TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Të gjithë kundër Xhafajt. KLD dhe Llalla: Nuk shkelëm Kushtetutën

Top Channel - 17.02.2017

Këshilli i Lartë i Drejtësisë dhe Prokuroria e Përgjithshme nuk pranuan argumentet e kryetarit të komisionit të ligjeve, Fatmir Xhafaj, se kishin ndjekur një procedurë antikushtetuese për hartimin e ...

Shorti i KED, Prokuroria dhe KLD kundër pretendimeve të Xhafës

ABC News - 17.02.2017

Këshilli i Lartë i Drejtësisë dhe Prokuroria e Përgjithshme rrëzuan pretendimet e Fatmir Xhafës në lidhje me shkeljen e pretenduar të ligjit dhe kushtetutës, në hartimin e listave me kandidatët që ...

Dokumenti/ Llalla i përgjigjet Xhafës: Zbatuam ligjin për Këshillin e Emërimeve. Shko në Kushtetuese

Lajm - 17.02.2017

Kryeprokurori Adriatik Llalla i është përgjigjur me një shkresë zyrtare sot, Kryetarit të Kosmisionit të Ligjeve, Fatmir Xhafa i cili u ankua për parregullsi gjatë përzgjedhjes së anëtarëve të ...

Kandidaturat e KED, Llalla i përgjigjet Xhafajt: Mund ta çoni në Kushtetuese!

Ora news - 17.02.2017

Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla ka reaguar mbi shqetësimet e ngritura nga kreu i Komisionit parlamentar të Ligjeve, Fatmir Xhafaj mbi procedurat e ndjekura për hedhjen e shortit të ...

Ankesat për KED/ Llalla i përgjigjet Xhafës: Kemi zbatuar procedurat sipas ligjit

BalkanWeb - 17.02.2017

TIRANË- Prokuroria e Përgjithshme i ka kthyer sot përgjigje letrës-ankesë të Kreut të Komisionit të Reformës në Drejtësi Fatmir Xhafaj në lidhje me emrat e propozuar për Këshillin e Emërimeve në ...

KED, Llalla reagon kundrejt Xhafajt

SOT - 17.02.2017

Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla ka reaguar mbi shqetësimet e ngritura nga kreu i Komisionit parlamentar të Ligjeve, Fatmir Xhafaj mbi procedurat e ndjekura për hedhjen e shortit të ...

“KED”, Llalla i përgjigjet Xhafajt

Vision Plus - 17.02.2017

Kryeprokurori Adriatik Llalla i ktheu përgjigje presidentit te republikës Bujar Nishani dhe kreut te Komisionit te Ligjeve Fatmir Xhafaj, lidhur me emërimet ne Këshillin e Drejtësisë.

KLD kundër Xhafës: U respektua ligji për emërimet në KED

Ora news - 17.02.2017

Ndryshe nga kreun i Komisionit të Ligjeve, Fatmir Xhafaj Këshilli i Lartë i Drejtësisë thotë se për emërimet në Këshillin e Përkohshëm të Emërimeve në Drejtësi janë bërë duke respektuar pikë për pikë ...

Shorti i KED/ Pas KLD-së reagon dhe Llalla kundër Xhafajt: Drejtoju Gjykatës Kushtetuese!

Java News - 17.02.2017

Kryeprokurori i përgjithshëm Adriatik Llalla i përgjigjet kreut të komisionit të Reformës në Drejtësi Fatmir Xhafa duke i vënë në dukje atij se për përzgjedhjen e prokurorëve për garë në Këshillin e ...

Shorti për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi, KLD rrëzon Xhafën. Zbardhet letra për Nishanin e Metën

BalkanWeb - 17.02.2017

TIRANE- Kontrolli i Lartë i Drejtesise ka drejtuar letër presidentit Nishani dhe kreut tw kuvendit Meta në lidhje me pretendimet e kreut të Komisionit për Çështjet Ligjore, Fatmir Xhafaj në lidhje me ...

Të gjithë kundër Xhafajt. KLD dhe Llalla: Nuk shkelëm Kushtetutën

Mapo - 17.02.2017

Këshilli i Lartë i Drejtësisë dhe Prokuroria e Përgjithshme nuk pranuan argumentet e kryetarit të komisionit të ligjeve, Fatmir Xhafaj, se kishin ndjekur një procedurë antikushtetuese për hartimin e ...

Llalla dhe Nishani bëhen bashkë kundër mazhorancës, përplasen me Xhafajn për KED, nuk pranojnë kritikat për zgjedhjen e ...

SOT - 18.02.2017

Kryeprokurori Adriatik Llalla dhe Presidenti Bujar Nishani janë bërë dje bashkë kundër kreut të Komisioni të Ligjeve, Fatmir Xhafaj. Deputeti i Partisë Socialiste, ditën e hënë, përmes një letre ...

Vettingu-KLD-Llalla, kundër Xhafës: U respektua ligji për emërimet në KED

RTSH - 17.02.2017

Këshilli i Lartë i Drejtësisë, reagon ndaj akuzave të Kreut të Komisionit të Ligjeve, Fatmir Xhafa , se sekretari i Përgjithshëm i KLD-së, kishte shmangur nga shorti një numër të konsiderueshëm ...

SHKRESA/ Shorti për KED, KLD replikon me Xhafën: Zbatuam ligjin

Java News - 17.02.2017

Këshilli i Lartë i Drejtësisë i ka drejtuar një letër Presidentit të Republikës, Bujar Nishani dhe kreut të Kuvendit, Ilir Meta në lidhje me pretendimet e kreut socialist të Komisionit për Çështjet ...

Hartimi i listave për shortin e KED përplas institucionet, çështja drejt Kushtetueses

Java News - 17.02.2017

Këshilli i Lartë i Drejtësisë dhe Prokuroria e Përgjithshme nuk pranuan argumentet e kryetarit të komisionit të ligjeve, Fatmir Xhafaj, se kishin ndjekur një procedurë antikushtetuese për hartimin e ...

KLD kundër Fatmir Xhafës: Kemi respektuar ligjin, lista e gjyqtarëve është transparente

Botasot - 17.02.2017

Përmes një letre drejtuar Presidentit të Republikës, Bujar Nishani dhe kreut të Kuvendit, Ilir Meta në lidhje me pretendimet e kreut socialist të Komisionit për Çështjet Ligjore, Fatmir Xhafaj sa i ...

KLD rrëzon pretendimet e Xhafës: Kemi respektuar pikë për pikë ligjin për përzgjedhjen e kandidaturave

SOT - 17.02.2017

Këshilli i Lartë i Drejtësisë i ka drejtuar një letër Presidentit të Republikës, Bujar Nishani dhe kreut të Kuvendit, Ilir Meta në lidhje me pretendimet e kreut socialist të Komisionit për Çështjet ...

KLD kundër Fatmir Xhafës: Kemi respektuar ligjin, lista e gjyqtarëve është transparente

Gazeta Express - 17.02.2017

Përmes një letre drejtuar Presidentit të Republikës, Bujar Nishani dhe kreut të Kuvendit, Ilir Meta në lidhje me pretendimet e kreut socialist të Komisionit për Çështjet Ligjore, Fatmir Xhafaj sa i ...

| 13:45 | Z.H. | 80 Rama nis ditën me homazhe tek varri i Rugovës

Zhurnal - 17.02.2017

Këshilli i Lartë i Drejtësisë i ka drejtuar një letër Presidentit të Republikës, Bujar Nishani dhe kreut të Kuvendit, Ilir Meta në lidhje me pretendimet e kreut socialist të Komisionit për Çështjet ...

KLD rrëzon Xhafën: Kemi respektuar pikë për pikë ligjin për përzgjedhjen e kandidaturave

Mapo - 17.02.2017

Këshilli i Lartë i Drejtësisë i ka drejtuar një letër Presidentit të Republikës, Bujar Nishani dhe kreut të Kuvendit, Ilir Meta në lidhje me pretendimet e kreut socialist të Komisionit për Çështjet ...