TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Saviçeviqi thotë se Tumbakoviqi e tradhtoi Malin e Zi

Koha.net - 11.07.2019

Kreu i Federatës së Malit të Zi, Dejan Saviçeviq, nuk po mund assesi ta pranojë veprimin e ish-seleksionuesit Lubisha Tumbakoviq, i cili pak orë para ndeshjes eliminatore për "Euro 2020" kundër ...

I pari i futbollit malazez i kthehet çështjes skandaloze, tregon se si trajneri serb refuzoi të paraqitet kundër ...

Zeri - 11.07.2019

Dejan Savicevic, presidenti i Federatës së Futbollit të Malit të Zi, një muaj pas çështjes së Kosovës, dhe shkarkimit të trajnerit Ljubisa Tumbakovic, i është përgjigjur medieve në lidhje me këto ...

Savicevic hap zemrën, zbulon bisedat me trajnerin serb që refuzoi të përballej me Kosovën

Gazeta Express - 11.07.2019

Presidenti i Federatës së Futbollit të Malit të Zi, Dejan Savicevic e ka hapur zemrën dhe ka zbuluar gjithçka rreth turbullirave që u shkaktuan muajin e kaluar, kur trajneri Ljubisa Tumbakovic ...

Dejani kurrë nuk do t’ia fal qytetarit të Mitrovicës, që e tradhtoi për Serbinë!

Botasot - 11.07.2019

Dejan Saviçeviqi është shumë i zemëruar në ish selektorin e Malit të Zi, Lubisha Tumbakoviq! Dejani kurrë nuk do t’ia fal, që sipas disa mitrovicasve, Lubisha ka rrënjë shqiptare dhe është qytetar i ...