TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mish pikant i pulës me oriz të lëngshëm dhe kërpudha

Telegrafi - 12.06.2019

Kërpudha në pllakë shporeti: Nëse nuk keni furrë, ky është zëvendësim i shkëlqyeshëm për pilaf Përbërësit: – 400 g mish të bardhë pule, – 1 qepë, – 1 karotë, – 3 thelpinj hudhre, – 200 g kërpudha, – ...

Mish pikant i pulës me oriz të lëngshëm dhe kërpudha

Flaka - 12.06.2019

Përbërësit: 400 g mish të bardhë pule, – 1 qepë, – 1 karotë, – 3 thelpinj hudhre, – 200 g kërpudha, – 400 g oriz, – 1 lugë majdanoz të grirë, – 1 lugë shafran pluhur, – 1 lugë e vogël xhenxhefil ...