

11-vjet nga krimi shtetëror i Gërdecit, ende nuk është bërë drejtësi. Në pamundësi për t’u ndëshkuar autorët e këtij krimi, rrjeti nuk mund të bëjë gjë tjetër, veçse të bëjë ironi me autorët.

11 vite nga shpërthimi në Gërdec, familjarët: Nuk harrojmë

Mapo - 15.03.2019

11 vite nga shpërthimi në Gërdec ku humbën jetën 26 persona. Familjarë dhe të afërm kanë përkujtuar ditën që fabrika e demontimit të armëve në Gërdec shpërthehu, duke shkaktuar 26 jetë të humbura në ...

11 vite nga shpërthimi i Gërdecit

Top Channel - 15.03.2019

Më 15 mars 2008, rreth orës 11.00 të paradites kryeqyteti dhe zonat përreth u tronditën nga një shpërthim i madh. Askush në fillim nuk e kuptoi se çfarë po ndodhte teksa filluan të duken re tymi në ...

11 vjet nga Gërdeci, dëshmitari: Një grua thirri ‘ikni se ra zjarr’

BalkanWeb - 15.03.2019

Ndonëse kanë kaluar 11 vjet nga tragjedia e Gërdecit dhe janë thënë shumë, ka ende shumë për të thënë për ngjarjen që shkaktoi 26 të vdekur dhe qindra të plagosur.

FAKSIMILE/ Raporti i ekspertëve të FBI-së për Gërdecin dhe përfshirja e Fatmir Mediut dhe baxhanakut të Berishës

Gazeta Tema - 15.03.2019

Ajo ë Gërdecit, është një histori tipike mafioze, në të cilën u përfshi gjithë familja e kryeministrit të atëhershëm, Sali Berisha, si dhe gjithë ministrat që duhej të firmosnin për ngritjen e ...

Krim pa ndëshkim/ Gërdeci, 11 vite pas tragjedisë, fëmijë të gjymtuar, jetë të shkatërruara

Java News - 15.03.2019

Gerdeci eshte kujtimi i një tragjedie që ndihet në çdo rrugicë dhe godinë te fshatit. Nje krim i paster shteteror i pandeshkuar. Fëmijë që iu këput jeta në moshën më të bukur, dhe të tjerë që nuk ...

VIDEOT e rralla: Në fabrikën e vdekjes, ngritur nga Shkëlzeni dhe Fatmiri

Gazeta Tema - 15.03.2019

Këto video të 2008-s, të siguruara nga gazetari Mero Baze, tregojnë se si gra të patrajnuara, ngarkojnë predha në kamionë, në fabrikën e Gërdecit. Biznesi u ngrit me mbështetjen e djalit të Sali ...

Gërdeci, një krim që shqiptarët nuk mund ta harrojnë

SOT - 15.03.2019

Një protestë që nuk do të na sjellë ndonjë gjë të re ne shqiptarëve të stërlodhur e të stërvarfëruar, nga kjo me nder klasë politike, që deri tani na ka sjellë vetëm fatkeqësi.

11 vjet nga tragjedia e Gërdecit

Botasot - 15.03.2019

​Sot bëhen 11 vite nga tragjedia e Gërdecit, në të cilën humbën jetën 26 persona dhe 300 të tjerë u plagosën, pas shpërthimit që tronditi fshatin në periferi të Tiranës.

Një dëshmi në 10 vjetorin e krimit të pandëshkuar të Gërdecit

Java News - 14.03.2019

Nga RESUL RESULAJ/ 15 marsi i vitit 2008 ishte një ditë tepër e bukur. Dielli i harlisur ngrohte Vorën në të shtunën e asaj pranvere. Qielli ishte i gjithi i kaltër, cicërimat e zogjve dëgjoheshin ...

Vajza iu plagos në Gërdec, babai: Delijorgjt nuk i sekuestrohen pronat...(VIDEO)

Albeu.com - 14.03.2019

Kujtimi, babai i Reginës, e cila mbeti e plagosur nga ngjarja e Gërdecit, mes vështërsive për të përballuar pasojat, përmes “Top Story ” kërkon drejtësinë e munguar për kaq vite.

Humbi krahun në shpërthimin e Gërdecit, mesazhi prekës i Reginës (VIDEO)

Albeu.com - 14.03.2019

Regina , e cila mbeti e plagosur në ngjarjen e Gërdecit dhe që humbi njërin krah, përmes intevistës ekskluzive të dhënë në “Top Story” tregon se ajo nuk është si të tjerët.

Hysi: Viktimat e krimit të Gërdecit kanë nevojë për drejtësi!

Flaka - 15.03.2019

Nënkryetarja e Kuvendit, Vasilika Hysi kujtoi të premten tragjedinë e Gërdecit duke apeluar për drejtësi. Nënkryetarja e Kuvendit Hysi thekson se “viktimat e Gërdecit kanë nevojë për drejtësi”.

VIDEO / 11 vite pas Gërdecit, dalin pamjet nga fabrika e vdekjes

Java News - 14.03.2019

Në dokumentarin dedikuar ngjarjes së Gërdecit, viktimave apo të plagosurve, “Top Story” solli pamje të patransmetuara më parë të fabrikës së demontimit “AlbaDemil”, para shpërthimit.

Dëshmi mbi Fatmir Mediun, Shkëlzen Berishën dhe Mihal Delijorgjin, në momentin e shpërthimit të Gërdecit

Java News - 15.03.2019

Nga Mero Baze Për të kuptuar se si lidhen personazhet e Gërdecit me njëri tjetrin, kam bërë një ushtrim të thjeshtë. Kam marrë tabulatet e Fatmir Mediut dhe Mihal Delijorgjit për të kuptuar me kë ...

“U plagosa në këmbë”, dëshmitari i tragjedisë së Gërdecit tregon tmerrin 11 vite pas tragjedisë: Dëgjuam një zë, një ...

SOT - 15.03.2019

Ndonëse kanë kaluar 11 vjet nga tragjedia e Gërdecit dhe janë thënë shumë, ka ende shumë për të thënë për ngjarjen që shkaktoi 26 të vdekur dhe qindra të plagosur.

Raporti i ekspertëve të FBI-së për Gërdecin dhe përfshirja e Fatmir Mediut dhe baxhanakut të Berishës

Java News - 15.03.2019

Ajo ë Gërdecit, është një histori tipike mafioze, në të cilën u përfshi gjithë familja e kryeministrit të atëhershëm, Sali Berisha, si dhe gjithë ministrat që duhej të firmosnin për ngritjen e ...

Krim pa ndëshkim/ Gërdeci, 11 vite pas tragjedisë, fëmijë të gjymtuar, jetë të shkatërruara

Botasot - 15.03.2019

Gerdeci eshte kujtimi i një tragjedie që ndihet në çdo rrugicë dhe godinë te fshatit. Nje krim i paster shteteror i pandeshkuar. Fëmijë që iu këput jeta në moshën më të bukur, dhe të tjerë që nuk ...

Krimi shtetëror i Gërdecit, publikohen videot nga fabrika e vdekjes

Java News - 15.03.2019

Këto video të 2008-s, të siguruara nga gazetari Mero Baze, tregojnë se si gra të patrajnuara, ngarkojnë predha në kamionë, në fabrikën e Gërdecit. Biznesi u ngrit me mbështetjen e djalit të Sali ...

11 vjet nga tragjedia e Gërdecit

Almakos - 15.03.2019

​Sot bëhen 11 vite nga tragjedia e Gërdecit, në të cilën humbën jetën 26 persona dhe 300 të tjerë u plagosën, pas shpërthimit që tronditi fshatin në periferi të Tiranës.

Rrëfimi prekës i Reginës. Humbi krahun në tragjedinë e Gërdecit

LajmiFundit - 14.03.2019

Regina, e cila mbeti e plagosur në ngjarjen e Gërdecit dhe që humbi njërin krah, përmes intevistës ekskluzive të dhënë në “Top Story” tregon se ajo nuk është si të tjerët.

Hysi: Viktimat e krimit të Gërdecit kanë nevojë për drejtësi!

Botasot - 16.03.2019

Nënkryetarja e Kuvendit, Vasilika Hysi kujtoi të premten tragjedinë e Gërdecit duke apeluar për drejtësi. Nënkryetarja e Kuvendit Hysi thekson se “viktimat e Gërdecit kanë nevojë për drejtësi”.

E frikshme: Zbulohet video e Gërdecit, pak para shpërthimit

Lajmi.net - 14.03.2019

Në dokumentarin dedikuar ngjarjes së Gërdecit, viktimave apo të plagosurve, “Top Story” solli pamje të patransmetuara më parë të fabrikës së demontimit “AlbaDemil”, para shpërthimit.

11 vite nga tragjedia e Gërdecit

Lajmi.net - 15.03.2019

Sot bëhen 11 vite nga tragjedia e Gërdecit, në të cilën humbën jetën 26 persona dhe 300 të tjerë u plagosën, pas shpërthimit që tronditi fshatin në periferi të Tiranës.

Fëmijë, gra, e pleq duke çmontuar predha! Pamje brenda fabrikës së Gerdecit (VIDEO)

Albeu.com - 14.03.2019

Në dokumentarin dedikuar ngjarjes së Gërdecit, viktimave apo të plagosurve, “Top Story” solli pamje të patransmetuara më parë të fabrikës së demontimit “AlbaDemil”, para shpërthimit.