TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Prokuroria kërkon paraburgim për deputetët e VV-së

Koha.net - 22.03.2018

Prokuroria Themelore e Prishtinës, para pak çastesh i ka kërkuar Gjykatës Themelore të Prishtinës caktimin e masës së paraburgimit për deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët dyshohen se kanë ...

Vendimi i Prokurorisë për deputetët e arrestuar

Lajmi.net - 21.03.2018

Drita Millaku, Fitore Pacolli, Arbërie Nagavci, Liburn Aliu, Salih Zyba, Xhelal Sveçla, dhe Valon Ramadani janë deputetët e Vetëvendosjes të cilët u ndaluan sot nga Policia pas hedhejs së gazit në ...

Ndalohen për 48 orë deputetët që hodhën gazin

Tetova Sot - 21.03.2018

Të gjithë deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje të arrestuar për hedhje të gazit lotsjellës do të qëndrojnë së paku 48 orë në mbajtje. Burimet e Indeksonline tregojnë se Prokuroria Themelore në Prishtinë ...

Deputetëve të VV-së u caktohet masa e ndalimit prej 24 orësh

Telegrafi - 21.03.2018

Prokuroria e Kosovës u ka vendosur masën e ndalimit për 24 orë deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje. Ky vendim i Prokurorisë vjen pas hedhjes së gazit lotsjellës nga ana e deputetëve të VV-së në ...

24 orë ndalim policor për deputetët e Vetëvendosjes

Koha.net - 21.03.2018

Deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje iu është caktuar 24 orë ndalim policor, ka konfirmuar për KTV-në Prokuroria. Në Kuvendit e Kosovës sot janë arrestuar shtatë deputetë të Vetëvendosjes për shkak të ...

Deputetëve të Vetëvendosjes iu është caktuar 24 orë ndalim policor

Gazeta Express - 21.03.2018

​ Deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje iu është caktuar 24 orë ndalim policor, ka konfirmuar për KTV-në ...

Gaz lotsjellës për herë të katërt në Kuvend

Durres Lajm - 21.03.2018

Vetëvendosja assesi nuk po lejon nisjen e seancës për ratifikimin e Demarkacionit. Megjithatë, këtë e pengoi sigurimi i Kuvendit. Kjo është hera e katërt që partia tashmë e ndarë, ka gjuajtur gaz në ...

Prokuroria e Kosovës kërkon paraburgim për deputetët e VV-së

Portalb - 22.03.2018

Prokuroria Themelore e Prishtinës, para pak çastesh i ka kërkuar Gjykatës Themelore të Prishtinës caktimin e masës së paraburgimit për deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët dyshohen se kanë ...

Deputetët i nënshtrohen një kontrolli të rreptë për të hynë në sallë /FOTO

Lajmi.net - 21.03.2018

Pas arrestimit të pesë deputetëve të Vetëvendosjes që hodhën gaz lotsjellës në Kuvend, të tjerët po i nënshtrohen një kontrolli të rreptë. Njëjtë ka ndodhur me të gjithë deputetët e tjerë që po ...

Arrestohen deputetët e Vetëvendosjes që hodhën gaz lotsjellës (Foto)

Ina - 21.03.2018

Policia e Kosovës ka filluar arrestimin e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje. Ndër deputetët e arrestuar janë: Xhelal Sfeçla, Fitore Pacolli, Drita Millaku, Salih Zyba, raporton Indeksonline.

Hodhën gaz lotsjellës në Kuvend, urdhër arrest dhe përjashtim për 5 deputetët

LajmiFundit - 21.03.2018

Prokuroria e Prishtinës ka dhënë urdhër arrest për deputetët që hodhën gazin lotsjellës në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës, ditën e sotme. Sakaq, edhe kryetari i Kuvendit Kadri Veseli u shpreh ...

Momenti kur gazi hidhet për herë të tretë nga Xhelal Sveçla i VV-së /VIDEO

Lajmi.net - 21.03.2018

Deputetët e Vetëvendosjes para rifillimit të seancës për votimin e demarkacionit, hodhën për herë të tretë gaz lotsjellës në Kuvend. Më poshtë mund të shihni momentin kur deputeti i VV-së, Xhelal ...

Kuvendi i Kosovës përjashton deputetët që hodhën gaz lotsjellës

SOT - 21.03.2018

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur përjashtimin e deputetëve që hodhën gaz lotsjellës në seancë. Deputetët e përjashtuar janë Xhelal Sfeçla, Fitore Pacolli, Drita Millaku, Salih Zyba e Liburn ...

Deputetët që hodhën gaz “ngujohen” në sallën e Kuvendit, ju shkojnë edhe byrekët /FOTO

Lajmi.net - 21.03.2018

Deputetët e dyshuar të Vetëvendosjes për hedhjen e gazit sot në Kuvend, nuk kanë lëvizur nga karriget e tyre të sallës së Kuvendit. Duket se ata po frikësohen të dalin nga salla pasi që pritet ...

Kryeprokurori Beka: Secili deputet që gjuan gaz në Kuvend do të arrestohet

Lajmi.net - 21.03.2018

Prokuroria e Shtetit ka nisur procedurat ndaj deputetëve të Vetëvendosjes, të cilët hodhën gaz lotsjellës në seancë për dy herë radhazi gjatë ditës së sotme.

Kryesia e Kuvendit largon pesë deputetët e Vetëvendosjes që hodhën gaz

Lajmi.net - 21.03.2018

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli pas mbledhjes së Kryesisë ka thënë se janë përjashtuar pesë deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje, pasi hodhën gaz në seancën ku po votohej demarkacioni.

Prokuroria urdhëron policinë t’i arrestojë deputetët që hodhën gaz

Lajmi.net - 21.03.2018

Policia e Kosovës ka marrë urdhër nga Prokuroria e Shtetit për t’i arrestuar deputetët e Vetëvendosjes të cilët hodhën gaz lotsjellës në Kuvend. Xhelal Sveçla, Fitore Pacolli, Salih Zyba, Sami ...

Mblidhet Kryesia e Kuvendit, vendosë çfarë do të bëhet me deputetët që gjuajtën gaz

Lajmi.net - 21.03.2018

Kryesia e Kuvendi është mbledhur për të diskutuar për ndodhitë e fundit në Kuvend. Gjuajtja e gazit lotsjellës në Kuvend dhe veprimet e deputetëve të Vetëvendosjes në seancë ku po votohej ...

Deputetët e VV-së e gjuajtën gazin te ulëset e LDK-së

Lajmi.net - 21.03.2018

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje kanë hedhur për të dytën herë gaz lotsjellës në Kuvend. Por ajo që bie në sy, është se deputetët e partisë së Kurtit e gjuajtën gazin të ulëset kah gjenden deputetët ...

Hodhën gaz lotsjellës në Kuvendin e Kosovës, arrestohen deputetët ‘rebelë’

BalkanWeb - 21.03.2018

PRISHTINE- Prokurori kujdestar i Prokurorisë Themelore të Prishtinës ka dhënë urdhër për deputetët që akuzohen se kanë hedhur gaz lotsjellës në Kuvendin e Kosovës ku do të miratohej edhe demarkacioni.

Pas hedhjes së gazit në Kuvend, flet Xhelal Sveçla

Lajmi.net - 21.03.2018

Gazi lotsjellës është kthyer në Kuvendin e Kosovës. Në momentin kur po pritej të votohej për ratifikimin e Marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi është hedhur gaz lotsjellës në Kuvend nga ...

Hetuesit e policisë marrin provat e gazit në Kuvend

Lajmi.net - 21.03.2018

Hedhja e gazit lotsjellës në sallën e seancave plenare të Kuvendit të Kosovës, ka alarmuar njësitet e sigurisë. Pasi deputetët e Vetëvendosjes hodhën gaz në Kuvend, njësiti i mbrojtjes së afër ka ...

Fitore Pacolli e Xhelal Sveçla gjuajtën gazin lotsjellës

Lajmi.net - 21.03.2018

Deputetët e Vetëvendosjes, Fitore Pacolli e Xhelal Sveçla përsëri hodhën gaz në momentin kur po votohej demarkacioni. Edhe herën e parë ishin Pacolli, Sveçla dhe Kurteshi që hodhën gazin.

Kosova nuk gjen paqe, sërish pranga deputetëve “rebelë” të Vetëvendosjes

Gazeta Tema - 21.03.2018

Kuvendi i Kosovës vijon të jetë i tensionuar. Së fundmi prokurori kujdestar i Prokurorisë Themelore të Prishtinës, ka lëshuar urdhër për arreste për të ndaluar deputetët që hodhën gazin lotsjellës në ...

Kryeprokurori Beka: Secili deputet që gjuan gaz në Kuvend do të arrestohet

Gazeta Express - 21.03.2018

Prokuroria e Shtetit ka nisur procedurat ndaj deputetëve të Vetëvendosjes, të cilët hodhën gaz lotsjellës në seancë për dy herë radhazi gjatë ditës së sotme.

Kryesia e Kuvendit vendos për deputetët që gjuajtën gaz lotsjellës

Gazeta Express - 21.03.2018

Kryesia e Kuvendit ka vendosur që ndaj deputetëve që kanë gjuajtur gaz t'iu shqiptohet masa e ...

Xhelal Sveçla rikthehet në vendin ku e hodhi gazin /FOTO

Lajmi.net - 21.03.2018

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, i cili hodhi gaz lotsjellës në Kuvendin e Kosovës është rikthyer në sallë. Nuk dihet nëse do të arrestohet tash apo pasi të del nga Kuvendi.

Ja kush janë dy deputetët që hodhën gazin lotsjellës në Kuvend

LajmiFundit - 21.03.2018

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje Xhelal Sveçla dhe Fitore Pacolli ishin ata që hodhën gazin lotsjellës në momentin kur pritej votimi për demarkacion.

Pas hedhjes së gazit lotsjellës, Sveçla vjen me një status në Facebook

Telegrafi - 21.03.2018

Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, i cili së bashku me deputeten Fitore Pacolli hodhën gaz lotsjellës në seancën e Kuvendit të Kosovës ka publikuar një status në Facebook.

Këta janë deputetët e Vetëvendosjes që hodhën gaz lotsjellës në Kuvend /FOTO

Lajmi.net - 21.03.2018

Kanë qenë tre deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje që kanë hedhur gaz në sallën e Kuvendit të Kosovës. Lajmi.net merr vesh se Xhelal Sveçla, Fitore Pacolli dhe Sami Kurteshi kanë hedhur gaz, si një ...

Ekskluzive: Prokuroria lëshon fletëarrest për deputetët e VV-së

Tetova Sot - 21.03.2018

Burime të KALLXO.com kanë konfirmuar se para pak çastesh Policia e Kosovës ka pranuar urdhër arrestet për deputetët të cilët kanë hedhur lotsjellës në kuvend.

Gazin lotsjellës në Kuvend e hodhën Xhelal Sveçla dhe Fitore Pacolli! (Video)

Telegrafi - 21.03.2018

Seanca e Kuvendit të Kosovës sërish është ndërprerë për shkak të hedhjes së gazit lotsjellës nga deputetët e Vetëvendosjes. Dhe siç raportohet më tej, gazin lotsjellës e kanë hedhur deputetja Fitore ...

Deputetët e VV-së e gjuajtën gazin te ulëset e LDK-së

Gazeta Express - 21.03.2018

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje kanë hedhur për të dytën herë gaz lotsjellës në Kuvend. Por ajo që bie në sy, është se deputetët e partisë së Kurtit e gjuajtën gazin të ulëset kah gjenden deputetët ...

Hodhën gaz lotsjellës në Kuvendin e Kosovës, sa do rrinë në burg 7 deputetët

BalkanWeb - 22.03.2018

Prokuroria e Kosovës u ka vendosur masën e ndalimit për 24 orë 7 deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët hodhën dje gaz lotsjellës në Kuvend, gjatë kohës që tentohej të votohej marrëveshja e ...

VENDIMI: Hodhën gaz lotsjellës, Kuvendi përjashton deputetët e Vetëvendosjes

Gazeta Tema - 21.03.2018

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur të marrë masa ndaj deputetëve të lëvizjes “Vetëvendosje” të cilët hodhën gaz lotsjellës në sallë për të penguar votimin e demarkacionit.

Ky është vendimi i Kryesisë, përjashtohen 5 deputetë të Vetëvendosjes

Tetova Sot - 21.03.2018

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që nga seanca e sotme të përjashtohen 5 deputetë të Lëvizjes Vetëvendosjes, pas hedhjes së gazit lotsjellës.

Kryesia e Kuvendit vendos për deputetët që gjuajtën gaz lotsjellës

Alb Portali - 21.03.2018

Kryesia e Kuvendit ka vendosur që ndaj deputetëve që kanë gjuajtur gaz t’iu shqiptohet masa e përjashtimit. Xhelal Sfeqla, Fitore Pacolli, Drita Millaku, Salih Zyba, Liburn Aliu, janë deputetët që ...

Mblidhet Kryesia e Kuvendit, diskutohet si të veprohet me deputetët që gjuajtën gaz

Tetova Sot - 21.03.2018

Në këto momente është mbledhur Kryesia e Kuvendit. Ata po diskutojnë se si të veprojnë me deputetët që kanë gjuajtur gaz lotsjellës në Kuvend. Nëse Kryesia pajtohet për përjashtim, atëherë kërkesa i ...

Momenti kur Fitore Pacolli e Xhelal Sveçla e gjuajtën gazin në Kuvend

Gazeta Express - 21.03.2018

Dy deputetët e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli e Xhelal Sfecla, e gjuajtën gazin në Kuvendin e Kosovës në momentet kur deputetët bëheshin gati që të votonin për ...

Vetëvendosje gjuan gaz lotësjellës për herë të tretë, sërish ndërprehet seanca

Kosova Live - 21.03.2018

Gjatë seancës në Kuvendin e Kosovës për votimin e marrëveshjes së demarkacionit është gjuajtur gazi lotësjellës nga Lëvizja Vetëvendosje. Nuk dihet saktësisht por dyshohet se gazin e ka gjuajtur ...

Deputetëve të Vetëvendosje iu është caktuar 24 orë ndalim policor

Tetova Sot - 21.03.2018

Deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje iu është caktuar 24 orë ndalim policor, ka konfirmuar për KTV-në Prokuroria. Në Kuvendit e Kosovës sot janë arrestuar shtatë deputetë të Vetëvendosjes për shkak të ...

Treshja e Vetëvendosjes, Sami Kurteshi, Fitore Pacolli e Xhelal Sveçla e hodhën gazin

Gazeta Express - 21.03.2018

Sërish është hedhur gaz lotsjellës në seancën për Demarkacionin në ...

Ky është deputeti që hedhi gazin lotsjellës në Kuvend (Foto)

Tetova Sot - 21.03.2018

Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sfeçla është ai që ka hedhur gaz lotsjellës në Kuvend. Para disa minutash gazi është hedhur në seancën ku pritej cdo moment të votohej demarkacioni.

Gjykata e lë për nesër vendimin për deputetët e Vetëvendosjes që hodhën gaz në Kuvend

Koha.net - 22.03.2018

Gjykata Themelore në Prishtinë thotë ta ketë marrë me vonesë kërkesën nga Prokuroria për paraburgim ndaj deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje që hodhën gaz lotsjellës në Kuvendin e Kosovës derisa po ...

Prokuroria kërkon paraburgim për deputetët e Vetëvendosjes

Telegrafi - 22.03.2018

Pas vendosjes së masës së ndalimit për 24 orë të deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Prokuroria ka kërkuar që të njëjtëve tu caktohet masa e paraburgimit.

Gazi dhe vjedhja e kartelave: Prokuroria kërkon paraburgim për shtatë deputetët e VV-së

Lajmi.net - 22.03.2018

Prokuroria Themelore e Prishtinës, i ka kërkuar Gjykatës Themelore të Prishtinës caktimin e masës së paraburgimit për deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët hodhën gaz lotsjellës dje në seancën ...

Kryeprokurori: Secili që gjuan gaz apo me ndonjë mjet tjetër në Kuvend do të arrestohet

Tetova Sot - 21.03.2018

Prokuroria e Shtetit ka nisur procedurat ndaj deputetëve të Vetëvendosjes, të cilët hodhën gaz lotsjellës në seancë për dy herë radhazi gjatë ditës së sotme.

Prokuroria urdhëron policinë t’i arrestojë deputetët që hodhën gaz

Tetova Sot - 21.03.2018

Policia e Kosovës ka marrë urdhër nga Prokuroria e Shtetit për t’i arrestuar deputetët e Vetëvendosjes të cilët hodhën gaz lotsjellës në Kuvend. Xhelal Sveçla, Fitore Pacolli, Salih Zyba, Sami ...

Hodhën gaz lotsjellës në Kuvend, urdhër-arreste për deputetët

Durres Lajm - 21.03.2018

Brukseli dënon gazin llotsjellës në Kuvendin e Kosovës Rikthehet gazi lotsjellës në Kuvendin e Kosovës Prokurori kujdestar i Prokurorisë Themelore të Prishtinës ka dhënë urdhër për deputetët që ...

Flet deputeti që hodhi gaz në Kuvendin e Kosovës: E kisha detyrim

BalkanWeb - 21.03.2018

KOSOVE- Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, i cili së bashku me deputeten Fitore Pacolli hodhën gaz lotsjellës në seancën e Kuvendit të Kosovës ka reaguar me anë të një statusi në Facebook.