TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

De Biazi alternativa e parë për të marrë drejtimin e Sampdorias

Albeu.com - 09.10.2019

Giani De Biasi mund të rikthehet në drejtimin e një skuadre pas një pauze të gjatë. Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare është pranë akordit me klubin e Sampdorias në Serinë A.

De Biasi te Sampdoria, tekniku italian zbulon prapaskenat

Mapo - 09.10.2019

Emri i tij është lakuar orët e fundit te Sampdoria, me klubin e Serie A që ka shkarkuar trajnerin Eusebio di Francesco për shkak të rezultateve negative.

Pas refuzimit të Gattusos, De Biasi favorit për ta marrë drejtimin e klubit italian

Zeri - 09.10.2019

Gennaro Gattuso raportohet se e ka refuzuar ofertën e Sampdorias për ta marrë drejtimin e skuadrës, transmeton zeri.info “La Gazzetta dello Sport” dhe “Sportitalia” shkruajnë se Gattuso i ka ...

Gattuso thotë jo, De Biasi favorit për stolin e Sampdorias

SuperSport - 09.10.2019

Genaro Gattuso i ka thënë përfundimisht jo stolit të Sampdorias kështu që rriten shanset e Gianni De Biasit për t’u ulur në stolin e skuadrës doriane.

Gattuso te Sampdoria? Ish-trajneri i Milanit merr vendimin

Zeri - 09.10.2019

Gennaro Gattuso raportohet se e ka refuzuar ofertën e Sampdorias për ta marrë drejtimin e skuadrës, transmeton zeri.info “La Gazzetta dello Sport” dhe “Sportitalia” shkruajnë se Gattuso i ka ...

Në pritje të ofertës zyrtare, De Biasi takohet me drejtuesit e Sampdorias

BalkanWeb - 09.10.2019

Sampdoria është kthyer në një pistë konkrete, një mundësi reale që Gianni de Biasi të rikthehet të drejtoj një skuadër pas aventurës së shkurtër te Alaves në La Liga.

E kërkon Sampdoria, flet De Biasi

Albeu.com - 09.10.2019

Emri i Giani de Biasit, qarkullon ditët e fundit në kampin e Sampdorias , si një alternativë për të marrë drejtimin e skuadrës Ish-tekniku i Kombëtares shqiptare, ka sqaruar këtë çështje, duke folur ...

Gattuso mban “peng” De Biasin për postin e trajnerit të Sampdorias

SuperSport - 09.10.2019

Sampdoria mbetet në kërkim të një trajneri me peshë për të zëvendësuar Eusebio di Francescon, tashmë i larguar nga skuadra gjenoveze. Emri që pëlqehet më shumë nga presidenti Massimo Ferrero është ...

De Biasi dhe Gattuso në garë për të marrë drejtimin e klubit të madh të Serie A

Botasot - 08.10.2019

Gennaro Gattuso është në bisedime të avancuara për të zëvendësuar Eusebio Di Francesco në Sampdoria. Sportitalia dhe Sky Sport Italia janë të bindur që Gattuso po dëgjon me vëmendje propozimin nga ...

Sampdoria forcohet me Bertolaccin

Koha.net - 08.10.2019

Mesfushori Andrea Bertolacci është transferimi më i ri te skuadra e Sampdorias, kanë njoftuar të martën mediumet italiane. Bertolacci te Sampdoria është transferuar si futbollist i lirë, pasi nuk ka ...

Gattuso është duke e menduar drejtimin e këtij klubi

Zeri - 08.10.2019

Pas refuzimit të Genoas, mediet italiane shkruajnë se Gennaro Gattuso është në bisedime të avancuara për ta zëvendësuar Eusebio Di Francescon te Sampdoria, transmeton zeri.info Gattuso ishte zgjedhja ...

Dështaku Bertolaçi në Serie A, mund ta stërvisë Gattuso sërish

Mapo - 08.10.2019

I blerë nga Milani 4 vjet më parë për 25 mln euro nga Roma (edhe pse ishte huazuar te Genoa), Andrea Bertolaçi luajti vetëm 42 ndeshje në tre sezone, pasi një sezon u huazua te Genoa.

Emri i De Biasit del si favorit për të marr drejtimin e Sampdorias, në garë edhe Gatusso

Telegrafi - 08.10.2019

Ish-përzgjedhësi i Shqipërisë, Gianni De Biasi dhe ish-trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso, janë emrat e preferuarat për tu bërë trajner te Sampdoria.

Befason Bertolacci, nënshkruan me klubin e njohur italian

Zeri - 08.10.2019

Sampdoria ka zyrtarizuar nënshkrimin e ish-mesfushorit të Milanit, Andrea Bertolacci, transmeton zeri.info Bertolacci i është bashkuar klubit italian si transferim i lirë, derisa ka nënshkruar ...

Zyrtare, Bertolacci rifillon gjithçka nga Sampdoria

SuperSport - 08.10.2019

Pas largimit të Di Francescos dhe pritjes së tifozëve për të mësuar se cili do të jetë trajneri i ri i Sampdorias, presidenti i klubit dorian Massimo Ferrero ka bërë një goditje në merkato duke ...

De Biasi në stolin e Sampdorias? Flet ish trajneri i Kombëtares shqiptare

BalkanWeb - 08.10.2019

Gianni De Biasi mbetet një emër fiks në merkaton e trajnerëve në Serie A, një emër që lakohet thuajse gjithnjë nga çdo skuadër që kërkon një timonier të ri.

Sampodria pa trajner, del emri i De Biasit

Albeu.com - 08.10.2019

Klubi i Sampdorias ka vendosur në ditën e djeshme të përfundojë para kohe kontratën me trajnerin Eusebio Di Francesco. Dorianët i kanë bërë një start shumë të dobët kampionatit teksa e shohin veten ...

Largimi i Di Franceskos, De Biazi kandidat për stolin e Sampdorias

Albeu.com - 07.10.2019

Eusebio Di Françesko ishte trajneri i parë që u largua për këtë sezon në Seria A, që pas nisjes së sezonit të ri. Pas humbjes me Veronën, ku protagonist me një gol ishte edhe shqiptari Marash ...

Dorëhiqet trajneri i klubit të Seria A

Albeu.com - 07.10.2019

Eusebio Di Françesko largohet nga Sampdoria. Mes trajnerit dhe klubit xhenovez, ka një akord për të prishur kontratën, dhe ai do të largohet me mirëkuptim nga të dyja palët.

Ndryshime pankinash te ekipet gjenoveze, ikën Di Francesco, gati edhe Andreazzoli

SuperSport - 07.10.2019

Kampionatet e futbollit janë ndalur për t’u lënë vendin ndeshjeve të kombëtareve, ndërsa ky moment duket se po u shërben shumë dy skuadrave të Gjenovës në Itali, të cilat në 7 javët e para të sezonit ...

Kriza e rezultateve, De Biasi pranë klubit të Seria A

Botasot - 07.10.2019

Përparon si favorit Gianni De Biasi, pas zgjidhjes konsensuale të kontratës mes Sampdorias dhe trajnerit Di Francesco. Profile të ndryshme u vlerësuan, mes të cilëve spikaste edhe ai i Stefano Pioli, ...

Zyrtare: Di Francesco dhe Sampdoria ndajnë rrugët

Telegrafi - 07.10.2019

Sampdoria e ka zyrtarizuar largimin e trajnerit, Eusebio Di Francesco, pas startit të dobët të sezonit. Ka qenë klubi i Sampdorias që me një komunikatë e ka konfirmuar ndarjen e dy palëve.

Di Francesco largohet nga Sampdoria

Koha.net - 07.10.2019

Eusebio Di Francesco nuk është më trajner te skuadra e Sampdorias. Mediumet italiane kanë raportuar të hënën se Di Francesco ka arritur marrëveshje me klubin për shkëputjen e kontratës pas ...

Kriza e rezultateve, De Biasi pranë klubit të Seria A

Mapo - 07.10.2019

Përparon si favorit Gianni De Biasi, pas zgjidhjes konsensuale të kontratës mes Sampdorias dhe trajnerit Di Francesco. Profile të ndryshme u vlerësuan, mes të cilëve spikaste edhe ai i Stefano Pioli, ...

Sampdoria fillon bisedimet me Di Biazin

Alsat - 08.10.2019

Klubi i Sampdorias ka vendosur të përfundojë para kohe kontratën me trajnerin Eusebio Di Françesko, pas një start shumë të dobët kampionatit teksa e shohin veten në vendin e fundit të tabelës së ...

De Biasi pranë ekipit të njohur të Serie A, por mbahet “peng” nga Gattuso

Top Channel - 09.10.2019

Sampdoria mbetet në kërkim të një trajneri me peshë për të zëvendësuar Eusebio di Francescon, tashmë i larguar nga skuadra gjenoveze. Emri që pëlqehet më shumë nga presidenti Massimo Ferrero është ...

De Biasi pranë ekipit të njohur të Serie A, por mbahet “peng” nga Gattuso

Botasot - 09.10.2019

Sampdoria mbetet në kërkim të një trajneri me peshë për të zëvendësuar Eusebio di Francescon, tashmë i larguar nga skuadra gjenoveze. Emri që pëlqehet më shumë nga presidenti Massimo Ferrero është ...

De Biasi pranë ekipit të njohur të Serie A, por mbahet “peng” nga Gattuso

Gazeta Tema - 09.10.2019

Sampdoria mbetet në kërkim të një trajneri me peshë për të zëvendësuar Eusebio di Francescon, tashmë i larguar nga skuadra gjenoveze. Emri që pëlqehet më shumë nga presidenti Massimo Ferrero është ...

Gianni De Biasi kërkohet nga skuadra e Series A

Zeri - 09.10.2019

Sampdoria mbetet në kërkim të një trajneri me peshë për të zëvendësuar Eusebio di Francescon, tashmë i larguar nga skuadra gjenoveze. Emri që pëlqehet më shumë nga presidenti Massimo Ferrero është ...

Gattuso mban “peng” De Biasin për postin e trajnerit të Sampdorias

Durres Lajm - 09.10.2019

Sampdoria mbetet në kërkim të një trajneri me peshë për të zëvendësuar Eusebio di Francescon, tashmë i larguar nga skuadra gjenoveze. Emri që pëlqehet më shumë nga presidenti Massimo Ferrero është ...

Gattuso refuzon Sampdorian, De Biasi mbetet opsioni kryesor

Telegrafi - 09.10.2019

Genaro Gattuso e ka refuzuar përfundimisht stolin e Sampdorias, që kështu shanset rriten për Gianni De Biasi, që ta marr drejtimin e kësaj skuadre. Ish-trajneri i Milanit nuk e ka pranuar ofertën e ...