TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

May zhgënjehet nga Anglia, Rama: Kupa e Botës po vjen në Ballkan!

Top Channel - 12.07.2018

Kryeministri Edi Rama ka ndjekur minutat e fundit të ndeshjes Angli-Kroaci së bashku me disa prej liderëve të pranishëm në samitin e NATO-s. Pasi ndeshja përfundoi me humbjen e anglezëve 2-1, kreu i ...

Trajneri Zlatko Daliç: Këta lojtarë nuk janë normal

BalkanWeb - 12.07.2018

Trajneri Zlatko Daliç u ka dhënë meritën futbollistëve të tij për atë që dhanë në fushën e lojës kundër Anglisë dhe për faktin se shkruajtën historinë me përfaqësuesen.

Fytyrat e tifozëve të Anglisë pasi Kroacia ua ‘prishi ëndrrën’

Lajmi.net - 12.07.2018

Kroacia kaloi në finale të Kupës së Botës pasi mposhti Anglinë me rezultat 2-1. Humbja për anglezët ishte shumë e dhimbshme pasi ishin shumë afër momentit të shumëpritur.

Kroacia heroike përmbys rezultatin dhe kalon në finale

Alsat - 11.07.2018

Kroacia është në finale pas një tjetër 120 minutëshi të luajtur në stadiumin “Luzhniki” në Moskë. Anglia do të kthehet në shtëpi pa trofeun dhe kombëtarja ballkanase do të luftojnë për Kupën e Botës ...

Reagimi i mediave kroate pas kualifikimit historik të Kroacisë në finalen e Kupës së Botës

Botasot - 12.07.2018

Mediat në Kroaci kanë reaguar për kualifikimin historik në finale të Botërorit Kroacia mundi 2:1 Anglinë pas vazhdimeve, për të siguruar biletën e finales së Kupës së Botës.

Rama, Merkel, May dhe Erdogan e përcjellin bashkë gjysmëfinalen dramatike /VIDEO

Lajmi.net - 11.07.2018

Liderët e shteteve anëtare të NATO-s që po marrin pjesë në Samitin e NATO-s në Bruksel kanë gjetur kohë për ta përcjellë gjysmëfinalen dramatike mes Kroacisë dhe Anglisë.

Kurti: Nuk ka popuj të vegjël, dëshmi Kroacia

Koha.net - 11.07.2018

Kryetari i Lëvzjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në Facebook ka thënë se Kroacia sot ka treguar se përkushtimi, puna e mosdorëzimi i bën të mëdhenj edhe popujt e vegjël.

Zlatko Daliç: Këta lojtarë nuk janë normal!

Alsat - 11.07.2018

Trajneri Zlatko Daliç u ka dhënë meritën futbollistëve të tij për atë që dhanë në fushën e lojës kundër Anglisë dhe për faktin se kishin shkruar historinë me ...

Kroacia në delir, eleminon Anglinë

SOT - 11.07.2018

Në “Luzhniki Stadium” Kroacia, fitoi dhe ka shkuar në finalen e Kupës së Botës “Rusi 2018” ku do të përballet me Francën. Ajo mposhti Anglinë me rezultatin 2 me 1 .Koha e rregullt përfundoi në ...

Ky shqiptar çmendet pas Kroacisë (VIDEO)

Zeri - 11.07.2018

Kroacia ka shumë tifozë të zjarrtë tek shqiptarët por ky duket se është i veçantë E derisa në Kosovë ka shumë tifozë kroat duket se në Shqipëri po ashtu Kroacia ka lënë gjurmë duke krijuar shumë ...

Kroacia kërkon hakmarrje ndaj Francës për atë humbje më 1998 (VIDEO)

Zeri - 11.07.2018

Francë – Kroaci, kjo do të jetë finalja e Kupës së Botës në “Rusia 2018”. Pasi Franca siguroi finalen e Botërorit duke e mundi Belgjikën 1-0, Kroacia është finalisti tjetër – pasi e mposhti 2-1 ...

Daliç: Këta djem nuk janë normalë, tani nëse do Zoti…

Zeri - 11.07.2018

Para pak ditësh qau, sot Zllatko Daliç ishte i buzëqeshur, i vetëdijshëm se Kupën e Botës e ka fituar tashmë, edhe nëse finalja nuk shkon mbarë. Trajneri i Kroacisë ka pasur fjalë të mëdha për ...

Kryeministri Rama me ironi pas humbjes së Anglisë: Kupa e Botës po vjen në Ballkan

BalkanWeb - 11.07.2018

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka ndjekur minutën e fundit të ndeshjes gjysmëfinale mes Anglisë dhe Kroacisë përkrah disa prej drejtuesve të tjerë të shteteve që ishin të pranishëm në një samit ...

Dëshpërimi i lojtarëve të Anglisë pas dështimit për të arritur në finale

Lajmi.net - 11.07.2018

. Lojtarët e Anglisë e kanë përjetuar shumë rëndë humbjen në gjysmëfinale të Kupës së Botës nga Kroacia. Anglia lëshoi një mundësi të artë për të arritur në finale të botërorit për herë të parë pas ...

Ballkani mund të ketë një kampion bote/ Kroacia në finale ndaj Francës

ABC News - 11.07.2018

Finalja e Kupës së Botës do të jetë Kroaci-Francë. Skuadra kroate triumfoi me meritë ndaj Anglisë, edhe pse sërish vuajti për 120 minuta. Ballkani mund ta ketë më në fund një kampione të botës.

Kjo është festa e “çmendur” e tifozëve kroatë pas suksesit historik

Lajmi.net - 11.07.2018

. Sonte e gjithë Kroacia është në festë. Kombëtarja kroate për herë të parë në histori të saj ka arritur të kualifikohet në finale të Kupës së Botës, pas fitores sensacionale ndaj Anglisë me rezultat ...

Notat e lojtarëve: Kroacia 2-1 Anglia, Perisic me vlerësimin më të lartë

Telegrafi - 11.07.2018

Kroacia e ka shkruar historinë duke u kualifikuar në finale të Kampionatit Botëror, ‘Rusia 2018’. Anglezët bënë paraqitje më të mirë në gjysmën e parë, ndërsa kroatët luajtën më mirë pas pjesës së ...

Nga Rama tek Mey, Merkel e Erdogan si e panë liderët ndeshjen Kroaci-Angli (Video)

SOT - 11.07.2018

Kryeministri Rama dhe liderët e tjerë të Evropës kanë qenë sot në Samitin e NATO-s, por nuk kanë lënë pas dore dhe ndeshjen e gjysmëfinales. Rama ka bërë publike një video ku të gjithë liderët janë ...

Kroaci 2:1 Angli, notat e lojtarëve

Lajmi.net - 11.07.2018

Kombëtarja e Kroacisë është në finale të botërorit të Rusisë, ku atje e pret Franca. Kroacia ka siguruar kalimin në finale pas fitores 2:1 ndaj Anglisë.

Kroaci 2:1 Angli, Perisic lojtari i ndeshjes

Lajmi.net - 11.07.2018

Ivan Perisic është shpallur lojtari i ndeshjes në fitoren historike të Kroacisë Kroacia ka mposhtur 2:1 Anglinë për të arritur në finale të Kupës së Botës.

Daliç: Këta lojtarë nuk janë normale! Bota nuk e ka kuptuar ende çfarë mund të bëjë Kroacia

Gazeta Tema - 11.07.2018

Trajneri Zlatko Daliç u ka dhënë meritën futbollistëve të tij për atë që dhanë në fushën e lojës kundër Anglisë dhe për faktin se kishin shkruar historinë me përfaqësuesen.

Kroacia mund Anglinë, shkon në finale përballë Francës

LajmiFundit - 11.07.2018

Kroacia ka mundur 2-1 Anglinë duke shkuar kështu në finalen e botërorit 2018 do të ndeshet me Francën në datën 15 korrik. Kroatët pësuan gol në minutën e 5 dhe më pas barazuan rezultatin në pjesën e ...

Kroacia, për herë të parë, në finale të Botërorit

Evropaelire - 11.07.2018

Kombëtarja e Kroacisë në futboll mundi Anglinë me rezultat 2:1, për t’u kualifikuar në finalen e Kampionatit Botëror. Kjo është hera e parë që Kroacia arrin një sukses të tillë.

Kroaci-Francë, finalja e Kupës së Botës “Rusi 2018” (VIDEO)

InfoSport - 11.07.2018

Kroacia do të jetë kundërshtari i Francës në finalen e madhe të Kampionatit Botëror, “Rusi 2018”, pasi sonte në gjysmëfinalen e dytë eliminoi Anglinë me rezultatin 2:1, edhe atë pas vazhdimeve, pasi ...

Botërori i futbollit, Kroacia shkon në finale përballë Francës

RTSH - 11.07.2018

Kroacia do të shkojë në finalen e kampionatit botëror të futbollit përballë Francës, hera e parë në historinë e futbollit kroat. Ajo mundi 2-1 Anglinë, pas një beteje që zgjati gjatë 120 minuta.

Festa e çmendur e tifozit shqiptar pas fitores së Kroacisë

Botasot - 11.07.2018

Festës së tifozëve kroatë pas kalimit të Kroacisë në finalen e Kupës së Botës, ku do të luaj përballë Francës, i janë bashkuar edhe shumë tifozë shqiptarë.

Kroacia në dlir, eleminon Anglinë

SOT - 11.07.2018

Në “Luzhniki Stadium” Kroacia, fitoi dhe ka shkuar në finalen e Kupës së Botës “Rusi 2018” ku do të përballet me Francën. Ajo mposhti Anglinë me rezultatin 2 me 1 .Koha e rregullt përfundoi në ...

Kujtim Shala: Tash e marrin finalen heronjtë kroatë

Botasot - 11.07.2018

Ish futbollisti i mirënjohur Kujtim Shala nuk përmbahet nga emocionet e gëzimit, që kombëtarja e Kroacisë është kualifikuar në finalen e Kampionatit Botëror, pasi që pas 120 minutave e mundi me ...

Futbolli nuk kthehet në shtëpi, Anglia po. Kroacia, për herë të parë në një finale Botërori (Foto)

Top Channel - 11.07.2018

Kroacia ka mundur Anglinë me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, falë një goli te Mandzukic, dhe do të luajë për herë të parë finalen e një Kupe Bote. Trippier kaloi në fillim të ndeshjes Anglinë në ...

Perishiq, lojtari i ndeshjes Kroaci – Angli

Koha.net - 11.07.2018

Ivan Perishiq është përzgjedhur lojtari më i mirë i ndeshjes gjysmëfinales Kroaci – Angli. Kroacia fitoi 2 me 1 pas vazhdimeve duke përmbysur rezultatin.

Kroacia është në finale të Kupës së Botës

Lajmi.net - 11.07.2018

Kombëtarja e Kroacisë ka shkruar historinë duke arritur finalen e madhe të Kupës së Botës pas fitores 2:1 ndaj Anglisë me përmbysje të rezultatit në ‘Luzhniki’ të Moskës, në një ndeshje dramatike që ...

Rama ndoqi me liderët botërorë gjysmëfinalen Kroaci – Angli

Koha.net - 11.07.2018

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka publikuar në Facebook një video të shkurtër në të cilën ka treguar se si liderët botërorë i përcollën minutat e fundit të gjysmëfinales Kroaci – Angli.

Heroi i Kroacisë shpallet lojtari më i mirë i ndeshjes nga FIF

Botasot - 11.07.2018

Në “Luzhniki Stadium” u luajt gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”. Kroacia fitoi me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, duke dalë për herë të parë në historinë e saj në një finale Botërori.

Kallet Zagrebi, kështu e festuan fitoren e Kroacisë

Zeri - 11.07.2018

Pas fërshëllimës se fundit të ndeshjes gjysmëfinale në mes të Kroacisë dhe Anglisë, ka shpërthyer Zagrebi. Kroacia kalojë për herë të parë në finale të një Botërori duke e mposhtur Anglinë me ...

VIDEO/ Kroacia për herë të parë në finale, shikoni çfarë ndodh në Zagreb

BalkanWeb - 11.07.2018

Kroacia siguroi sonte për herë të parë në histori finalen e një Botërori pasi mundi në kohën shtesë Anglinë me rezultatin 2-1. Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes festa në kryeqytetin e Kroacisë, ...

Anglia vendos rekord në Botëror me golin e Tripier

SOT - 11.07.2018

Goli i shënuar nga futbollisti Tripier, ka vendosur 2 rekorde për Anglinë.“Tre Luanët” bëhen skuadra që kanë shënuar më shumë gola nga goditja e dënimit në Botëror, pra 9 të tillë.Supergoli i ...

Kroacia shumë afër finales, përmbysë rezultatin

Lajmi.net - 11.07.2018

Kroacia ka përmbysur rezultatin ndaj Anglisë nga 0-1 në 2:1. Është Mario Mandzukic që ka shënuar në minutën e 109’ të ...

Kroacia shënon golin e dytë, ndëshkohet Anglia

SOT - 11.07.2018

Kroacia kalon në avantazh ndaj Anglisë me golin e Mario ...

Përballja për finalen, Kroacia barazon me Anglinë

LajmiFundit - 11.07.2018

Anglia dhe Kroacia po përballen me rezultat të barabartë në ndeshjen ku do të përcaktohet skuadra finalist e dytë e botërorit 2018. Kroacia ka rritur të barazojë rezultatin në pjesën e dytë të ...

Kroacia dhe Anglia e mbyllin me barazim, vazhdimet apo penaltitë do të japin finalistin e dytë?

InfoSport - 11.07.2018

Ndeshja e dytë gjysmëfinale midis Kroacisë dhe Anglisë është mbyllur me barazim 1:1, ashtu që ndeshja që në këto momente po zhvillohet në stadiumin “Luzhniki”, do të ju drejtohet vazhdimeve, njofton ...

Pjesa e parë dërgon Anglinë në finale, Kroacia ka edhe 45 minuta shpresë

LajmiFundit - 11.07.2018

Në “Luzhniki Stadium” po luhet mbrëmjen e sotme gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”. Pjesa e parë mbyllet me avantazhin minimal 1-0 të anglezëve.

Goooool, Manxhukiç dhe Kroacia shumë afër finales (VIDEO)

InfoSport - 11.07.2018

Kroacia është shumë pranë finales së madhe të Kupës së Botës në Rusi, pasi arriti që të shënojë edhe golin e dytë në përballjen gjysmëfinale ndaj Anglisë, njofton “infOSport.mk”.

Kthehet Kroacia, barazon rezultatin ndaj Anglisë

Lajmi.net - 11.07.2018

. Kombëtarja e Kroacisë ka barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Anglisë. Kroacia është rikthyer në lojë, duke barazuar rezultatin 1:1 ndaj Anglisë në gjysmëfinalen e Botërorit.

Anglia drejtë finales, e fiton pjesën e parë kundër Kroacisë

Lajmi.net - 11.07.2018

. Anglia e ka fituar pjesën e parë të ndeshjes gjysmëfinale të Kupës së Botës ndaj Kroacisë. ‘Treluanët’ janë rrugës së mirë për të arritur finalen e Kupës së Botës në Rusi.

Kroacia shkruan historinë, në finale të Rusia 2018

Gazeta Express - 11.07.2018

Kroacia është në finale të Rusia 2018 pasi që ka mposhtur Anglinë më rezultat 2-1, pas 120 minutave ...

Perishiç barazon, Kroacia merr krahë (VIDEO)

InfoSport - 11.07.2018

Kroacia ka barazuar rezultatin mdaj Anglisë në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Kupës së Botës “Rusi 2018”, njofton “infOSport.mk”. Pas epërsisë së hershme të anglezëve, Kroacia deri te barazimi erdhi ...

Kroacia e jashtëzakonshme në finale, England is going home!

VeqSport - 11.07.2018

Përfaqësuasja e Kroacisë me një performancë të jashtëzakonshme ka arritur ta siguroj finalen e madhe të Botërorit 2018. Kroatët mundën në gjysmë-finale Anglinë me rezultat 2-1 pas lojës shtesë në një ...

Kroacia shënon, afër finales

Zeri - 11.07.2018

Kroacia ka shënuar golin e dytë ndaj Anglisë dhe tani kryeson 2:1, transmeton zeri.info Mario Mandzukic shënoi në minutën e 109-të në vazhdime./Zëri © ...

Zjarrfikësit kroatë lënë penaltinë e Rakitiqit pa e shikuar, duhej intervenuar

Koha.net - 11.07.2018

Përderisa Ivan Rakitiq po bëhej gati që të ekzekutonte penaltinë e fitores ndaj Rusisë, zjarrfikësit kroatë u detyruan të mos e shikonin. The Sun shkruan se ata duhej të intervenonin në një rast ...

Supergol Anglia në minutën e pestë

SOT - 11.07.2018

Anglia ka kaluar në avantazh me një goditje standarte në këtë gjysmëfinale të dytë të Kupës së Botës, me ekipet që do të tentojnë një biletë për në finalen e madhe.