TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mundi Guardiolën, trajneri del në konferencë shtypi si “Zorro” (VIDEO)

BalkanWeb - 07.12.2017

Trajneri i Shakthar Donetsk, Paulo Fonseca, u shfaq dje pas ndeshjes së fundit të Champions League në mënyrë të çuditshme. Në në konferencën për shtyp pas ndeshjes së fituar ndaj Manchester City ai u ...

Trajneri i Shakhtarit mbanë premtimin, shfaqet i veshur si “Zorro” pas kualifikimit (Video)

Telegrafi - 07.12.2017

Trajneri i Shakhtar Donetskut, Paulo Fonseca, kishte bërë një premtim interesant kohë më parë, që tashmë ka gjetur realizim. Fonseca kishte premtuar publikisht se ai do të vishej zi personazhi filmik ...

Trajneri i Shakhtar paraqitet në konferencë me maskën e Zorros

Zhurnal - 07.12.2017

Trajneri i Shakhtar paraqitet në konferencë me maskën e Zorros Trajneri i Shakhtar Donetsk, Paulo Fonseca, ka qenë aq i lumtur dhe emocionuar me fitoren e skuadrës së tij ndaj Manchester Cityt, e ...

5 kundërshtarët e Barcelonës në shortin e Ligës së Kampionëve

Lajmi.net - 07.12.2017

helsea, Bayern Munich, Basel, Shakhtar Donetsk dhe Porto janë opsionet e ekipit katalan për kundërshtar të ri. Barcelona ka fituar Grupin D në Ligën e Kampionëve.

Trajneri feston kualifikimin nga Liga e Kampionëve me kostumin e Zorros

Lajmi.net - 07.12.2017

Trajneri i Shakhtar Donetsk, Paulo Fonseca mbajti premtimin dhe festoi kualifikimin nga faza e grupeve e Ligës së Kampionëve, duke u paraqitur në konferencë për media i veshur si Zorro.

Trajneri i Shakhtarit vishet si “Zorro”, mban premtimin e dhënë

Koha.net - 07.12.2017

Trajneri i Shakhtar Donetskut, Paulo Fonseca pas fitores ndaj Manchester Cityt në konferencën për media është paraqitur i veshur si “Zorro”. Fonseca ka realizuar premtimin që kishte bërë nëse ...

Eleminimi nga Champions lë shije të hidhur për Hamsik: Një turp për ne!

BalkanWeb - 07.12.2017

Ka lënë një shije të hidhur eleminimi nga Champions League për Marek Hamsik. Mesfushori sllovak pranon se Napoli nuk ka qenë kurrë në gjendje ta marrë veten që nga humbja e parë kundër Shakhtar ...

Champions, dyshet e mundshme në 1/8 e finales

Alsat - 07.12.2017

Të hënën do të jetë hedhja e shortit për 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve, ku do të mësohen edhe dyshet e kësaj faze të garave në elitën evropiane.

Shakhtari i jep humbjen e parë Cityt, Napoli eleminohet nga Championsi (VIDEO)

Albeu.com - 06.12.2017

Manchester City është mposhtur 2-1 ndaj Shakhtar Donetsk , për të përfunduar fazën e grupeve si lider, ndërsa ukrainasit në vendin e dytë Shakhtar Donetsk ka triumfuar ndaj Manchester Cityn , për t’u ...

16 skuadrat që janë kualifikuar për në fazën tjetër (FOTO LAJM)

Albeu.com - 06.12.2017

Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në UEFA Champions League, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër me eleminim direkt Premierliga angleze ka më së shumti skuadra në këtë fazë, gjithsej ...

Tashmë dihen 16 skuadrat e kualifikuara, kush me kë mund të takohet në fazën e eliminimeve të Ligës së Kampionëve

Telegrafi - 06.12.2017

Kanë përfunduar edhe ndeshjet e xhiros së fundit të ligës elitare evropiane për klube. Tashmë dihen gjashtëmbëdhjetë skuadrat që janë kualifikuar në fazën e eliminimeve të Ligës së Kampionëve.

Kush me kë mund të takohet në fazën e ardhshme të Ligës së Kampionëve

Koha.net - 06.12.2017

Ka përfunduar faza e grupeve në Ligën e Kampionëve dhe janë mësuar emrat e 16 ekipeve më të mira në Evropë. Nga tetë grupe dy të parat janë kualifikuar për fazën e ardhshme me fitueset e grupeve që ...

Edhe Manchester City di të humb (Foto/Video)

Telegrafi - 06.12.2017

Manchester City ka pësuar humbjen e parë në të gjitha garat e këtij sezoni. Këtë humbje ia ka shkakuar skaudra ukrainase e Shakhtar Donestkut, e cila triumfoi 2-1 kundër Citizens në kuadër të xhiros ...

Shakhtar Donetsk 2-1 Manchester City: Notat e lojtarëve

Telegrafi - 06.12.2017

Manchester City ka pësuar humbjen e parë në të gjitha garat e këtij sezoni. Këtë humbje ia ka shkakuar skaudra ukrainase e Shakhtar Donestkut, e cila triumfoi 2-1 kundër Citizens në kuadër të xhiros ...

Shakhtari befason Cityn dhe kalon në avantazh (VIDEO)

Albeu.com - 06.12.2017

Shakhtar Donetsk ka kaluar në avantazh kundër Manchester Cityt në "OSC Metalist" Goli ka ardhur nga shtatshkurti Bernanrd që ka mposhtur portierin Ederson të Cityt , duke dhënë dhe avantazhin ...

Humb City, Napoli shkon në Ligën e Evropës

Koha.net - 06.12.2017

Shakhtar Donetsk ka mposhtur Manchester Cityn në xhiron e fundit të Grupit F në Ligën e Kampionëve duke siguruar fazën e ardhshme, dhe duke e dërguar Napolin në Ligën e Evropës.

Shakhtari po e deklason Man Cityn

Lajmi.net - 06.12.2017

. Shakhtar Donetsk po e deklason Manchester Cityn. Ukrainasit po fitojnë 2:0 ndaj Cityt pas 33 minutave lojë. Golat u realizuan nga Bertrand dhe Ismailly.

Formacionet zyrtare: Shakhtar - Manchester City

Albeu.com - 06.12.2017

Shakhtar Donetks dhe Manchester City përballen me njëra-tjetrën në "OSC Metalist" për ndeshjen e fundit në fazën e grupeve të UEFA Champions League. Vendasit duhet vetëm të dalin me një barazim ose ...

Champions League/ Reali fiton me Dortmundin, eleminohet Napoli i Hysajt. Liverpuli siguron kreun me goleadë

Gazeta Tema - 06.12.2017

Real Madrid ka fituar me rezultatin 3-2 ndaj Borussia Dortmund, në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve Kampionet e Evropës, kane marre nje fitore te veshtire kunder gjermaneve në ...

“Champions League”/ Shakhtar dyfishon kundër Man.City, Napoli drejt ‘adio’

Java News - 06.12.2017

Janë duke u luajtur 8 përballjet e fundit në katër grupe të “Champions League” për të mësuar përfundimisht skuadrat që do të kualifikohen për në 16 më të mirat e Europës.

Formacionet zyrtare: Shakhtar – Man City

Lajmi.net - 06.12.2017

. Manchester City është sonte mysafir i Shakhtar Donetskut. Më poshtë i keni formacionet zyrtare, përcjellë “Lajmi.net”. Shakhtar: Manchester City: Ederson, danillo, Gundogan, Mangala, Sane, Silva, ...

Formacionet zyrtare: Napoli shpreson që Manchester City t’i bëjë favor

Telegrafi - 06.12.2017

Manchester City është mysafir i Shakhtar Donetskut për ndeshjen e fundit të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Skuadra e Pep Guardiolas e ka siguruar kualifikimin, edhe atë nga pozita e parë në ...

Shakhtar befason Cityn

Alb Portali - 06.12.2017

Loading... Shakhtar Donetsk ka kaluar në epërsi ndaj Manchester Cityt, me golin e Bernard në minutën e 26’ Shakhtar ka shënuar edhe golin e dytë 2:0 ndaj Manchester Cityt, me anë të Ismaily në ...

E premton dhe më pas e mban fjalën, i'u prezantojmë me trajnerin Zorro (VIDEO)

Albeu.com - 07.12.2017

Është hera e parë në historinë e Ligës së Kampionëve që një trajner shfaqet në mënyrë të tillë. Bëhet fjalë për trajnerin e Shakhtar Donetskut, Paulo Fonseca .

16 skuadrat që janë kualifikuar për në fazën tjetër

Alb Portali - 07.12.2017

Loading... Kanë përfunduar ndeshjet e fazës së grupeve në UEFA Champions League, ku 16 skuadra kanë kaluar në raundin tjetër me eleminim direkt Premierliga angleze ka më së shumti skuadra në këtë ...

Shorti i Champions/ Skenarët, Chelsea përballet vetëm me 3 ekipe. Juve, Real, Bayern “gjuajnë” Beshiktashin

BalkanWeb - 07.12.2017

Janë përcaktuar 16 skuadrat që janë kualifikuar në fazën e 1/16 të Ligës së Kampionëve. Manchester United , PSG , Roma , Barcelona , Manchester City , Besiktas, Liverpool dhe Tottenham Hotspur janë ...

Shikoni se si mund të përballen me njëra-tjetrën skuadrat në fazën tjetër të Championsit

Albeu.com - 07.12.2017

Tashmë janë mësuar 16 skuadrat që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve Sipas rregullave të UEFA-s, në raundin e ardhshëm nuk mund të takohen skuadrat nga e njëjta ligë dhe ...

Kush me kë mund të takohet në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve

Antpress - 07.12.2017

Tashmë janë mësuar 16 skuadrat që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve Sipas rregullave të UEFA-s, në raundin e ardhshëm nuk mund të takohen skuadrat nga e njëjta ligë dhe ...

Shorti/ Ja si mund të përballen skuadrat në fazën tjetër të ‘Champions-it’

Ina - 07.12.2017

Tashmë janë mësuar 16 skuadrat që kanë kaluar në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve Sipas rregullave të UEFA-s, në raundin e ardhshëm nuk mund të takohen skuadrat nga e njëjta ligë dhe ...