TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Referendumi kundër Maduros në Venezuelë

ABC News - 17.07.2017

6.3 milionë venezuelianë votuan në referendumin kundër Maduros, presidentit të vendit. Gjatë votimeve nuk kanë munguar tensionet dhe dhuna, nga e cila, sipas opozitës kanë humbur jetën dy persona.

Vrasje dhe trazira gjatë votimit në Venezuelë

Koha.net - 17.07.2017

Më shumë se shtatë milionë votues kanë marrë pjesë në një referendum jo zyrtar të organizuar nga opozita në Venezuelë. Venezuela është polarizuar në mes të mbështetësve të presidentit Nicolas Maduro ...

Gjashtë persona janë vrarë gjatë referendumit jozyrtar në Venezuelë

Idividi - 17.07.2017

Karakas, 17 korrik 2017 (MIA) - Më shumë se 7,1 milionë njerëz kanë votuar në referendumin popullor jozyrtar, të organizuar nga opozita në Venezuelë kundër politikës së presidentit Nikolas Maduro dhe ...

Mbi 7 milionë njerëz kanë votuar në referendumin e opozitës

Ora news - 17.07.2017

Më shumë se 7 milione persona kanë marrë pjesë në referendumin e organizuar nga opozita në Venezuelë. Ky referendum është një protestë simbolike kundër planeve të presidentit Nicolas Maduro për ...

Trazirat në Venezuelë, një grua vritet gjatë votimit

Top Channel - 17.07.2017

Një infermiere 61-vjeçare u qëllua për vdekje ndërsa priste të votonte në një referendum jozyrtar të organizuar nga opozita në kryeqytetin e Venezuelës, Karakas.

Guteresh bëri thirrje për dialog urgjent në Venezuelë

Idividi - 17.07.2017

Nju-Jork, 15 korrik 2017 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i KB-së Antonio Guteresh bëri thirrje për dialog urgjent midis Qeverisë venezuelase dhe opozitës që të pengohet "dhuna, keqpërdorimi dhe ...

Vritet një grua në radhët e votimit në Venezuelë

Botasot - 17.07.2017

Një grua është qëlluar për vdekje derisa ishte duke pritur që të votonte në një referendum jo zyrtar të organizuar nga opozita në Venezuelë. Mësohet se disa persona me motoçikleta kanë shtënë me armë ...

Video: Trazirat në Venezuelë, një grua vritet gjatë votimit

Mapo - 17.07.2017

Një infermiere 61-vjeçare u qëllua për vdekje ndërsa priste të votonte në një referendum jozyrtar të organizuar nga opozita në kryeqytetin e Venezuelës, Karakas.

Venezuelë; Votimi për referendumin kundër presidentit

RTSH - 17.07.2017

Një infermiere 61-vjeçare u qëllua për vdekje ndërsa priste të votonte në një referendum jozyrtar të organizuar nga opozita në kryeqytetin e Venezuelës, Karakas.