TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Basha: Rama po i nxjerr jashtë banorët në dimër

Top Channel - 06.12.2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi nga protesta e banorëve të Astirit se qeveria do t’i nxjerrë banorët nga shtëpitë në mes të dimrit.

Protesta në Shkozë, banorët bllokojnë rrugët

SOT - 06.12.2018

Pas banorëve të Astirit edhe banorët e Shkozës kanë dalë sërish në protestë ditën e sotme. Mësohet ata kanë bllokuar rrugën. Kujtojmë se njësoj si banorët e Unazës së re, atë të Bulevardit të ri dhe ...

Protesta e studentëve/ Basha tek Unaza e Re: Ja çfarë e bashkon me ‘Astirin’

SOT - 06.12.2018

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha Lulzim Basha ka shkuar sërish tek Unaza e Re për të mbështetur banorët e Astirit në mbrojtje të banesave të tyre.

‘Bllokojnë sërish rrugën’, banorët e Shkozës nuk ndalen së protestuari…

Mapo - 06.12.2018

Paralelisht me banorët e Unazës së Re, në protestë janë ngritur edhe ata të Shkozës. Ata kanë bllokuar rrugën pasi kundërshtojnë prishjen e shtëpive. Më herët ata po ashtu si banorët e Unazës së Re ...

‘Qeveri grabitëse’, Basha mbështet për të 33-tën ditë banorët e ‘Astirit’…

Mapo - 06.12.2018

Në ditën e 33- të protestës së banorëve të Unazës së Re, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shkuar sërish pranë tyre. Në një deklaratë për mediat, Basha tha se qeveria do t’i nxjerrë ...

LIVE/ Basha me banorët që protestojnë te Astiri

Top Channel - 06.12.2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, flet nga protesta e banorëve të Astirit. SHIH LIVE: Top ...

VIDEO/ Basha protestë në Astir: Ja kemi prishur rehatin Edi Ramës, ai po thotë obobo më morën karrigen dhe tepsinë

Gazeta Tema - 06.12.2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur nga protesta e banorëve të Astirit. Ai thotë se me protestat e organizuara apo mbështetura nga PD, kryeministrit Edi Rama i është prishur qetësia.

Veliaj tek “Astiri”: Po inspektoj punimet e “kompanisë” së Bashës

Top Channel - 06.12.2018

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj inspektoi mëngjesin e sotëm punimet që po kryhen në zonën e Unazës së Madhe, pranë rrethrrotullimit “Shqiponja”, lot i cili i është besuar kompanisë ...

Lubonja, Astiri dhe opozita

Gazeta Tema - 06.12.2018

Nga Bedri Islami Lajmi i ditës së djeshme, i cili u përhap thuajse në të gjitha mediat, se analisti Fatos Lubonja ka qenë mes protestuesve banorë të Astirit, së bashku me thirrjen e tij për ...

Veliaj guxon të shkojë në Astir, banorët e kapin mat: Erdhi si skuth me 20...(FOTO)

SOT - 06.12.2018

Edhe pse ka më shumë se dy muaj që banorët e Astirit kanë dalë në protesta, vetëm sot kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka denjuar që të shkojë në këtë zonë.

Pas Ukë Çelkolajt, edhe Servet Merko del vullnetar për shembjen e objekteve pa leje

Java News - 06.12.2018

Pak ditë më parë, pasi shtrëngoi dorën e bashkëpunimit me komunitetin tropojan, kuksian dhe dibran te “Astiri”, të cilët i dhanë fjalën kryebashkiakut Veliaj se do të prishnin vetë ndërtimet pa leje ...

Banorët e “Astirit”, nga protesta te kafja me kryebashkiakun Veliaj

Top Channel - 06.12.2018

E enjtja ka qenë një ditë ndryshe e punës për kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Nuk nisi si zakonisht nga zyra e tij, por nga një prej kafeneve në zonën e “Astirit”, shoqëruar nga banorët që ...

Protesta e banorëve të “Astirit”, Basha: Të vijohet me këtë qëndresë, beteja kundër qeverisë do të fitohet

SOT - 06.12.2018

Banorët e “Astirit”, të mbështetur edhe nga opozita, vijuan edhe përgjatë ditës së djeshme protestat kundër projektit të Unazës së Madhe. Pasditen e djeshme ata dolën në rrugë duke bllokuar ...

Basha në mbështetje të protestave në Tiranë: “Mos u dorëzoni ju o të rinj, mos u dorëzoni o studentë!”

RTSH - 05.12.2018

PD dhe kreu i saj Lulzim Basha vazhdojnë të shprehin mbështetjen në rritje ndaj banorëve në zonën e Unazës së Madhe, protesta e të cilëve kundër prishjes së banesave nga ndërtimi i kësaj vepre ka ...

Jari shpjegon se dyshja Balliu-Lubonja në krye të protestës do të jetë e papërballueshme për qeverinë

Gazeta Tema - 05.12.2018

Shfaqja e Fatos Lubonjës tek protesta e Astirit i kishte dhënë pak oksigjen shpresave të shuara të demokratëve për triumfin me vonesë të revolucionit të shtatorit, të cilin ua kishte premtuar Luli ...

Lulzim Basha shkon të protestojë në Astir, me protestues nga Kamza e Paskuqani

Gazeta Tema - 05.12.2018

Lulzim Basha është shfaqur prapë sot në protestën e banorëve të Astirit. Por me vete ka pasur si “përforcim” edhe të ardhur nga zonat përreth Tiranës, si nga Kamza apo Paskuqani, të cilët protestojnë ...

Basha kapet keq me mediat, ja pyetja që e 'revoltoi'

SOT - 05.12.2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha edhe sot u është bashkuar banorëve të zonës së “Astirit” të cilët protestojnë kundër shembjes së banesave dhe bizneseve të tyre të cilat preken nga ...

Banorët e Astirit kundër kryeministrit

LajmiFundit - 05.12.2018

Banorët e Astirit janë në ditën e 32 të protestës së tyre. ‘Unaza është e jona’, ‘ Ne jemi qytetarë ti je shpellar’, ‘ Lironi vëllezërit tanë, poshtë kriminelët’, ‘O Edvin o zagar do të tërheqim me ...

Protesta/ Në Shkozë banorët bllokojnë rrugët

LajmiFundit - 06.12.2018

Banorët e Shkozës kanë dalë sërish në protestë ditën e sotme. Edhe ata njësoj si banorët e Unazës së re, atë të Bulevardit të ri dhe ata që preken nga devijimi i Lanës, kërkojnë dëmshpërblim të plotë ...

‘Astiri’/ Kreu i PD Basha: Rama do t’i nxjerrë banorët në mes të dimrit!

Java News - 06.12.2018

Në ditën e 30 të protestës së banorëve të Unazës së Re, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shkuar sërish pranë tyre. Në një deklaratë për mediat, Basha tha se qeveria do t’i nxjerrë ...

Veliaj tek Unaza e Madhe: Po inspektoj punimet e kompanisë së Lulit

Java News - 06.12.2018

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj inspektoi mëngjesin e sotëm punimet që po kryhen në zonën e Unazës së Madhe, pranë rrethrrotullimit “Shqiponja”, lot i cili i është besuar kompanisë ...

Lubonja, Astiri dhe opozita

Java News - 06.12.2018

Nga Bedri Islami Lajmi i ditës së djeshme, i cili u përhap thuajse në të gjitha mediat, se analisti Fatos Lubonja ka qenë mes protestuesve banorë të Astirit, së bashku me thirrjen e tij për ...

Veliaj ul në kafe banorët e Astirit: I bind për prishjen e banesave

Botasot - 06.12.2018

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj mori sot edhe dakordësinë e komunitetit nga Tepelena, Skrapari dhe Korça, për vijimin e projektit të Unazës së Madhe.

Veliaj, kafe me banorët e ‘Astirit’: Konsensus, projekti i Unazës do të bëhet

Java News - 06.12.2018

Kryebashkiaku i Tiranës, Edi Rama ka nisur ditën me një kafe me banorët e zonës së Astirit, të cilët kanë filluar tashmë që të lirojnë vetë ndertesat e tyre pa leje dhe t’i hapin rrugë projektit të ...

Basha nga Unaza e re: Të bashkuar do të fitojmë kundër hajdutëve

LajmiFundit - 05.12.2018

Kreu i PD-së Lulzim Basha i është bashkuar mbrëmjen e sotme protestës së banorëve të Unazës së re. Në ditën e 32 të protestës së banorëve, Basha ka bërë thirrje për bashkim dhe për fitore kundër ...

Unaza e Re/ Gazetarja vë me "shpatulla pas murit" Lulzim Bashën

SOT - 05.12.2018

Kreu i PD, Lulzim Basha i është bashkuar protestës së banorëve të zonës së Astirit në ditën e 32 të tyre. Basha është pyetur nga gazetarët edhe për legalizimet që janë dhënë në 2013 në Unazën e Re ...

Nis protesta, Basha: Agai i Surrelit kaloi vijën e kuqe

Albeu.com - 05.12.2018

Vijon edhe sonte në ditën e 32-të protesta e banorëve të "Unazës së Re" në kryeqytet. Protestës së banorëve sot i është ribashkuar edhe kryetari i PD, Lulzim Basha , krahas deputetëve të tjetër ...

‘Unaza’/ ‘Mos u dorëzoni, beteja do fitohet’, Basha mbështet protestuesit…

Mapo - 05.12.2018

Kreu i PD, Lulzim Basha i është bashkuar protestës së banorëve të zonës së Astirit në ditën e 32 të tyre. Gjatë prononcimit të tij, Basha tha se Edi Rama ka shkelur prej kohësh vijën e kuqe dhe se u ...

Autopsia e Astirit

Gazeta Tema - 05.12.2018

Nga Bedri Islami Po bëhet një muaj që kur banorë të zonës, e njohur si Astiri, dalin në rrugë dhe protestojnë për prishjen e banesave të tyre, shtëpi apo dyqane, të cilat, duke u shembur, do të hapin ...

Unaza e re/ Banorët në ditën e 32 të protestës, bllokojnë rrugën

Mapo - 05.12.2018

Banorët e zonës së Astirit në kryeqytet kanë vijuar edhe pasditen e sotme protestën e tyre në ditën e 32 të saj. Qytetarët, banesat e të cilëve preken nga projekti i Unazës së Re kërkojnë ...

Qytetarët “shpërthejnë” te Bashkimi: Nuk paguajmë nga taksat tona për Astirin

Java News - 05.12.2018

Mëngjesin e sotëm, në emisionin “Koha për t’u zgjuar” të Bashkim Hoxhës, kanë vërshuar telefonatat e shumë qytetarëve në mbështetje të projektit për Unazën e Madhe, shkruan “TiranaPost”.

“Luli dhe Lubonja”: Një mesazh për doktor Berishën

Gazeta Tema - 05.12.2018

Protestës së banorëve të “Astirit” i është bashkuar në mënyrë simbolike edhe analisti Fatos Lubonja, i cili ka dalë në krah të PD-së. Pas Lulzim Bashës, në “Astir” ka shkuar Fatos Lubonja.

Sikurse pritej, Basha ‘fut hundët’ edhe në protestën e studentëve

Java News - 05.12.2018

Lulzim Basha ka qenë sërish tek “Astiri” në takim me dhjetëra protestues. Ai u shpreh entuziast për qëndresën ndërsa përsëriti të njëjtat akuza për qeverinë.

Zgjerohet protesta, pas “Astirit” dalin në rrugë Shkoza e Lapraka

Mapo - 05.12.2018

Shtohet fryma e revoltës kundër prishjes së banesave ku kalon Unaza e Re. Qytetarët bllokojnë rrugën dhe kërcënojnë se do i mbrojnë me gjak shtëpitë e tyre.

Shkojnë në 18 objektet pa leje të prishura te Astiri, Bashkia: Vijon pa ndalim!

Java News - 05.12.2018

Ka shkuar në 18 numri i ndertimeve pa leje që janë prishur brenda pak ditësh në Unazën e Madhe, në segmentin nga Pallati me Shigjeta deri te Dogana. Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit i Bashkise ...

Fatos Lubonja bashkohet me protestuesit: Dinjiteti fitohet me përleshje

Mapo - 05.12.2018

Banorët e zonës së “Astirit” në kryeqytet protestuan sërish kundër vendimit për prishjen e banesave të tyre, për shkak të zbatimit të projektit të Unazës së Re.

Unaza e Re, shembja e shtëpisë 2-katëshe përplas pronarët me policinë, bllokohet rruga në Shkozë

SOT - 05.12.2018

Protestat e banorëve që kundërshtojnë prishjen e shtëpive të tyre pa iu siguruar shpronësimi vijuan edhe përgjatë ditës së djeshme. Ndryshe nga ditët e tjera, dje u protestua si tek “Unaza e Re”, ...

Metamorfoza e Fatos Lubonjës: Pas 21 vitesh, në shesh si protestues anti-Rama

Gazeta Tema - 05.12.2018

Analisti Fatos Lubonja është rishfaqur në sheshet e protestës, 21 vjet pasi protestonte në emër të Forumit për Demokraci kundër pushtetit të Berishës, me në krah Petrit Kalakulën dhe Daut Gumenin.

Deputeti i PD-së sulmon ashpër Veliajn

SOT - 04.12.2018

Në Unazën e Re ka vijuar edhe mbrëmjen e sotme protesta e banorëve kundër prishjes së banesave të tyre pa dëmshpërblim. Në protestë ka qenë dhe deputetët e PD.

Banorët e “Astirit” nuk ndalen, rrëzojnë murin rrethues të firmës dhe blloqet e betonit

LajmiFundit - 04.12.2018

Banorët e “Astirit” kanë bllokuar sërish sonte lëvizjen e makinave në shenjë proteste kundër shembjes së banesave dhe bizneseve të tyre që preken nga projekti i “Unazës së Madhe”, pa u dëmshpërblyer ...

‘Unaza e Madhe’: Lubonja vesh jelekun e protestës, Veliaj e ironizon…

Mapo - 04.12.2018

Banorët e zonës së ‘Astirit’ janë mbledhur sërish në protestë mbrëmjen e sotme, ndonëse ka nisur prej disa ditësh aksioni për ngritjen e kantierit të projektit.

Mbyllet protesta te ‘Unaza e Re’, zhbllokohet rruga

LajmiFundit - 04.12.2018

Pas rreth dy orësh banorët e “Unazës së Re” kanë mbyllur protestën duke zhbllokuar edhe rrugën, ndërsa ka rinisur qarkullimi i automjeteve. Të ndihmuar nga deputetët e PD, ndërsa në mbështetje sot ...

Nga Kuvendi në protestë. Deputetët e PD-së në protestat te Astiri, Bregu i Lumit dhe Shkozë

Top Channel - 04.12.2018

Protestat për banesat që do të shkatërrohen janë kthyer në aktivitetin kryesor të opozitës ditët e fundit. Deputetët demokratë kanë ikur nga Kuvendi dhe në mënyrë të organizuar janë gjendur në çdo ...

Në kërkim të popullit!

Gazeta Tema - 04.12.2018

Mero Baze Në fillim ishte zia për Presidentin e ndjerë Xhorxh Bush. Shpresa se një minutë zi për të, në Unazën e re, do ti jepte protestës mbështetje amerikane, kishte kohë që vlonte, qyshkurse tre ...

Lubonja vishet "portokalli" dhe nge zërin në protestën e "Astirit"

Gazeta Express - 04.12.2018

Pasditen e së martës, në protestën e Unazës së Re ishte i pranishëm edhe publicisti Fatos Lubonja, i cili theksoi se kjo protestë nuk është çështje vetëm e banorëve të Astirit, por e të gjithë ...

Çuni i Fahriut: Falëminderit Fatos Lubonja që erdhe në protestë, Ramës tani i mbetën veç bandat, do ta rrëzojmë

Gazeta Tema - 04.12.2018

Deputeti Klevis Balliu ka falënderuar publikisht analistin Fatos Lubonja që ka dalë krah tij te Unaza e re për të protestuar. Ligjvënësi demokrat, thotë se tashmë mbështetja e kryeministrit Edi Rama ...

“Do t’i nxjerrë banorët në mes të dimrit”/ Ja çfarë po ndodh te Astiri

SOT - 06.12.2018

Në ditën e 30 të protestës së banorëve të Unazës së Re, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shkuar sërish pranë tyre. Në një deklaratë për mediat, Basha tha se qeveria do t’i nxjerrë ...

Shkon tek ‘Astiri’, Veliaj: Po inspektoj punimet e ‘kompanisë’ së Bashës

Mapo - 06.12.2018

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj inspektoi mëngjesin e sotëm punimet që po kryhen në zonën e Unazës së Madhe, pranë rrethrrotullimit “Shqiponja”, lot i cili i është besuar kompanisë ...

Banorët e “Astirit”, nga protesta te kafja me kryebashkiakun Veliaj

Botasot - 06.12.2018

E enjtja ka qenë një ditë ndryshe e punës për kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Nuk nisi si zakonisht nga zyra e tij, por nga një prej kafeneve në zonën e “Astirit”, shoqëruar nga banorët që ...

E pyesin për legalizimet e PD, Basha i bën “bisht” pyetjes tek Astiri

Java News - 05.12.2018

Kreu i PD, Lulzim Basha i është bashkuar protestës së banorëve të zonës së Astirit në ditën e 32 të tyre. Basha është pyetur nga gazetarët edhe për legalizimet që janë dhënë në 2013 në Unazën e Re ...