TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

E pabesueshme por e vërtetë: Presidenti serb dekoron me medalje Myftiun shqiptar

Botasot - 16.02.2017

Ndarja e medaljes së argjend nga presidenti i Serbisë, Toma Nikoliq, për Myftiun e Luginës së Preshevës, Nexhmedin ef. Saqipi, nuk kaloi pa jehonë. Të shumtë janë zërat e përgëzimeve, që vinin në ...

Presidenti i Serbisë ndanë mirënjohje Myftiut Nexhmedin ef. Saqipit nga Bujanoci (FOTO)

Ina - 16.02.2017

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliq ka ndarë medalje Myftiut Nexhmedin ef. Saqipit nga komuna e Bujanocit për kontributin e tij për paqe, dialog dhe humanitet.