TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sancho pas ndeshjes ndaj Kosovës: Ishte e çmendur, i lumtur me golin tim të parë për Anglinë

Telegrafi - 11.09.2019

Jadon Sancho është shprehur i lumtur pas fitores së Anglisë dhe golit të tij të parë me fanellën e Tre Luanëve ndaj Kosovës. Anglia mposhti Kosovën me rezultat 5-3 në ndeshjen e vlefshme të Grupit A ...

Ky anglez e cilëson si të çmendur ndeshjen me Kosovën

Botasot - 11.09.2019

Sulmuesi anësor i Anglisë, Jadon Sancho, e vlerësoi ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës si të çmendur, duke shtuar se golin e tij të parë ia kushtoi gjyshes së tij.

Sancho e komenton ndeshjen kundër Kosovës: Ishte çmenduri

Gazeta Express - 11.09.2019

Sulmuesi anësor i Anglisë, Jadon Sancho, e vlerësoi ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës si të çmendur, duke shtuar se golin e tij të parë ia kushtoi gjyshes së tij.

Sterling reagon pas fitores së vështirë të Kosovës, vlerëson paraqitjen e tij në këtë mënyrë

Zeri - 11.09.2019

Raheem Sterling i ka shijuar muajt e fundit – por ai e di se ende ka punë për të bërë që të konsiderohet njëri prej më të mirëve në botë. Sterling e drejtoi Anglinë drejt fitores 5:3 përballë Kosovës ...

Anglia ka bërë një “zbulim” nga ndeshja me Kosovën

Lajmi.net - 11.09.2019

Raheem Sterling ishte një nga futbollistët më të mirë të Anglisë në fitoren 5:3 ndaj Kosovës në eliminatoret e Euro 2020. Madje, tabloidi britanik “Daily Star” e ka krahasuar paraqitjen e tij me ...

Anglia me 5 yje ndëpret ecurinë e mrekullueshme të Kosovës (VIDEO)

Albeu.com - 10.09.2019

Kosova është mposhtur nga Anglia me rezultat 5-3 në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020. Edhe për kundër rezultatit, Dardanët bënë një paraqitje shumë të mirë në këtë ndeshje, sidomos në pjesën e ...

Pas 12 viteve Anglisë i tregohet forca nga Kosova

Shqipmedia - 10.09.2019

Për 12 vite me radhë Anglisë nuk i kishte shënuar askush tre gola në shtëpinë e “Tre Luanëve”. Këtë gjë e bënë sonte futbollistët kosovarë. Hera e fundit që Anglia kishte pësuar tre gola në shtëpi në ...

Anglia ndërprenë serinë prej 15 ndeshje pa humbje të Kosovës (VIDEO)

InfoSport - 10.09.2019

Anglia ka ndërprerë serinë prej 15 ndeshjeve pa humbje të Kosovës, që sonte në “Sent Meri” zhvilloi një pjesë të dytë shumë të mirë, por që nuk mjaftoi për ti ikur disfatës së parë në grupin “A” ...

Anglia e fiton trillerin ndaj Kosovës, ia ndërpret ecurinë dyvjeçare pa humbje verdhekaltërve

Gazeta Express - 10.09.2019

Anglia e ka mundur Kosovën 5:3 në një ndeshje triller kualifikuese për Euro 2020, duke ia ndërprerë ecurinë gati dyvjeçare pa humbje kombëtares verdhekaltër.

Kosova ia prishë rekordin Anglisë, ja për çfarë bëhet fjalë

Lajmi.net - 10.09.2019

Sonte, Anglia ka mposhtur Kosovën me rezultat 5 – 3 në Southampton, por, fakti interesant është se Anglia nuk ka pranuar 3 gola në shtëpi që nga viti 2007.

Anglia 5, Kosova 3. Vedat Muriqi shënon penalltinë, Kane e humb

Top Channel - 10.09.2019

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Kosova ka shënuar golin e tretë me Vedat Muriqnin dhe atë të dytë me Valon Berishën sërish.

Kosova i jep fund serisë pa humbje – mposhtet nga Anglia, por nuk turpërohet

Telegrafi - 10.09.2019

Kosova e ka pësuar humbjen e parë në këto eliminator nga Anglia me rezultat 5-3. Një ndeshje me dy fytyra, pasi që në pjesën e parë u paraqitëm dobët, ndërsa në të dytë skuadra ishte më mirë.

As serbët nuk arrijnë t'i rezistojnë paraqitjes dinjitoze të Kosovës kundër Anglisë

Zeri - 11.09.2019

Mediat serbe kanë reaguar pas fitores së Anglisë 5:3 kundër Kosovës në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian "Euro 2020". Pasi pranuan gol pas 34 sekondash në Southampton, Anglia u ...

Sancho shkruan historinë me Anglinë kundër Kosovës

Gazeta Express - 11.09.2019

Jadon Sancho është bërë futbollisti i parë i lindur në vitin 2000 apo më vonë që shënon gol për Anglinë, pas dy golave kundër Kosovës të martën. Anglia e mundi Kosovën 5:3 në një ndeshje kualifikuese ...

Anglia 5, Kosova 3. Vedat Muriqi shënon penalltinë

Top Channel - 10.09.2019

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Kosova ka shënuar golin e tretë me Vedat Muriqnin dhe atë të dytë me Valon Berishën sërish.

Anglia 5-3 Kosova, statistikat e ndeshjes

Telegrafi - 10.09.2019

Kosova e ka pësuar humbjen e parë në këto eliminator nga Anglia me rezultat 5-3. Skuadra jonë e nisi mirë ndeshjen duke shënuar që në fillim të saj, pas 35 sekondave.

Shqipëria po fiton, Kosova vështirë me Anglinë

Ina - 10.09.2019

Pjesa e parë Angli – Shqipëri ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Sancho shënon golin e katërt në minutën e 45-të dhe të pestin vetëm 1 minutë më pas.

Kosova ia bënë Anglisë atë që ia kishte bërë edhe Kroacia

Gazeta Express - 10.09.2019

Me fitoren prej 5:3, Anglia ia ka ndërprerë serinë Kosovës prej 15 ndeshjeve pa humbje. Mirëpo, edhe Kosova i ka shkaktuar dëme ekipit të “Tre Luanëve”.

Pjesa e parë: Anglia tregon klasin ndaj Kosovës

Lajmi.net - 10.09.2019

‘Dardanët’ e nisën më mirë këtë ndeshje, duke realizuar me Valon Berishën (1’) pas një gabimi të mbrojtjes vendase. Gjithsesi, pas pësimit të golit ‘Tre Luanët’ morën në kontroll gjërat, duke ...

Kosova pëson humbje dinjitoze nga Anglia, largohet kokëlart nga Southamptoni

Zeri - 10.09.2019

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar humbje dinjitoze nga Anglia në ndeshjen e zhvilluar sonte në stadiumin "St Mary's Stadium", në Southampton. Në kuadër të grupit A në eliminatoret e Kampionatit ...

Mbyllet pjesa e parë, Anglia thellon avantazhin kundër Kosovës, 5-1

Top Channel - 10.09.2019

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Sancho shënoi golin e katërt në minutën e 45-të dhe të pestin vetëm 1 minutë më pas. Në minutën e 38-të Anglia thelloi avantazhin në ...

Dy rekordet që Kosova ia theu Anglisë të cilat i mbante ndër vite

Telegrafi - 10.09.2019

Kosova është mposhtur Anglia me rezultat 5-3 në Southamphton, duke i dhënë fund serisë pa humbje në 15 ndeshje. Tri golat e shënuara në portën e Jordan Pickford, kanë thyer dy rekorde.

Kosova një krenari, shënon dy gola në pjesë të dytë, gjithçka mbyllet 5:3

BalkanWeb - 10.09.2019

Kosova ka dhuruar një ndeshje shumë të mirë në Southempton, duke e mbyllur sfidën me rezultatin e përgjithshëm 5:3. Ekipi i Kosovës e nisi shumë mirë ndeshjen, teksa Berisha shënoi gol për ta, mirëpo ...

Anglia thellon avantazhin kundër Kosovës, 5-1

Top Channel - 10.09.2019

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Sancho shënon golin e katërt në minutën e 45-të dhe të pestin vetëm 1 minutë më pas. Në minutën e 38-të Anglia thelloi avantazhin në ...

Na shënoi dy gola, ja çfarë thotë Sancho për Kosovën!

Botasot - 10.09.2019

Kombëtarja e Kosovës është mposhtur me rezultatin 5-3 nga Anglia. Ylli i ri i Dortmundit, Jadon Sancho realizoi dy gola në këtë takim dhe shprehet mjaft i lumtur, pasi për të ishin golat e parë me ...

Shpartallohet Kosova, Anglia shënon golin e pestë (VIDEO)

Albeu.com - 10.09.2019

Kosova nuk po i bën dot ballë “tre luaneve” te cilet duket se jane me te etur se kurre. Është ylli i Dortmund Sancho që ka shënuar golin e pestë për Anglinë dhe të dytin personal në minutën e 45’.

Anglia thellon avantazhin kundër Kosovës, 3-1

Top Channel - 10.09.2019

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Në minutën e 38-të Anglia thelloi avantazhin në 3-1, me një autogol nga kosovari Vojvoda.

Anglia e kthen në stërvitje, shënohet GOLI i katërt (VIDEO)

Albeu.com - 10.09.2019

U duk se Kosova do të prekte ëndrrën sonte ndaj Anglisë me golin e Berishës që u shtangu të gjithë por nuk po ndodh kështu. Jadon Sancho ka shënuar golin e katërt duke e çuar rezultatin final në 4-1 ...

Sancho e cilëson si të çmendur ndeshjen me Kosovën

Koha.net - 10.09.2019

Anësori i Anglisë, Jadon Sancho, e ka cilësuar si lojë të çmendur fitoren 5 me 3 ndaj Kosovës. Kosova pësoi humbjen e parë pas 15 ndeshjeve pa humbje, por arriti të vështirësonte punët për Anglinë ...

Vojvoda i jep fund ëndrrës: Anglia shënon golin e tretë (VIDEO)

Albeu.com - 10.09.2019

Një autogol i Vojvodës ka bërë që Anglia të shënojë golin e tretë ndaj Kosovës duke rekuperuar kështu rezultatin surprizë të minutave të fillimit. Fillimisht shënoi Berisha , ndërsa më pas britanikët ...

Anglia nxehet keq me Kosovën, 5 gola gjatë 45 minutave të para (VIDEO)

InfoSport - 10.09.2019

Goli i Valon Berishës pas 35 sekondave lojë si duket vetëm sa “nervozoi” anglezët, të cilët në vazhdim të ndeshjes arritën që të shënojnë plotë 5 gola në rrjetën e Aro Muriç, njofton “infOSport.mk”.

Anglia kalon në avantazh, 2-1

Top Channel - 10.09.2019

Kane e nxjerr Anglinë nga telashet duke shënuar golin e dytë në minutën e 19-të. Kjo ndeshje ka qenë e fortë dhe plot gola që në minutat e para. Berisha shënoi për Kosovën që në minutën e parë, dhe ...

KA GOL/ Anglia përmbys Kosovën në pak minuta (VIDEO)

Albeu.com - 10.09.2019

Anglia ka kthyer rezultatin në pak minuta në favor të saj në ndeshjen me Kosovën . Golit të Berishës i është përgjigjur fillimisht Sterling duke barazuar rezultatin dhe tani, Harry Kane.

Barazon Anglia me Kosovën, 1-1 që në minutën e shtatë

Top Channel - 10.09.2019

Angli-Kosovë, një ndeshje me gola që në minutat e para Pasi Berisha e çoi skuadrën kosovare në avantazh që në minutën e parë, duke çuar në rrjetën angleze një top të marrë nga Muriqi, luanët u ...

Supermaci britanike, Anglia shuplakë Kosovës, 5 gola në 45 min. Berisha ishte thjesht rastësi e bukur

BalkanWeb - 10.09.2019

Anglia dhe Kosova kanë përfunduar pjesën e parë të ndeshjes në stadiumin e Southempton. Të dyja ekipet kanë kundër-sulmuar shopesh herë, ndërsa sulmet e Anglisë kanë rezultuar vrastare.

Angli - Kosovë, shikoni statistikat pas pjesës së parë

Zeri - 10.09.2019

e parë e ndeshjes Angli – Kosovë ka përfunduar, me rezultat 5-1. ‘Dardanët’ e nisën më mirë këtë ndeshje, duke realizuar me Valon Berishën (1’) pas një gabimi të mbrojtjes vendase.

Anglia përmbysë rezultatin ndaj Kosovës

Lajmi.net - 10.09.2019

Ishte Harry Kane (19’) që realizoi për 2-1, pas një depërtimi të bukur nga Raheem Sterling në mesfushë. Ky është goli i sulmuesit të Tottenham. /Lajmi.net/ Golin mund ta shikoni duke klikuar ...

Anglia – Kosova, rezultati dhe statistikat e pjesës së parë

Telegrafi - 10.09.2019

Ka përfunduar pjesa e parë në mes të Anglisë dhe Kosovës në kuadër të kualifikimeve të Euro 2020. Të parët ishin ‘Dardanët’ ata që kaluan të parët në epërsi me golin e shënuar nga Valon Berisha qysh ...

Anglia mund Kosovën, paraqitje dinjitoze e “Dardanëve”

Flaka - 10.09.2019

Anglia ka fituar përballjen kundër Kosovës, me rezultat 5-3, të martën mbrëma në stadiumin e Southamptonit. “Tre Luanët” dhe ‘Dardanët’ u ballafaquan në kuadër të Grupit A të vlefshme për Evropianin ...

Kosova nuk përkulet, Muriç një hero, i pret penalltinë Kejnit

BalkanWeb - 10.09.2019

Kosova po dhuron spektakël gjatë pjesës së dytë. Anglia fitoi një penallti, të cilën e ka marrë përsipër ta realizojë Herry Kejn. Mirëpo, sulmuesi anglez ka humbur penalltinë përballë Muriç.

Kosova ekip i parë që realizon tre gola si mysafirë ndaj Anglisë që nga viti 2007

Koha.net - 10.09.2019

Kosova është bërë ekipi i parë që i ka realizuar tre gola si mysafirë ndaj kombëtares së Anglisë në 12 vjetët e fundit. Hera e fundit që Anglia kishte pësuar tre gola në shtëpi në një ndeshje, ishte ...

Video/Anglia e pamëshirshme ndaj Kosovës, shënon 5 gola në 45 minuta

Mapo - 10.09.2019

Goli i shënuar nga Valon Berisha kur kronometri shënonte vetëm 28 sekonda ishte një përrallë e bukur, por që zgjati shumë pak. Anglia rikthehet shpejt në fushën e lojës dhe përmbys gjithçka brenda ...

Mbyllet pjesa e parë: Angli 5–1 Kosovë

Telegrafi - 10.09.2019

Kosova nuk ka mundur t’i bëjë ballë Anglisë në pjesën e parë, duke e mbyllur me rezultat 5-1. Skuadra jonë e ka nisur mirë ndeshjen duke shënuar që në fillim.

Anglia kundërpërgjigjet me dy gola të shpejtë, avanson ndaj Kosovës (VIDEO)

InfoSport - 10.09.2019

Anglia ka barazuar shumë shpejtë rezultatin ndaj Kosovës, skuadër kjo që sonte në stadiumin “Sent Meri” ka përkrahje të madhe nga rreth 6000 tifoz shqiptarë, shkruan “infOSport.mk”.

Anglia nuk ngopet së shënuari, shënon golin dy gola të shpejtë ndaj Kosovës

Zeri - 10.09.2019

Edhe pak minuta kanë mbetur deri në përfundim të pjesës së parë në ndeshjen Angli - Kosovë. Anglia e ka shënuar edhe dy gola për 5:1 ndaj Kosovës, shkruan Zëri.info.

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Angli - Kosovë

Zeri - 10.09.2019

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Angli - Kosovë. Anglia është në epërsi 5:1 përballë Kosovës në "St Mary's Stadium" në Southampton, shkruan Zëri.info.

Mërgim Vojvoda shënon, por në portën e gabuar kundër Anglisë

Zeri - 10.09.2019

Kanë kaluar rreth 38 minuta lojë në ndeshjen Angli - Kosovë. Anglia e ka shënuar edhe golin e tretë për 3:1 ndaj Kosovës, shkruan Zëri.info. Në minutën e 38-të, Mërgim Vojvoda shënoi auto-gol pas një ...

Anglia ia shënon Kosovës edhe dy gola të tjerë

Gazeta Express - 10.09.2019

Anglia është duke e mundur bindshëm 5:1 ndaj Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Jordan Sancho shënoi për 4:1 në minutën e 43-të, raporton ...

Anglia shënon golin e dytë përballë Kosovës, realizator Harry Kane

Zeri - 10.09.2019

Kanë kaluar rreth 20 minuta lojë në ndeshjen Angli - Kosovë. Anglia e ka shënuar edhe golin e dytë përballë Kosovës, shkruan Zëri.info. Harry Kane ka shënuar gol në minutën e 19-të.

Anglia e dyfishon epërsinë, Vojvoda autogol

Gazeta Express - 10.09.2019

Anglia e ka dyfishuar epërsinë kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton. Mërgim Vojvoda shënoi në portën e vet në minutën e 38-të, raporton ...