TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Neymar flet për treshen e frikshme të PSG-së

Gazeta Express - 13.09.2017

Neymar ka vetëm fjalë të mira për Cavanin e ...

UEFA fillon hetimet për ndeshjen e Ligës së Kampionëve (FOTO)

Lajmi.net - 13.09.2017

UEFA ka një lajm të keq për Celticun. UEFA ka nisur procedurë disiplinore kundër Celticut pas hyrjes në fushë nga një tifoz gjatë ndeshjes kundër Paris Saint-Germain në Ligën e Kampionëve.

Mbappe duhet të mësojë edhe si të vetëmbrohet

Top Channel - 13.09.2017

Ekipi skocez, Celtic Glasgoë pritet të përballet sërish me një ndëshkim nga UEFA, pasi një tifoz zbriti në fushën e lojtës për të sulmuar sulmuesin e Paris SG, Kylian Mbappe, gjatë fitores 5-0 të ...

Një huligan tentoi të godiste mbrëmë Mbappen (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.09.2017

Celtic mund të përballet me sanksione të ashpra të UEFA-s, pasi një tifoz depërtoi në fushë dhe tentoi të godasë yllin e PSG, Kylian Mbappe. Incidenti ndodhi vetëm pak minuta para pushimit të pjesës ...

Mbappe mbrëmë theu një rekord që vështirë se do të thyehet gjatë viteve të ardhshme

Albeu.com - 13.09.2017

Francezët nuk janë kursyer kundër Celtic duke fituar 5-0 ndeshjen e parë të Grupit B. Suksesi ka ardhur falë treshes Cavani, Neyma dhe Mbappe . Ka qenë pikërisht ky i fundit që ka vendosur një rekord ...

Turp për Neymarin, shikojeni çfarë bëri kundër Celticut (VIDEO)

Lajmi.net - 13.09.2017

Neymar ka refuzuar t’ia zgjasë dorën futbollistit të Celticut, Rolston duke e injoruar, përkundër faktit se ekipi i tij fitoi bindshëm ...

Tifozi i Celticut futet në fushë dhe tenton ta godas Mbappen (Foto)

Telegrafi - 13.09.2017

Një tifoz i Celticut është arrestuar pasi është futur në fushë dhe ka tentuar ta sulmojë yllin e ri të Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe. Policia e ka konfirmuar rastin e arrestimit me tifozin që ...

PSG-Celtic/ Gjesti i shëmtuar i Neymar që indinjoi Skocinë (VIDEO)

BalkanWeb - 13.09.2017

Neymar ishte edhe njëherë protagonisti i ndeshjes së djeshme mes Paris Saint Germain përballë Celtic të vlefshme për fazën e grupeve të Uefa Champions League.

FOTO/ Celtic-PSG, tifozi futet në fushë dhe sulmon Kylian Mbappe

BalkanWeb - 12.09.2017

Skuadra skoceze, Celtic, mund të përballet me dënim të rëndë nga UEFA për organizim të dobët të ndeshjes në Ligën e Kampionëve, ku një tifoz hyri lehtësisht në fushë dhe tentoi të sulmonte ...

PSG-ja e pandalshme, shkëlqyen Neymar e Mbappe (VIDEO)

Albeu.com - 12.09.2017

PSG-ja e ka nisur me këmbë të mbarë aventurën në Ligën e Kampionëve, duke e mposhtur 5:0 Celticun në ndeshjen e parë të fazës së Grupeve. Në këtë ndeshje shkëlqyen treshja sulmuese, Edinson Cavani , ...

Neymar – Mbappe – Cavani marshojnë në Skoci për fitore (Video)

Telegrafi - 12.09.2017

Paris Saint-Germain ka bërë proces të shkurtër me Celticun në Celtic Park duke realizuar fitore bindëse prej 3-0. Pjesa e parë filloi shumë pozitivisht për PSG-në.

Bayerni dhe PSG fitojnë lehtësisht (VIDEO)

Lajmi.net - 12.09.2017

Bayern Munchen ka fituar në shtëpi ndaj Anderlechtit. Bavarezët fituan 2:0 me golat e Leëandoëski dhe Alcantaras. Në ndeshjen tjetër të grupit, PSG shkatërroi Celticun 5:0.

Neymari e Mbappe debutojnë me gola për PSG-në në “Champions”

Koha.net - 12.09.2017

Transferimet e reja të Paris Saint-Germainit, Neymar dhe Kylian Mbappe ishin në listën e shënuesve në fitoren e lartë që parisienët e arritën ndaj Celticut në ndeshjen e parë të grupeve në Ligën e ...

Notat e lojtarëve – Celtic 0-5 PSG, godet trinomi i tmerrit

Telegrafi - 12.09.2017

Paris Saint Germain ka shkatërruar Celticun në Glasgow. Dy gola nga Cavani, një nga Neymar dhe një nga Mbappe kompletuan rezultatin bashkë me një autogol.

Mbappe dhe Cavani shënojnë për PSG-në (Video)

Telegrafi - 12.09.2017

Kylian Mbappe po përshtat mjaft mirë te PSG dhe ka arritur të shënojë në Ligën e Kampionëve. Mbappe arriti të shënojë në minutën e 34-të pas asistimit të Neymar.

Neymar nderon Parisin edhe në Ligën e Kampionëve (Video)

Telegrafi - 12.09.2017

Neymar ka arritur ta shënojë golin e parë me fanellën e PSG-së në Ligën e Kampionëve që në ndeshjen e parë kundër Celticut. Braziliani ka arritur të shënojë në portën e Celticut që në minutën e 20-të.

Celtic-PSG, goli i dytë (VIDEO)

Lajmi.net - 12.09.2017

. Paris Saint Germain shënon edhe golin e dytë ndaj Celticut. Realizues Kylian ...

Celtic-PSG, formacionet zyrtare

Lajmi.net - 12.09.2017

. Celtic dhe PSG takohen sonte në kuadër të Ligës së Kampionëve. Më poshtë i keni formacionet zyrtare të skuadrave. Celtic: Gordon; Ralston, Lustig, Simunovic, Tierney; Brown, Ntcham; Roberts, ...

Formacionet zyrtare: Celticu pret yjet e PSG-së

Telegrafi - 12.09.2017

Celticu ka një përballje të vështirë në ndeshjen e parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve, pasi e pret Paris Saint Germainin e përforcuar. Dy përforcimet e mëdha të PSG-së, Neymar dhe Kylian ...

Mbape: Mos e haroni Juven, ata mund të fitojnë Ligën e Kampionëve

InfoSport - 12.09.2017

Sulmuesi i ri i Paris Sen Zhermenit, Kylian Mbappe befasohet kur shikon se Juventus nuk konsiderohet si ekipi favorit për të fituar Ligën e Kampionëve.

Celtic mund të përballet me sanksione të ashpra të UEFA-s

Shqipmedia - 13.09.2017

Celtic mund të përballet me sanksione të ashpra të UEFA-s, pasi një tifoz depërtoi në fushë dhe tentoi të godasë yllin e PSG, Kylian Mbappe. Incidenti ndodhi vetëm pak minuta para pushimit të pjesës ...

Mbappe mbrëmë vendosi një rekord i cili vështirë se do të arrihet nga dikush tjetër

Portalb - 13.09.2017

Francezët nuk janë kursyer kundër Celtic duke fituar 5-0 ndeshjen e parë të Grupit B. Suksesi ka ardhur falë treshes Cavani, Neyma dhe Mbappe. Ka qenë pikërisht ky i fundit që ka vendosur një rekord ...

Tifozi i Celticut futet në fushë dhe tenton ta godas Mbappen (Foto)

Almakos - 13.09.2017

Një tifoz i Celticut është arrestuar pasi është futur në fushë dhe ka tentuar ta sulmojë yllin e ri të Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe. Policia e ka konfirmuar rastin e arrestimit me tifozin që ...

PSG nuk i trembet hetimit nga UEFA, Al-Khelaifi: Rritje e madhe të ardhurash

Zhurnal - 12.09.2017

PSG nuk i trembet hetimit nga UEFA, Al-Khelaifi: Rritje e madhe të ardhurash Paris Saint-Germain nuk i trembet ndonjë ndëshkimi të mundshëm të UEFA-s.

Te PSG s’i tremben hetimit nga UEFA

SuperSport - 12.09.2017

Psg nuk i trembet hetimit të Uefa-s. Organi më i lartë i futbollit europian, duket se është gati të nisë hetimin për klubin parizien, pas supergoditjeve që drejtuesit e skuadrës realizuan gjatë ...

Neymar – Mbappe – Cavani marshojnë në Skoci për fitore (Video)

Almakos - 12.09.2017

Paris Saint-Germain ka bërë proces të shkurtër me Celticun në Celtic Park duke realizuar fitore bindëse prej 3-0. Pjesa e parë filloi shumë pozitivisht për PSG-në.

Ceferin: Do ta përjashtoj PSG-në. Uefa përgënjeshtron

Shqipmedia - 12.09.2017

400 milionë Eurot e shpënzuara për Neymar dhe Mbappe nga PSG vazhdojnë të krijojnë polemika de në këtë mes nuk mbetet jashtë as UEFA, institucioni që duhet të vihet në levizje për të verifikuar nëse ...

Mbappe: Harrojeni Real Madridin dhe Barcelonën, ky ekip mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

Lajmi.net - 12.09.2017

. “Është e çuditshme sepse ne gjithnjë flasim vetëm për Realin, Barcelonën dhe Bayernin si favoritet kryesorë”, tha Mabppe për Gazzetta dello Sport. “Nuk flitet shumë për Juventusin që është gjithnjë ...

Presidenti i PSG-së e jep lajmin e madh për Neymar – Mbappe

Lajmi.net - 12.09.2017

. Presidenti i Paris Saint-Germain, Nasser Al-Khelaifi ka insistuar se klubi nuk i ka shkelur rregullat e Fair Playt Financiar. Ai ka theksuar se gjithçka do të dalë në rregull me transferimin e dy ...

Notat e lojtarëve – Celtic 0:5 PSG, godet trinomi i tmerrit

Almakos - 12.09.2017

Paris Saint Germain ka shkatërruar Celticun në Glasgow. Dy gola nga Cavani, një nga Neymar dhe një nga Mbappe kompletuan rezultatin bashkë me një autogol.

Mbappe dhe Cavani shënojnë për PSG-në (Video)

Almakos - 12.09.2017

Kylian Mbappe po përshtat mjaft mirë te PSG dhe ka arritur të shënojë në Ligën e Kampionëve. Mbappe arriti të shënojë në minutën e 34-të pas asistimit të Neymar.

Ekipet me sulmin më të shtrenjtë në Ligën e Kampionëve (FOTO)

Lajmi.net - 12.09.2017

. E përditshmja spanjolle Marca ka analizuar treshet më të shtrenjta në këtë garë, ku prin ajo e PSG-së, Cavana, Neymar dhe Mbappe, të cilët kushtuan 467 milionë euro.

Neymar nderon Parisin edhe në Ligën e Kampionëve (Video)

Almakos - 12.09.2017

Neymar ka arritur ta shënojë golin e parë me fanellën e PSG-së në Ligën e Kampionëve që në ndeshjen e parë kundër Celticut. Braziliani ka arritur të shënojë në portën e Celticut që në minutën e 20-të.

Celtic – PSG: Formacionet e mundshme, Emery nga minuta e parë me dyshen 300 milionëshe

Telegrafi - 12.09.2017

Rikthehet Liga e Kampionëve, rikthehet netët magjike e garës më të madhe evropiane për klube. Në mesin e klubeve është edhe Paris Saint Germai, kandidat serioz për të fituar këtë kompeticion.

Gjashtë treshet më të shtrenjta në Ligën e Kampionëve (Foto)

Gazeta Express - 12.09.2017

Treshja e PSG-së Cavani, Neymar dhe Mbappe është më e shtrenjta këtë sezon në Ligën e kampionëve dhe në histori të ...

Prapaskena e merkatos/ Zbulohet përse Mbappe zgjodhi PSG-në

Ina - 11.09.2017

Presidenti i PSG-së, Nasser al Khelaifi, ka treguar se disa skuadra i kanë ofruar Kylian Mbappe më shumë sesa ata. Al-Khelaifi insiston se Mbappe zgjodhi me zemër, pasi dëshironte të kthehej në ...

Al-Khelaifi: Për Mbappen klubet tjera ofertuan më shumë

Telegrafi - 11.09.2017

Presidenti i Paris Saint-Germain, Nasser Al-Khelaifi, ka thënë se shumë klube kanë ofruar më shumë se klubi i tij për Kylian Mbappen. Mbappe u bë blerja e dytë më e shtrenjtë në histori të klubit kur ...

Presidenti i UEFA-s, Ceferin: E di që duhet të përjashtoi Paris SG nga Kupat e Europës

BalkanWeb - 11.09.2017

Jo pak emra të njohur të futbollit duke përfshirë edhe trajnerë aktual kritikuan merkaton e kësaj vere për shpenzimet marramendëse të bëra. Sipas tyre në këto kushte ishte e vështirë të flitej për ...

Presidenti i PSG-së thotë se Mbappe refuzoi oferta më të larta

Koha.net - 11.09.2017

Presidenti i Paris Saint-Germainit, Nasser Al-Khelaifi, ka thënë se klubi i tij nuk kishte bërë ofertën më të lartë për Kylian Mbappen. Mbappe u bë futbollist i PSG-së në ditën e fundit të afatit ...

Bleu Neymar e Mbappe, por Paris SG nuk është klubi që ka shpenzuar më shumë

BalkanWeb - 11.09.2017

Paris SG mund të ketë shpenzuar 222 mln euro për të blerë Neymar, apo 180 mln euro për të blerë Mbappe-n, por sërish nuk mban vendin e parë sa i takon shumës që ka derdhur për të ndërtuar skuadrën, ...

​Al Khelaifi tregon arsyen e vërtetë pse Mbappe zgjodhi PSG-në (Foto)

Gazeta Express - 11.09.2017

Presidenti i PSG-së, Nasser al Khelaifi ka treguar se disa skuadra i kanë ofruar Kylian Mbappe më shumë se sa ...

Çmenduria e tifozit rrezikon Celtic, tentoi të godasë Mbappe

Durres Lajm - 13.09.2017

Celtic mund të përballet me sanksione të ashpra të UEFA-s, pasi një tifoz depërtoi në fushë dhe tentoi të godasë yllin e PSG, Kylian Mbappe. Incidenti ndodhi vetëm pak minuta para pushimit të pjesës ...

Tifozi i Celticut futet në fushë dhe tenton ta godas Mbappen (Foto)

Zhurnal - 13.09.2017

Tifozi i Celticut futet në fushë dhe tenton ta godas Mbappen (Foto) Një tifoz i Celticut është arrestuar pasi është futur në fushë dhe ka tentuar ta sulmojë yllin e ri të Paris Saint-Germain, Kylian ...

Presidenti i UEFA-s: Do ta përjashtoj PSG-në

Albeu.com - 12.09.2017

400 milionë Eurot e shpënzuara për Neymar dhe Mbappe nga PSG vazhdojnë të krijojnë polemika de në këtë mes nuk mbetet jashtë as UEFA, institucioni që duhet të vihet në levizje për të verifikuar nëse ...

Mbappe: Juventusi është një nga favoritet për të fituar Championsin

Gazeta Tema - 12.09.2017

Sulmuesi i PSG-së, Kylian Mbappe, ka folur për favoritet e këtij sezoni në Ligën e Kampionëve Mbappe insiston se të gjithë flasin vetëm për Real Madrid, Barcelona dhe Bayern Munich, si favoritet ...

Neymar i pandalshëm, nderon Parisin edhe në Ligën e Kampionëve (VIDEO)

Albeu.com - 12.09.2017

Neymar ka arritur ta shënojë golin e parë me fanellën e PSG-së në Ligën e Kampionëve që në ndeshjen e parë kundër Celticut . Braziliani ka arritur të shënojë në portën e Celticut që në minutën e ...

Celtic – PSG: Formacionet e mundshme, Emery nga minuta e parë me dyshen 300 milionëshe

Almakos - 12.09.2017

Rikthehet Liga e Kampionëve, rikthehet netët magjike e garës më të madhe evropiane për klube. Në mesin e klubeve është edhe Paris Saint Germai, kandidat serioz për të fituar këtë kompeticion.

Al-Khelaifi: Për Mbappen klubet tjera ofertuan më shumë

Almakos - 11.09.2017

Presidenti i Paris Saint-Germain, Nasser Al-Khelaifi, ka thënë se shumë klube kanë ofruar më shumë se klubi i tij për Kylian Mbappen. Mbappe u bë blerja e dytë më e shtrenjtë në histori të klubit kur ...

Al-Khelaifi: Të tjerët ofruan më shumë, por Mbappe ndoqi zemrën e tij

Albeu.com - 12.09.2017

Nasser Al-Khelaifi, ka thënë se shumë klube kanë ofruar më shumë se klubi i tij për Kylian Mbappen. Kryeqytetasit do duhet të paguajnë 180 milionë euro për lojtarin 18 vjeçar verwn e ardhshme.