TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Abdixhiku: Idetë e Rugovës më së paku kanë ndërlidhje me Thaçin

Telegrafi - 20.02.2019

Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka reaguar pas deklaratave të presidentit, Hashim Thaçi i cili tha se është frymëzuar nga ish-presidenti, Ibrahim Rugova në lidhje me idenë e korrigjimit të kufijve.

Idetë e Rugovës më së paku kanë ndërlidhje me ato të Thaçit, thotë Abdixhiku

Koha.net - 20.02.2019

Për deputetin e LDK-së, Lumir Abdixhiku, idetë e ish-presidentit Ibrahim Rugova më së paku kanë ndërlidhje me ato të Hashim Thaçit, president aktual. Sipas Abdixhikut, “Hashim Thaçi ka kuptuar se ...

Reagimi i ashpër i Lumir Abdixhiku për Thaçin: Ja çka thotë për projektin e tij me Aleksandrin

Botasot - 20.02.2019

Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku thotë se tashmë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka kuptuar se plani i tij dhe i Aleksandar Vuçiqit në Serbi për ndarjen e Kosovës po humbet.

Abdixhiku: Idetë e Rugovës më së paku kanë ndërlidhje me Thaçin

Almakos - 20.02.2019

Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka reaguar pas deklaratave të presidentit, Hashim Thaçi i cili tha se është frymëzuar nga ish-presidenti, Ibrahim Rugova në lidhje me idenë e korrigjimit të kufijve.

Abdixhiku i përgjigjet Thaçit: Idetë e Rugovës kanë më së paku ndërlidhje me të tuat

Lajmi.net - 20.02.2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, i është kundërpërgjigjur deklaratës së presidentit Hashim Thaçi. Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka reaguar ndaj deklaratës së ...

Hashimi dhe Aleksandri e kanë kuptuar se projekti i tyre po dështon

Medial - 20.02.2019

Hashim Thaçi ka kuptuar se projekti i tij – dhe Aleksandrit në Serbi – për ndarjen e Kosovës po humbet. Refuzimi i madh politik e publik në vend e bën ndarjen të pajetë.