TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rreth 1 milionë njerëz në rrezik, stuhia katastrofike tropikale shkatërron gjithçka që i del para

LajmiFundit - 14.09.2018

Uragani Florence ka shkarkuar gjithë “zemërimin” e tij mbi Karolinën Veriore, SHBA, duke sjellë reshje të dendura dhe erëra që arrijnë shpejtësinë 90 mph.

Furia e një uragani! Shembet hoteli, asnjë i lënduar! (Foto)

Top Channel - 14.09.2018

Epiqendra e uraganit “Florence”, apo syri i ciklonit siç njihet ndryshe, sapo ka prekur plazhet e Karolinës së Veriut me erëra të furishme prej 144 km në orë dhe dallgë të shkaktuara prej 3 metrash ...

Uragani Florence zbarkon në Karolinën e Veriut

Evropaelire - 14.09.2018

Uragani Florence zbarkoi në Bregun Lindor të Shteteve të Bashkuara me erëra dhe shira të furishëm, duke bërë që autoritetet të lëshojnë paralajmërime për përmbytje "katastrofike".

Uragani Florence shkakton viktima

VOA - 14.09.2018

Uragani Florence ka shkaktuar tre viktima: mes tyre një nënë me fëmijën e saj, që u goditën nga një pemë. Të premten uragani u dobësua në një stuhi të kategorisë së parë, por metereologët thonë se ai ...

Video që po thyen rrjetin: Ja si prezantohet uragani në 3D

Mapo - 14.09.2018

Uragani “Florence” ka nisur të godasë brigjet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Imazhet që vijnë nga SHBA janë befasuese. Uragani ka një fuqi shkatërruese.

Uragani prek tokën në Karolinën e Veriut, 150 persona të bllokuar (Foto)

Top Channel - 14.09.2018

Të paktën 150 persona janë bllokuar në qytetin Neë Bern të Karolinës së Veriut, për shkak të rritjes së nivelit të ujërave në një kohë kur epiqendra e uraganit “Florence” ka prekur tashmë bregdetin ...

Uragani Florens e goditi Karolinën Veriore

Alsat - 14.09.2018

Shteti federal amerikan Karolina Veriore është goditur nga erëra të fuqishme dhe shira të dendur të shkaktuara nga uragani Florens mbi Oqeanin Atlantik.

A e rrezikon Trumpin amendamenti 25?

Medial - 14.09.2018

Amerika 13 shtator 2018 Uragani në SHBA mund të shkaktojë shumë viktima në njerëz Uragani “Florence”, që po ndodh afër Bregut Lindor në SHBA, mund të vrasë shumë njerëz, paralajmërojnë zyrtarët.

Uragani Florence mbërrin ne bregun e Karolinës, 100 mijë shtëpi pa energji

ABC News - 14.09.2018

Janë më shumë se 100 mijë shtëpitë e mbetura pa energji elektrike në bregun lindor amerikan ku ka mbërritur uragani Florens. Mediat amerikane raportojnë se cikloni po avancon me erëra që arrijnë ...

SHBA, Uragani Florens pritet të sjellë përmbytje katastrofike.

RTSH - 14.09.2018

Dhjetëra mijëra banesa kanë mbetur pa energji elektrike ndërsa Uragani Floresns, ka mbërritur ndërkohë në Bregun Lindor të SHBA-ve. Urgani po lëviz drejt tokës me erëra që kapin shpejtësinë e 150 ...

Stuhia Florence arrin në Karolinë të SHBA-së

Evropaelire - 14.09.2018

Stuhia e fuqishme, Florence ka arritur afër bregdetit të Karolinës, në Shtetet e Bashkuara, çka ka rezultuar me vërshime dhe mungesë të energjisë eletrike për gati 80,000 persona.

Nis uragani “Florence”, dridhet Amerika

Top Channel - 14.09.2018

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nga sot pritet rritje e stuhive të rrezikshme në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz drejt tokës me ...

Panik në SHBA/ Nis uragani “Florence”, mund të vrasë shumë njerëz

Java News - 14.09.2018

Uragani Florence ka nisur të fshikullojë pjesën e brishtë të Bregut Lindor të SHBA. Zyrtarët paralajmërojnë për rritje të stuhive të rrezikshme për jetën në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani ...

Uragani Florence është duke iu afruar bregut lindor, miliona amerikanë evakuohen – erërat që lëvizin me 315 km/h pritet ...

Telegrafi - 13.09.2018

Uragani Florence është duke iu afruar bregut lindore të SHBA-ve. Tashmë ka filluar të bie shi i rrëmbyeshëm si dhe të fryjnë erërat e forta me 120 kilometra në orë.

Uragani “Florens” e shndërron resortin në qytezë fantazmë

Java News - 13.09.2018

Uragani “Florens” ka përfshirë bregdetin juglindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ndërsa autoritetet kanë paralajmëruar për kushte që rrezikojnë jetët e njerëzve.

Uragani ‘Florence’, gati të shfryjë zemërimin mbi dy Karolinat, stuhi të çmendura e reshje pa fund (FOTO)

Tetova Sot - 13.09.2018

Bregdeti i Karolinës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të goditet nga erëra me shpejtësi mbi 80 milje në orë sot pasdite dhe ky është vetëm preludi i ditëve plot telashe, teksa uragani Florence ...

Uragani në SHBA mund të shkaktojë shumë viktima në njerëz

Botasot - 13.09.2018

Uragani “Florence”, që po ndodh afër Bregut Lindor në SHBA, mund të vrasë shumë njerëz, paralajmërojnë zyrtarët. Administratori i Agjencisë Federale të Menaxhimit të Emergjencave (Fema), Brock Long, ...

Furia e një uragani! Shembet hoteli, asnjë i lënduar

Botasot - 14.09.2018

Epiqendra e uraganit “Florence”, apo syri i ciklonit siç njihet ndryshe, sapo ka prekur plazhet e Karolinës së Veriut me erëra të furishme prej 144 km në orë dhe dallgë të shkaktuara prej 3 metrash ...

Uragani Florence zbarkon në Karolinën e Veriut

Koha.net - 14.09.2018

Uragani Florence zbarkoi në Bregun Lindor të Shteteve të Bashkuara me erëra dhe shira të furishëm, duke bërë që autoritetet të lëshojnë paralajmërime për përmbytje "katastrofike".

Uragani Florence dobësohet në stuhi të kategorisë së parë

Alsat - 14.09.2018

Uragani Florence tashmë është dobësuar në një stuhi të kategorisë së parë, por metereologët thonë se ai përsëri e ka fuqinë për të dhënë goditje vdekjeprurëse në zonat ku kalon.

Pamje/ Uragani “Florence” vjen frikshëm në Karolinën e Veriut

Botasot - 14.09.2018

Të paktën 150 persona janë bllokuar në qytetin Neë Bern të Karolinës së Veriut, për shkak të rritjes së nivelit të ujërave në një kohë kur epiqendra e uraganit “Florence” ka prekur tashmë bregdetin ...

Stuhia Florence arrin në Karolinë të SHBA-së

Lajmi.net - 14.09.2018

Stuhia e fuqishme, Florence ka arritur afër bregdetit të Karolinës, në Shtetet e Bashkuara, çka ka rezultuar me vërshime dhe mungesë të energjisë eletrike për gati 80,000 persona.

Nis uragani “Florence”, në Amerikë

Medial - 14.09.2018

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nga sot pritet rritje e stuhive të rrezikshme në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz drejt tokës me ...

Amerikanët përgatiten për uraganin Florence, mbi 1 milion evakuohen

LajmiFundit - 13.09.2018

Amerikanët janë duke u përgatitur për një stuhi tjetër të fuqishme, ndërsa ende po rimëkëmben nga ato që goditën vendin vitin e kaluar. Uragani Florence po fuqizohet dhe po vazhdon rrugën drejt ...

Uragani "Florence" fillon të godasë Karolinën e Veriut

VOA - 13.09.2018

Erërat e Uraganit "Florence" u dobësuan ndërsa stuhia pritej të godiste Bregun Lindor të Shteteve të Bashkuara, por parashikuesit e motit paralajmërojnë për përmasat që do të ketë stuhia dhe ...

“Helene” kërcënon Europën

Botasot - 13.09.2018

Një stuhi po shpërthen në brigjet e Shteteve të Bashkuara dhe paralajmërimet mund të vlejnë edhe për Britaninë e Madhe, thonë parashikuesit. Uragani “Helene” do të vërshojë në Oqeanin Atlantik vetëm ...

Orët e fundit para forcës goditëse të uraganit monstër “Florence” (Foto)

Top Channel - 13.09.2018

Numërimi mbrapsht i orëve për t’iu larguar gjurmës së parashikuar të uraganit “Florence”, një stuhi “monstër” që pritet të godasë një rajon prej mbi 10 milionë banorësh me forcën e saj ...

Evakuim i bazave ushtarake në SHBA para ardhjes së uraganit Florens

Idividi - 13.09.2018

Uashington, 12 shtator 2018 (MIA) - Marina amerikane zhvendos personelin dhe anijet, ndërsa Aviacioni zhvendos aeroplanë në lokacione të sigurta para stuhisë së uraganit Florens në bregun lindor të ...

Uragani Florens u dobësua deri në kategorinë e dytë sipas shkallës Safir-Simpson

Idividi - 13.09.2018

Majami 13 shtator 2018 (MIA) - Uragani Florens, i cili po i afrohet bregut lindor të SHBA-së, u dobësua deri në uragan të kategorisë së dytë sipas shkallës Safir-Simpson në pesë shkallë, kumtoi ...

Për shkak të uraganit Florens shpallet gjendje e jashtëzakonshme në Uashington

Idividi - 13.09.2018

Uashington, 11 shtator 2018 (MIA) - Autoritetet e qytetit në Uashington sot shpallën gjendje të jashtëzakonshme për shkak të ardhjes së uraganit Florens.

Shpallet gjendja e jashtëzakonshme në SHBA (Detajet)

SOT - 13.09.2018

Uragani Florence, i cili në orët në vazhdim pritet të godasë brigjet lindore të SHBA-së, e ka humbur forcën e tij dhe ka zbritur në kategorinë 2 nga 5 që janë gjithsej.

Uragani Florence dobësohet, por mbetet kërcënim

Evropaelire - 13.09.2018

Uragani Florence, derisa po u afrohet Shtetetve të Bashkuara, është zbutur në stuhi të kategorisë dy, por zyrtarët amerikanë ende paralajmërojnë për një "katastrofë në prag të derës".

Dita e fundit e sigurt, “Florence” detyron evakuimin e 1.7 milionë njerëzve

Top Channel - 12.09.2018

Rrugët në zonat e brigjeve lindore amerikane janë të mbingarkuara me trafik për shkak të numrit të madh të njerëzve që po tentojnë ti largohen sa më shumë që të munden, stuhisë më të madhe të jetës ...

Uragani Florence dhjetëra banorë nuk pranojnë evakuimin

LajmiFundit - 12.09.2018

Dhjetëra banorë kanë vendosur të qëndrojnë në shtëpi pavarësisht paralajmërimeve të autoriteteve se mijëra njerëz do të vdesin nga Uragani Florence. Një grua i tha MSNBC se do të qëndronte në shtëpi ...

Uragani katastrofik shumë pranë SHBA, Trump jep ultimantum: Largohuni sa më parë

SOT - 12.09.2018

Në 48 orët e ardhshme uragani “Florence” pritet të përplaset me qytetet amerikane teksa do të kalojë në tre shtete, Karolinën e Jugut, Karolinën e Veriut dhe Virxhinia.

Uragani Florence pritet të godet SHBA-të, 1.5 milion banorë evakuohen – paralajmërohen erëra të forta që lëvizin me 260 ...

Telegrafi - 12.09.2018

Të paktën 25 milionë banorë të Bregut Lindor rrezikohen nga uragani Florence që pritet të godet këtë vend gjatë kësaj jave, duke shkaktuar kështu erëra të forta që lëvizin me 260 kilometra në orë, si ...

Uragani “Florence”/ Stuhia e shekullit, dëme deri në 170 miliardë USD

ABC News - 12.09.2018

Ndërsa në lindje te Shteteve të Bashkuara vijon evakuuimi i banorëve që pritet të preken nga uragani “Florens”, meteorologët paralajmërojnë se ajo mund të jetë stuhija e shekullit dhe të shkaktojë ...

SHBA, pritet të përforcohet ndjeshëm Uragani “Florence” në tre vitet e ardhshme

RTSH - 12.09.2018

Uragani “Florence”, i konsideruar edhe si stuhia më e fuqishme që kërcënon pjesët qendrore të Lindjes së Shteteve të Bashkuara, përfshi shtetet e Karolinës së Veriut e të Jugut, në afro 3 dekada, ...

Uragani në SHBA mund të shkaktojë shumë viktima në njerëz

Ina - 13.09.2018

Uragani “Florence”, që po ndodh afër Bregut Lindor në SHBA, mund të vrasë shumë njerëz, paralajmërojnë zyrtarët. Administratori i Agjencisë Federale të Menaxhimit të Emergjencave (Fema), Brock Long, ...

Ekspertët e meteorologjisë fluturuan me aeroplan special nëpërmes uraganit (Video)

Telegrafi - 12.09.2018

Ky është momenti dramatik, kur një aeroplan fluturoi përmes Uraganit Florence, që ka përfshirë të dy Karolinat e Shteteve të Bashkuara. Pamjet janë shpërndarë nga Divizioni i Hulumtuesve të ...

Uragani "Florens" bie në stuhi të kategorisë së tretë

Botasot - 12.09.2018

Uragani "Florens" është dobësuar dhe tani është klasifikuar si një stuhi e kategorisë së tretë, njoftoi sonte Qendra Kombëtare e Uraganeve të Shteteve të Bashkuara.

Uragani “Florence” tregon “dhëmbët”, shemb hotelin

Koha.net - 14.09.2018

Epiqendra e uraganit “Florence”, apo syri i ciklonit siç njihet ndryshe, sapo ka prekur plazhet e Karolinës së Veriut me erëra të furishme prej 144 km në orë dhe dallgë të shkaktuara prej 3 metrash ...

“Shfryhet” Florence, por rreziku mbetet i lartë

Top Channel - 14.09.2018

Uragani Florence tashmë është dobësuar në një stuhi të kategorisë së parë, por metereologët thonë se ai përsëri e ka fuqinë për të dhënë goditje vdekjeprurëse në zonat ku kalon.

Uragani Florence arrin në Karolinën e Veriut, 150 persona janë bllokuar

Koha.net - 14.09.2018

Të paktën 150 persona janë bllokuar në qytetin New Bern të Karolinës së Veriut, për shkak të rritjes së nivelit të ujërave në një kohë kur epiqendra e uraganit “Florence” ka prekur tashmë bregdetin ...

Nis uragani 'Florence', dridhet Amerika

Zeri - 14.09.2018

Uragani Florence ka nisur në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Nga sot pritet rritje e stuhive të rrezikshme në Karolinën Veriore dhe Jugore, pasi uragani lëviz drejt tokës me ...

Uragani “Florence”, më gjatë se ç’pritej në Bregun Lindor të SHBA-së

Alsat - 13.09.2018

Erërat e Uraganit “Florence” u dobësuan ndërsa stuhia pritej të godiste Bregun Lindor të Shteteve të Bashkuara, por parashikuesit e motit paralajmërojnë për përmasat që do të ketë stuhia dhe ...

Orët e fundit para forcës goditëse të uraganit monstër “Florence”

Botasot - 13.09.2018

Numërimi mbrapsht i orëve për t’iu larguar gjurmës së parashikuar të uraganit “Florence”, një stuhi “monstër” që pritet të godasë një rajon prej mbi 10 milionë banorësh me forcën e saj ...

Uragani Florence dobësohet, por mbetet kërcënim

Lajmi.net - 13.09.2018

Uragani Florence, derisa po u afrohet Shtetetve të Bashkuara, është zbutur në stuhi të kategorisë dy, por zyrtarët amerikanë ende paralajmërojnë për një "katastrofë në prag të derës".

Dita e fundit e sigurt, “Florence” detyron evakuimin e 1.7 milionë njerëzve

Medial - 12.09.2018

Rrugët në zonat e brigjeve lindore amerikane janë të mbingarkuara me trafik për shkak të numrit të madh të njerëzve që po tentojnë ti largohen sa më shumë që të munden, stuhisë më të madhe të jetës ...

Uragani katastrofik shumë pranë SHBA, Trump jep ultimantum: Largohuni sa më parë

Ina - 12.09.2018

Në 48 orët e ardhshme uragani “Florence” pritet të përplaset me qytetet amerikane teksa do të kalojë në tre shtete, Karolinën e Jugut, Karolinën e Veriut dhe Virxhinia.