TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ambasadori austriak kërkesë të fortë Bashës, Ramës dhe Kryemadhit: Zgjidhja të vijë para...

SOT - 16.05.2019

Turizmi është një nga sektorët që i frikësohet efekteve negative të krizës politike që ka përfshirë vendin. Ndaj ambasadori austriak, Johan Sattler nga Dukati i vlorës, i kërkoi klasës politike të ...

Ambasadori i Austrisë Sattler: Duhet zgjidhje, protesta do të ndikojë në turizëm

Java News - 16.05.2019

Ambasadori i Austrisë në Tiranë, Johann Sattler nga Dukati i Vlorës i është përgjigjur pyetjes së gazetarëve për situatën politike në vend. Ai tha se ka ardhur koha që përfaqësues të politikës të ...

Ambasadori austriak: Urrejtja sjell urrejtje, ka ardhur koha për dialog

Albeu.com - 15.05.2019

Pothuajse të gjitha selitë e vendeve perëndimore në Tiranë, gjatë 24 orëve të fundit kanë pranuar që vendi gjendet në krizë të thellë dhe kanë bërë thirrje për zgjidhje të saj, nëpërmjet dialogut mes ...

Apeli i Austrisë: Zgjidhja të vijë para sezonit turistik

Gazeta Tema - 16.05.2019

Turizmi është një nga sektorët që i frikësohet efekteve negative të krizës politike që ka përfshirë vendin kohët e fundit. Pas presidentit Ilir Meta shqetësimin e operatorëve e ndajnë edhe ...

Ambasadori austriak apel Ramës e Bashës: Jeni përgjegjës për krizën

Mapo - 15.05.2019

Ambasadori austriak në vendin tonë, Johann Sattler, u ka bërë thirrje dy liderve politikë kryesorë në vend, Ramës dhe Bashës të ndalin dhunën dhe reporikën e urrejtjes.

Ambasadori austriak ia lë ‘topin’ shqiptarëve: Në ju ndihmojmë, por përgjegjësia është juaja

Gazeta Express - 15.05.2019

Nga qyteti i Patosit, ambasadori i Austrisë në Tiranë, Johann Sattler u shpreh se politika shqiptare duhet të ndalojë gjuhën e urrejtjes dhe të dialogojë për të kapërcyer krizën.

Ambasadori austriak: Dënojmë dhunën, koha për dialog politik

Medial - 15.05.2019

Ambasadori austriak, Johan Sattler në vendin tonë ka analizuar situatën politike. Nga Patozi, Sartler është shprehur se qytetarët kanë të drejtë të protestojnë ndërsa ka kërkuar nga partitë politike ...

‘Kriza’, ambasadori austriak: Të mendojmë për dialog politik

BalkanWeb - 15.05.2019

Ambasadori austriak, Johan Sattler nga qyteti i Patosit ka komentuar situatën politike në vend. Sartler, është shprehur se qytetarët kanë të drejtë të protestojnë ndërsa ka kërkuar nga partitë ...

Ambasadori austriak: Koha për dialog, ndaloni retorikën e urrejtjes

Gazeta Tema - 15.05.2019

Ambasadori i Austrisë në Tiranë, Johann Sattler, ka përcjellë një mesazh të qartë për politikën shqiptare. Duke folur nga Patosi, Sattler tha se është koha të mendojmë për dialog politik.

Ambasadori austriak Sattler: Dënoj dhunën në vend, përgjegjësia mbi drejtuesit

Java News - 15.05.2019

Ambasadori i Austrisë Johann Sattler mendon se opozita duhet që të shmangë dhunë në protesta, pasi asgjë e mirë nuk vjen nga kjo. “Urrejtja sjell urrejtje, retorika duhet që të ndryshojë.

Ambasadori austriak i bashkohet korit të ndërkombëtarëve: Koha për zgjidhje të krizës!

LajmiFundit - 15.05.2019

Gati të gjitha selitë e vendeve perëndimore në Tiranë, gjatë 24 orëve të fundit kanë pranuar që vendi gjendet në krizë të thellë dhe kanë bërë thirrje për zgjidhje të saj, nëpërmjet dialogut mes ...

Ambasadori i Austrisë mesazh politikës: Është koha të dialogojnë

ABC News - 15.05.2019

Ambasadori austriak, Johan Sattler i bën thirrje mazhorancës dhe opozitës të ulen e të dialogojnë pasi sipas tij ka ardhur koha t’i japin dorën njëra tjetrës.

Ngërçi politik, ambasadori austriak tërheq vëmendjen: Ka ardhur koha që...

SOT - 15.05.2019

Ambasadori austriak Johan Sattler ka folur nga Patosi lidhur me situatën politike në vendin tonë. Sattler u shpreh se qytetarët kanë të drejtë të protestojnë ndërsa tha se ka ardhur koha që partitë ...

Sattler: Dënojmë dhunën, dialog politik për të kapërcyer krizën

Medial - 15.05.2019

TIRANË, 15 maj/MEDIAL-Maela Marini/ Ambasadori i Austrisë në Tiranë, Johann Sattler deklaroi sot se “politikanët shqiptarë duhet të ndalojnë retorikën e dhunës dhe urrejtjes, dhe duhet të dialogojë ...

Ambasadori austriak Sattler: Dënoj dhunën në vend, përgjegjësia mbi drejtuesit

Botasot - 15.05.2019

Ambasadori i Austrisë Johann Sattler mendon se opozita duhet që të shmangë dhunë në protesta, pasi asgjë e mirë nuk vjen nga kjo. “Qytetarët kanë të drejtë të protestojnë.

Ambasadori austriak: Koha për dialog politik! Ndaloni retorikën e urrejtjes

Durres Lajm - 15.05.2019

Duke komentuar situatën politike në vendin ton, ambasadori austriak, Johan Sattler tha se qytetarët kanë të drejtë të protestojnë ndërsa ka kërkuar nga partitë politike të dialogojnë me njëra tjetrën.